Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
10 października 2009 w miejscowości Miasteczko Śląskie pod Tarnowskimi Górami (Górny Śląsk) odbędzie się Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do.


WSTĘP WOLNY

Zachęcamy do udziału w tej sesji wszystkich zainteresowanych. Będzie podział na grupy (czarne i brązowe pasy, zielone i żółte pasy, początkujący-białe pasy). Udział w sesji będzie bezpłatny. Wymogiem są jednak kwestie formalne (zgoda rodziców osoby nieletniej, poręczenie trenera macierzystego klubu w przypadku osób trenujących Okinawan Goju Ryu Karate Do, na miejscu w mojej obecności wypełnienie deklaracji osób dorosłych nie związanych z tym stylem walki).

Sesja będzie miała charakter otwarty, tzn. po uprzednim zgłoszeniu i zakwalifikowaniu mogą brać w niej udział wszystkie osoby, nie tylko trenujące okinawskie goju ryu, ale uprawiające także inne style lub w ogóle nie mające doświadczenia w trenowaniu sztuk walki, ale pragnące zapoznać się ze sztuką Goju Ryu.

Zapraszamy absolutnie każdego:

- dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów

- osoby ćwiczące goju ryu

- osoby ćwiczące jakikolwiek inny styl

- osoby niczego nie trenujące, ale pragnące rozpocząć uprawianie sztuk walki



Podczas sesji odbędzie się także egzamin na stopnie uczniowskie kyu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
temat wydaje sie ciekawy. w zwiazku z tym do dnia 10 pazdziernika (jesli nie macie nic przeciwko) temat zostawie podpiety

PS.
info dla Ciebie gojuryu.tg.

18. Zakaz rejestrowania się pod nickiem który zawiera w sobie adres internetowy.

poprosze Admina o zmiane nicka dla Ciebie. zalecam poczytanie regulaminu ;)
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
Ok, nie przeczytałem do końca regulaminu co do nicku.

A czemu zdjęcie się nie wyświetla?
Też nie można? To jest tylko plakat tej imprezy.
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
Sesję poprowadzą różni instruktorzy IOGKF-Polska, pochodzący z różnych klubów w kraju.
Jest też niejako przygotowaniem do gasshuku w Żarach, gdzie grupa osób będzie zdawać egzamin na stopnie dan.
Osoby początkujące i średnio zaawansowane będą ćwiczyć w oddzielnej grupie, więc nie ma obaw, że ktoś czegoś nie będzie umiał. Jeśli ktoś ma duże doświadczenie w innym stylu walki, wówczas ktoś mu na miejscu doradzi, w jakiej grupie najlepiej będzie się czuł.
W razie wątpliwości proszę się kontaktować z organizatorem lub z prezesem organizacji (kontakt znajdziecie na podanych wyżej stronach)
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
jeśli ktoś potrzebuje nocleg, to obok tej hali jest hotel (należący do tej samej firmy - MOSiR).
Ceny są dość niskie (30 zł ze śniadaniem, a bez chyba nawet tylko 20).

Tu jest link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tu bezpośrednio do cennika: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Warto też zwiedzić co nieco, np. w niedzielę (jeśli ktoś miałby czas i chęci), ja mogę doradzić co warto oglądnąć, ja mogę to jakoś zorganizować, nawet jeśli byłaby to tylko jedna osoba to również bardzo chętnie.

Dojazd do Miasteczka Śląskiego:

- Jeśli ktoś jedzie autem, no to sam musi kierować się mapą lub GPS.
- Jeśli autobus PKS - to najlepiej pytać o bezpośredni do Tarnowskich Gór lub nawet do samego Miasteczka Śląskiego.
- Jeśli pociąg (PKP) - to albo przez Katowice, albo przez Częstochowę.
Z Katowic pociągiem bezpośrednio do Miasteczka Śląskiego (przez Tarnowskie Góry). Odjazdy:
5:43
6:35
7:50
9:45
i późniejsze

Są to pociągi osobowe. Czas jazdy ok. 65 minut.



Przez Częstochowę-Stradom z przesiadką w Lublińcu:

5:22 - 6:17 do Lublińca, potem 6:31. Na miejscu 7:09

6:31 - 7:24 do Lublińca, potem 7:39. Na miejscu 8:17

Inne są później

Ale spod dworca głównego PKP w Częstochowie odjeżdżają też mikrobusy (po wyjściu z dworca kierować się w lewo, obok poczty).

Są też PKS-y ale niestety nie wiem o której godzinie. Ale są na pewno, bo kiedyś jeździłem.

Jeśli tym artykułem złamałem jakiś przepis tego forum, to z góry przepraszam. Bo nie jestem w tej chwili pewien, czy mogę podawać informacje o cenach noclegów.
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
Zachęcam do dalszego zgłaszania swego udziału w sesji. Do tej pory zgłosiło swój udział ok. 10 klubów z różnych regionów Polski, w tym także gościnnie kilka grup spoza goju ryu, a także osoby indywidualne spoza naszej organizacji.

Osoby spoza goju ryu pragnę zachęcić informacją, że prócz trenujących goju ryu będą też przedstawiciele kilku różnych innych stylów walki.

Naprawdę warto skorzystać. Trudno powiedzieć kiedy taka okazja się znów powtórzy.
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
SPRAWY FORMALNE

Na sesję należy zabrać pismo z pieczątką i podpisem głównego instruktora/trenera macierzystego klubu z wykazem osób, które wysyła lub zabiera ze sobą na sesję, a także z informacją o tym, kogo mianuje swym pełnomocnikiem (jeśli sam osobiście nie będzie obecny na sesji). Pismo to powinno zawierać również numer polisy ubezpieczeniowej, którą objęta jest grupa uczestników sesji.
Za transport, nocleg, wyżywienie i ubezpieczenie NW odpowiada macierzysty klub osoby, która bierze udział w sesji.
W przypadku osoby niezrzeszonej w żadnym klubie dorosły ponosi odpowiedzialność sam za siebie, a za dziecko odpowiada jego rodzic lub inny opiekun prawny (innej opcji nie ma i nie będzie).
Każdy indywidualny uczestnik wypisuje na miejscu deklarację uczestnika sesji, a w imieniu dziecka czyni to jego rodzic lub opiekun prawny (I NIKT INNY). W przypadku grup zorganizowanych deklaracje wypełnia opiekun grupy, który tym samym ponosi odpowiedzialność za nieletnich członków grupy.

W przypadku niedopełnienia tych formalności osoba lub nawet cała grupa nie zostanie dopuszczona do czynnego udziału w sesji szkoleniowej.

Szkolenie rozpocznie się o 10:00, zatem formalności należy załatwić wcześniej. Osoba, która będzie się tym zajmować będzie obecna na sali już od 9:00
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
PROGRAM SEMINARIUM
Miasteczko Śląskie 10.10.2009 r.

9:00 – 10:00 – sprawy formalne – zgłaszanie udziału w sesji, wypełnianie deklaracji itp.

10:00 – 10:15 – powitanie, krótka charakterystyka goju ryu i planu sesji

10:15 – 10:45 – wspólny trening – junbi undo, rozciąganie itp.

10:45 – 11:45 – trening z podziałem na grupy

11:45 – 11:50 – pokaz goju ryu

11:50 – 12:00 – przerwa

12:00 – 13:00 – treningi w grupach

13:00 – 13:05 – przerwa

13:05 – 13:50 – wspólny trening

13:50 – 14:00 – pokaz goju ryu

14:00 – 14:05 – przerwa

14:05 – 14:50 – treningi w grupach

14:50 – 15:05 – pokaz kobudo

15:05 – 15:10 – przerwa

15:10 – 16:10 – egzaminy i wspólny trening osób nie zdających

16:10 – 16:20 – przerwa

16:20 – 16:45 – pokazy, dyskusja o goju ryu, rozdanie certyfikatów itp.

16:45 – 17:00 – mowy końcowe, zamknięcie sesji, wspólne zdjęcia, autografy, wywiady itp.


Jest to program wstępny, który podczas trwania sesji może ulegać modyfikacjom wynikającym z okoliczności.
  • 0

budo_alfbercik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
Właśnie wróciłem do domu ze zgrupowania ;] Powiem tyle: było rewelacyjnie ;] Bardzo mi się podobało. Całe zgrupowanie zostało bardzo dobrze zorganizowane, a materiał zrealizowany podczas treningu był bardzo spory. No i obijanie na koniec - rewelka ;] Innymi słowy: nic dodać, nic ująć.
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Sesja Szkoleniowa Okinawan Goju Ryu Karate Do
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom seminarium, a przede wszystkim instruktorom, którzy przybyli na to spotkanie nawet z drugiego końca kraju. Szczególne podziękowania należą się sensei Tomaszowi Siewkowskiemu z Bydgoszczy (prezes IOGKF-Polska) za znakomicie opracowany program szkolenia, sensei Tomaszowi Kończarkowi z Wrocławia za szczegółowe przygotowanie i poprowadzenie znacznej części treningów (kata, bunkai, utwardzanie, trening z przyrządami), a także grupie instruktorów z Gdańska za udostępnienie swego sprzętu treningowego i prowadzenie części treningów. Dziękuję też wszystkim innym instruktorom, współorganizatorom i uczestnikom. Na szczególny podziw zasługują też młodzież i dzieci, które mimo długiej i trudnej podróży trenowały razem z wszystkimi, a nie było przecież łatwo.
Mówiąc ogólnie - było znakomicie. Bardziej szczegółowe informacje można będzie znaleźć na stronach klubów uczestniczących w tym seminarium.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024