Skocz do zawartości


Zdjęcie

British Open 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Wyborowa,
moje uwagi dotycza tylko tego co widzialem podczas turnieju w Crawely w stosunku do tego co widze gdze indziej na Swiecie. Jezeli IFK wprowadzilo swoje wlasne procedury, to nie ma sprawy. Nie ma to wplywu na przebieg lub wynik zawodow. Skoro jednak stosuje sie nazewniztwo i tradycje japonskie to mysle, ze nalezalo by je stosowac precyzyjnie. Mniejsza z ustawieniem, chociaz to tez ma swoje znaczenie, natomiast nazewnictwo japonskie (ja przynajmniej tak mysle) musi byc stosowane precyzyjnie. Kiedys ktos mi zwrocil uwage w Japonii iz zamiast powiedziec "prosze o glosowanie" powiedzialem cos smiesznego lub glupiego, nawet nie chciano mi powiedziec co to znaczylo. (chyba przez grzecznosc)
Mozna stosowac terminologie angielska i tez bedzie OK, chociaz bedzie to kolejny krok w kierunku wyzbycia sie tradycji.
Moj komentarz to po prostu komentarz nic wiecej.
Nigdy nie uwazalem sie za znawce Kyokushin czy czego tam jeszcze, jestem po prostu od okolo 35 lat studentem Kyokushin Karate, ciagle sie ucze, czasem dziele sie swoja wiedza i doswiadczeniem z tymi ktorzy sa tej wiedzy ciekawi.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

to "hantei torimasu" a nie -hantei gazimsh-.

Gozaimasu tu pasuje, to po prostu grzeczniejsza forma.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

to "hantei torimasu" a nie -hantei gazimsh-.

Gozaimasu tu pasuje, to po prostu grzeczniejsza forma.


Na pewno masz racje - i znowu wiem troche wiecej.

Miedzy innymi o tym mowilem, otoz Gozaimasu to nie Gazimash, do tego jeszcze roznego rodzaju wymowa i mamy usmiechy na ustach tych ktorzy wiedza.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

to "hantei torimasu" a nie -hantei gazimsh-.

Gozaimasu tu pasuje, to po prostu grzeczniejsza forma.


Na pewno masz racje - i znowu wiem troche wiecej.

Miedzy innymi o tym mowilem, otoz Gozaimasu to nie Gazimash, do tego jeszcze roznego rodzaju wymowa i mamy usmiechy na ustach tych ktorzy wiedza.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


strona nr 7
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Osu! Pytanie kto w tym roku wybiera sie na British Open IFK Kyokushin?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Poul Ja bede :) ale patrzylem na zgłoszenia i z Polski bedą startować zawodnicy Ashihara Karate to pewnie spotkamy tez Sensei Darka z zawodnikami :)
oto lista zgloszonych :
IFK Great Britain
IFK Russia
IFK Belgium
IFK Kuwait
IFK Holland
IFK Norway
ShinKyokushin Belgium
ShinKyokushin Norway
ShinKyokushin Sweden
Ashihara Holland
IFK USA
IFK Switzerland
IFK France
IFK Greece
IKO3 Spain
Ashihara Poland
Ashihara Denmark
IKO3 Great Britain
Kyokushin Sri Lanka
IFK Bulgaria
Wyborowa czy IFK Polska bedzie ?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Jesli chodzi o karate w Uk. problem jest taki że oni nawet w wymaganiach egzaminacyjnych mają częśc technik po angielsku, część po japońsku. Ot specyfika Anglików.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

Wyborowa czy IFK Polska bedzie ?


Beda, ale jak zwykle zglaszaja sie po polsku, na ostatnia chwile. Tradycja. No i beda jak dojada. zeby bylo jasne.
Ja jeszcze nie mam zadnych szczegolow swojego dojazdu. Tez mi sie sezon zaczal i robota w weekendy trwa w najlepsze. Zycie.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
w tym roku szykuje sie bardzo mocny turniej w Londynie. Ma przyjechac 8 ekip z Rosji.
2010 to byl rok gdzie odbyly sie Mistrzostwa Swiata w Kata IFK Kyokushin i zadnej duzej miedzynarodowej imprezy knockdown. Wyglada na to, ze ta bedzie w tym roku najwieksza.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
To sie bedzie dzialo, ja przyjezdzam z ekipa z Gloucester,Southampton i Manchester w sile 6 ludzi kibicowac polakom z IFK Kyokushin i Ashihara Karate. Wyborowa gdzie spisz? My mamy mily hotelik jakies 4 mile od miejsca turnieju :wink:
  • 0

budo_ashihara
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 589 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Niestety zawodnicy Ashihara Karate z Polski nie wystartują w British Open IFK Kyokushin - 2010 r . , zawiedli sponsorzy :( .
Szkoda bo to nasze drugie podejście do startu w zawodach w Londynie.
Do 3 razy sztuka może się uda w 2011 r.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

Osu! Pytanie kto w tym roku wybiera sie na British Open IFK Kyokushin?


Paul, Zapas. Niestety Bulba z moim przyjazdem w tym roku. Zrobila mi sie niedziela czynu spolecznego. Bede zasuwal do roboty. A zal bo impreza w tym roku zapowiada sie ciekawiej niz rok temu.
Paul - mam dla Ciebie przygotowane moje polskie ksiazki, rzuc mi adres na priva gdzie mam ci je wyslac.
Bawcie sie dobre panowie i wychylcie kufelek za moje zdrowie.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Szkodaaaaaaaa, wiec chyba za rok sie spotkamy
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Szkoda Wyborowa do nastepnego :) Pojawiły sie pogłoski ze Dolph Lundgren bedzie na turnieju :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

Szkoda Wyborowa do nastepnego :) Pojawiły sie pogłoski ze Dolph Lundgren bedzie na turnieju :)


Dolpoh kiedys startowal w tym turniejum wiele, wiele lat temu. Wcale nie tak dawno (ok.10 lat temu) w BO startowal Sem Schilt. Nic nie poradze. Robota.
Roboty, kobiecie, gorzalki, darmowego jedzenia sie nie domawia.... :D
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
I po 34 British Open IFK Kyokushin w Crawley. :cry: Dolph Lundgren niestety nie dojechal :cry: Turniej jak co roku swietny pod wzgledem organizacyjnym ( do finalu walki na dwoch matach) Totalna dominacja rosjan, swietne walki przed finalami. Same finaly malo ciekawe (ale to raczej normalne, gdy walcza goscie z tego samego kraju a czasami dojo) Bardzo fajne pokazy jako przerywniki. Osobiscie jestem zaskoczony postawa zawodnikow Ashihara ( im kibicowalismy jako "bratniemu" stylowi) nie bylo pracy na nogach ,totalny brak "sabaki" (a jest to podstawowy aspekt tego stylu) zawodnicy z Ashihara dawali sie wkrecic w totalna wymiane ciosow, szkoda. Ogolnie najbardziej podobalo sie nam w Crawley po turnieju (Wyborowa brakowalo Cie nam, moi ucznowie wiele razy pytali o Ciebie, JESTES BARDZIEJ POPULARNY W MOIM DOJO NIZ JA :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )Do zobaczenia za rok.

P.S.
Warto bylo tam byc, moze za rok, ktorys z moich uczniow stanie tam do walki. Pozdrowienia dla Sake 5 (dziekuje za mila rozmowe )
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

I po 34 British Open IFK Kyokushin w Crawley. :cry: Dolph Lundgren niestety nie dojechal :cry: Turniej jak co roku swietny pod wzgledem organizacyjnym ( do finalu walki na dwoch matach) Totalna dominacja rosjan, swietne walki przed finalami. Same finaly malo ciekawe (ale to raczej normalne, gdy walcza goscie z tego samego kraju a czasami dojo) Bardzo fajne pokazy jako przerywniki. Osobiscie jestem zaskoczony postawa zawodnikow Ashihara ( im kibicowalismy jako "bratniemu" stylowi) nie bylo pracy na nogach ,totalny brak "sabaki" (a jest to podstawowy aspekt tego stylu) zawodnicy z Ashihara dawali sie wkrecic w totalna wymiane ciosow, szkoda. Ogolnie najbardziej podobalo sie nam w Crawley po turnieju (Wyborowa brakowalo Cie nam, moi ucznowie wiele razy pytali o Ciebie, JESTES BARDZIEJ POPULARNY W MOIM DOJO NIZ JA :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )Do zobaczenia za rok.

P.S.
Warto bylo tam byc, moze za rok, ktorys z moich uczniow stanie tam do walki. Pozdrowienia dla Sake 5 (dziekuje za mila rozmowe )


Bylem z wami w moich myslach, aczkolwiek trudno bylo mi sie skupic. Niech sie domyslaja Ci co nie wiedza. dodam ze byle w pracy i nie bylem przy komputerze. Podczas najblizszego seminarium IFk w Polsce, nasze oczy zwracaja sie na wschod. Bedziemy mieli pierwszy raz instruktora z Rosji. Jak sie uczyc to od tych co wygrywaja, chociaz ja twierdze, ze zeby wygrywac to trzeba robic cos swojego, czego nikt inny nie robi.

Pawel, ja jestem rowniez popularny poza Twoim dojo, ostatnio w Zurichu, ale nie z powodu karate. :D
Anyway, milo mi i przykro jednoczesnie, ze mnie w tym roku nie bylo. Ale tak to juz jest jak sie jest na swoim i nie prosi sie o urlop. Trzeba zasuwac.
Rosjanie z tego co slyszalem przywiezli kilka ekip i wzieli prawie wszystko. Ale tak to jest, nie pierdola glodnych kawalkow na forach, tylko cwicza :)
Od dobrej chwili nie ma komu ich ograc... To zaczyna byc frustrujace, i nie jest to syndrom w IFK tylko w kazdej wlasciwie organizacji, ktora ma Rosjan w skladzie.
Dzieki za info, ksiazki wysle w ciagu najblizszych dni, wybieram sie do Polski niebawem. Wysle 5 sztuk, sa w prezencie jako rekompensata za moja nieobecnosc.
Pozdrawiam,
wysokoprocentowy
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!
Super zawody bardzo duzo knockout-ów , nie podobalo mi sie ze niektorzy trenerzy wypychaja nieprzygotowanych zawodnikow do walk w grupie zaawansowanej . Zamiast do poczatkujacych, bo przy takich knockout-ach naprawde mozna zrobic komus kuku.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009


Super zawody bardzo duzo knockout-ów , nie podobalo mi sie ze niektorzy trenerzy wypychaja nieprzygotowanych zawodnikow do walk w grupie zaawansowanej . Zamiast do poczatkujacych, bo przy takich knockout-ach naprawde mozna zrobic komus kuku.


mlody Da Costa kopie jak tata. szkoda ze mnie nie bylo.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Filmik z knockout-ami z turnieju

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024