Skocz do zawartości


Zdjęcie

British Open 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
info jest od organizatorów czemu jest iko3 nie mam pojecia z biletami moze byc problem tak mio powiedziala osoba sprzedajaca bilety przez internet niestety z powodu pracy nie bylem wstanie kupic bo nie jestem dalej pewien czy dam rade byc. Ale w zeszlym roku tez straszyli a potem byly bilety przy wejsciu tak przynajmniej mowil Wyborowa :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

info jest od organizatorów czemu jest iko3 nie mam pojecia z biletami moze byc problem tak mio powiedziala osoba sprzedajaca bilety przez internet niestety z powodu pracy nie bylem wstanie kupic bo nie jestem dalej pewien czy dam rade byc. Ale w zeszlym roku tez straszyli a potem byly bilety przy wejsciu tak przynajmniej mowil Wyborowa :)


potwierdzam, bilety byly ale sala byla pelna.
doors open at 9.00
tournament starts at 11.00
jestem juz w anglii. do zobaczenia w sobote.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Nawet mnie nie strasz Zapas, ja tez nie wiem ilu lidzi pojedzie ze mna wiec nie kupuje biletow, zarezerwowalem tylko hotel dla siebie i jednego pewniaka ktory jedzie ze mna na dwa dni a reszta ludzi z mojego dojo jedzie tylko na jeden dzien i nie wiem jeszcze jaka to liczba. :(
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
własnie dostalem info ze sa bilety wiecej bede wiedziec jutro to ci podesle wiadomosc ale jak masz hotel zaezerwowany to zawsze mozna po imprezie sie spotkac :) wyborowa pewnie tez nie odmowi a wiem ze wiekszosc sedziow idzie do pubu :) to sie podepniemy pod nich . A moze Wyborowa by dał rady zarezerowac bilety ?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

własnie dostalem info ze sa bilety wiecej bede wiedziec jutro to ci podesle wiadomosc ale jak masz hotel zaezerwowany to zawsze mozna po imprezie sie spotkac :) wyborowa pewnie tez nie odmowi a wiem ze wiekszosc sedziow idzie do pubu :) to sie podepniemy pod nich . A moze Wyborowa by dał rady zarezerowac bilety ?


bez paniki, panowie.bilety beda. ja jestem poki co do piatku w hastings.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
bilet zakupiony :)
Zostaly bilety :)
jak cos to pod tym numerem telefonu mozna zamowic:)
Liam Keaveney (6th Dan)
British Karate Kyokushinkai Chairman,
International Federation of Karate Secretary General,
Irish Karate Kyokushinkai President
58 Highfield Road,
Chelmsford, Essex CM1 2NQ, UK.
T:01245 256891
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Ze mna jada najprawdopodobnie 4 osoby z mojego dojo. Powinnismy byc na miejscu okolo 10:00.Pozdrawiam
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Relacja z Brithish Open turniej bardzo fajnie zorganizowany, poziom walk bardzo różny, sedziowanie w mojej ocenie bardzo sprawiedliwe. Sporo miedzynarodowych ekip szkoda że rosjanie niedotarli.

Bardzo mi miło było pozac Wyborową, Sake5 no i uczniów Poula oraz znow zobaczyc sie z Poulem. Pogadalismy po imprezie przy piwku (niektórzy przy coli :P)
Hanshi Arneil mowił o zawodach na Wegrzech i wspołpracy sportowej i planach na wspolne MŚ, również promował instruktorów na stopnie dan.
Wspomniał o swoim egzaminie na 1 Dan przed Sosai którego nie zdał , nierozumiejac decyzji Sosai zadał mu ptanie czemu nie zdał ,przecież jest równie dobry jak inni którzy zdali. W odpowiedzi usłyszał że jeszcze nie jest gotowy. Hanshi tłumaczył że dopiero po latach zrozumiał jaką cenną lekcje otrzymał od Mas Oyamy i teraz bardzo starannie wybiera ludzi których promuje w swojej organiazcj. Bardzo spodobały mi sie te słowa :)
Wieczorkiem wsadze kilka zdjec z turnieju.
Dzieki Wyborowa i Poul za bardzo miły wieczór w knajpce :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
wybaczcie jakosc zdjec :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Light
1. Alan Shanawa ENGLAND
2. Ruslan Gladov BULGARIA
3. Rene Stigter HOLLAND
Darren Chanagasubay ENG.


Middle
1. Kenny Jarvis ENGLAND
2. Wai Cheung ENGLAND
3. Daniel Sanchez SPAIN
Robert Broaders HOLLAND (<-- typo, his last name is Broeders)



Heavy
1. Tim Haverkamp HOLLAND
2. Saied Hossini WALES
3. Robin Junge NORWAY
Agustin Alcazar SPAIN
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Jak powyzej, turniej ciekawy kilka walk bardzo dobrych.Mily wieczor w towarzystwie Wyborowej i Zaoasa oraz poznanie Sake 5. Warto bylo pojechac. Pozdrowienia dal Wszystkich.
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Tak z ciekawości Paul jak wypadł Twój zawodnik?
Może w wolnej chwili napisze coś Wyborowa.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Wyniki :

Women’s Open Category 1 (-60Kg)
1st Canan Yorulmaz (Kyokushin Rengokai Holland)
2nd Emma Markwell (BKK Wimbledon)
3rd Melinda Lonyai (BKK Crystal Palace)
3rd Gitta Kondorosi (BKK Crystal Palace)

Women’s Open Category 2 (+60Kg)
1st Lia Howlett (BKK Dunmow)
2nd Kelly Balmer (BKK Crystal Palace)
3rd Jenny Sanderson (Shinkyokushin Sweden)
3rd Jo Bonnar (BKK Dunmow)

Men’s Open Lightweight
1st Alan Shnawa (BKK Crystal Palace)
2nd Ruslan Gladov (IFK Bulgaria)
3rd Darren Chan (BKK Bethnel Green)
3rd Rene Stitger (AIKO Kyoto Gym Holland)

Men’s Open Middleweight
1st Kenny Jarvis (BKK Bethnal Green)
2nd Wai Cheung (BKK Crystal Palace)
3rd Daniel Sanchez (IFK Spain)
3rd Robert Broeders (IFK Holland

Men’s Open Heaveyweight
1st Tim Haverkamp (Shinkyokushin Holland)
2nd Said Hossini (BKK Roath)
3rd Robin Junge (Shinkyokushin Norway)
3rd Alcazar Agustin (IBK Spain)

Women’s Open Category 2 (+60Kg)
1st Leah Selway (BKK Aberpennar)
2nd Maria Zegar (BKK Cardiff)
3rd Melissa Broad (BKK Roath)
3rd Cally Pycroft (BKK Melton Mowbry)

Men’s Novice Lightweight
1st Sam Stevans (BKK Milton Keynes)
2nd Taf Pagawiwi BKK (Bethnal Green)
3rd Wayne Sullivan (BKK Cardiff)
3rd Charlie Venes (BKK Crawley)

Men’s Novice Middleweight
1st George Hustwayte (BKK West Hill)
2nd Jonathan Wickens (BKK Westcroft)
3rd Omid Khademzadeh (BKK Kyokushin Academy)
3rd Paul Ridgway (BKK Aberpennar)

Men’s Novice Heavyweight
1st Hywel Evans (BKK Ynysybwl)
2nd Sam Hunt (BKK Crawley)
3rd Rob Boulton (BKK Dunmow)
3rd Stephen Tabberner (BKK Westcroft)

SPIRITED FIGHTER:KELLY BALMER (BKK CRYSTAL PALACE)
TAMEWASHARI:TAMAS TACKAS - 17 Boards (BKK CRAWLEY)
FASTEST KNOCKOUT: DARREN CHAN (BKK BETHNAL GREEN) 72 Seconds
CHAIRMANS AWARD 2009: RENE STITGER (AIKO KYOTO GYM HOLLAND)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Witaj bse, zaspokoje Twoja ciekawosc :lol: Moje dojo dziala od marca tego roku wiec nie mam jeszcze zawodnikow gotowych do walk :cry: Moze w przyszlym roku :wink:
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Moja ciekawość została zaspokojona w 100% :lol: Dzięki za odpowiedź
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Dostalem wczoraj e-mail z fotkami z British Open od holendrow z Kyoto-gym. Jesli ktos chce puszcze mu e-mail z adresem.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
No i po zawodach.
Poziom organizacyjny - lepszy niz w zeszlym roku. Druzyna sie wstrzelila w obiekt. Wszystko sprawnie i o czasie.
Poziom sportowy - troche slabiej niz przed rokiem. Nie przyjechali rosjanie i nie startowalo kilka osob z Anglii, ktore startowaly w Budapeszcie. Ale ogolnie poziom zadowalajacy.
Sedziowanie. Nie liczac cwiercfinalowej walki w kat. lekkiej gdzie nasz Kamil Klemens ulegl po 6 minutach pozniejszemu mistrzowi, przegrywajac 2:3 decyzja sedziego maty, to mysle ze bylo OK. Ale na obcym boisku trudniej sie wygrywa.
Sam bylem delegowany do jedynego skladu, ktory sedziowal finaly. Z tego jestem osobiscie zadowolony.
Plotki o polaczeniu organizacji Kyokushin sa przesadzone. Nic takiego nie nastapi. W przyszlosci mozna liczyc na wspolprace w zakresie organizacji zawodow, ale nowa wspolna organizacja to tylko piekny sen.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Walki z British open

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009
Turniej w zasadzie udany, sedziowie bardzo sie pilnowali aby nie wydawac szybkich decyzji.
Ma to swoje dobre i zle strony, wedlug mnie za duzo walk bylo cenionych remisowo co prowadzilo do zbyt duzej ilosci dodatkowych walk. W wiekszosci przypadkow niewiele to zmienilo, z powodu obrazen wynikajacych z nieprzerwanej 7-mio minutowej czy dluzszej walki zwyciezca nie mial wiekszych szans w nastepneym pojedynku. Mialo to rowniez wplyw na ilosc kontuzji i fauli.

W ogladaniu przeszkadzala bliskosc 2 mat, rospraszalo to ogladajacych a chyba czasem nawet zawodnikow, bylo to jednak niezbedne za wzgledu na duza ilosc startujacych.
Polfinaly i finaly powinny jednak odbywac sie na jednej macie.

Jezeli chodzi o strone formalna to bledem bylo ustawienie sedziego maty tylem do stolu sedziowskiego (oficjalnego miejsca gdzie siedzial Hanshi).
Tak wiec w rezultacie zawodnicy i sedzia maty, wykonywali uklon shoman (Shinzen)ni,Rei w kierunku publicznosci atylem do Hanshi.?! Podczas wydawania werdyktu zawodnicy powinni byc ustawieni w kierunku oficjalnego stolu a nie ku sobie.

Formula sedziego glownego (kiedy prosi o decyzje sediow bocznych) to "hantei torimasu" a nie -hantei gazimsh-.
Mysle iz wskazane przeze mnie formalne roznice wynikaja z tego iz IFK utracilo bezposredni kontakt z Japonia i japonskimi mistrzami a wiec nie ma kto korygowac drobnych niedociagniec (bledow).
Nic i nikt nie jest perfekt, tak wiec jezeli bedzie taka mozliwosc to w przyszlym roku tez (mam nadzeje z wieksza iloscia zawodnikow) wezmiemy udzial w tym turnieju.

Generalnie organizatorom naleza sie gratulacje za zorganizowanie solidnego turnieju kyokushin co w czasach oblednej fascynacji Mac'donalds karate, walkami w klatce i oszalamiajacym pedem do czarnych pasow za wszelka cene jest osiagnieciem godnym odnotowania.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: British Open 2009

Turniej w zasadzie udany, sedziowie bardzo sie pilnowali aby nie wydawac szybkich decyzji.
Ma to swoje dobre i zle strony, wedlug mnie za duzo walk bylo cenionych remisowo co prowadzilo do zbyt duzej ilosci dodatkowych walk. W wiekszosci przypadkow niewiele to zmienilo, z powodu obrazen wynikajacych z nieprzerwanej 7-mio minutowej czy dluzszej walki zwyciezca nie mial wiekszych szans w nastepneym pojedynku. Mialo to rowniez wplyw na ilosc kontuzji i fauli.

W ogladaniu przeszkadzala bliskosc 2 mat, rospraszalo to ogladajacych a chyba czasem nawet zawodnikow, bylo to jednak niezbedne za wzgledu na duza ilosc startujacych.
Polfinaly i finaly powinny jednak odbywac sie na jednej macie.

Jezeli chodzi o strone formalna to bledem bylo ustawienie sedziego maty tylem do stolu sedziowskiego (oficjalnego miejsca gdzie siedzial Hanshi).
Tak wiec w rezultacie zawodnicy i sedzia maty, wykonywali uklon shoman (Shinzen)ni,Rei w kierunku publicznosci atylem do Hanshi.?! Podczas wydawania werdyktu zawodnicy powinni byc ustawieni w kierunku oficjalnego stolu a nie ku sobie.

Formula sedziego glownego (kiedy prosi o decyzje sediow bocznych) to "hantei torimasu" a nie -hantei gazimsh-.
Mysle iz wskazane przeze mnie formalne roznice wynikaja z tego iz IFK utracilo bezposredni kontakt z Japonia i japonskimi mistrzami a wiec nie ma kto korygowac drobnych niedociagniec (bledow).
Nic i nikt nie jest perfekt, tak wiec jezeli bedzie taka mozliwosc to w przyszlym roku tez (mam nadzeje z wieksza iloscia zawodnikow) wezmiemy udzial w tym turnieju.

Generalnie organizatorom naleza sie gratulacje za zorganizowanie solidnego turnieju kyokushin co w czasach oblednej fascynacji Mac'donalds karate, walkami w klatce i oszalamiajacym pedem do czarnych pasow za wszelka cene jest osiagnieciem godnym odnotowania.


Ciekawa opinia.
Sedziowalem turniej, wiec mam oglad od srodka. Decyzje sedziow wynikaly z tego co sie dzialo na macie. Walke na remis trzeba na remis ocenic. Byla masa wyrownanych pojedynkow i nie mozna bylo decydowac inaczej. Jak ktos nie potrafi udowodnic swojej przewagi w dwie minuty, to niestety musi sie meczyc dalej.
Co do formalnych stron i "bledow w ustawieniu" , to zawodnicy byli ustawieni regulaminowo. Tak mowia o tym przepisy walki IFK, podobnie jak polozenie stolika sedziowskiego. Trudno to nazwac bledem. Tak po prostu jest wygodniej. Cale zaplecze - stolik sedziowski, techniczne zaplecze, miejsca dla sedziow, gosci, itp sa po jednej stronie. Ma to znaczenie jesli chodzi o techniczna strone zagadnienia, szybkosc komunikacji, itp. To dziala od lat i dziala dobrze. No i nikt sie z tego powodu nie obraza ze ktos do kogos plecami stoi.
Poza tym jak ogladasz zawody judo, to zawodnicy na poczatku i na koncu walki stoja twarza do siebie. Inne ustawienie jest bardziej charakterystyczne dla boksu (gdy sedzia oglasza werdykt) oraz moze byc wymuszone wymogami telewizji. wtedy zawodnicy prezentuja sie nie "ku sobie". Mnie rozbijaja na drobne kawalki te trzy uklony na poczatku i na koncu walki, co osobiscie uwazam za przerost formy i strate czasu, bo wedlug mnie wystarczy raz sie uklonic i nie traci sie nic z rytualu i szacunku. Ale rozumiem - tradycja.
W Budapeszcie sedziowie debatowali nad dyskfalifikacja bo zawodnik sie o jeden raz za malo uklonil. w zawodach kata.
Co do tego braku bezposredniego kontaktu z Japonia - on juz nie jest do niczego potrzebny, chyba tylko zeby ludziom w glowach mieszac i po 30 letnim trenowaniu karate zwracac shihanom uwage, ze w nieprawidlowy sposob sie klaniaja. Japonczycy chca dalej rzadzic i przewodzic w stadzie, chociaz dawno stracili zloty rog. Stad biora sie te uwagi ze nie hantei.. tylko hantei... i reszta musi jak stado sie stosowac, bo japonczycy wiedza lepiej. werdykt wydany na komende i gwizdek nie zmienia sie dlatego ze komenda brzmi inaczej i znaczenie jest takie samo.
Japonczycy stracili przodownictwo, dostaja lanie na zawodach a organizacyjnie tez w Europie dajemy sobie rade bez nich. Czasami slysze wypowiedzi, ze karate bez japonczykow to nie jest prawdziwe karate, ( w poscie ta wypowiedz nie pada), ale wtedy sens trenowania karate, jesli nie jest sie japonczykiem, gdzies sie ulatnia.
Znana i stara historia- od kilkudziesieciu lat w kyokushin - produkuja w Japoni rozne "nowinki", ktore absorbuja uwage na jakis czas, a po kilku sezonach nikt juz o nich nie pamieta.
Ja sobie cenie, ze po raz kolejny moglem spotkac stara wiare, byc czescia wydarzenia, poznac nowych ludzi, poznac tych co znam z pisania z forum i spedzic z nimi fajne chwile.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024