Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

"Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
Witam,
chodzi mi pewien pomysł po głowie i może ktoś mi pomoże, bo sam pomysł to za mało : )
Chciałbym sobie zrobić w ogrodzie jakieś rusztowania żebym wspinał się po linie.
Niestety nie chcę by moi sąsiedzi robili sobie bękę :) więc wymyśliłem takie coś.
Ale zacznijmy od początku: )
Widziałem kiedyś na jakimś filmie ruchomą ściankę wspinaczkową,tak że obracała się ona niejako na dwóch walcach dzięki czemu mimo,że nie miała wiecej jak trzy metry można się było po niej swobodnie wspinać w kółko,coś na typ karuzeli dla chomików w wielkim uproszczeniu. Ja chciałbym zrobić coś podobnego tylko,że do liny.
Widział ktoś kiedyś coś takiego może? Da się to zrobić?
Sądzę,że mógłlym to wykonać,ale musze mieć jakiś pogląd jak by to miało wyglądać,jakby coś ktoś widział,czy może ma pomysł jakby to miało wyglądać to byłbym bardzo wdzięczny.

Sprawa troche nietypowa,nie wiem czy do działu sportu się nadaje,jakby co proszę o przeniesienie do knajpy.

Osadnik
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
heh życie se komplikujesz z powodu jakichś kompleksów, konstrukcja jak na drążek(jak dla huśtawek na placu zabaw), zawieszasz linę i tyle
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
Tak,ale jakbym postawił sobie jakiś "maszt" to musial by mieć ze 4-5m a to już by nie była sprawa tylko dla sąsiadów,a dla sąsiadów sąsiadów itd ;)
Co by mna nie kierowało jak ktoś ma jakiś pomysł to walcie.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
to zasadź drzewa :lol: :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
Są ale rosnąć nie chcą :)
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
przyczep line do domu/dachu
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
Pomysł całkiem całkiem,ale musiałbym się wwiercić w ścianę,a nie chcę na trwale domu 'oszpecać'.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
zamontuj na wysokosci 2m i nie musisz sie wcale wspinac wystarczy jak bedziesz sie na niej podciagal
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
Nie wiem po co takie coś, ale ok. Można zrobic taki patent z dwoma rolkami (przy ziemi i trochę wyżej, np 3m). Na rolkach nawinięta byłaby lina, na której możnaby się wspinać w nieskończoność, bo rolki by się obracały. Coś jak napęd łańcuchowy w quadach. Wszystko by musiało stać na jakimś śmiesznym stojaku, ale myślę, że dopiero z tego by sąsiedzi bekę mieli.
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie

Nie wiem po co takie coś, ale ok. Można zrobic taki patent z dwoma rolkami (przy ziemi i trochę wyżej, np 3m). Na rolkach nawinięta byłaby lina, na której możnaby się wspinać w nieskończoność, bo rolki by się obracały. Coś jak napęd łańcuchowy w quadach. Wszystko by musiało stać na jakimś śmiesznym stojaku, ale myślę, że dopiero z tego by sąsiedzi bekę mieli.


Trzeba by tylko mieć dobrze zszytą linę na końcach, (co przy grubej linie było by problemem) i odpowiednio dobrany opór ruchu rolek (bez oporu nie da się wspinać za bardzo). Można tez napędzać taka linę silnikiem poprzez jedna z rolek - lina przesuwa się ze stała prędkością, a Ty się wspinasz.
Drugie rozwiązanie to bardzo długa lina nawinięta na obrotowy bęben, z którego powoli by się odwijała. Zaleta takiego rozwiązania to dodatkowe ćwiczenie w postaci nawijania liny na bęben
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
przerzuć bluzę od gi przez drążek i podciągaj się na niej jedną ręką trzymając wysoko, drugą nisko
efekt dokładnie ten sam co na linie a zaoszczędzisz czasu i pieniędzy na bodowanie czegośtam
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie

Pomysł całkiem całkiem,ale musiałbym się wwiercić w ścianę,a nie chcę na trwale domu 'oszpecać'.


to zaczep line do kaloryfera i wyrzuc za okno ,konczysz cwiczyc zwijasz"interes" :twisted:
jak wyzej:kup/zespawaj drazek. podciagaj sie,jesli to za malo to zaczep line do niego i wspinaj sie na niej tak jakbys byl sparalizowany od pasa w dol.jesli bedziesz mial dwa konce liny to mozesz wykonac wiecej cwiczen np.:pompki na linach,podciaganie sie na linach lezac na plecach itd

jest jedno male"ale" drazek moze oszpecic dom,wiec zamocuj go na/w garazu/piwnicy. :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
bloody---> no, o coś takiego mi chodziło. Raczej myślałem, żeby zrobić zszytą linę i opór na rolkach. Z silnikiem to już chyba za dużo pieprzenia, ale z liną nawiniętą na bęben też niezłe.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wyciąg"(?) do wchodzenia po linie
Isao,to właśnie mam na myśli,tylko nie umiałem tego ładnie ubrać w słowa.
Ps.A skoro już wiemy o co chodzi to miałem nadzieję,że może ktoś ma jakiś schemat takiego urządzenia,ale chyba trzeba będzie samemu coś wynależć :)

Bloody,z tym bębnem to niezły pomysł,tylko nie bardzo wiem jak zrobić ten "opór". Mam nadzieję,że może coś na złomowisku sie znajdzie ciekawego.

Mek24,z tymi dwiema linami podsunales mi do glowy pomysl żeby zamontować kółka gimnastyczne (ale coś czuję,że to może nadwyrężyć mój budżet budowniczego ;) ).
Ps.Drążkiem nie oszpecę nic jeśli będzie wolnostojący i miał nie więcej jak 3 m.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024