Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka Pavla Tsatsouline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

A jak myslicie co jest lepsze na triceps wyciskanie wasko na lawce czy wyciskanie podchwytem na lawce? (z 2 czesci ksiazki)


Nie ćwiczyłem nigdy wyciskania podchwytem,ale wydaje mi się(powtarzam wydaje mi się : ) ) że wtedy weźmiesz mniejszy ciężar (a on jest najważniejszy przy budowaniu tricepsów). Jeśli jest jak myśle to wybrałbym wyciskanie w wąskim nachwycie a a to drugie ćwiczenie potraktował jako pomocnicze.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
wezmiesz mniejsze bo izolujesz triceps a w wyciskaniu nachwytem pracuje jeszcze przedramie dosc mocno jesli zalezy ci tylko na tricepsie to tamto cwiczenie bedzie ok. Ale ja osobiscie nie polecam tak hmm izolowac najlepiej jak pracuje jak najwieksza ilosc miesni, przynajmniej dla mnie :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ale to nie jest ćwiczenie izolujące. Wykonuje się je tak samo jak wyciskanie z wąskim rozstawem ramion ale podchwytem.
Jeśli chodzi o sam triceps, to nie będzie różnicy między tymi dwoma ćwiczeniami (rotacja przedramienia nie ma wpływu na pracę tricepsa), ale raczej nie zaleca się wyciskania podchwytem, bo można bardzo łatwo nabawić się kontuzji nadgarstka albo przedramienia.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Tez tak uwazam, to nienaturalny przy wyciskaniu, chwyt. Jak tu mozna mowic o kontroli? Z tego powodu zrezygnowalem z tego cwiczenia.
Bo wg mnie najwazniejsza jest kontrola. Czasami bierze sie duzy ciezar, ale nie ma w tym kontroli, to wg mnie nie jest wlasciwe.

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
ze sztangielka dalem rade tureckie z 30kg. ale pieknie to nie wygladalo...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
To ladnie. Gratuluje. :)

K_P
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Jak wyglada to cwiczenie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
ja turecki robie z 22 kilowa hantla 5x5 musze sprawdzic czajnikiem 25 kilowym
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

puszczasz drazek i rozluniasz sie... ja przerwy robie tak na oko ale to mniej wiecej 1min wychodzi ... wiec u mnie to mniej wiecej tak wyglada
1 podciagniecie
1 min przerwy
2 podcigniecia
1min przerwy
3 podciagniecia
[...]
1000 podciagniec
1 min przerwy

a tak wgl to jest temat o naszej sylwetce wiec proponuje wrocic do tematu a na temat podciagani ai drabin w odpowiednim temacie pogadac


Eee, z tego co wyczytałem, to nie tak działa. Przerwy w jednej drabinie między poszczególnymi pomniejszymi seriami podciągnięć mają, z tego co zrozumiałem, trwać mniej więcej tyle, ile podciągałaby się druga osoba gdybyśmy z kimś robili. Minimum minutę przerwy chyba robi się między osobnymi drabinkami. Np. 1 podciągnięcie (pauza) 2 (pauza) 3..., 10 podciągnięć -> 1 - 2 minut przerwy -> od nowa

Po co robić aż minutę przerwy po jednym czy dwóch podciągnięciach... :-)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
zaluzmy ze twoj partner strasznie dlugo sie podciaga... ja tak jak mowie robie przerwe na oko. Ale pprzynjamniej dziala. jak juz masz za soba 15 podciagniec (1,pauza12,pauza,3,pauza,4,pauza,5pazua) to jak zaczynasz od 1 znowu to nie jestes taki swierzy. Ja ci proponuje sprobawac sie popodciagac i poeksperymentowac z przerwami seriami itp. W cwiczeniu sam nabierasz wprawy i wiesz co ci lepsze daje efekty. Jak juz sprobujesz to napisz tu na forumk jak cwiczyles i jakie odczcucia
Ja zmieniam w seriach np cieazr z jakim sie podciagam ale ogolny trneing na drazku ta metoda wacha sie od 90-110 pwt w sumie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
to jak podicagasz sie z kims to jest ich taka wojskowa zabawa;p zrob 3 razy od 1 do 10 to zrozumiesz po co minute.
  • 0

budo_mike22
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
można prosic o przesłanie tej książki- :roll: dzięki
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Mam pytanie odnosnie tematu ''trening wyciskania na lawce poziomej'' ze strony 57 w wiecej niz bodyboulding. Konkretnie chodzi mi o dwie rzeczy.

1. jezeli przykladowao jest napisane WP- 55%x4, 65%x4 75%x4x6

To znaczy ze jest 75% po 4 powtorzenia i w sumie 6 seri (czyli inaczej 6 seri po 4 pwt z 75%?)

2. Oraz czy te procenty ktore sa wyznacznikiem ciezaru wyliczonego z naszego maksa przez caly trening (np 6 tyg treningu wlasciwego) dotycza sie maksa tego przed zaczeciem treningu? Czy moze jak sa jakies wycisniecia probne pomagajace okreslic maksa nalezy kg w seri policzyc z juz nowego maksa?

Pytam i prosze o normalne odpowiedzi bo chce sie upewnic czy dobrze mysle :) bo czasami mam watpliwosci
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Mam pytanie odnosnie tematu ''trening wyciskania na lawce poziomej'' ze strony 57 w wiecej niz bodyboulding. Konkretnie chodzi mi o dwie rzeczy.

1. jezeli przykladowao jest napisane WP- 55%x4, 65%x4 75%x4x6

To znaczy ze jest 75% po 4 powtorzenia i w sumie 6 seri (czyli inaczej 6 seri po 4 pwt z 75%?)

tak. chociaz wg standardu ISO powinno byc 6x4x75; setsXrepsXweight tu jest odwrotnie.

2. Oraz czy te procenty ktore sa wyznacznikiem ciezaru wyliczonego z naszego maksa przez caly trening (np 6 tyg treningu wlasciwego) dotycza sie maksa tego przed zaczeciem treningu? Czy moze jak sa jakies wycisniecia probne pomagajace okreslic maksa nalezy kg w seri policzyc z juz nowego maksa?

zazwyczaj przy takim planie caly cykl jest robiony przy jednym maksie, po cyklu podnosi sie maxa i powtarza cykl
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
No chyba tu pasuje.....

Kto widzial/czytal/ma jakas opinie na temat 2 kolejnych ksiazek Pavla?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


+


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Z racji ze mam dostep tylko do jednego 24kg odwaznika chce narazie kupic ksiazke o miesniach brzucha.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
co do Tsatsoulina to wypowiadałem się na temat treningów w oparciu o jego metody na budo i muszę przyznać że czułem się jak bym rzucał grochem o ścianę gdyż jak zwykle średniowieczne treningi Hit "są najwspanialsze" itd, jestem ciekawy ile osób przeczytało np więcej niż bodybuilding i zrozumialo treść
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

co do Tsatsoulina to wypowiadałem się na temat treningów w oparciu o jego metody na budo i muszę przyznać że czułem się jak bym rzucał grochem o ścianę gdyż jak zwykle średniowieczne treningi Hit "są najwspanialsze" itd, jestem ciekawy ile osób przeczytało np więcej niż bodybuilding i zrozumialo treść


Ja przeczytalem nagiego wojownika, wiecej niz bodyboulding 1 i 2.... Przyznam ze wiecej niz raz i nawet wiecej niz 5... :) Jestem zwolennikiem jego teori, wedlug ktorych trenuje i ktore popieram wraz z wieloma innymi osobami. 8)

Meveric on uwaza ze treningi wysokiej intesywnosci HIT sa do dupy a nie najwspanialsze... Wytlumaczysz o co ci chodzi? (link do twojej wypowiedzi badz napisz cos na nowo) :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
spójrz na słowo najwspanialsze zauważ że jest w cudzysłowie i zapytaj się swojej Pani od polskiego co może znaczyć takie słowo a zrozumiesz
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ok przyznaje sie moj blad bylo pozno i do tego moj stan umyslu nie pozwalal na trzezwe myslenie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024