Skocz do zawartości


Zdjęcie

Makiwara


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
hahahahha:):):)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Zapas ale lekkie ugniatanie, gładzenie i ... ssanie jest dopuszczalne?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
ale tylko przez płcie piekna :) z własnorecznego gładzenia wyrosłem :P
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Ssanie? :o Jesteś homo że chcesz w ramach swojego treningu ssać ? :-) Rozumiem w ramach treningu jakiejś workowej :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
hahahaha, chyba jesteście po spożyciu wyborowej....
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

i kto w niego wali ;) to są przyrządy do innych celów i tyle.

-myśle, że są bardziej uniwersalne. Tarczą i workiem możesz zastąpić "na siłe" makiware, w drugą strone się nie da. Dlaczego jest "trudna" technicznie, mógłby wytłumaczyć risk (pojęcia sztywności i bezwładności)."Wystarczy cofnąć ręke" zajmuje nieraz całe lata :D .
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Skoro już mowa o utwardzaniu i makiwarach pamiętam jak ładny kawał czasu temu czytałem o Masutatsu Oyamie. Nagle natknąłem się na fragment w którym przedstawiona była sytuacja jak Oyama siedząc w szałasie, medytował. Podczas medytacji nagle poczuł że jest w stanie przełamać kamień, co dotąd mu się nie udawało. WYszedł z szałasu i przełamał. Po przeczytaniu tego fragmentu poczułem w sobie jakąś tajemniczą siłę i pewność siebie, w jednej chwili poczułem jak cała energia wszechświata kumuluje się w mojej dłoni. Czułem iż wreszcie uda mi się złamać deskę do krojenia, której nigdy nie udało mi się przełamać. Poszedłem do kuchni, ustawiłem deskę między dwoma taboretami. Nie potrafię opisać jaką w tej chwili czułem wewnętrzną siłę i pewność, wiedziałem że tym razem mi się uda. Pewny siebie przymierzyłem kilka razy seiken z hikite po czym uderzając z całej siły uwolniłem energie skumulowaną w mojej pięści. Efektem tego było napuchnięcie dwóch kostek do tego stopnia że dwukrotnie się powiększyły, deska jak była cała tak została :)

Ps dopiero jakiś czas później dowiedziałem się że deski łamie się wzdłuż słojów a nie w poprzek :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
a ciekawe jak się kamienie łamie ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
A zasada łamania cegieł???
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
normalnie przypierd... trzeba, zwlaszcza otoczaki łatwo pekaja pewnego razu z moja kobita wybralismy sie nad rabe połamac kamyki i ja sie do tego zabierałem z namaszczeniem godnym karateki a ona zabrale tego kamienia poprostu pierr... Shuto i po sprawie od tego czasu juz sie nie namaszczam poprostu trza przypier.....
A nie zastanawiac sie czy dam rade czy nie czasem sie Lamia czasem nie :)
Cegly tez tylko nie kradzione z pod kosciola bo te to nigdy nie pekaja taka kara boza cala sekcja nie dala rady zemsta kaplana :)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
ale my tak trochę z tematu odeszliśmy... w różne strony
miało być o makiwara...
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Jersey a dlaczego nie uderzać w makiwara szybko cofając rękę?


Uderza się przecież w ten sposób również ....
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Ps dopiero jakiś czas później dowiedziałem się że deski łamie się wzdłuż słojów a nie w poprzek :wink:


Dotad mialem cie za rozsadnego czlowieka.
Ale "przyplywy mocy" niestety z rozsadkiem nie maja duzo wspolnego.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Uderza się przecież w ten sposób również ....

Ciekawe pytanie. Ciekawe czy ktoś to wytłumaczy stosując zasadę zachowania pędu... :roll:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Dotad mialem cie za rozsadnego czlowieka.
Ale "przyplywy mocy" niestety z rozsadkiem nie maja duzo wspolnego.



Tak jak napisałem to było dość dawno temu a wtedy w głowie jeszcze niezbyt równo było :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Dotad mialem cie za rozsadnego czlowieka.
Ale "przyplywy mocy" niestety z rozsadkiem nie maja duzo wspolnego.



Tak jak napisałem to było dość dawno temu a wtedy w głowie jeszcze niezbyt równo było :wink:


Ja mialem to samo, tylko nazywam to chora wyobraznia.
Ale na deske do krojenia i taborety nie wpadlem. Genialnosc szajby polega na tym, ze normalnie zdrowo myslacy czlowiek na to nigdy nie wpadnie. Zastanow sie czy ta lodowka ma cos z rozsadkiem wspolnego.
Bo dla mnie to wyglada mniej wiecej tak: deska do krojenia - sluzy jak sama nazwa wskazuje, taborety - do siedzienia, lodowka to chlodzenia paszy i innych rzeczy (np. trupa tesciowej), zeby sie nie zepsuly.
A makiwara sluzy do treningu.
Trening z makiwara opisuje Nakayama i Oyama w swoich ksiazkach.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Owszem zgodzę się z tobą ale czasem wszelakie niekonwencjonalne sposoby spisują sie nie gorzej niż konwencjonalne ;) Wiem że ta lodówka brzmi co najmniej debilnie, ale sprawdza się naprawdę całkiem fajnie. Tak jak napisałem wyżej nie odczuwam większej rożnicy między konwencjonalną makiwarą.
Z resztą jakby na to nie patrzeć to np owijanie deski słomą ryżową samo w sobie ma już pewien pierwiastek niekonwencjonalności, świat poszedł do przodu, makiwary również :wink:

Pozdrawiam

Ps. co do przypływu mocy to samo z siebie nie przyszło, po prostu dawno temu moja wiara odnośnie osiągnięć w karate była nieograniczona, książki opisujący starych mistrzów i ich legendarne wyczyny tylko to potęgowały. Wtedy byłem w stanie uwierzyć że nawet taki nieudacznik jak ja jest w stanie osiągnąć wszystko w karate jeśli tylko odpowiednio się za to zabierze;)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Owszem zgodzę się z tobą ale czasem wszelakie niekonwencjonalne sposoby spisują sie nie gorzej niż konwencjonalne ;) Wiem że ta lodówka brzmi co najmniej debilnie, ale sprawdza się naprawdę całkiem fajnie. Tak jak napisałem wyżej nie odczuwam większej rożnicy między konwencjonalną makiwarą.
Z resztą jakby na to nie patrzeć to np owijanie deski słomą ryżową samo w sobie ma już pewien pierwiastek niekonwencjonalności, świat poszedł do przodu, makiwary również :wink:

Pozdrawiam


Lyba, wez to opatentuj, jest szansa na zrobienie kasy i kariery. Jak walniesz za mocno i cos sie stanie z reka, zawsze mozna reke do lodowki wlozyc to mniej spuchnie.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Kontynuując wątek, przecież Oyama w swoich książkach sam opisywał niekonwencjonalne metody treningów: uderzanie w kartki papieru (które służą do pisania po nich :wink: ), gaszenie płomienia świecy (która służy do świecenia;)), łamanie deski pływającej w miednicy itp. Ta moja lodówka brzmi bardzo absurdalnie ale wszystkie wymienione wyżej metody są nie mniej niekonwencjonalne a jednak zyskały sobie uznanie ;)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Kontynuując wątek, przecież Oyama w swoich książkach sam opisywał niekonwencjonalne metody treningów: uderzanie w kartki papieru (które służą do pisania po nich :wink: ), gaszenie płomienia świecy (która służy do świecenia;)), łamanie deski pływającej w miednicy itp. Ta moja lodówka brzmi bardzo absurdalnie ale wszystkie wymienione wyżej metody są nie mniej niekonwencjonalne a jednak zyskały sobie uznanie ;)


widze, ze nie pogadamy. bedziesz bronil tej lodowki do upadlego.
przypomnialo mi sie jak lata temu z bratem wlaczalismy i gasilismy swiatlo w domu rodzicow mawashi geri jodan. efekt byl - wszystkie kontakty do wymiany. mimo wszystko wole konwencjonalne metody. ciezko znalezc granice gdzie jest jeszcze trening, a gdzie zaczyna sie swirowanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024