Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Ja rozumiem wyborowa co ci się nie podoba, ale moim zdaniem nie ma innej drogi.
Żeby ci normalnie mogli dostać kasę, to Pudzian czy inny king kong musi napędzić widownię.

Taki jest polski rynek, i nie tylko polski.


Mnie to juz jest jedno. Zawodnikiem nie bede. MMA to szansa na renesans sztuk walki, wyzwanie, profesjinalizm w treningu i sposb zeby zarabiac tak jak pilkarze czy ktokolwiek profi. Natomiast to co sie dzieje w KSW to jest informacja ze lepiej byc freakiem. zaliczyc jakas laske w Bigbroderze i nazwac sie bokserem i zrobic "kariere" w MMA. Jaja opadaja.
Rynek w stanach jest inny. UFC takich akcji nie robi.
Organizacji Pride juz nie ma.
Mysle ze jakby KSW mialo jakas konkurencje w Polsce to wyszloby cwiczacym na dobre. A tak - jest jak jest.

Laskie :lol: w Big Brother też bym z chęcią zaliczył , mnie tam jak cholera kręciła Frytka :lol:


taki numer tez sie liczy do rekordu walk jako wygrana w parterze
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
zapewne jako Extra Fight :-)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?


Co masz do zarzucenia metodyce boksu, albo judo skoro piszesz ze "troche lepiej"?


Bokserskie ustawienie pozycji "noga do nogi" przeciwnika jest w karate czy mma bledem. A co za tym idzie cala koncepcja walki - ustawienie tulowia, itp zupelnie sie nie nadaje na przyjecie ataku na noge lub w nogi. Korekta pozycji nog inaczej ustawia tulow i caly klasyczny boks wyglada juzw tym momencie zupelnie inaczej.

Pozycja walki (pisze o nogach) wyjsciowo jest bardziej adekwatna dla karate czy mma, ale problem jest ten sam - na poczatku walki - ze wzgledu na dystans leca kopy i strzaly z reki i jak sie noge wystawia na odstrzal - tak jak w boksie, to walka sie konczy zanim sie zaczela.
To sa rzeczy z podstawowki.
Nie chce dalej w to brnac.


I znowu erystyka. Mialo byc o metodyce, ty piszesz o technice. "i piesci bokserzy nie zamykaja" :wink: To sa oczywiste oczywistasci ale nie na temat. Czy to naprawde wszystko????
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Mistrzostwa Polski Juniorów 98-97. Wtedy Pudzian miał 21-20 lat, jak to sie ma do juniorów?
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Mistrzostwa Polski Juniorów 98-97. Wtedy Pudzian miał 21-20 lat, jak to sie ma do juniorów?

Przykro mi ale żaden z Ciebie znawca tematu i poczytaj sobie regulamin Polskiego Związku Karate chyba,że masz problem....., a skąd Ty jesteś co ? ,że nie wiesz podstawowych rzeczy o rywalizacji sportowej związków ?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Przykro mi ale żaden z Ciebie znawca tematu i poczytaj sobie regulamin Polskiego Związku Karate chyba,że masz problem....., a skąd Ty jesteś co ? ,że nie wiesz podstawowych rzeczy o rywalizacji sportowej związków ?


1. Nigdzie nie napisałem, że jestem znawcą.
2. Nie widzę potrzeby zapoznawanie się z regulaminem każdej z organizacji, a na pewno już
PZK.
3. Problem masz ty i to już od dłuższego czasu.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?


Wybacz ale jaka jest sytuacja w polskim sporcie nie ma tu znaczenia. Faktem jest ze jesli chcesz mozesz siegnac po wiedze wypracowana przez te sporty walki, mozna siegnac po wiedze z kodokanu, przemyslec i poszperac np co spowodowalo ze dana reprezentacja jest lepsza niz inna. Mozna postudiowac metodyke treningu zapasniczego czy boksu. Ta wiedza istnieje i to na b. wysokim poziomie. Oczywiscie, potrzba checi i czasu. Trzeba tez wiedziec jakie ma sie potrzeby, braki i jakie cele sie sobie stawia.

Zgadzam sie z toba w pelni ze w karate panuje jakies permanentne zaczadzenie. I to nie tylko w sferze wydolnosciowej. To co bokserzy np potrafia zrobic w walce dla wielu mistrzow karate mozliwe jest tylko w formie bunkai!!! :wink: Dlaczego? Bo brak im metod jak niektore rzeczy cwiczyc. Bokserzy i judocy wiedza natomiast jak cwiczyc, rozumieja gradacje trudnosci, poszczegolnych elementow technicznych, dysponuja cala gama cwiczen wstepnych i/lub silowych ktore te elementy wspieraja itd.


jeszcze raz do tego posta sie odniose i do metodyki.
Metodyka sie zmienia, zmieniaja sie koncepcje treningowe, modelowe rozwiazania, tak samo jak zmienia sie taktyka i technika w kazdej dyscyplinie.
W karate nie ma sie do czego wlasciwie odniesc.
Podam taki fakt do zastanowienia. W wiekszosci organizacji Kyokushin kata Tsuki no jest na brazowy pas. Technika w tym kata - poziom zaawansowania - pozycje, komplikacja ruchow, uderzenia sa mniej wiecej odekwatne dla wyszkolenia niebieskiego pasa. Tymczasem kata sa na brazowy pas.
Roznica miedzy brazowym a niebieskim pasem bedzie w jakosci wykonania, ale skills raczej beda nie do odroznienia. Techniczne wymagania beda takie same. Gradacji jako takiej w tym nie ma.
Progress jesli chodzi o metody w karate jest zaden, bo technika sie wlasciwie nie zmieni. Nie zmieniaja sie przepisy walki od dziesiecioleci. Nie ma zadnego bodzca zeby stymulowac rozwoj dyscypliny. Nie pojawia sie zaden nowy sprzet, czy metody treningowe.
Takie skills jak balans-rownowaga czy agility, ktore w walce sa podstawowe - w treningu karate nie istnieja.
W zeszlym roku byl oboz-seminarium shinkyokushin w Warszawie z japonskimi (i nie tylko) instruktorami. W wiekszosci stanie w rzedach i performance w powietrze. Na dodatek cwiczenia pozbawione swiadomosci tego co sie chce ksztaltowac albo z dorobiona ezoteryczna ideologia (tam bylo takie cwiczenie z "odkrecanym" ushiro mawashi - rzekome cwiczenie rownowagi). Shin wzialem za przyklad, ale w innych organizacjach (lacznie z "moja") jest niewiele lepiej).
I ostatecznie wszystko sprowadza sie do tego, ze przyjechal szef, mistrz swiata, japonczyk-nie japonczyk, a to buduje gromadna hipnoze i rzekomo przybliza do mistrzostwa.
Ja sie z Toba Jan zgodze, ze w judo i boksie jest metodyka - tak jak napisales. Ale polskie judo i boks sa po raz kolejny krok do tylu, dlatego, ze nie utylizuja nowych metod, ktore robia na zawodach roznice, ktora daje badz nie daje wynikow.
Nie wszystko da sie wytlumaczyc brakiem funduszy. W ostatnich latach Mongolia, Gruzja czy Kazachstan wypadaja w judo czy w Boksie lepiej niz Polska, a przeciez to nie sa ekonomiczne potegi.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Tutaj tez dochodzi inny czynnik,im wygodniej zyjemy tym bardziej sie leniwi i delikatni robimy. W Mongoli i innych biednych krajach sport jest przepustka do lepszego zycia.
W bogatych krajach mamy specjalistow zawodowcow ktorzy maja wyniki reszta robi rekracje, a w polsce jest tak pomiedzy niema kasy na specjalitow a z drogiej strony mamy wygodne zycie to niema motywacji.
Z opowiadan mojej przyszlej malzonki (Tajka) w Tajlandii jesli chcesz robic kase walczysz Muay thai jesli chcesz rekracje idziesz na Karate :)
  • 0

budo_marot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Tutaj tez dochodzi inny czynnik,im wygodniej zyjemy tym bardziej sie leniwi i delikatni robimy. W Mongoli i innych biednych krajach sport jest przepustka do lepszego zycia.
W bogatych krajach mamy specjalistow zawodowcow ktorzy maja wyniki reszta robi rekracje, a w polsce jest tak pomiedzy niema kasy na specjalitow a z drogiej strony mamy wygodne zycie to niema motywacji.


takie jest i moje zdanie to jeden z czynników który powoduje że jest jak jest :?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Tutaj tez dochodzi inny czynnik,im wygodniej zyjemy tym bardziej sie leniwi i delikatni robimy. W Mongoli i innych biednych krajach sport jest przepustka do lepszego zycia.
W bogatych krajach mamy specjalistow zawodowcow ktorzy maja wyniki reszta robi rekracje, a w polsce jest tak pomiedzy niema kasy na specjalitow a z drogiej strony mamy wygodne zycie to niema motywacji.


takie jest i moje zdanie to jeden z czynników który powoduje że jest jak jest :?


to z czym sie zgadzacie to stary marksistowski bullshit pod tytulem "byt okresla swiadomosc". Wynika z tego ze populacja to stado matolow, bydlo ktore sie pedzi jakims kierunku, a jak sie nie pedzi to nie wiadomo dokad isc.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Podam taki fakt do zastanowienia. W wiekszosci organizacji Kyokushin kata Tsuki no jest na brazowy pas. Technika w tym kata - poziom zaawansowania - pozycje, komplikacja ruchow, uderzenia sa mniej wiecej odekwatne dla wyszkolenia niebieskiego pasa. Tymczasem kata sa na brazowy pas.
Roznica miedzy brazowym a niebieskim pasem bedzie w jakosci wykonania, ale skills raczej beda nie do odroznienia. Techniczne wymagania beda takie same. Gradacji jako takiej w tym nie ma.


Może cię zaskoczę a może nie ale w K-kan to kata zostało opisane jako jedno z tych, które właśnie nie wnosi nic twórczego i nie jest w wymaganiach egzaminacyjnych. Można go ćwiczyć ale skoro nic nie wnosi ...

No to ja powiem więcej. Wykonywanie w kata pinian I czterech po kolei technik shuto-mawashi-uke też jest bez sensu.

Może właśnie dlatego jest tyle styli poskyokushinowych, które odrzuciły/ograniczyły trening kata lub zmieniły ich całkowicie.

Czyżbyśmy kierowali się do wniosku, że Oyama był niedouczonym osiłkiem, zwyczajnym ulicznikiem, dla którego podstawą była siła i wytrzymałość a nie technika. Nie znał dobrze kata a interpretacji to już w ogóle, dlatego kata w kyokushin są tym czym są a nie tym czym powinny być.

Dlatego też trening przez wiele lat opierał się zajebywaniu się pompkami, przysiadami, żabkami i czasami dla odmiany krokodylkami.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Wyborowa dobrobyt rozpieszcza, co prowadzi do mniejszej motywacji.
Zreszta w Uk wiekszosc ludzi postanawia zaczac cwiczyc dla rekracji, wyznaczaja sobie cel zdobycie czarnego pasa(byle latwo i przyjemnie) egzaminy co 3 miesiace. Zdobycie czarnego pasa certyfikat w domu na scianie, koniec cwiczenia opuszczamy sekcje.
Mentalnosc ludzi sie zmienila. Wiekszosc cwiczacych nie chca robic karate oni chca rekracyjnie zdobyc czarny pas.
Co jest zle ale taki jest teraz swiat coraz mniej jest ludzi ktorzy chca wkladac wysilek w cokolwiek.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Zapas ma racje, ile razy sensei Gary jest z wizyta w moim dojo jest zachwycony atmosfera i mocnym treningiem, walka. Takich rzeczy nie spotyka sie w brytyjskich dojo ( moze w nielicznych), ale u mnie trenuja tylko polacy (wiekszosc z nich to kiedys cwiczacy Kyokushin) :lol:
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
To jest też chyba kwestia mentalności. My musimy mieć wszytko poukładane. Jedno musi wynikać z drugiego. Nie może być inaczej, bo mamy wtedy problem ze zrozumieniem dlaczego tak a nie inaczej. Gościliśmy japońskiego aikidokę. Na pytanie dlaczego wybrał aikido, powiedział że musiał coś w szkole trenować. Było do wyboru judo, karate, kendo i aikido. Wszedł do pierwszych drzwi i było tam ......aikido. Nie wnikał. Owszem są tacy, których tatuś przyprowadził na sekcję i nie miało się wyboru. Jednak większość będzie rozważać, co wybrać. Jak już wybierze, zacznie poznawać i wtedy będzie pytał dlaczego tak a nie tak. Japońce nie mają takich dylematów - chyba. Takie ślepe posłuszeństwo jest wymagane i promowane. Oyama tego żądał wprost. Nie na darmo przecież odwoływał się do kodeksu bushido. Dla niego było najważniejsze "oddanie się treningowi bez reszty". Zawsze podkreślał, że kto tego nie robi, nie trenuje kyokushin. Gdzie tu metodyka, nowoczesny trening ? Dopiero ludzie zachodu musieli dokonać analizy i zaczęli się plątać w tym wszystkim. Mamy więc dwie "drogi" do wyboru. Japońską (trenuj aż poczujesz odlot) i zachodnią (poznaj, wybierz, dopasuj, trenuj, uskuteczniaj, rozwijaj, itd) ale nie dziw się, że ktoś zarzuci Ci że to co robisz, to nie jest oryginalne kyokushin.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
każdy ma inne metody więc niech robi swoje kyokushin ,a kumite i tak wsyzstko zweryfikuje, kan miało wspaniałe metody Hirosige jest wspaniałem mistrzem i wychowawcą najwybitnieszych mistrzów świata ale jak czytam co oni teraz wyczyniają to poprostu szczeka opada , dziadek ma chyba schize i zajmuje sie katną czy rękawiczkami na powietrze , żenada.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

kan miało wspaniałe metody Hirosige jest wspaniałem mistrzem i wychowawcą najwybitnieszych mistrzów świata ale jak czytam co oni teraz wyczyniają to poprostu szczeka opada , dziadek ma chyba schize i zajmuje sie katną czy rękawiczkami na powietrze , żenada.


A gdzie to czytasz? Daj linka tez chętnie poczytam ... zresztą, chyba nie tylko ja.
  • 0

budo_marot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Tutaj tez dochodzi inny czynnik,im wygodniej zyjemy tym bardziej sie leniwi i delikatni robimy. W Mongoli i innych biednych krajach sport jest przepustka do lepszego zycia.
W bogatych krajach mamy specjalistow zawodowcow ktorzy maja wyniki reszta robi rekracje, a w polsce jest tak pomiedzy niema kasy na specjalitow a z drogiej strony mamy wygodne zycie to niema motywacji.


takie jest i moje zdanie to jeden z czynników który powoduje że jest jak jest :?


to z czym sie zgadzacie to stary marksistowski bullshit pod tytulem "byt okresla swiadomosc". Wynika z tego ze populacja to stado matolow, bydlo ktore sie pedzi jakims kierunku, a jak sie nie pedzi to nie wiadomo dokad isc.


wyborowa populacja to stado indywidualistów których większość zmierza w jednym kierunku :-)

jednym się chce ćwiczyć innym nie.
wiedza to podstawa. my POLSKIE ZŁOTE RĄCZKI do wszystkiego dajemy sobie radę. oszczędzamy na wszystkim i często wiemy najlepiej.
tak jest też na treningach uczymy się boksu, padów, dźwigni od kogoś kto troszkę lizną tematu bo jest taniej szybciej ale jakości w tym nie ma.

jeżeli jedynie przez sport możesz wyrwać się z biedy jaka jest wtedy twoja determinacja, mobilizacja do treningu?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

kan miało wspaniałe metody Hirosige jest wspaniałem mistrzem i wychowawcą najwybitnieszych mistrzów świata ale jak czytam co oni teraz wyczyniają to poprostu szczeka opada , dziadek ma chyba schize i zajmuje sie katną czy rękawiczkami na powietrze , żenada.


A gdzie to czytasz? Daj linka tez chętnie poczytam ... zresztą, chyba nie tylko ja.


Sandokan100 już wiem co miałeś na myśli ... wykrakałeś ... znowu będzie się działo ...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
puciu
możesz podać źródełko tego, bo akurat od osób które trenowały u Oyamy mam zupełnie inne relacje. A przy okazji, bajki o bushido Oyamy to się nad Wisłą narodziły. I wcale nie ukrywał że jest Koreańczykiem. Gdzies widziałem film na którym promował karate z bluzie z napisem na plecach Korea.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
bullshit made in Japan - ciag dalszy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024