Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Czy kobieta ktora z milosci oddaje sie mezczyznie robi to rekreacyjnie, w odroznieniu od prostytutki, ktora to robi zawodowo.

Postawiłbyś tak bezpośrednio to pytanie swojej kobiecie? Zależy od tego czy robi to z zaangażowaniem i przyjemnością czy traktuje swoje ciało jako warsztat pracy? Ja wybieram w tym przypadku rekreację, nie jestem zdesperowanym poszukiwaczem cielesnych przyjemności... ale i nie muszę...

Ktos wam panowie nasral w glowy a teraz wy to bezmyslnie powtarzacie.

Ale co, bo teraz to już się lekko pogubiłem.

wiedze, podobnie jak wladze, pieniadze czy zwyciestwo w walce (ale kobiete tez) sie zdobywa a nie otrzymuje. cala reszta poza tym co wymienilem to rekreacja.


Kobiety się nie zdobywa. Kobieta pozwala się zdobyć, albo nie. Drobna różnica ...
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Czy kobieta ktora z milosci oddaje sie mezczyznie robi to rekreacyjnie, w odroznieniu od prostytutki, ktora to robi zawodowo.

Postawiłbyś tak bezpośrednio to pytanie swojej kobiecie? Zależy od tego czy robi to z zaangażowaniem i przyjemnością czy traktuje swoje ciało jako warsztat pracy? Ja wybieram w tym przypadku rekreację, nie jestem zdesperowanym poszukiwaczem cielesnych przyjemności... ale i nie muszę...

Ktos wam panowie nasral w glowy a teraz wy to bezmyslnie powtarzacie.

Ale co, bo teraz to już się lekko pogubiłem.

wiedze, podobnie jak wladze, pieniadze czy zwyciestwo w walce (ale kobiete tez) sie zdobywa a nie otrzymuje. cala reszta poza tym co wymienilem to rekreacja.


Kobiety się nie zdobywa. Kobieta pozwala się zdobyć, albo nie. Drobna różnica ...


tylko trzeci z tych cytatow jest moj wiec nie odpowiem na dwa pierwsze.
Twierdza kobietyzawsze pada przez poddanie a nie szturm.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Oczywiście, mój błąd w cytowaniu. No to wywołujemy do tablicy jana111 do dwóch pierwszych cytatów.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Alez oczywiscie ze uproszczenie, powiem wiecej to trywializowanie zagadnienia. Jesli karate nie cwicze zawodniczo - zarobkowo to cwicze rekreacyjnie?


No właśnie. Znaczy coś takiego jak rekreacja nie istnieje?
Podaj proszę własną definicję słowa rekreacja opisującą a nie negującą.
Jak ją podasz to wtedy przyłożymy to do treningu zaangażowanego ale nie zawodniczego.


Racje ma Wyborowa ze rekreacja to pojecie bardzo szerokie. Zrodloslow jest taki: kreacja -tworzenie, re - kreacja - odtwarzanie, przywracanie do stanu pierwotnego, czynny wypoczynek. I tu mamy to o co chodzi: czynny wypoczynek!!! Zgodnie ze znaczeniem rekreacja jest kazda forma wypoczynku, rownierz lezenie na kanapie, bo tez nabierasz sil. Oczywiscie podstawowym znaczeniem slowa rekreacja jest czynny wypoczynek Zycze wam milego wypoczynku na treningu :wink:

Moje poprzednie przyklady wybralem nieprzypadkowo, poniewaz podzial na zawodowo-rekreacyjnie nie pasuje do wielu dziedzin ludzkiej dzialalnosci. Jesli jestem wierzacym ale nie duchownym to co to znaczy ze wierze rekreacyjnie? To przeciez bzdura!
Podobnie seks: prostytucja - zawodostwo, przygodne stosunki to rekreacja ( pomijam wydzwiek moralny) ale seks dwoch kochajacych sie ludzi nie ma z jednym i drugim nic wspolnego.

Doskonale rozumiem ze karate rekreacyjne jest bardzo wygodne: w ten sposob mozna wytlumaczyc bylejakosc, slaby poziom a nawet organizacyjna zdrade. Cwiczac rekreacyjnie moge wyjsc z sali w polowie treningu, przerwac dane cwiczenie, odmowic wykonania czegos tam - bo uwazam ze mi juz wystarczy albo bo nielubie. Dochodzimy do absurdu. Ale wlasnie takim absurdem jest rakreacyjne karate na ktore nie przychodza juz fighterzy tylko fizyczne i mentalne lamagi, nie po to zeby nauczyc sie walczyc tylko zeby zdobyc czarny pas!

Srodowisko karate bardzo pilnie na taka sytuacje pracowalo przez wiele lat. Niestety trzeba zdac sobie sprawe ze karate nie jest dla kazdego, nie kazdy ma predyspozycje zeby byc mistrzem. I trzeba miec jaja zeby jako trener ktory musi zarobic na czynsz i ewentualnie na zycie powiedziec o tym cwiczacym. Moze przez to stracisz kilku ludzi ale dzieki temu przyjda inni - lepsi. A dla mentalnych fajtlap mozesz zrobic grupe semikontaktowego kickboksingu, albo taibo. A poziom karate jako sztuki walki zostanie zachowany. Amen.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
no i poczułem się lepiej ... dzięki jan111 ... moje karate to właśnie aktywna forma wypoczynku. Wychodząc z sali zmęczony po treningu czasami czuję, że mimo zmęczenia nabieram sił. Ostatnio miałem małą organizacyjną rozpierduchę w moim życiu i musiałem obyć się bez treningu przez całe 8 DNI !!!. Ależ ja wtedy byłem zmęczony. Wróciło wszystko do normy we wtorek wraz z pierwszym treningiem po przerwie i znowu będąc zmęczony czuję, że wypoczywam ... paradoks?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To nie paradoks. Nie zapominaj ze zostales uksztaltowany, w innych czasach, i w innych standartach, gdzie przynajmniej oficjalnie pewne slowa mialy znaczenie.
Jesli zaangazowanie ludzi w trening w latach 80tych to byla rekreacja to nie mam z tym problemu, bo to znaczy ze rowniez zawodnicy cwiczyli rekreacyjnie. Ale dzis jest inaczej, jaki jest kon kazdy widzi, doloz do tego rekreacyjne karate a wtedy bedziesz mial produkt az milo... dla kochajacych inaczej.

Ciekawe czemu sosai Oyama nie mowil o najmocniejszym rekreacyjnym karate na swiecie! :lol: To bylby dopiero hit! :lol: 8O :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Ale mozesz zamiast Oyamy: najmocniejsze rekreacyjne karate na swiecie! Boki zrywac. Kyokushin co to jest? - to jest rekreacyjne kenka karate. I oto doszlismy do sedna tego tematu. Proponuje od razu zaczac zakladac rozowe pasy! :)

Wiadomo ze nie kazdy musi byc zawodnikiem, albo kilerem ale musi dazyc do pokonania swoich slabosci zeby byc mocliejszym, nie zeby wypoczac.
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Czy można rekreacyjnie trenować profesjonalne karate?

Dialektyka.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Czy można rekreacyjnie trenować profesjonalne karate?

Dialektyka.


precyzyjne definicje pomagaja zdefiniowac cele i okreslic tozsamosc.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Rekreacja - forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką. Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki.

Idealnie pasuje do sportów walki, chyba, że jest to praca ;)
Dla mnie było pracą, ale w sumie własnie dla rozrywki niż zarobku bardziej
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Czy można rekreacyjnie trenować profesjonalne karate?

Dialektyka.


precyzyjne definicje pomagaja zdefiniowac cele i okreslic tozsamosc.


Zatem zdefiniujmy cele kyokushin, a będziemy wiedzieć czym jest, a czym nie jest kyokushin.
Czy to są cele ?
1.Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego ,niewzruszonego ducha.
2.Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate ,aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
3.Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samowyrzeczenia się.
4.Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
5.Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile porzucając inne pragnienia.
6.Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
7.Poprzez całe nasze życie ,poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi ,którą wybraliśmy.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Nieeee, to nie tak, wszedzie tam w dojo kun gdzie stoi "karate" trzeba dodac "rekreacyjne" i wtedy bedzie tak jak mialo byc :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
uparciuszek :)
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Genialne :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

uparciuszek :)


Nie moglem sie pochamowac :lol:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Czy można rekreacyjnie trenować profesjonalne karate?

Dialektyka.


precyzyjne definicje pomagaja zdefiniowac cele i okreslic tozsamosc.


Zatem zdefiniujmy cele kyokushin, a będziemy wiedzieć czym jest, a czym nie jest kyokushin.
Czy to są cele ?
1.Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.
2.Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate ,aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
3.Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samowyrzeczenia się.
4.Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
5.Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile porzucając inne pragnienia.
6.Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
7.Poprzez całe nasze życie ,poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi ,którą wybraliśmy.


Cale pokolenia KK sie na tym wychowaly. Ale te "siedem przykazan" jest strasznie banalne i naiwne. N dodatek bardzo ogolne i nieprecyzyjne. Ten manifest sie lyka bez zadawania pytan, ale jesli powaznie to traktowac, to potrzeba kolejnych definicji i wyjasnien:
1. niewzruszonego ducha
2. ducha samowyrzeczenia sie (to ten sam niewzruszony duch czy juz inny?)
3. zasady grzecznosci - najlepiej w punktach
4. prawdziwa madrosc i sila
5. jakie to idealy i co pokora doslownie znaczy?
6. prawdziwe znaczenie drogi
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Czy można rekreacyjnie trenować profesjonalne karate?

Dialektyka.


precyzyjne definicje pomagaja zdefiniowac cele i okreslic tozsamosc.


Zatem zdefiniujmy cele kyokushin, a będziemy wiedzieć czym jest, a czym nie jest kyokushin.
Czy to są cele ?
1.Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.
2.Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate ,aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
3.Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samowyrzeczenia się.
4.Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
5.Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile porzucając inne pragnienia.
6.Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
7.Poprzez całe nasze życie ,poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi ,którą wybraliśmy.


Cale pokolenia KK sie na tym wychowaly. Ale te "siedem przykazan" jest strasznie banalne i naiwne. N dodatek bardzo ogolne i nieprecyzyjne. Ten manifest sie lyka bez zadawania pytan, ale jesli powaznie to traktowac, to potrzeba kolejnych definicji i wyjasnien:
1. niewzruszonego ducha
2. ducha samowyrzeczenia sie (to ten sam niewzruszony duch czy juz inny?)
3. zasady grzecznosci - najlepiej w punktach
4. prawdziwa madrosc i sila
5. jakie to idealy i co pokora doslownie znaczy?
6. prawdziwe znaczenie drogi


Lost in translation.

Hej wyborowa co ci kyokushin takiego zrobili ze go tak nie cierpisz?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
[quote name="budo_sake5"]
Cale pokolenia KK sie na tym wychowaly. Ale te "siedem przykazan" jest strasznie banalne i naiwne. N dodatek bardzo ogolne i nieprecyzyjne. Ten manifest sie lyka bez zadawania pytan, ale jesli powaznie to traktowac, to potrzeba kolejnych definicji i wyjasnien:
1. niewzruszonego ducha
2. ducha samowyrzeczenia sie (to ten sam niewzruszony duch czy juz inny?)
3. zasady grzecznosci - najlepiej w punktach
4. prawdziwa madrosc i sila
5. jakie to idealy i co pokora doslownie znaczy?
6. prawdziwe znaczenie drogi[/quote]

Lost in translation.

Hej wyborowa co ci kyokushin takiego zrobili ze go tak nie cierpisz?[/quote]

jak zaczynalem cwiczyc karate, to na kazdym treningu recytowalismy przysiege dojo, nie zadajac sobie pytac co te slowa tak naprawde znacza. dzis nie potrafie sie karmic komunalami.
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
W tematach tego forum próbuje się ustalić mechanizmy, które doprowadziły do powstania różnych sytuacji. Rozłam, powstanie nowej organizacji, działalność klubów itd itp. Wcześniej czy później trzeba odwołać się do kyokushin - cokolwiek miałoby to znaczyć. Zauważam tutaj totalne zamieszanie. Każdy inaczej postrzega czym jest kyokushin. Jak żył Oyama mało kto podważał lub zadawał sobie to pytanie. Kilku (Shigeru Oyama, Ninomiya) poszli własną drogą.Czyżby grunt USA temu sprzyjał? Zapewne- to nawiązanie do odpowiedzi w temacie rezygnacji Jeremicza.
Jest rzeczą coraz trudniejszą zdefiniowanie pojęcia kyokushin gdy odrzuca się to, co sam twórca zawarł w swoim dziele. Odrzucamy, gdyż nie jesteśmy w stanie zaakceptować wszystkiego bez reszty. Rozkładamy na czynniki każdy element. Odkrywamy pewne prawidłowości. Jedne odrzucamy inne rozwijamy. Osobiście się z tym zgadzam, że tak należy robić. Tylko mam obawę że dojdziemy do momentu , w którym niewiele już zostanie z kyokushin.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Każda inicjatywa w USa zawsze musi się przerodzić w biznes i nie ma jak tego uniknąć dlatego wielu z nich wybrało własną drogę i wcale nie było to związane z tym co oyama kazał a czego zabraniał
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024