Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate (kyokushin) co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
900 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?


Jeśli dobrze rozumiem w rozważaniu tego tematu (bo nie jest to odpowiedź na postawione na końcu pytanie), masz na myśli mistrzów, którzy już nie startują z uwagi na wiek i wszystko to co jest z nim związane? Poza tym Babcia K.(40 lat?) ma coś do powiedzenia jak każdy z nas. Postawiła taką tezę jak opisałem wcześniej. Czy jest ona do obrony?


Puciu, to ze moj tata byl trojskoczkiem, ja ogladalem jego wyczyny nie czyni ze mnie trojskoczka, chociaz moge sie na te tematy wypowiadac. Mowienie o kims, kto sie od mojego taty uczyl, ze nie jest trojskoczkiem i ze nie moze oraz nie powinien nim byc, jest arogancja i ignorancja, nawet jesli ten ktos w tej chwili uprawia dwuskok lub piecioskok.

Ta pseudoreligijna, sekciarsko-japonska ezoteryka pomieszana z dziecinada jest czyms co trzeba zostawic daleko za soba. Zajmowanie sie tym nie pozwala w samodzielny, dorosly sposob myslec i brac odpowiedzialnosc za wyniki swojej pracy.
Rozwazanie czy ta teza jest do obrony to przedszkole i czysta strata czasu.


Racja :!:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Należałoby chyba dodać, że odgrywa tutaj dużą rolę zwykły marketing. Bo słowo kyokushin to też marka i to wysokiej jakości wśród sztuk walk. Zawartość czyli metodyka nauczania, techniki i wszystko co składa się na system opracowany przez Oyamę jest mniej więcej taka sama i w shin i w kan i innych. Tworzą zatem wersję jakby zamiennika pod trochę zmienioną nazwą.
Jako ekspert (moja definicja to człowiek, który wszystko wie) twierdzisz, że temat bez sensu. Jednak powiem jak Pospieszalski - "warto rozmawiać". Najwyżej dojdzie się do absurdu. Tak czy owak pomogłeś mi jakoś ponownie zaszufladkować pojęcie kyokushin z jakim obecnie mamy do czynienia. :idea:


W KK nie ma zadnego marketingu. Jest czysta ezoteryka, ktora sie sprowadza do wiary, ze Oyama byl swietny i cala reszta podaza za nim, nie starajac sie nawet pomyslec o tym, zeby wykroczyc poza to co sam Oyama aplikowal bezposrednio.
Ja sie z tym mieszac nie chce. Robie rzeczy, ktore daleko wykraczaja poza tradycyjne pojecie treningu karate. Rzeczy zaawansowane i wyspecjalizowane.
Moj "produkt" nie jest dla wszystkich. Na pewno nie jest dla tych ktorzy twierdza ze karate "to cos wiecej niz sport", nie jest dla tych, ktorzy "cwicza zeby sie troche poruszac" i cwicza "dla przyjemnosci".
Moje Kyokushin jest dla ludzi, ktorzy chca miec wyniki jakich nigdy wczesniej nie mieli.
Rozmawianie, o tym kto jest, a kto nie jest predystynowany do tego zeby nazwy Kyokushin uzywac uznalem juz dawno za przejaw infantylizmu, ignorancji, krotkowzrocznosci i ograniczenia trwalego do wlasnej malosci.
Znaki i nazwy - Drewniak robil to samo, co Krycha. W latach 1994 -1996 wysylal mi listy od prawnika, terroryzowal, straszyl, szantazowal... wszystko do momentu, kiedy przed Urzedem Patentowym przegral sprawe i znaki Kyokushin od tego momentu sa do nikogo nie przypisane.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Należałoby chyba dodać, że odgrywa tutaj dużą rolę zwykły marketing. Bo słowo kyokushin to też marka i to wysokiej jakości wśród sztuk walk. Zawartość czyli metodyka nauczania, techniki i wszystko co składa się na system opracowany przez Oyamę jest mniej więcej taka sama i w shin i w kan i innych. Tworzą zatem wersję jakby zamiennika pod trochę zmienioną nazwą.
Jako ekspert (moja definicja to człowiek, który wszystko wie) twierdzisz, że temat bez sensu. Jednak powiem jak Pospieszalski - "warto rozmawiać". Najwyżej dojdzie się do absurdu. Tak czy owak pomogłeś mi jakoś ponownie zaszufladkować pojęcie kyokushin z jakim obecnie mamy do czynienia. :idea:


W KK nie ma zadnego marketingu. Jest czysta ezoteryka, ktora sie sprowadza do wiary, ze Oyama byl swietny i cala reszta podaza za nim, nie starajac sie nawet pomyslec o tym, zeby wykroczyc poza to co sam Oyama aplikowal bezposrednio.
Ja sie z tym mieszac nie chce. Robie rzeczy, ktore daleko wykraczaja poza tradycyjne pojecie treningu karate. Rzeczy zaawansowane i wyspecjalizowane.
Moj "produkt" nie jest dla wszystkich. Na pewno nie jest dla tych ktorzy twierdza ze karate "to cos wiecej niz sport", nie jest dla tych, ktorzy "cwicza zeby sie troche poruszac" i cwicza "dla przyjemnosci".
Moje Kyokushin jest dla ludzi, ktorzy chca miec wyniki jakich nigdy wczesniej nie mieli.
Rozmawianie, o tym kto jest, a kto nie jest predystynowany do tego zeby nazwy Kyokushin uzywac uznalem juz dawno za przejaw infantylizmu, ignorancji, krotkowzrocznosci i ograniczenia trwalego do wlasnej malosci.
Znaki i nazwy - Drewniak robil to samo, co Krycha. W latach 1994 -1996 wysylal mi listy od prawnika, terroryzowal, straszyl, szantazowal... wszystko do momentu, kiedy przed Urzedem Patentowym przegral sprawe i znaki Kyokushin od tego momentu sa do nikogo nie przypisane.



I ZA TO WIELKI SZACUN-bo wielu w tym okresie lizało nie powiem co, a dziś wielka opozycja. :!:
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
do wyborowa:
Właśnie, robisz produkt według swojego nazwijmy to projektu i też nazywasz to kyokushin. Jeśli jest to coś innego niż kyokushin, to może powinieneś jakoś inaczej nazwać. Jeśli zrzucisz znaki, symbole, przestaniesz używać nazwy kyokushin, a trening będziesz dalej robił jaki robisz to co to będzie?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

do wyborowa:
Właśnie, robisz produkt według swojego nazwijmy to projektu i też nazywasz to kyokushin. Jeśli jest to coś innego niż kyokushin, to może powinieneś jakoś inaczej nazwać. Jeśli zrzucisz znaki, symbole, przestaniesz używać nazwy kyokushin, a trening będziesz dalej robił jaki robisz to co to będzie?


Puciu, jesli Kyokushin oznacza ze ktos komus wytyka ze powinien cos robic lub nie, albo nazywac sie tak lub inaczej, albo ze to jest ta "ostateczna prawda", to ja powiem krotko. Ja to p...
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
W KK nie ma zadnego marketingu. Jest czysta ezoteryka, ktora sie sprowadza do wiary, ze Oyama byl swietny i cala reszta podaza za nim, nie starajac sie nawet pomyslec o tym, zeby wykroczyc poza to co sam Oyama aplikowal bezposrednio.
Ja sie z tym mieszac nie chce.

Pisze wyborowa
Moje Kyokushin jest dla ludzi, ktorzy chca miec wyniki jakich nigdy wczesniej nie mieli.
Pisze dalej wyborowa, a wiec wyborowa w jednym zdaniu twierdzisz ze nie chcesz sie z tym mieszac, czyli jak rozumiem z kyokushin, kilka linijek nizej piszesz ze twoje kyokushin jest po prostu (w domysle) najlepsze szkoda tylko ze nie stwierdziles ze jedynie sluszne.
No to jak to wlasciwie jest, od nowa wymyslasz kyokushin tylko lepsze od orginalu, szczerze mowiac robi to w pewien sposob kazdy cwiczacy kyokushin, dzisiejsze kyokushin wyraznie rozni sie od tego z lat 70-siatych a to w latach 30 XXI wieku bedzie jeszcze inne i lepsze od naszego a nawet smiem twierdzic od twojego.
Z duzym zainteresowaniem bede ogladal zawodnikow wyborowa-kyokushin na nastepnych mistrzostwach Wielkiej Brytanii i mam nadzeieje ze para nie pojdzie w gwizdek i zobaczymy wyniki twojego rewolucyjnego podejscia do treningu.

Co by nie mowic kyokushin jest stylem zywym i ciagle sie zmieniajacym, adaptujacym nowe metody treningowe. Oczywiscie tu i tam znajda sie skamieliny czy zrogowacenia ale to chyba normalne w tak wielkim i nalezalo by powiedziec zdywersyfikowanym stylu.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Pisze dalej wyborowa, a wiec wyborowa w jednym zdaniu twierdzisz ze nie chcesz sie z tym mieszac, czyli jak rozumiem z kyokushin, kilka linijek nizej piszesz ze twoje kyokushin jest po prostu (w domysle) najlepsze szkoda tylko ze nie stwierdziles ze jedynie sluszne.
No to jak to wlasciwie jest, od nowa wymyslasz kyokushin tylko lepsze od orginalu, szczerze mowiac robi to w pewien sposob kazdy cwiczacy kyokushin, dzisiejsze kyokushin wyraznie rozni sie od tego z lat 70-siatych a to w latach 30 XXI wieku bedzie jeszcze inne i lepsze od naszego a nawet smiem twierdzic od twojego.
Z duzym zainteresowaniem bede ogladal zawodnikow wyborowa-kyokushin na nastepnych mistrzostwach Wielkiej Brytanii i mam nadzeieje ze para nie pojdzie w gwizdek i zobaczymy wyniki twojego rewolucyjnego podejscia do treningu.

Co by nie mowic kyokushin jest stylem zywym i ciagle sie zmieniajacym, adaptujacym nowe metody treningowe. Oczywiscie tu i tam znajda sie skamieliny czy zrogowacenia ale to chyba normalne w tak wielkim i nalezalo by powiedziec zdywersyfikowanym stylu.


Nie chce sie mieszac z ezoteryka i mowic komus jak sie powinien nazywac i jakie emblematy nosic. Niech kazdy nosi jakie chce i mu wygodnie, byle nie bredzil, ze jest wybrany i jedyny. A to co mowi Kuristina i Quinn to jest wlasnie taki ciezki i nieuleczalny przypadek.
Moje Kyokushin jest nakierowane na to zeby bylo lepsze, moj trening to szukanie nowosci i nieustanny challenge, ale nie w sensie - zrobie dzis 20 pompek wiecej. Ja szukam edge, a nie bezmyslnego mordowania sie wieksza iloscia powtorzen.
Poki co - dwoch moich zawodnikow - wychowankow, stawalo na pudle na BKK British Open. Nie znam polskiego instruktora, ktoremu to sie do tej pory udalo.
Nie chce sobie przypisywac wynikow moich wychowankow, bo to oni sami wzieli los w swoje rece.
Nastepnych Polakow - tych ktorzy ode mnie sie ucza, to ja w tej chwili jako zwyciezcow nie widze.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
ja to rozumię przekaz Wyborowej bardzo dobrze .....Wyborowa wprowadza poprostu w trening Karate Kyokushin całe spektrum profesjonalnej wiedzy sportowej .....popartej takimi naukami jak fizjologia , teoria treningu , antropomotoryka , dietetyka sportowa....etc....ja też przeglądając literaturę dotyczącą karate kontaktowego i widać w publikacjach że pominięta jest cała sfera teorii treningu wyczynowego....jest też problem skąd czerpać wiedzę z zakresu teorii treningu :wink: kultowa polska pozycja na której bazują AWF to Podstawy Teorii Treningu H. Sozańskiego ....materiały zawarte w tej książce pochodzą z lat 80....
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

ja to rozumię przekaz Wyborowej bardzo dobrze .....Wyborowa wprowadza poprostu w trening Karate Kyokushin całe spektrum profesjonalnej wiedzy sportowej .....popartej takimi naukami jak fizjologia , teoria treningu , antropomotoryka , dietetyka sportowa....etc....ja też przeglądając literaturę dotyczącą karate kontaktowego i widać w publikacjach że pominięta jest cała sfera teorii treningu wyczynowego....jest też problem skąd czerpać wiedzę z zakresu teorii treningu :wink: kultowa polska pozycja na której bazują AWF to Podstawy Teorii Treningu H. Sozańskiego ....materiały zawarte w tej książce pochodzą z lat 80....


jesli chodzi o zorganizowany, wyczynowy trening Kyokushin, to moje obserwacje mowia, ze on ani w Polsce, ani w Szwajcarii nie istnieje.
W Polsce to jest na poziomie TKKF i Ludowych Zespolow Sportowych, teraz jeszcze doszly UKS-y.
Jesli chodzi o sztuki walki to ich renesans nazywa sie MMA. Tam sa pieniadze, publika ktora chce ogladac i placi za bilety.
Chociaz oczywiscie w Polsce MMA, to jest kolejna atrapa.
Smiem twierdzic, ze sredni poziom ogolnego przygotowania sportowego aktywnego polskiego zawodnika Kyokushin i MMA to sa dwie rozne jakosci. A Kyokushin wypada przy tym porownaniu jak trening rehabilitacyjny. Nie mowie tu o technice, taktyce, spektrum roznych rozwiazan w walce.
Mowie o ogolnej sprawnosci.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

do wyborowa:
Właśnie, robisz produkt według swojego nazwijmy to projektu i też nazywasz to kyokushin. Jeśli jest to coś innego niż kyokushin, to może powinieneś jakoś inaczej nazwać. Jeśli zrzucisz znaki, symbole, przestaniesz używać nazwy kyokushin, a trening będziesz dalej robił jaki robisz to co to będzie?


Puciu, jesli Kyokushin oznacza ze ktos komus wytyka ze powinien cos robic lub nie, albo nazywac sie tak lub inaczej, albo ze to jest ta "ostateczna prawda", to ja powiem krotko. Ja to p...

Olejnik robi coś innego ale strasznie boi się zrzucić znaków KK i nazyw ?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

do wyborowa:
Właśnie, robisz produkt według swojego nazwijmy to projektu i też nazywasz to kyokushin. Jeśli jest to coś innego niż kyokushin, to może powinieneś jakoś inaczej nazwać. Jeśli zrzucisz znaki, symbole, przestaniesz używać nazwy kyokushin, a trening będziesz dalej robił jaki robisz to co to będzie?


Puciu, jesli Kyokushin oznacza ze ktos komus wytyka ze powinien cos robic lub nie, albo nazywac sie tak lub inaczej, albo ze to jest ta "ostateczna prawda", to ja powiem krotko. Ja to p...

Olejnik robi coś innego ale strasznie boi się zrzucić znaków KK i nazyw ?


I podobno ma 40 klubow. How bad is that?
Jesli tak wyglada "rozwoj" kyokushin to ja wysiadam. To co przezentuje Olejnik to ma image zajec fitness pod tytulem Kick Power - wiadomo ze kopniec tam nie ma za duzo, a poweru to nie ma wcale.
Jak sobie ludzie takiego szefa i lidera wybieraja to wlasciwie wszystko wiadomo o nich.
Ogolna niemoc i zbiorowa hipnoza.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
wyborowa mam pytanie i nie traktuj tego proszę jako jakąś formę ataku. Otóż, kogo Ty, jako znawca polskiego środowiska Kyokushin poleciłbyś jako tego kto daje dobry przekaz. Którą federację wybrać jeżeli już ktoś zdecydował, że to co chce trenować to właśnie Kyokushin.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Robie rzeczy, ktore daleko wykraczaja poza tradycyjne pojecie treningu karate. Rzeczy zaawansowane i wyspecjalizowane.
Moj "produkt" nie jest dla wszystkich. Na pewno nie jest dla tych ktorzy twierdza ze karate "to cos wiecej niz sport", nie jest dla tych, ktorzy "cwicza zeby sie troche poruszac" i cwicza "dla przyjemnosci".
Moje Kyokushin jest dla ludzi, ktorzy chca miec wyniki jakich nigdy wczesniej nie mieli.


To powazna deklaracja i trzymam kciuki za efekty. Chociaz trudno mi sobie wyobrazic to nowe. Wprawdzie karate jest metodycznie rzeczywiscie w plecy ale wystarczy wychylic sie za plotek zeby zobaczyc jak sie to robi w boksie, judo, zapasach... Nie trzeba wywazac otwartych drzwi. Nie chce przez to powiedziec ze twoja praca nie jest potrzebna, przeciwnie. Mysle ze juz najwyzszy czas zeby trenerzy karate mogli rowniez skorzystac z kompletnej, dojrzalej wiedzy docietej do potrzeb treningu karate.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Karate kyokushin w najlepszym wydaniu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Robie rzeczy, ktore daleko wykraczaja poza tradycyjne pojecie treningu karate. Rzeczy zaawansowane i wyspecjalizowane.
Moj "produkt" nie jest dla wszystkich. Na pewno nie jest dla tych ktorzy twierdza ze karate "to cos wiecej niz sport", nie jest dla tych, ktorzy "cwicza zeby sie troche poruszac" i cwicza "dla przyjemnosci".
Moje Kyokushin jest dla ludzi, ktorzy chca miec wyniki jakich nigdy wczesniej nie mieli.


To powazna deklaracja i trzymam kciuki za efekty. Chociaz trudno mi sobie wyobrazic to nowe. Wprawdzie karate jest metodycznie rzeczywiscie w plecy ale wystarczy wychylic sie za plotek zeby zobaczyc jak sie to robi w boksie, judo, zapasach... Nie trzeba wywazac otwartych drzwi. Nie chce przez to powiedziec ze twoja praca nie jest potrzebna, przeciwnie. Mysle ze juz najwyzszy czas zeby trenerzy karate mogli rowniez skorzystac z kompletnej, dojrzalej wiedzy docietej do potrzeb treningu karate.


Jan - polskie judo, boks i zapasy leza w tej chwili na cyckach i ludzie zaangazowani kloca sie o drobne. Zobacz polskie wyniki tych dyscyplin na ostatnich mistrzostwach swiata czy olimpiadzie.
Ja mowie o top preformane a nie "troche lepiej niz karate". Karate jest zamkniete na nowe rzeczy ex definitione przez swoje przywiazanie do tradycji i nie utylizuje nawet ogolnej wiedzy sportowej, nie mowiac juz o robieniu formy i wysrubowanych wynikow.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

Karate kyokushin w najlepszym wydaniu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Sawicki byl swietnym zawodnikiem, nie mam pojecia jakim jest trenerem.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?

wyborowa mam pytanie i nie traktuj tego proszę jako jakąś formę ataku. Otóż, kogo Ty, jako znawca polskiego środowiska Kyokushin poleciłbyś jako tego kto daje dobry przekaz. Którą federację wybrać jeżeli już ktoś zdecydował, że to co chce trenować to właśnie Kyokushin.


zrobie liste i napisze wieczorkiem, ale raczej bedzie to lista negatywna, u kogo nie cwiczyc i dlaczego.

Jedyny trener ktory na przestrzeni lat potwierdza sie wynikami swoich wychowankow, nie tylko w Polsce, ale za granica to sensei Bogdan Lubos z Tarnowskich Gor.
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
Ponizej strona Tarnogórskiego Klubu ShinKyokushin Karate
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
trener jesli chodzi o Karate Kyokushin to bardzo dobry szkoleniowiec wychował wielu wspaniałych zawodników medalistów mistrzostw Śląska, Polski, Europy , Świata
Pozdrawiam
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
A ja uważam, że zacząć trenować karate można wszędzie. Z karate jest trochę tak, jak z piciem wina. Zeby stać się koneserem i doceniać smak określonego gatunku trzeba poznać różne smaki i spróbować wielu gatunków. Dopiero wtedy wie się czego szukać. To porównanie oczywiście dotyczy tylko tych osób, które mają oczy i umysł otwarty. Bardzo szybko wtedy można zorientować się czy to, co w tym miejscu i z tym trenerem robię nie jest stratą czasu. Jeśli się rozwijam, jeśli mam wyniki, a przy tym, to co robię daje mi radość i chęć do działania to jest właśnie to! Często to nie jest sprawa organizacji tylko trenera, konkretnego człowieka i jego wiedzy i umiejętności.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate (kyokushin) co to jest?
często pierwszy trener krzywdzi na całe życie więc się nie zgadzam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024