Skocz do zawartości


Zdjęcie

Makiwara


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
poszedłem i sprawdziłem deske do krojenia...
a ona jest klejona! jedna wartwa w te, druga wewte ( w poprzek) i jak tak sobie pomyślę jakbym w nią przyp... seiken nawet z potężnym "przypływem mocy" to mnie ciarki przeszły po plecach...
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Dawno temu gdy rozwaliłem z 360`ątki swój pierwszy worek treningowy w piwnicy, a nie zanosiło się że szybko będę miał pieniądze na następny powiesiłem na haku pięciolitrową butelkę z wodą w którą kopałem. Po jakimś czasie sznurek który łączył butelkę z hakiem pękł i butelka rozbiła okno w piwnicy. Owszem nie był to dobry pomysł, ale jeśli człowiek czuje nieodpartą chęć usprawnienia się, treningu, robienia czegoś byle tylko nie stać w miejscu ze skillem znajdzie taki czy inny sposób by jakoś potrenować. Nie twierdzę że nie masz racji w kwestii z lodówką, chcę tylko powiedzieć że jak człowieka do czegoś ciągnie to będzie tam brnął.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Dawno temu gdy rozwaliłem z 360`ątki swój pierwszy worek treningowy w piwnicy, a nie zanosiło się że szybko będę miał pieniądze na następny powiesiłem na haku pięciolitrową butelkę z wodą w którą kopałem. Po jakimś czasie sznurek który łączył butelkę z hakiem pękł i butelka rozbiła okno w piwnicy. Owszem nie był to dobry pomysł, ale jeśli człowiek czuje nieodpartą chęć usprawnienia się, treningu, robienia czegoś byle tylko nie stać w miejscu ze skillem znajdzie taki czy inny sposób by jakoś potrenować. Nie twierdzę że nie masz racji w kwestii z lodówką, chcę tylko powiedzieć że jak człowieka do czegoś ciągnie to będzie tam brnął.


ja mam tak samo z laskami.
jak człowieka do czegoś ciągnie to będzie tam brnął :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
no to wszystko jasne już :-)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Łyba nastepnym razem jak ci sie work potarga to użyj srebrnej tasmy izolacyjnej u nas sie swietnie sprawdzała, Wyborowa sport to zdrowie a na starosc o lasce trza chodzic :wink:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
tamten rozleciał się na dwie części więc taśma nie wchodziła już w grę. Ale dzięki za radę na jakieś mniejsze rany będę wiedział co zastosować: :-)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Łyba nastepnym razem jak ci sie work potarga to użyj srebrnej tasmy izolacyjnej u nas sie swietnie sprawdzała, Wyborowa sport to zdrowie a na starosc o lasce trza chodzic :wink:


mam nadzieje, ze na starosc po tym treningu na makiwarze, bede sie podpieral jakimis dwoma mlodymi laskami :)
taki jest plan.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Jak zbajerujesz jakieś dwudziestki magiczną opowieścią o wyczerpującym treningu na lodówkowarze to na pewno :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Jak zbajerujesz jakieś dwudziestki magiczną opowieścią o wyczerpującym treningu na lodówkowarze to na pewno :wink:


mysle, ze za 30 lat laski na bajer o makiwaro-lodowce juz nie poleca. najwyzej pomysla ze staremu sie cos ostro podupilo i ma "balagan na strychu".
chyba polece po standarcie, podjade jakas furka i zaprosze na kolacje z winkiem. a makiware schowam w bagazniku i bede uzywal jak cos nie wyjdzie jak trzeba.
chyba zaloze nowy temat - czy laski w dzisiejszych czasach leca na karate. chodzi mi o to czy bajer z karate jest skuteczny?
wracajac do tematu makiwara.
uzywalem zamiast typowej makiwary, krotkiego worka (90cm) wypelnionego w 1/3 grochem.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
Odstępując od tematu makiwary a podejmując zapytanie Wyborowej, powiedziałbym że laski leca na faceta z pasją a czy to będzie karate czy kolarstwo to już mniej ważne. Mam na roku kolesia z Kyokushin który w każdym względzie chce pokazać że on trenuje karate i że jest zajebisty laski mówią na niego Sensei szyderczo i śmieją się z niego na każdym kroku. Także zapewne trochę kwestia podejścia do sprawy ma tu znaczenie
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

Ciekawe pytanie. Ciekawe czy ktoś to wytłumaczy stosując zasadę zachowania pędu... :roll:


niestety miłośc do karate i fizyki to rzadka kombinacja ;)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara
a tak w temacie:
stosujecie jakiś medyczny specyfik po treningu na makiwara?
ja np. używam maści arnikowej
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara

niestety miłośc do karate i fizyki to rzadka kombinacja ;)

Znam jeszcze czworo...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024