Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka Pavla Tsatsouline


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Mam nadzieje ze nie wygladam na kompletnego debila ktory nie umie czytac ze zrozumieniem ale zawsze wole sie zapytac innych nawet jak sa to glupie pytania :) :)

too late :P

przez 6-8 tygodni zrob 5-5-5, potem przez 6-8 tygodni zrob 3-5.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline

Mam nadzieje ze nie wygladam na kompletnego debila ktory nie umie czytac ze zrozumieniem ale zawsze wole sie zapytac innych nawet jak sa to glupie pytania :) :)

too late :P

przez 6-8 tygodni zrob 5-5-5, potem przez 6-8 tygodni zrob 3-5.



Taa too late.
czytanie ze zrozumieniem treści pała!

Zanim zapytasz od którego zacząć ja sugeruje 555.
To prawie jak 666 więc musi być dobre.

p.s. daj znać za jakiś czas jak Ci idzie itp itd
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Nigdy orłem nie byłem w tym z czytania ze zrozumieniem :)
Ułozylem plan sobie ale z 3-5 bo to jest 3+5=8 a ja lb 8 lubie...
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Można prosić jeszcze książkę w pdfie?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ja tez prosze. Chetnie zajrze.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_terremoto
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ja też przyłączam się do prośby o książeczkę :)
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
to jak wszyscy to ja też poproszę :)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ma ktos kupiona ksiazke


Wiecej niż bodyboulding część 2

  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ja mam,ale obcym nie pożyczam :wink:
A tak na serio to co chcesz wiedziec?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ktos tam obiecal i sie nie wywiazal. ok.
Ja kupilem 1 czesc. 2 czesci pewnie juz nie kupie. Bo juz w 1 czesci powtarza sie na okraglo to co powiedzial juz w "Nagim wojowniku".

P.T. przypomina oczywiste rzeczy o ktorych, kazdy kto ma dluzej ze sportem doskonale wie. I jest to bardziej ksiazka adresowana do ludzi Zachodu niz do Wschodu Europy, gdzie jednak na silownach przetrwal zdrowy rozsadek (pominawszy sterydy i futrowanie sie ponad miare tzw. odzywkami) - i widze jednak ludzi cwiczacych np. z wolnymi ciezarami.
Sadze, ze wiekszosc z zawansowanych, trenujacych na mojej silowni zrobi wyciskanie zolnierskie 40 kg "czajnikiem", ktore jest jakims szczegolnym testem dla autora "Nagiego wojownika". Mamy tylko 32 kg, dlatego mowie, ze "sadze".

Kazdy tez odroznia plazowe cwiczenia od powaznych i wie, ze podstawa sa - wyciskanie lezac, martyw ciag, przysiad i cos ciezkiego na plecy np. wioslowanie, a drazek jest podstawa.
Nie jest tajemnica, ze rozne formy rwania i podrzutu tez daja w dupe, a biceps - w zasadzie nie jest przydatny np. w walce. Tricpes najlepiej sie wzmacnia robiac waski, a nie jakies dziwadla.
Zreszta zauwazylem przez lata, ze wielu trenujacych ucieka, przed powaznymi wyzwaniami, w mnozenie serii przy pomocy roznych cwiczen.

Pamietam jak sam uciekalem przed laty przed "czajnikiem", ktory byl podstawa dla dawnych atletow. Uciekalem, bo mialem i w sumie nadal mam, slabe przedramiona, a czajnik wymaga mocnych. No i trening z czajnikiem nie wyglada tak spektakularnie, niz ten - kiedy podnosisz - w wyciskaniu lezac - dwukrotny ciezar swojego ciala.

Czy warto kupic 1 czesc? Warto zwlaszcza, kto sie nie zna historii metodyki sportow silowych, P.T. przypomina o niej. Wielu z nas stosuje sie instynktownie do jego zalecen. Bo najwazniejsze w sporcie - to... umiec sluchac swojego ciala.

Co mnie razi w tej ksiazce? Z 50, albo wiecej stron odpowiedzi, czesto na glupawe pytania, na ktore odpowiedzi mozna znalezc we wczesniejszj partii ksiazki.

Ze ludzie byly kiedys silniejsi? To prawda. Pracowali fizycznie, byli w ruchu, pamietam jak moj krewny (technik budowlany, cale zycie z kielnia w reku i tego typu urzadzeniami), jeszcze majac ponad 60 lat, 70 pare kg wagi, zawstydzal moich kolegow z silowni po 100 kg i wiecej wagi, kiedy ich kladl np. bez treningu w tym kierunku na reke jak chcial i potrafil podniesc worek cementu za rog i przeniesc go w odlegle miejsce.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
pavla zdecydowanie najlepsze sa enter the kettlebell i power to the people. teraz wyszla nowa, power to the people professional, ale jest glownie skierowana na sile maks i trojboistow.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Nie ma tych dwoch jego pierwszych.
Mam The Russian kettlebel - czy to jest to samo co - enter... ?

K_P
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Czesciowo uwzam ze Kubus Puchatek ma racje, ale wydaje mi sie ze jezeli ktos tu na tym forum napisal z Kubus jest czlowiek ktory wyglada na tak silnego jakim jest to to ze jest w stanie wyciskac takie ciezary nie swiadczy ze inni sa w stanie nawet bedace zaawansowanymi i cwiczacymi na wolnych ciezarach. To wymaga wprawy. Ja osobicie chwale sobie te ksiazki (moze dlatego ze jestem dopiero poczatkujacym w materi cwiczen na silowni) ale jak tak czasami patrze jak na silowoni niktorzy robia po 5 cwiczen na biceps i wszytskie na wyciagu to sie zastanawiam czemu nie chce im sie zrobic przysadow ze sztanga, wyciskania na lawce i martwego ciagu z powaznymi cieazrami i miec dosc na kolejne pare dni :) a do tego zamiast cwiczyc to wola gadac co kto nie bral i czego to on nie zacznie brac.. przynjamnije u mnie na silowni dos cczesto sie z taka postawa spotykam. Dlatego ja chwale sobie 3 ksiazki ktore mam (pavla) i trenuje wedlug nich :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Ja tych ksiazek nie ganie. Uwazam, ze to cenne pozycje. Wlasnie w obecnej sytuacji. I dobrze, ze jest na nie moda.
Ja w ogole bym wyp... wszystkie maszyny z "mojej" silowni", bo kupe miejsca zajmuja i... wolna przestrzen dalbym dalej pod mate.
Jak mieszkalem w Londynie, to na ciezarach wolnych cwiczyli tylko mieszkancy Europy Wschodniej i paru miejscowych hobbystow, a reszta kaleczyla rzemioslo na maszynach wlasnie.
Ale... Kiedys dawno temu ta wiedza byla pod reka - byla taka polska ksiazka "ABC atlety" - w niej cwiczenia o ktorych pisze P.T. i polscy dawni kulturysci, wielu z nich kulturystami byli na drugi etat - na pierwszym - gimnastykami i ciezarowcami.

Pozdrawiam
K_P
PS. Juz niestety slabne (coz robic wiek, kontuzje). I w ogole to ja bardzo mizernie wygladam. W sumie jestem silniejszy niz wygladam. No, ale patrz - pierwsze. W sumie mam jeszcze jedno marzenie - chcialbym sie podciagnac na jednej rece. Jakos rzucilem proby i warto by zaczac od nowa. Moze sie uda. Choc na razie wydaje sie to tak nieprawdopodobne.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
dupa dupa gówno cycki.
Spróbowałem sobie tego tureckiego i no way, żeby to zrobić ładnie i płynnie.

Jestem zdegustowany, ale pociesza mnie to, że to nie ciężar jest jedynym powodem.
Myślę, że za jakiś czas pójdzie, ale podsumowując dzisiejszą próbę: 1:0 dla Kettla;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fajny filmik z RKC

kurde zapomnialem dzis sprawdzic ile moge na tureckie wziac. co prawda bede musial sztangielki uzyc, ale zawsze to cos..
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
shaft to takze kwestia techniki - naucz sie najpierw z czyms malym.

K_P
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
Sory za ot.

@Kubus
Nadchwytem czy podchwytem? Podciagales sie kiedys i teraz chcialbys do tego wrocic?
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
My z Kubusiem zmuszeni jesteśmy robić "tureckie" 25kg czajnikiem.
Po razie na stronę.
ja uczyłem się techniki na 12kg.
grunt to patrzeć na czajnik cały czas.
pzdr gnz
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka Pavla Tsatsouline
No wywalic wszytskie maszyny a wiecej gryfow i ciezarow :D i chcialbym miec na silce klate do przysiuadow ale jest tylko stojak na ktory moge sobie sztnge wygieta od ciezarow :) :) nalozyc

A jak myslicie co jest lepsze na triceps wyciskanie wasko na lawce czy wyciskanie podchwytem na lawce? (z 2 czesci ksiazki)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024