Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAPAP ACADEMY Polska-?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
wiesz Kapral, kravmaga tak naprawdę rozstała rozpropagowana w USA,we Francji i Szwecji,a rozwinięta później (paradoksalnie)w Polsce :lol: i w Izraelu zorientowano się ,że na tym "towarze" można zrobić dobry biznes :D
jak myślisz Kapral - jak bardzo była znana tzw.kravmaga w Izraelu z 8-10 lat temu? :D
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
takie czasy, że każdy chce teraz robic na wszytskim kase...ale cóż..nic w tym złego, jeżeli instruktor naprawde ma pojęcie o tym co robi i swoją wiedze chce przekazać jak najlepiej
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
owszem,zawsze tworzy się zapotrzebowanie a potem się go zaspokaja :D (zarabiając na tym :D )
a tu odnośnie obrony przed nożem przedramieniem :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
I dlatego w Kravce jednocześnie z obroną stosuje się uderzenie drugą ręką w twarz.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
a co jeśli gość z nożem drugą rękę trzyma przy twarzy i nie dopuści do uderzenia w twarz?lub uderzenie nie wywoła zamierzonego efektu?
osoba broniąca się jest przecież zaangażowana w zablokowanie ręki uzbrojonej w nóż i raczej nie da rady silnie uderzyć w twarz agresora ,a zatem przestawiony na filmach scenariusz może się powtórzyć
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
No i oczywiście napastnik może być w kasku motocyklowym ;)
Oczywiście ta technika nie jest pewna w 100%, bo nie ma takich technik. Ma jednak wiele zalet:
-opiera się na ruchu reki a nie na wolniejszym zejściu ciałem
- kontratak jest wykonywany najszybciej jak można, bo jednocześnie z obroną
- jest prosta i naturalna, wykonuje się ją niemal instynktownie

Uderzenie pięścią nie ma znokautować napastnika, ma go zdezorientować, zakłócić rytm jego ataku, wybić z nastawienia na atak i zmusić do obrony (czyli dokonać tego, co w RBSD nazywa się predator/prey switch). Potem od razu dąży się do przytrzymania ręki z nożem i do dalszych kontrataków.
Warto też pamiętać, ze jest to technika "ostatniej szansy"- gdy nie można uciec, użyć własnej broni lub samemu zaatakować z wyprzedzeniem.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
racja...jesli jest tylko możliwe, to nie ma co kozaczyć przed gościem z nożem tylko szukać jakiś alternatyw uniknięcia ataku ( nawet jeśli ma to być ucieczka ) bo przecierz "każda uniknięta walka jest walką wygraną " :D no co innego jeśli takiej możliwości nie ma... wtedy trzeba korzystać ze wszystkiego ( dosłownie ) techniki ręczne zostawiłbym na sam koniec
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
racja...jesli jest tylko możliwe, to nie ma co kozaczyć przed gościem z nożem tylko szukać jakiś alternatyw uniknięcia ataku ( nawet jeśli ma to być ucieczka ) bo przecierz "każda uniknięta walka jest walką wygraną " :D no co innego jeśli takiej możliwości nie ma... wtedy trzeba korzystać ze wszystkiego ( dosłownie ) techniki ręczne zostawiłbym na sam koniec
  • 0

budo_pankm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Witam serdecznie wszystkich fanów izraelskich systemów. Na początek chcę zaznaczyć że jestem jednym z instruktorem CEK&KMA organizacji załozonej przez polskich instruktorów Krav Maga i Kapap. Organizacja powstała bo mielismy dość piekiełka pod nazwa "co jest leprze" , "który ,mistrz ma rację" -nauczamy obu systemów bo sa obecnie najskuteczniesze na swiecie i doskonale uzupełniaja się. Są jak bracia bliżniaki niby tacy sami a inni i w tym jest ich siła. O Jakosci nauczania o instruktorze i organizacji świadczą studenci ich poziom i wyszkolenie a nie bajery na stronach internetowych i szkalowanie sie na forach. Byłem w IKMF, WKMF, Worldwide KM, widziałem i znam dobrze wszystkich liderów organizacji Kapap w Polsce. Mogę powiedziec tylko jedno szowinizm, nie dowartościowanie powoduje, że fora przypomonają ścieki w których wylewa się nawzajem jeziora brudów. Wypowiadaja sie mistrzowie /osoby karane za przestepstwa umyślne/ , mistrzowie których poziom techniczny jest zblizony do zera. Inne myslenie jest natychmiast atakowane i pomniejszane. Są tacy co sa reprezantami federacji a federacja nie ma ich na oficjalnej stronie i wiele miesiecy temy wykluczyła ich itp itp itp. Zapominamy o szcunku uczciwości wobec siebie. Ludzi wielkich takich jak Duyeb, Lewine, Ayal, Galisko i kilku jeszce których bardzo szanuje bo przekazuja wielka wiedze postawy moralne. Pwmietajmy otym zanim zaczniemy pisac bzdury.
Wielkie pozdrowienia od instruktorów Central Europe Kapap & Krav Maga Association - tych co potrafili połaczyć się , nie zwalczac dla dobra naszych studentów.
[/b]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Witaj,
czy możesz pokrótce opisać podobieństwa i różnice między Krav magą i Kapapaem?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
witaj PanKM. mozesz cos wiecej powiedziec na temat organizacji? jakies plany co do otwarcia sekci na terenie slaska?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Przepraszam, chyba jestem tu nowy mimo tylu lat uczestnictwa na tym forum i forach wcześniejszych :) w każdym bądź razie nie znam się na obronie gołymi rękami przed nożem, zwłaszcza w parterze* ;)
Dlatego chciałem zadać takie proste, laickie pytanie:

Czy ci wszyscy żydowscy mistrzowie kravmagi mają jakieś papiery na to, że gołymi rękoma obronili się przed nożem, zwłaszcza w parterze? Jakieś skany artykułów w prasie lokalnej Izraela czy gdziekolwiek, że np. dany mistrzu obronił się gołymi rękoma przed atakiem nożem arabskiego "terrorysty" w Jerozolimie albo nożowniczym atakiem pijanego rabina w Jaffie ???
Znając Żydów, każdy taki przypadek stałby się natychmiast rozdmuchaną na cały świat legendarną opowiastką jak to super-Żyd potrafi gołymi rękoma załatwić każdego wrażego nożownika, specyficznie Araba, a ogólnie każdego goja, a czasami nawet swojego Żyda który okazał się Żydem antysemitą czyli samonienawistnym Żydem.....

Nie mają? No właśnie. Ale uczą czegoś, czego nigdy nie doświadczyli... Na tej zasadzie mogę całkiem poważnie uczyć ludzi jak walczyć ze smokami. Znam całą teorię i jestem w tym dobry. Nigdy nie pokonałem żadnego smoka ani nawet nie widziałem, ale co tam, jestem mistrzem superkravmagi którą nauczył mnie wujek ciotki wnuczki siostrzeńca samego Imi Lichtwelda czy jak mu tam było..
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Tylko proszę nie pisać, że "i owszem, żydowscy superkravciarze rozpierdaczają wszystko co żyje gołymi rękoma, tylko że to jest pilnie strzeżona tajemnica wojskowa Izraela, stąd się o tym w mediach nie mówi"...
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
A i tak na samym końcu, interesuje mnie, jak można uczyć się od Żydów walki wręcz?
Zna ktoś całe pokolenia żydowskich bokserów czy zapaśników doskonalących swą sztukę? Zna ktoś jednego żydowskiego zapaśnika, boksera czy judokę? Ooops, jeden żydowski bokser był nawet w wadze ciężkiej, ale to tylko wyjątek od reguły, stworzony na siłę i bez sukcesu, taki syjonistyczny eksperyment. Uczenie się walki wręcz od Żydów to jak uczenie się od nich jeździectwa. Widział ktoś Żyda na koniu? No właśnie... Ale za to od żydów można kupić każdy produkt, będzie dobrze zamarketingowany, dużo za niego zapłacisz i na nic ci się nie przyda. Jak kravmaga, jeśli nie ćwiczyłeś równolegle czegoś innego.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
A widzialeś IDF, Yammam albo firmy takie jak ISA czy Max Security od środka?
nie? to nie pierdol.

A - Jeden z szefów Kapap(nie wiem którego, bo mi sie miesza) zaaresztował terroryste samobójce ;)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Wosiu: masz manię antycombatową czy antyżydowską?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Nie, od środka nie widziałem. Ty też. Więc nie pierdol. A zapewne widziałem w życiu więcej niż ty, chociaż nie chciałbym uciekać się do tego argumentu. Jak chcesz coś napisać, ty czy inni podobni, kontra moich powyższych wypowiedzi, to poproszę o suche, twarde dowody, fakty, cytaty, skany itp. A nie jakieś za przeproszeniem, gówniarskie teksty typu: "a trampki Magalu widziałeś"?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Dar: nie mam żadnej manii. O kombatach już sporo tutaj napisałem, generalnie uważam to za ściemę, zwłaszcza kravmagę. Mogę się jednak mylić. Ale najwyżej bardzo lekko. Co do Żydów sam się domyśl czy to mania czy coś innego.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
a widzisz, ja widziałem od środka - dlatego pisze ofen, nie pierdol.
Niedeklasuj całej Krav Magi, Kapapów i innych systemów.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
ja mam pytanie.. O CO WAM WSZYTKIM CHODZI! a najbardziej Tobie Wosiu...co to za roznica czy to system zydowski czy afrykanski...tak jak Japonia slynie z Karate czy Ju jitsu, Chiny z Kung Fu itd, itd, to Izrael wyslawil sie systemami combat. Ni rozumiem Twojego podejscia i nie wiem co chcesz osoiagnac. chcesz jakis faktów, czyli mam rozumiec, ze jak ktos ci udowodni ze jakis Izraelczyk pokonal goscia z nozem , to wtedy uznasz system za cudowny? chyba nie o to chodzi. kazdy ma prawo miec swoje zdanie, ale nie mozna go nikomu narzucac. chcialbym wiedziec jaki styl lub system cwiczysz, wtedy moze bede mogl bardziej zrozumiec Twoje poglady. pozdrowienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024