Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka Pavla Tsatsouline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
ry~you
przerwy robie zaleznie od ''systemu jak sie podciagam'' ale ogolnie nie zwracam na to jakos bardzo uwagi

osadnik
nie chce tlyko z tego powodu kupic, jestem fanem Pavla i jego metod
Ale z wypowiedzi shafta wynika ze robilem tez wedlug tych zalecen i uwazam ze to dalo ''popalic'', czulem ze pocwiczylem ale bez przemeczenia i popowania :D
Uwzasz ze tak jak ja robilem to zle jest?
Sprobuj tez jakos i ocen efekty to mozna porownywac i probowac


A i podciaganie traktuje jako bardzo dobre cwiczenie rozwojowe i silowe ktore robie jak sie czuje na silach poprostu :D tak samo jak pompki
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
ry-you,w drabinie otwartej czas między podciągnięciami to czas w jakim podciągnie sie Twoj partner,w zamkniętej nie ma tego powiedzianego.

quelq'un,jasne kupuj,po prostu z 75% tek książki to programy treningowe na siłe z użyciem sztangi a pisałeś ze robisz głownie pompki i podciągnięcia,ale oki,kupisz,przeczytasz,sam ocenisz : )
A co do wypowiedzi shafta myśle ze zle ja zrozumiales, ale nie chce sie za bardzo w tej kwestii wypowiadac,nie wiem czy probowales robic trening drabiny otwartej czy zamknietej ale obojetnie ktorej bys nie robił a podciągasz sie maks.13 razy to wg mnie podciągaleś się za malą ilość razy.

Ps.Narazie nie bede robil zadnych eksperymentow i porownań jak piszesz, bo nie chce psuć planu którym ide. Po prostu szykuje juz cos na przyszłość.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
drabina otwarta a zamknieta nie rozni sie tym czy robisz ja z partnerem czy nie tylko prawdopodobnie tym ze w otwartej robisz kazda serie na maxa swoich mozliwosci az do padniecia a w zamknietej robisz drabine do okreslonej liczby powtorzen np. ustalasz sobie ze bedzie to drabina od 1 do 12 i robisz taka pentle dopoki jestes w stanie dojsc do 12 powotrzen. Jesli jestes juz zmeczony i nie mozesz zrobic kolejnej drabiny od 1 do 12 powtorzen przerywasz trening. Tak mnie sie wydaje. A w otwartej robisz do poki nie bedziesz wstanie sie wogole podciagac albo bedziesz czul totalne zmeczenie miesni.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Od 3 tygodni cwicze na siłowni (trening typowo na sile maksymalna)

Ale jak jestem na siłach lubie wrocic do podciagnia,pomek itp

Sugerowalem sie tym

"1+2+3+4+5= 15. Powtórz taką serie 8 razy i masz na koncie 120 podciągnięć- co nie jest wyczynem jeżeli nie chodzisz w kategorii super ciężkiej"

i powiem ci ze to co zrobilem ( od 1 pwt do 6 i tak 4 serie) bylo według mnie idealnie z trudnoscia, poniewaz ostanich 6 pwt nie wykonałem :)

Przerwy robiłem takie na oko (ogladalem szkole przetrwania na discavery)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

drabina otwarta a zamknieta nie rozni sie tym czy robisz ja z partnerem czy nie tylko prawdopodobnie tym ze w otwartej robisz kazda serie na maxa swoich mozliwosci az do padniecia a w zamknietej robisz drabine do okreslonej liczby powtorzen np. ustalasz sobie ze bedzie to drabina od 1 do 12 i robisz taka pentle dopoki jestes w stanie dojsc do 12 powotrzen. Jesli jestes juz zmeczony i nie mozesz zrobic kolejnej drabiny od 1 do 12 powtorzen przerywasz trening. Tak mnie sie wydaje. A w otwartej robisz do poki nie bedziesz wstanie sie wogole podciagac albo bedziesz czul totalne zmeczenie miesni.


No Pavel T.sugeruje by robić drabinę zamkniętą jak ćwiczysz sam,jak z kimś to otwartą.
Poza tym ze wszystkim innym co pisałes się zgadzam.
Ps.
Tylko nie wiem właśnie jak jest z tymi seriami w drabinie "zamkniętej" bo autor chyba nie wyraził tego jasno (albo ja czegoś nie widzę...)

Ps.2.Quelq-un,jak już swoje napisałem,jakby co niech Ci shaft podpowie : )
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Shaft musi wytrzezwiec :D

Osadnik, jesli kiedys bd probowac robic cos w tym stylu co ja, to daj znac jak ci poszlo, bo ja ustalilem sobie do 6 pwt i tak jak pisalem po 4 seriach byl koniec :D
Wydaje mi sie ze lepiej zrobic wiecej seri na mniejszych lb pwt niz mniej z duzymi lb pwt, bo i tak sie przy tych mniejszych przy ostatnich pwt meczysz wiec o to chyba wedlug Pavla chodzi.
kurde juz chce kase na te ksiazki :twisted:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Sorry Osadnik- rzeczywiście nie skumałem o co Ci chodziło, ale i tak dobrze wszystko ogarnąłeś:)

i wiecie co?
walnąłem sobie litr browca na klina;)

więc IMHO:


Drabina otwarta sugerowana jest jako forma treningu wspólnie z partnerem moim zdaniem z bardzo prostego powodu: nic tak nie motywuje jak sparing partner, prawda?
i o to właśnie chodzi- bijesz swoje maxy i nakręca Cię druga osoba.

Drabina zamknięta- zacytowałem wypowiedź autora, że jest nudniejsza, spokojniejsza, ale i systematyczniejsza i sensowna do treningów regularnych /czyt: codziennych/

Czytając tą książkę powinno się jako priorytet traktować najczęściej powtarzane zdanie autora: trening ma być practice, a nie workout.
Practice to podnoszenie umiejętności, rozwój, a workout to to co misie lubią najbardziej: krew, pot i łzy i zajeżdżenie się tak, że nie radzisz sobie pod prysznicem;)

Przekłada się to więc na pytanie o przerwy pomiędzy seriami: zacytowałem i napisałem, że autor pisze "minuta".
Pisze minuta ale to nie jest crossfit, że stoper jest bogiem- masz czuć, że dasz radę zrobić założoną ilość powtórzeń- potrzebujesz półtorej minuty?
Rób takie przerwy- przepracujesz cykl na ilość maksymalnych powtórzeń to zaczniesz wybierając z jego książki tłuc takie ćwiczenia, że zamiast 1.5minuty będziesz mógł robić podciąganie co minute.

Tak więc bez klapek na oczy i spokojnie róbcie tak, żebyście dali radę się podciągnąć bo o to chodzi w tym ćwiczeniu. O nic innego.
Dlatego też warto kupić książkę bo jest tam masa ćwiczeń, które w założeniu mają uczynić z Ciebie... kompletnego "nagiego wojownika";)

Co do ilości powtórzeń w drabinie zamkniętej Osadnik rozumiesz to bardzo dobre.
Odjąłeś od swojego maxa 2-3 powtórzenia i robisz dokładnie jak powiedziałeś.
Przy maxie 15 tłuczesz do 13
1.
przerwa
2.
przerwa
(..)
12.
przerwa
13.

I teraz najważniejsze pytanie ile serii.
Według autora: serii tyle, żebyś kończąc trening mógł normalnie funkcjonować a nie był zachetany na śmierć.
To pierwsza zasada- a więc kieruj się samopoczuciem a nie narzuconą normą.

Druga zasada- a możesz ją zaczerpnąć z książki w innych przykładach: jeżeli możesz zrobić 5 takich serii po 15 i szlag Cię z tym trafia, nudzi Cię to itp to...
Zmniejsz ilość serii, a dołóż sobie na linie talerz 5, czy 10 kilogramowy.
Raczej nie w plecaku bo przy tej ilości serii i powtórzeń będziesz czuł, że ciężar na plecach rotuje Twoje ciało kiedy się podciągasz- pozostań przy linie przewiązanej.

Podsumowując i odnosząc się do tematu książki:
celem podmiotu lirycznego było przedstawienie pewnej filozofii i ruchu społecznego jakim jest alternatywa dla bodybuldingu.
Podmiot liryczny zorientowany jest na tym by "być tak silnym, na jakiego wyglądasz"

Tężyzna fizyczna i przerost formy nad treścią /czyt: masy nad siłą/ jest wrogiem wytrzymałości i tego co dla podmiotu lirycznego jest Sacrum.

Pavel poduswa dużo programów treningowych na różne partie i zależnie od oczekiwań ćwiczących: pompki, tygryski, pistolety, dzbanki, dzień dobry, przysiady, półprzysiady i masę innych- ale wszystkie te ćwiczenia charakteryzują się i bazują na tej samej filozofii

Rozwój siły i tężyzny w zgodzie z własnym tempem i możliwościami.
Nie 4 serie po 12 powtórzeń i 1.5 min przerwy i pompa, ale spokojnie, systematycznie.

Odpowiedzi więc na wszystkie wasze pytania autor zawarł na samym początku;)

Powtórzę przykład z przerwami między seriami:
Wystarczy Ci minuta przerwy? super
Potrzebujesz 1.5min żeby dojść do tych 13 powtórzeń?
Okey- rób 1.5min, zrealizuj ten kilkutygodniowy plan zorientowany na max powtórzeń a następny trening którym powinieneś się zainteresować to ten zorientowany na wytrzymałość i kondycję;)

Odnośnie kondychy:Miałem przyjemność 4 miesiące 2 razy w tygodniu trenować Crossfitowo i to z czystym sercem mogę polecić- bawiłem się cudownie, umierałem i marzyłem, żeby zegarek już zapikał 30 sekund przerwy;) Strasznie chętnie wróciłbym do tego formatu ćwiczeń.

I jeszcze na zakończenie po przeczytaniu wpisów niektórych userów: miałem przyjemność z 5 lat temu poznać Kubusia Puchatka na zlocie nożowym i powiem wam, że to jest gość, który robi dokładnie takie wrażenie o jakie chodzi Pavlowi: wygląda na kurewsko silnego i tak też jest- tak więc z wszelkimi pytaniami związanymi z treningiem kierowałbym się na waszym miejscu do niego.

imho przeglądając wszystkie inne tematy w tym dziale jest tu najlepszym autorytetem w tej dziedzinie i najbardziej "zdystansowanym" i opanowanym.

Pełen szacunek

Jeżeli coś mam jeszcze przepisać to walcie śmiało- jest tu zacięta grupa zorientowanych na sukces więc może do mądrych wniosków dojdziemy wspólnie;)

Idę szukać motywacji i cieszyć się klinem
;)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Od 3 tygodni cwicze na siłowni (trening typowo na sile maksymalna)

Ale jak jestem na siłach lubie wrocic do podciagnia,pomek itp

Sugerowalem sie tym

"1+2+3+4+5= 15. Powtórz taką serie 8 razy i masz na koncie 120 podciągnięć- co nie jest wyczynem jeżeli nie chodzisz w kategorii super ciężkiej"

i powiem ci ze to co zrobilem ( od 1 pwt do 6 i tak 4 serie) bylo według mnie idealnie z trudnoscia, poniewaz ostanich 6 pwt nie wykonałem :)

Przerwy robiłem takie na oko (ogladalem szkole przetrwania na discavery)


No i z tego co i ja rozumiem po przeczytaniu książki, autor powiedziałby Ci: Good job quelq'un ;)


Oczywiście, że nasuwa się pytanie czy robić 1.2.3.4.5 powtórzeń w 8 seriach, czy może od 1 do 12 jednak w 5 seriach

Autor na takie wątpliwości ma jedną odpowiedź: trening to proces długotrwały i musi być zmienny.
Dlatego teraz sobie tłucz od 1 do 5 w 8 seriach, potem zmień trening na kilka tygodni i jeżeli chcesz wrócić do podciągnięć to nic nie stoi na drodze by przejść do 1-15 w 4 seriach.

Opcji miliony, a problemów i ograniczeń żadnych- a wszystko dzięki temu, że nie hodujesz ciała i nie bawisz się w bodybulding tylko practice.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Dzięki wielkie Shaft za Twój punkt widzenia co do tych serii,myśle ze dobrze to rozgryzłeś : )
Ps.Nożami przestałem się bawić jakiś czas temu,ale domyślam się chyba jaki zlot nożowy z innego forum mogłeś mieć na myśli : )
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
SHNAFT JESTES WIELKIE. GOOD JOB! naprawde pomogles i wyjasniles pare rzeczy (i poswieciles chyba troche czasu na pisanie) :D :D


Ja juz wiem ze 1 czesc ksiazki Pavla za pare dni bedzie u mnie na polce a glownie w rece, 2 troche pozniej. Jak tylko nabede przeczytam i wniose zasady w zycie napisze co o tym wszytskim mysle :) :-)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Ja mam pierwsza w PDFie jak ktos ma ochote.


Nadal aktualne? Jak tak to poproszę :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ja też poproszę, jeśli można :-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
jesli to 2 to ja tez poprosze
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Piewrsza w pdf? WIęCEJ NIż BODYBUILDING? czy pierwsza od pavla (nagi wojownik) ?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Piewrsza w pdf? WIęCEJ NIż BODYBUILDING? czy pierwsza od pavla (nagi wojownik) ?


Obie książki są Pavla T :wink:

Ps.Mysle ze Tau miał na myśli "Nagiego Wojownika",ale to jego się trzeba spytać.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Wiem ze obie Pavla zle to ujolem xd tez mysle ze nagiego wojownika ma
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
A ja mam takie pytanie:

Ma ktoś WIęCEJ NIż BODYBUILDING 2 i jest w stanie ja jakos zeskanowac albo cos? :)

Jutro kupuje 1 a na 2 nie mam pieniedzy narazie :?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ok pierwsza cesc kupiona i wlasnie ja ogarniam.

Mam takie pytanie trening 5-4-3-2-1
moge stosowac do wszytskich cwiczen w czasie treningu? np do wyciskania na klate,przysiadow, martwego ciagu?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Ok pierwsza cesc kupiona i wlasnie ja ogarniam.

Mam takie pytanie trening 5-4-3-2-1
moge stosowac do wszytskich cwiczen w czasie treningu? np do wyciskania na klate,przysiadow, martwego ciagu?


teoretycznie możesz do wszystkiego to stosować co z pewnością tam jest napisane, ale
praktycznie nie jest to lekarstwo na wszystko;) /co z pewnością też jest tam napisane/
;)

/mam nadzieje, że Niedziel zaznaczy swą obecność w tym temacie/
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ok ksiazke przeczytalem. :twisted: Chce rowniez zaczac teraz ktorys z treningow. Wacham sie miedzy "5-5-5" i miedzy metoda "3-5" (2 razy w tygodniu bym cwiczyl)
1.I mam do was takie pytanie drodzy forumowicze, kalkulujac wychodzi na to ze i w tym i w tym planie ogolna liczba powtorzen jest mniej wiecej taka sama wiec ktory plan wedlug was bedzie bardziej odpowidni pod katem wyrabiania sily?
2.W tej ksiazce w rodziale poswiconym treningowie 5-5-5 sa opisane serie z pojedynczymi powtorzeniami i zwiekszajacym sie ciezarem? Wiec jak to sie tyczy tego 5-5-5, bo troche zglupialem.
3. I jeszcze jedno gdybym w tych treningach wykluczyl trening nog (przysiady), pasowalo by 2 razy w tygodniu robic ''rosyjksi trening natarcia:przysiady ze sztanga" ?
Mam nadzieje ze nie wygladam na kompletnego debila ktory nie umie czytac ze zrozumieniem ale zawsze wole sie zapytac innych nawet jak sa to glupie pytania :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024