Skocz do zawartości


Zdjęcie

niemieckie McDonald Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate
Ależ koźlaku, techniki, zwłaszcza niektóre, na 7 czy 6 kyu w zasadzie mogą się nie różnić, a nawet wyobrażam sobie sytuację że osoba z 7 wykonuje nawet trochę lepiej daną technikę niż z 6. Dlaczego? W zasadzie jersey już odpowiedział ale było to do mnie. Po pierwsze to progres, więc ocena tego co jest prezentowane jako całości. Druga sprawa która na to wpływa to (tutaj znowu jersey był pirwszy ;-) ) to indywidualizacja błędów. Nawet jak masie ogólnej błedy się powtarzają to i tak każdy ma swój indywidualny zestaw, dlatego nie można określić dokładnej różnicy pomiędzy tym 7 i 6 kyu. zresztą ciekaw jestem bardzo jak Twoje ""szkiełko i oko" pomierzy i zróżnicuje kime ;-) .
Różnimy się chociażby budową co już determinuje różnice w wykonaniu technik. Nie da się zrobić automatu do zdawania egzaminów. Na szczęście.

Nie dlatego, że chodzi na treningi, ale dlatego, że się stara poprawić swoje karate. Jeżeli taka sytuacja zaistnieje, to powinien zaopiniować go u egzaminatora instruktor. W końcu też nie przeginajmy - stopień uczniowski to nie dan.


Zwróć uwagę że nastepuje indywidualizacja . . . wymagań. Wraz z tym że każdy swój zestaw cech i błedów które wykonuje, staje się praktycznie niemożliwe określenie różnicy w wykonaniu techniki między niskimi stopniami uczniowskimi ;-) .

Z nadawaniem stopni dzieciom to juz trochę inna bajka i trochę inny temat, przynajmniej dla mnie.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate

ciekaw jestem bardzo jak Twoje ""szkiełko i oko" pomierzy i zróżnicuje kime ;-) .
Różnimy się chociażby budową co już determinuje różnice w wykonaniu technik. Nie da się zrobić automatu do zdawania egzaminów. Na szczęście.


Otóż to. OK, chyba mam... IRA, myślę, że domniemana różnica zdań między nami przewrotnie polega na tym, że założyłeś, że ja chcę coś mierzyć i różnicować. Nie, ja właśnie twierdzę od początku, że to niemożliwe :-) Jak również to, że to niemożliwe, aby stopień był obiektywnym miernikiem czyjegoś poziomu (w sensie jakości wykonywania czegoś). W tym sensie (i tylko w tym) jest niedoskonały, ponieważ będzie często tak, że będziemy mieć dwa niby takie same stopnie, ale jakość wykonywanych przez nich technik będzie różna (a znowu, jak podkreślił Jersey, osoba słabsza technicznie może nadrabiać w kumite).

Z nadawaniem stopni dzieciom to juz trochę inna bajka i trochę inny temat, przynajmniej dla mnie.


Zgadzam się.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate

... Jak również to, że to niemożliwe, aby stopień był obiektywnym miernikiem czyjegoś poziomu (w sensie jakości wykonywania czegoś).


O ile poszczególne przypadki mogą na to wskazywać, to jestem zdania że w swojej masie 6 kyu będzie prezentowało wyższy poziom od 8 i 7. Można to uznać za pewnego rodzaju obiektywizm.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate
w skali makro? Obiektywne = adekwatne w skali makro (o tym mówię). Zobacz, od czego zaczęła się ta dyskusja.
W skali mikro to można sobie nawet guziki dawać chociaż by za minimalne poprawienie równowagi. To coś jak z ociepleniem klimatu: patrząc tylko na Ziemię, mamy człowieka. Patrząc globalnie, mamy jeszcze Wszechświat i promieniowanie kosmiczne. ;-) Poza tym, gdyby szło o mikro, to w zasadzie można by sobie darować stopnie w ogóle, nie wiem jak Tobie, ale mi tylko do lepszego samopoczucia to średnio potrzebne. :-)

OK, znikam pobić Lasera w Mafia Wars :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate

..Zwłaszcza, że to w zasadzie TYLKO stopnie. A praca powinna być ponad to.


Koźlaku jeżeli tak uważasz to daruj sobie karate i zacznij trenować brazylijskie ju jitsu.


hmm, ale tam tez są stopnie, i nawet trudniej je zdobyć bo to walka, walka i walka...


Laser nie chodzi o brak stopni, ale o wartość zdobytego stopnia.
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate

Bo to wszystko od stylu zależy 8) :)


Raczej od trenera
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: niemieckie McDonald Karate

Laser nie chodzi o brak stopni, ale o wartość zdobytego stopnia.


uważasz że wartość stopni w BJJ jest nikła? Chyba musiałem cię źle zrozumieć ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024