Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obuwie sportowe - co wybrac ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Obuwie sportowe - co wybrac ?
Wstyd sie przyznac ale przez te 20 lat jak mam do czynienia ze sportem zawsze trenowalem z trampkach, halowkach, tenisowkach czy na macie karate na boso. W tym roku zjechalem od wrzesnia do listopada 3 pary halowek (przy sprintach robiac nawrot po prostu urywam podeszwy). Stwierdzilem ze to bez sensu. Chcialbym kupic jakies buty do treningu ale nie wiem czym mam sie kierowac bo nigdy takich nie kupowalem.

Chodzi mi o buty nadajace sie do biegania, treningu boksu, do podrzucania ciezarow na silowni i do rekreacyjnego pogrania np. w koszykowke. Wazne jest takze zeby byly wytrzymale i zebym nie musial ich zaraz zmieniac.

Czym mam sie kierowac w wyborze takiego obuwia :?: Moze jakies sugestie :?:

Z gory dziekuje

Pozdrawiam
Itosu

PS. wiem ze tematow o obuwiu bylo duzo ale niezbyt moge je odnalezc.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
i zeby jeszcze byly tanie? ;)

najdluzej ci wytrzymaja, jak do wszystkiego bedziesz mial osobne.
do boksu buty do boksu (doh)
na silka trampki
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
itosu do biegania i na kosza moga byc jedne buty ale na silke to lepiej bez amortyzacji z plaska podeszwa.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Problem jest taki ze ja w sekcji boksu duzo biegam (trener czasami robi treningi biegowe) a kiedy indziej zdazaja sie treningi obwodowe na silowni. Nie chce mi sie nosic ilus tam par butow. Myslalem o jakis niskich butach do biegania. Moze takie do biegania w terenie bylyby dobre :?:

acha i jeszcze jendo. na boksie duzo skakanki trener kaze robic. skaczemy bezposrednio na parkiecie. moze lepiej zeby buty mialy amortyzacje :?:
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
GSG-9 Adidasa :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
generalnie zle sie cwiczy z ciezkim sprzetem w butach z amortyzacja jest jakby mniej stabilnie slabiej sie czuje podloze. Ale jesli chcesz buty biegowe to chyba najlepsza sa asics tylko ze na nie trzeba sie wykosztowac. Ja ostatnio kupilem sobie buciki do biegania ktore chwalili na bieganie.pl czyli jomy, te butki sa nie drogie a naprawde fajnie sie sprawdzaja takze moge polecic.
PS. Do skakanki buty do biegania to dobry pomysl :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?

acha i jeszcze jendo. na boksie duzo skakanki trener kaze robic. skaczemy bezposrednio na parkiecie. moze lepiej zeby buty mialy amortyzacje :?:

a skaczesz na pietach?

ja ostatnio w zwiazku z jednym kursem na uni mialem biegi, kosza, hokej, etc i wszystko robilem w conversach.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Nie ma takich butów. Każda z dyscyplin, o których piszesz wymaga obuwia, które spełnia określone wymogi. "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego."
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Buty do biegania nie mają za zadanie wytrzymywać bocznych obciążeń, więc te zwroty mogą je szybko pozbawić zalet. Może takie do tenisa? Mniejsza amortyzacja, ale mimo wszystko nadają się do biegania i zaprojektowane są do przenoszenia właśnie takich ostrych obciążeń przy zwrotach.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Adidasy do tenisa są moimi najtwardszymi butami, mam je od 7 lat bodajże i ciągle dają radę. Robiłem w nich wszystko: najpierw zwyczajnie chodziłem, potem jeździłem na rowerze, biegałem i grałem w nogę i to sporo, w użyciu w każdej porze roku. Nie do zdarcia, w dodatku wygodne i uniwersalne.
  • 0

budo_eyescream
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Albo jakieś buty koszykarskie :?:
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?

Albo jakieś buty koszykarskie :?:


Za miękka podeszwa do biegów po asfaltach i betonach.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Mam do biegania podstawowy model Kalenji za 55zł i są świetne.

Na MA jak nie trenujemy na macie, tylko na śliskim parkiecie zakładam wypas halówki za 15zł :P
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Hm...
Każda dyscyplina rządzi się inną biomechaniką stopy. Nie ma zatem butów uniwersalnych. Kiedyś używałem do biegania, tenisa, siatkówki... zwykłych pepegów. Skręcenia kostki, bóle mięśnia piszczelowego, bóle stóp... mnie wystarczyło sygnałów ostrzegawczych. Dziękuję, na zdrowiu nie oszczędzam.
Jeśli ktoś biega raz w miesiącu, gdy mu się przypomni, że jest biegaczem, to mu ASICS KAYANO nie są potrzebne. Wystarczą decathlonowe Kalenji. Jeśli robi się w tygodniu 25-40km, to już niestety kiepski but wcześniej czy później odpłaci nam stosownym urazem.
Oszczędzanie używając "buta uniwersalnego" jest też pozorne z innego punktu widzenia: używanie buta nie do tego, do czego został stworzony przyspiesza jego zgon.
Lubie właściwie każdy sport (poza łyżwiarstwem figurowym :) ). Mam buty do każdej z dyscyplin które uprawiam (niektóre okazjonalnie, inne permanentnie), więc mam buty do biegania (3-4x w tygodniu), do siatkówki (1 x w tygodniu), do tenisa (1 raz na ruski rok - tani model), do piłki na halę i na trawę (tak samo - tanie modele), a wymieniać muszę tylko biegowe, bo te po tysiącu kilometrów muszą zdecydowanie przejść na emeryturę. Reszta nie jest tak obciążana, więc używane zgodnie z przeznaczeniem mogą służyć długie lata. Osobiście po latach uprawiania różnych rzeczy nie polecam nikomu szukania buta uniwersalnego. Aparat ruchu jest na całe życie, a nic tak nie irytuje, jak konieczność siedzenia w domu, bo kontuzja wyeliminowała nas z kolejnych treningów...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?

Na MA jak nie trenujemy na macie, tylko na śliskim parkiecie zakładam wypas halówki za 15zł :P


tez tak mam na boksie i kiedy trener kaze zrobic sprint do polowy sali i z powrotem to na 50% urwe w nowych halowkach podeszwe przy nawrocie.

Hm...
Każda dyscyplina (...) kolejnych treningów...


Irimi Reborn nie biegam tyle ile Ty. w ogole nie biegam poza interwalami na boksie. potrzebuje czegos uniwersalnego bo trening SW jest bardzo przekrojowy ;)

sprobuje z tymi do tenisa. kumpel mi polecal jeszcze buty do pilki recznej.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?

Hm...
Każda dyscyplina rządzi się inną biomechaniką stopy. Nie ma zatem butów uniwersalnych.

to moze bardziej taki komentarz filozoficzny niz inny, ale ile twoim zdaniem jest biomechanik stopy? 8O
bo jak dla mnie to stopa juz ewoluowala tak jak pasowala, i biomechanika jest jedna. wiec najlepiej jest boso, ew VFF jak warunki temu odpowiadaja.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Irimi to co ile wymieniasz buty i za ile te buty kupujesz? :) (prawdopodobnie pisales juz to gdzies, nie wiem czemu ale tak kojarze, ale znalezc nie umie)
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Buty biegowe powinno się wymieniać po około 1000km( taka magiczna liczba- w sumie skąd to nie wiem), więc jak często je wymieniasz zależy od liczby Twoich treningów. Jeśli biegasz 10km tygodniowo to masz na dwa lata, jak biegasz 40 km to na pół roku.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
A ja sie pytam dokladnie co ile Irimi biega, wiec co ile wymienia i za ile nowe kupuje :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obuwie sportowe - co wybrac ?
Racja novoicaine, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że stopa jest poddawana innym obciążeniem w grze w tenisa, siatkówce czy bieganiu. Bieg po korcie, bieg w terenie, bieg sprinterski, długie wybieganie, skoki w siatkówce to wszystko inna bajka. Stąd konstrukcja buta dostosowana do danej dyscypliny. Np. zaokrąglone czy ostre brzegi podeszwy buta.

W tym roku, od stycznia nabiegałem jakieś 1150km. Po tysiącu czyli po ok. 8 miesiącach. zmieniłem buty na ten sam model, tylko nowszą wersję. Nie biegam w sumie dużo, bo 25-40km tygodniowo, pojedyncze tygodnie zdarzało się do 50km. Mam silną pronację i raczej jestem ciężki, wiec muszę mieć dobry but wspierający i dobrze amortyzowany. Za mniej niż 300zł takiego nie kupię. To jest niestety cena za bezpieczne, bezkontuzyjne bieganie. Niektórzy moi koledzy biegacze biegają 80-110km tygodniowo. Buty muszą zmieniać po 2, 3 miesiącach...
Do siatki też mam dość dobre buty, ale wystarczą mi do końca moich dni, bo grywam raz w tygodniu. Do tenisa jakieś najtańsze kupiłem, za jakieś 80zł. Generalnie butów i ciuchów sportowych mam chyba więcej niż zwykłych :) Tak już mam że zamiast nowej koszuli do gajerku wolę kupić dobrą bluzę :) Przynajmniej nie będzie zakładana od okazji, do okazji, tylko często wykorzystywana.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024