Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ściskacz do dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
nie czyta mi tego planu szkoda;/
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

nie czyta mi tego planu szkoda;/

probowales odswiezac?
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Mi też nie widać tego planu i tak próbowałem odświeżać. Nie żeby mnie to jakoś obchodziło tylko tak mówię. Można wrócić do tematu?

To co wkleiłem to nic nie warte jest czy mam kupować? Najbardziej interesuje mnie jak tamte wartości mają się do przedstawianych przez was.

Naprawdę czekam na jakąś odp.

- Pozdrawiam J.

BTW fajny Lew.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
kupil bym to co novo podoal jak by bylo dostepne w polsce ale nie widze tego nigdzie...
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Na ebay jest z tego co sie zorientowałem,ale z przesyłką wychodzi niezła sumka za takie małe "ustrojstwo" :/
Ps.Co do niewidzialnego planu spróbuje go wrzucić jutro na inny serwer,czy jak to tam sie nazywa fachowo.
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
ad. wyświetlania planu: mi podziałała zmiana końcówki JPG na jpg (FF3.5)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Dołączona grafika

co do tego co ma kazdy palec osobno... znowu, te 3 czy 4 kg wydaje mi sie malo. chwyt najlepiej cwiczy sie na duzycz ciezarach; spacery farmera, martwe, ciezkie sciskacze etc
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
chwyt:

martwy
rwanie
podrzut
trening ze sztangielkami
wspinaczka

ja i tak mam w przedramieniu prawie tyle co w ramieniu wiec w chwili obecnej nic nie sciskam ale jedna pare sciskaczy metalowych juz polamalem :)
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Nie no ogólnie to spoko ale 2 miesiące temu załatali mi dziurę w brzuchu wielkości tenisowej piłki więc raczej :

martwy
rwanie
podrzut
i spacer farmera

Muszą zaczekać jeszcze te 2-3 miesiące :)

Chciałbym coś izolowanego na siłę i wytrzymałość chwytu innego niż robienie przedramienia w typowy siłowniany sposób.

Wydaję mi się że jeżeli ściskacz ma podział na każdy palec z osobna to angażuje to do pracy więcej ilości mięśni i bardziej odwzorowuje normalne ich użytkowanie.

Nie wiem czy tak można liczyć ale jeżeli jest 7 sprężynek po 4,07 kg to wychodzi 28,5 kg w wersji Hard. Nie wydaje mi się to mało ... Medium to 7x 3.17 czyli 22,2 kg.

Aha no i to jest temat ściskacz do dłoni ;) Nie mówcie mi o drążku, martwym, rwaniu, podrzucie, spacerze farmera, ćwiczeniu z hantlami i wspinaczce ;) Ludzie kochani przecież ja to wszystko wiem. Pytam o ściskacze bo się na nich nie znam i odnośnie ściskaczy jestem niezmiernie wdzięczny za każdą odpowiedz ;)

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Wydaję mi się że jeżeli ściskacz ma podział na każdy palec z osobna to angażuje to do pracy więcej ilości mięśni i bardziej odwzorowuje normalne ich użytkowanie.

Nie wiem czy tak można liczyć ale jeżeli jest 7 sprężynek po 4,07 kg to wychodzi 28,5 kg w wersji Hard. Nie wydaje mi się to mało ... Medium to 7x 3.17 czyli 22,2 kg.

ee nie. jak cos sciskasz, to kazdym palcem z osobna? :wink: normalnie sciskanie angazuje wszystkie potrzebne miesnie, nie martw sie.
28.5kg na palec? to juz lepiej :P

itosu: moze po prostu masz takie male ramie? :P
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Nie no jest 7 sprężynek w machinie do ściskania. po 1 na każdy palec i 3 na dole.

W linku masz zdjęcie przecież. (Dla ułatwienia)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Większy mam problem z tym że nigdy nie mierzyłem sobie siły ścisku dłoni i nie mam zielonego pojęcia na jakim zakresie ilości powtórzeń będę mógł pracować na ściskaczu 22,2 kg i 28,5 kg.

Pozdrawiam J.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Większy mam problem z tym że nigdy nie mierzyłem sobie siły ścisku dłoni i nie mam zielonego pojęcia na jakim zakresie ilości powtórzeń będę mógł pracować na ściskaczu 22,2 kg i 28,5 kg.

Pozdrawiam J.

no to ja ci mowie, ze mierzylem jakies dwa lata temu swoja, i bez jakiegos specjalnego treningu na chwyt mialem 56kg.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
ja juz przerabialem sciskanie pilek tenisowych, kulek z gazety, kolek gumowych i sciskaczy
kiedys szukalem takich mocniejszych ale nie moglem znalezc

jak chodzilem z buta do szkoly jakies 3 km w jedna strone to do bolu gniotlem przez cala droge zima nie zima. po 3 latach pekly. teraz niezbyt mam czas ale moze gdyby sie znalazly jakies o wiekszym obciazeniu to kto wie. to fajny trening jest.

itosu: moze po prostu masz takie male ramie? :P


zgadles :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Hmm,a zetknął się ktoś może z tymi ściskaczami?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Hmm,a zetknął się ktoś może z tymi ściskaczami?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


sa w Polsce dostepne ?? bo widze za najblizszy dystrybutor w szwecji jest

maja w swojej ofercie grippery do 350 lbs. !!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Hmm,a zetknął się ktoś może z tymi ściskaczami?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


sa w Polsce dostepne ?? bo widze za najblizszy dystrybutor w szwecji jest

maja w swojej ofercie grippery do 350 lbs. !!

kurde. chyba sobie bede musial kupic jakies grippery, bo ciagle mam uscisk jak 13 letnia dziewczynka...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

HG 100 "Beginner" - At the first squeeze, the HG100 may not seem to be much tougher than a store-bought plastic hand-gripper, but it's smooth action and aggressive knurled grip can be deceiving. The "Beginner" is perfect for consumers beginning their 'grip training' as well as younger athletes, female athletes, athletes with small hands and warm-ups for stronger athletes.

HG 150 "Intermediate" - Consumers that have a fairly strong grip can usually squeeze out a few reps with the HG150, but it can be difficult for females and younger athletes although those athletes can easily work up to the HG150 in a short time with consistent training. Most athletes with consistent HG training will find that the HG150 only provides resistance for 3 to 15 reps for 2 to 6 weeks and they are ready to step up to the HG200 or beyond because the hand responds so well to resistance training with low repetitions.

HG 200 "Advanced" -The HG200 is the level that even athletes with a naturally strong grip may have trouble closing. Athletes with advanced grip training will not have too much trouble with the HG200, but those with no grip training experience will most likely find it very difficult to close the HG200 at the beginning of their training. When you are closing the HG200 for reps, your performance for any sport using your hands will be greatly enhanced.

HG 250 "Professional"- When you are closing the HG250 for reps, you will have to be very careful when shaking people's hand! If you can close the HG250 once, your hand strength is well beyond the average athlete. Usually only athletes with a hardcore grip training regimen and people who do heavy work with their hands can close the HG250 on their first attempt. Just because you have lifted weights for a few years, don't assume that you will be able to close a HG250. It's much harder than it looks!

HG 300 "The Gripper King" - Although there are well over 20 000 HG300's on the market, we estimate that there are less than 250 athletes world-wide that can do reps with this hand grip although most male athletes (and there have been a couple of women) with an average-sized hand can build up their hand-strength to close a HG300 for at least one rep if they train regularly with the Heavygrips. The key to closing the HG300 is consistency with your hand-strength training and avoiding over-training (Don't train with your HG's more than twice per week or when your hand is still sore from your last work-out)

HG350 "The Grip Monster" - The newest addition to the Heavy Grip line-up! The HG 350 hit the market in 2006 at the request of athletes who complained that the HG300 was not tough enough! Although there have been some very strong athletes doing reps with the HG300, we haven't had anyone tell us that the HG350 was too easy! If you can close the HG350, your hand strength is definitely 'world-class'.


robimy wspolne zamowienie z budo ?? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
kurde. kupilbym 3 za $45, ale dostawa kosztuje $35 8O
bede gdzie w uk musial znalezc...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szwecja moze stad zamowic. ktos chetny na 500-tke ?? :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Miał ktoś do czynienia z tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] polskim wynalazkiem?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024