Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Zgadza sie, czyli w takim razie, trzeba cwiczyc bardzo skutecznie i bardzo mocno. W tym kontekscie tzw rekreacja to nie karate :wink:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Mam tu na mysli walke w stojce, nie mylic z parterem, zapasami judo i wieloma innymi. Jezeli ktos pokaze nowe techniki (metody walki) skuteczniejsze od tych z kyokushin i zapedzi zwodnikow kyokushin w kozi rog w ich wlasnym stylu (sposobie walki) to chyle czola i sam bede sie od takiego stylu chetnie uczyl.


... W pewnym momencie kancho stwierdzil iz turniej to nie jest karate i ze walka dwoch zawodnikow na macie to tez nie jest karate. Oczywiscie wszyscy popatrzlismy na siebie i dopytujemy jak to tak, a wiec jak to jest z tym karate pytamy kancho.?

On zas rozejrzal sie w okolo i wskazal na kilkunastoletniego chlopca przy sasiednim stoliku i powiedzial, w bardzo "obrazowy" sposob jezeli ten chlopiec skutecznie w razie potrzeby obroni sie przed tym czlowiekiem i tu wskazal na jednego z obecnych na sali doroslych to to jest karate.


To Twoje słowa z różnych postów. Widzisz różnicę? Co jest ci bliższe - karate tego chłopca, który być może skutecznie się obroni czy "karate" turniejowe wg zasad, ograniczeń itd?

I jest to pytanie do wszystkich trenujących.

I jeszcze tak na koniec - zawsze mnie rozwalają stwierdzenia typu "oficjalny lunch". Bo jak oficjalny to znaczy pozorny a później trzeba się po prostu najeść.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Zgadza sie, czyli w takim razie, trzeba cwiczyc bardzo skutecznie i bardzo mocno. W tym kontekscie tzw rekreacja to nie karate :wink:

Oczywiscie , rekreacja to rekreacja a karate to przede wszystkim umiejetnosc skutecznej samoobrony. Cwiczac rekreacyjnie, tak aby sie nie zabardzo spocic albo czasem nie zarobic siniaka, lub co gorsza nie dotknac przypadkiem partnerki w "podejrzany" sposob, mozna tylko nabyc blednego przekonania iz cos potrafimy i wpasc w jeszcze wieksze klopoty.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
hihihi, a wy z tą rekreacją :)

Rekreacja to praca nad naszymi pasjami, odskocznia do szarej rzeczywistości, i karate tu idealnie pasuje ;)

A jeśli coś jest pasją to się nie opieprza, i nie boi siniaków ;)

A co do koleżanek chwytanych za złe miejsce, poćwicz wać pan parter ;)
W stójce tylko na początku kariery mnie dziewczyna położyła, w parterze kilka razy miałem zapiętą gilotynę tudzież mata leo;)
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Mam tu na mysli walke w stojce, nie mylic z parterem, zapasami judo i wieloma innymi. Jezeli ktos pokaze nowe techniki (metody walki) skuteczniejsze od tych z kyokushin i zapedzi zwodnikow kyokushin w kozi rog w ich wlasnym stylu (sposobie walki) to chyle czola i sam bede sie od takiego stylu chetnie uczyl.


... W pewnym momencie kancho stwierdzil iz turniej to nie jest karate i ze walka dwoch zawodnikow na macie to tez nie jest karate. Oczywiscie wszyscy popatrzlismy na siebie i dopytujemy jak to tak, a wiec jak to jest z tym karate pytamy kancho.?

On zas rozejrzal sie w okolo i wskazal na kilkunastoletniego chlopca przy sasiednim stoliku i powiedzial, w bardzo "obrazowy" sposob jezeli ten chlopiec skutecznie w razie potrzeby obroni sie przed tym czlowiekiem i tu wskazal na jednego z obecnych na sali doroslych to to jest karate.


To Twoje słowa z różnych postów. Widzisz różnicę? Co jest ci bliższe - karate tego chłopca, który być może skutecznie się obroni czy "karate" turniejowe wg zasad, ograniczeń itd?

I jest to pytanie do wszystkich trenujących.

I jeszcze tak na koniec - zawsze mnie rozwalają stwierdzenia typu "oficjalny lunch". Bo jak oficjalny to znaczy pozorny a później trzeba się po prostu najeść.

Zawsze mocno podkreslalem roznice pomiedzy karate turniejowym a (szukam odpowiedniego slowa aby nie wzbudzic nastepnej go off-topa.) praktycznym, realistycznym itp. Zawsze bylo mi blizsze karate "tego chlopca" lub takiego jak je okreslaw wyzej.
Jezeli chodzi o lunch, to u nas jest taka troche chyba juz tradycja ze oficjalny lunch musi spelniac swoje zadania, oficjalny nie znaczy udawany (rekreacyjny) :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
nie no, zawsze po seminarium jest spotkanie w restauracji celem spożycia i dyskuty, normalne
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Zgadza sie, czyli w takim razie, trzeba cwiczyc bardzo skutecznie i bardzo mocno. W tym kontekscie tzw rekreacja to nie karate :wink:


Jan111 jak można prowadzić inny trening niż rekreacyjny w klubach, gdzie są zajęcia 3 razy w tygodniu?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
ja wiem o co im chodzi, żeby podejście nie było rekreacyjne, psychicznie, znaczy olewcze, ale to tylko definicja i tyle ;)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
kwiat
mozna prowadzić nawet trening profesjonalny, jeśli ma się odpowiednią wiedzę i zmotywowanych zawodników. kwestia ułożenia odpowiedniego planu treningowego. W dni wolne od treningów na sali sa takie metody szkoleniowe jak trening własny , siłownia basen itd itd.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

kwiat
mozna prowadzić nawet trening profesjonalny, jeśli ma się odpowiednią wiedzę i zmotywowanych zawodników. kwestia ułożenia odpowiedniego planu treningowego. W dni wolne od treningów na sali sa takie metody szkoleniowe jak trening własny , siłownia basen itd itd.

Święte słowa , teraz dobry klimat na treningi w lesie :!:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Death wish gdzie ja napisałem, że zajęcia są prowadzone więcej niż 3 razy w tygodniu? Przeczytaj dokładnie zanim odpowiesz.

To o czym piszesz to cały czas jest amatorka i rekreacja a nie trening profesjonalny.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
kwiat
Widzę że nie zrozumiałeś... trudno.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

ja wiem o co im chodzi, żeby podejście nie było rekreacyjne, psychicznie, znaczy olewcze, ale to tylko definicja i tyle ;)


Wiem ze sie rozumiemy. Nie chce jednak odpowiadac bezposrednio Kwiatowy bo jest uparty jak pewne kopytne zwierze.
Walka to nie rekreacja, sztuka walki czyli uporzdkowane, metodycznie planowane przygotowanie do walki to tez nie rekreacja. Rekreacyjnie mozesz cwiczyc tenisa bo jak przegrasz to nic sie nie stanie, przegrana w walce moze oznaczac kalectwo lub smierc. Podzial na trening wyczynowy i rekreacyjny to podzial sztuczny, ktory nie wyczerpuje zagadnienia. Skoro Oyama nie walczyl na zawodach to wg powyzszego podzialu cwiczyl rekreacyjnie?
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

ja wiem o co im chodzi, żeby podejście nie było rekreacyjne, psychicznie, znaczy olewcze, ale to tylko definicja i tyle ;)


Wiem ze sie rozumiemy. Nie chce jednak odpowiadac bezposrednio Kwiatowy bo jest uparty jak pewne kopytne zwierze.
Walka to nie rekreacja, sztuka walki czyli uporzdkowane, metodycznie planowane przygotowanie do walki to tez nie rekreacja. Rekreacyjnie mozesz cwiczyc tenisa bo jak przegrasz to nic sie nie stanie, przegrana w walce moze oznaczac kalectwo lub smierc. Podzial na trening wyczynowy i rekreacyjny to podzial sztuczny, ktory nie wyczerpuje zagadnienia. Skoro Oyama nie walczyl na zawodach to wg powyzszego podzialu cwiczyl rekreacyjnie?

jak Oyama miał walczyć na zawodach skoro nie było w kontakcie zawodów
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Rekreacyjnie mozesz cwiczyc tenisa bo jak przegrasz to nic sie nie stanie, przegrana w walce moze oznaczac kalectwo lub smierc. Podzial na trening wyczynowy i rekreacyjny to podzial sztuczny, ktory nie wyczerpuje zagadnienia. Skoro Oyama nie walczyl na zawodach to wg powyzszego podzialu cwiczyl rekreacyjnie?


Sumo - Kiedyś to była walka decydująca o być albo nie być całych, miast, prowincji a teraz to walka o trofeum sportowe. Czy to znaczy, że trenują rekreacyjnie bo ich walka nie kończy się kalectwem?

W obydwu przypadkach to zbyt duże uproszczenie.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Alez oczywiscie ze uproszczenie, powiem wiecej to trywializowanie zagadnienia. Jesli karate nie cwicze zawodniczo - zarobkowo to cwicze rekreacyjnie? A jesli jestem wierzacy ale nie ksiadz to czy tez wierze rekreacyjnie? Czy takie pojecia jak milosc mozna tez do tego podpiac? rekreacyjne czy zarobkowe malzenstwo. Czy kobieta ktora z milosci oddaje sie mezczyznie robi to rekreacyjnie, w odroznieniu od prostytutki, ktora to robi zawodowo. Ktos wam panowie nasral w glowy a teraz wy to bezmyslnie powtarzacie.
Trener to ktos kto zapala w ludziach ogien a jesli stac go tylko na mala iskierke to nie jest trenerem i zadne tlumaczenie sie o rekreacyjnym karate tu nie pomoga. Sa rzeczy ktore nie wpisuja sie w schemat.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Alez oczywiscie ze uproszczenie, powiem wiecej to trywializowanie zagadnienia. Jesli karate nie cwicze zawodniczo - zarobkowo to cwicze rekreacyjnie? A jesli jestem wierzacy ale nie ksiadz to czy tez wierze rekreacyjnie? Czy takie pojecia jak milosc mozna tez do tego podpiac? rekreacyjne czy zarobkowe malzenstwo. Czy kobieta ktora z milosci oddaje sie mezczyznie robi to rekreacyjnie, w odroznieniu od prostytutki, ktora to robi zawodowo. Ktos wam panowie nasral w glowy a teraz wy to bezmyslnie powtarzacie.
Trener to ktos kto zapala w ludziach ogien a jesli stac go tylko na mala iskierke to nie jest trenerem i zadne tlumaczenie sie o rekreacyjnym karate tu nie pomoga. Sa rzeczy ktore nie wpisuja sie w schemat.


Jan111 Ty nie mówisz o rekreacji a o braku zaangażowania w uprawianą dyscyplinę sportową i lekceważeniu zasad obowiązujących w sporcie.
Rekreacja to m.in. sporty ekstremalne, a tam nie ma miejsca na brak zaangażowania i lekceważenie zasad uprawianego sportu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
oj tam oj tam, on się po prostu nie zgadza z definicją tego słowa ;)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Alez oczywiscie ze uproszczenie, powiem wiecej to trywializowanie zagadnienia. Jesli karate nie cwicze zawodniczo - zarobkowo to cwicze rekreacyjnie? A jesli jestem wierzacy ale nie ksiadz to czy tez wierze rekreacyjnie? Czy takie pojecia jak milosc mozna tez do tego podpiac? rekreacyjne czy zarobkowe malzenstwo. Czy kobieta ktora z milosci oddaje sie mezczyznie robi to rekreacyjnie, w odroznieniu od prostytutki, ktora to robi zawodowo. Ktos wam panowie nasral w glowy a teraz wy to bezmyslnie powtarzacie.
Trener to ktos kto zapala w ludziach ogien a jesli stac go tylko na mala iskierke to nie jest trenerem i zadne tlumaczenie sie o rekreacyjnym karate tu nie pomoga. Sa rzeczy ktore nie wpisuja sie w schemat.


dobrze wypowiedziane. troche karkolomne zestawienie ksiadza i prostytutki w jednej wypowiedzi i do tego ksiadza jeszcze malzenstwo, ale mnie sie podoba.

sport wyczynowy ustawia poprzeczke. wprowadza element rywalizacji. uczy zwyciezania. jest wyraznie okreslony. reszta jest bardzo pojemna i przez to malo czytelna i slabo okreslona.
wiedze, podobnie jak wladze, pieniadze czy zwyciestwo w walce (ale kobiete tez) sie zdobywa a nie otrzymuje.
cala reszta poza tym co wymienilem to rekreacja.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Alez oczywiscie ze uproszczenie, powiem wiecej to trywializowanie zagadnienia. Jesli karate nie cwicze zawodniczo - zarobkowo to cwicze rekreacyjnie?


No właśnie. Znaczy coś takiego jak rekreacja nie istnieje?
Podaj proszę własną definicję słowa rekreacja opisującą a nie negującą.
Jak ją podasz to wtedy przyłożymy to do treningu zaangażowanego ale nie zawodniczego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024