Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Ale czasami na zmianę z jednym mawashi geri gedan :)


hehe, no ale wiesz o co chodzi. Ja nie kwestionuję tej strategi, bo przepisy ja wymuszają, ot, po prostu wizualnie nie jestem wielkim fanem.

Np jak w Enshin dodali do tego rzuty to o wiele się ciekawsze zrobiło.

Mówię tylko o oglądaniu sportu jako takiego ;)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
No to Laser 21 maja bedziesz mogl sie naogladac Enshin :lol: w Warszawie!!! Mysle ze sie spotkamy na turnieju :wink:
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Panowie a ja mam takie małe pytanko do was. Chodzi mi tu o wymienionego przez was shihana z Poznania. Czy on aby przypadkiem nie był kiedyś wokalistą grupy Ploretaryat :wink: bo imię i nazwisko ma podobne :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Jeśli to on to znaczy, że ma bardzo szerokie horyzonty ;)

BTW, w sumie to nie wiem czemu się go czepiacie :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Panowie a ja mam takie małe pytanko do was. Chodzi mi tu o wymienionego przez was shihana z Poznania. Czy on aby przypadkiem nie był kiedyś wokalistą grupy Ploretaryat :wink: bo imię i nazwisko ma podobne :)


mysle ze szyhan ma wieksze talenty wokalne niz ruchowe, ale mimo wszystko za slabe zeby spiewal w Proletaryacie. To dwie rozne osoby.
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Panowie a ja mam takie małe pytanko do was. Chodzi mi tu o wymienionego przez was shihana z Poznania. Czy on aby przypadkiem nie był kiedyś wokalistą grupy Ploretaryat :wink: bo imię i nazwisko ma podobne :)


Ten Tomasz Olejnik z Proletaryat mieszka w Pabianicach od wielu lat ;) W Poznaniu to pewnie bywa tylko na koncertach :)
  • 0

budo_bernard.solecki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sołectwo Bernardowo
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To się nazywa podwójna osobowość!
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To mnie uspokoiliście :) , bo jak wykryłem ową zbieżność nazwisk to mnie kopara opadła 8O

W zasadzie to zbytnio się zagalopowałem, równie dobrze mógłbym uznać że Monika Olejnik jest spokrewnia z owym ma(j)sterem z Poznania :) co też będzie bezsensu.
  • 0

budo_bernard.solecki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sołectwo Bernardowo
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

... dobrze mógłbym uznać że Monika Olejnik jest spokrewnia z owym ma(j)sterem z Poznania :) ....


A to nie jest 8O
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Powiedzialbym ze jest nawet jakies zewnetrzne podobienstwo.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Powiedzialbym ze jest nawet jakies zewnetrzne podobienstwo.


Blond pasemka?
Podobny poziom techniczny jesli chodzi o samo karate. To nabiera sensu... :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Niech zgadne... bo ty lubisz blondynki :wink: A pasemka z Poznania mozna by opatentowac :lol: i zrobic nowy temat: dewiacje kjokuszin co to jest
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Niech zgadne... bo ty lubisz blondynki :wink: A pasemka z Poznania mozna by opatentowac :lol: i zrobic nowy temat: dewiacje kjokuszin co to jest


Ja tam przesadny nie jestem. Czarna czy ruda kocica to po prostu zwierzak.
A facet co se wlosy farbuje .... no comments.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
... to ZWIERZ, BESTIA, brr, hrum-hrum
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Po przeczytaniu ostatniej serii postow upewnilem sie w przekonaniu iz niektorzy cwiczacy karate niebardzo wiedza co to jast karate i w zwiazku z tym maja dziwne oczekiwania jezeli chodzi trening, zbyt czesto wyglada nato ze niektorzy forumowicze nie bardzo widza sens w dlugotrwalym technicznym treningu a tylko trening dajacy mozliwosc prawie natychmiastowej konfrontacji z przeciwnikiem (partnerem) ma dla nich sens.
Nie wspomne juz nawet o takich aspektach treningu karate jak: wytrwalosc, dbalosc o detale, twardosc, dyscyplina, honor i inne tym podobne z punktu widzenia nowych Karateka bzdety.
Wyglada na to ze teraz musi byc szybko, niewazne jak aby dzis, szybka bylejaka uczelnia aby byl mgr. byle jaki klub aby szybko byl wysoki pas i aby mozna sie bylo naparzac.
Przeciez kyokushin podaza za zmianami i ciagle ewoluuje, widac nie zbyt szybko na miare dzisiejszych czasow.
Bardzo chetnie dowiem sie czego po treningu karate (kyokushin i innych styli) oczekuja obecnie cwiczacy.
  • 0

budo_benio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
A ja przeczytalem w internecie ze shihany Wiezowski i Szkopiak sa przedstawicielami Kyokushin w Polsce. Jakos nie pamietam takich nazwisk z wysokimi danami w KK. Wie ktos co to za jedni ?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Bardzo chetnie dowiem sie czego po treningu karate (kyokushin i innych styli) oczekuja obecnie cwiczacy.


Mysle ze jako instruktor i brach chief powinienes to wiedziec. Przeciez sam chyba rowniez jeszcze cwiczysz?
Czego wiec oczekujesz Ty od twojego treningu?

Czy wszyscy musza miec te same oczekiwania? A jesli mozna miec rozne to jakie z nich sa dla instruktora akceptowalne a ktore nie?

Opinii ludzi nalezy uwaznie sluchac, szczegolnie poczatkujacych, bo moze sie okazac ze twoja praca jest przez postronnych zupelnie inaczej postrzegana niz moglbys przypuszczac. Przeciez zalezy ci na dobrym imieniu twojego Karate.

Starzy mistrzowie mowili zeby cwiczyc z zapalem poczatkujacych. Nalezy wiec wiedziec i rozumiec z kad sie ten zapal poczatkujacych bierze. Zapal powstaje z nadziei ze spelnia sie ich oczekiwania... Wiec jakie oczekiwania maja poczatkujacy? :wink:
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?


Bardzo chetnie dowiem sie czego po treningu karate (kyokushin i innych styli) oczekuja obecnie cwiczacy.


Mysle ze jako instruktor i brach chief powinienes to wiedziec. Przeciez sam chyba rowniez jeszcze cwiczysz?
Czego wiec oczekujesz Ty od twojego treningu?

Czy wszyscy musza miec te same oczekiwania? A jesli mozna miec rozne to jakie z nich sa dla instruktora akceptowalne a ktore nie?

Opinii ludzi nalezy uwaznie sluchac, szczegolnie poczatkujacych, bo moze sie okazac ze twoja praca jest przez postronnych zupelnie inaczej postrzegana niz moglbys przypuszczac. Przeciez zalezy ci na dobrym imieniu twojego Karate.

Starzy mistrzowie mowili zeby cwiczyc z zapalem poczatkujacych. Nalezy wiec wiedziec i rozumiec z kad sie ten zapal poczatkujacych bierze. Zapal powstaje z nadziei ze spelnia sie ich oczekiwania... Wiec jakie oczekiwania maja poczatkujacy? :wink:


Wstydze sie :oops: ze niewiem a wedlug Ciebie powinienem wiedzec czego oczekuje czlowiek od treningu ktory komentuje trening tak: No jak ja widzę coś takiego to rzeczywiście... Żeby nie było to tydzień temu mniej więcej tak ćwiczyliśmy w sekcji bloki, przez co ledwie mogłem ustać ze śmiechu. Po za tym 1,5h na marnację.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Jeśli jesteś zainteresowany i potrzebujesz jakichś szczegółowych wyjaśnień względem moich poglądów, to ja bardzo chętnie porozmawiam z Tobą na priv.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Jeśli jesteś zainteresowany i potrzebujesz jakichś szczegółowych wyjaśnień względem moich poglądów, to ja bardzo chętnie porozmawiam z Tobą na priv.


Jezeli sie powie a to nalezy powiedziec b. Publicznie obsmiales sposob treningu w dojo do ktorego chodzisz uznajac trening ktory Ci tam zaproponowano za smiechu wart.
Poniewaz od kazdego mozna sie czegos nauczyc, oswiec mnie wiec i moze nie tylko mnie. Skoro to co widzisz jest wedlug Ciebie zle a nawey smieszne napewno wiesz jak to robic lepiej wiec slucham. No chyba ze napisales te swoje uwagi tylko tak aby bylo smiesznie.
Zabierajac glos w taki sposob na publicznym forum nie przypuszczam iz spodziewales sie ogolnej aprobaty i poklasku, chyba niema nic takiego co moglbys mi powoiedziec na priva czego to forum by nie zaakceptowalo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024