Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Czy IKO zaprasza na swoje turnieje?
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Czemu nie było Shinkyokushin na ME Oyama Karate?
Jakiś czas temu chcieliśmy w ramach startu kontrolnego przed ME wystartować w zawodach Oyama karate.
Niestety Shihan J.D. w rozmowie telefonicznej z Sensei Piotrem z Warszawy stwierdził, że nie widzi możliwości startu naszych ludzi w zawodach Oyama Karate.
Wcześniej Shihan namawiał Sensei Baranowskiego do ścisłej współpracy..." Panowie nie dogadali się ....i oto wynik...
Wygląda na to, że nie jesteśmy jako WKO Shinkyokushinkai mile widziani na tych imprezach. A szkoda, bo korzyść z wymiany doświadczeń na tatami....bezcenna :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

Czemu nie było Shinkyokushin na ME Oyama Karate?
Jakiś czas temu chcieliśmy w ramach startu kontrolnego przed ME wystartować w zawodach Oyama karate.
Niestety Shihan J.D. w rozmowie telefonicznej z Sensei Piotrem z Warszawy stwierdził, że nie widzi możliwości startu naszych ludzi w zawodach Oyama Karate.
Wcześniej Shihan namawiał Sensei Baranowskiego do ścisłej współpracy..." Panowie nie dogadali się ....i oto wynik...
Wygląda na to, że nie jesteśmy jako WKO Shinkyokushinkai mile widziani na tych imprezach. A szkoda, bo korzyść z wymiany doświadczeń na tatami....bezcenna :wink:
Pozdrawiam


to taka staropolska tradycja...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Szkoda :oops:
  • 0

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

szkoda,że impreza była w kategorii starsze dzieci to zupełnie zepsuło smak tych zawodów i robienie sztucznego tłumu chyba nie wyszło na dobre ,a swoją drogą czemu nie było tam organizacji IKO1,IKO2,IKO3 KAn IFK itd skoro była tezuka ? to byłby dobry pomysł na jedność i zawody ponad podziałami bez trzeciego sortu np z Japonii



Coś mi się wydaje kolego że czegoś Ci żal skoro Masz takie pretensje do organizatorów tego pucharu. Już wcześniej pisałem niech każa organizacja robi takie turnieje albo i lepsze i nie będzie szukala dziury w całym tak jak to robisz Sam.Co do IKO1,IKO3,IKO2,KAN czy IFK to same te organizacje się zamkneły w sobie. Z tego co wiem Oni jeździli do nas na turnieje, ale nas nie zapraszali na swoje. Robili to we włsnym zamknięym gronie.
Co do trzeciego sortu to słszałem o takich co pjechali na turniej do Japoni i zrobili z tego mistrzostwa świata, a było to zwykłe seminarium zakończone turniejem.


Ps Niech każdy coś zrobi na taką skale, a później niech osądza innych.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
[ nie było tam organizacji IKO1,IKO2,IKO3 KAn IFK itd

Co do IKO1,IKO3,IKO2,KAN czy IFK to same te organizacje się zamkneły w sobie. Z tego co wiem Oni jeździli do nas na turnieje, ale nas nie zapraszali na swoje.


tak samo jak nie zpraszli tsunami co jest tez z tej samej co wy ligi :)
  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

Czemu nie było Shinkyokushin na ME Oyama Karate?
Jakiś czas temu chcieliśmy w ramach startu kontrolnego przed ME wystartować w zawodach Oyama karate.
Niestety Shihan J.D. w rozmowie telefonicznej z Sensei Piotrem z Warszawy stwierdził, że nie widzi możliwości startu naszych ludzi w zawodach Oyama Karate.
Wcześniej Shihan namawiał Sensei Baranowskiego do ścisłej współpracy..." Panowie nie dogadali się ....i oto wynik...
Wygląda na to, że nie jesteśmy jako WKO Shinkyokushinkai mile widziani na tych imprezach. A szkoda, bo korzyść z wymiany doświadczeń na tatami....bezcenna :wink:
Pozdrawiam

Jezeli to co piszesz jest prawdą to tylko nalezy ośmiać to śmiechem czyli zawody dla naszych nie ważny poziom .Mierny ,bierny ale wierny widze,że taka zasada zaczyna ponwac u shihan Dyducha.

Co do innych widzę na ich stronach ,że dają oficjane zaproszenia na swoje turnieje i nie kryją się z tym w podziemu więc jeżeli ktoś tu pisze,że ich OK nie zapraszają to jest wstrętny kłamca i szyderca. Szkoda,że takie osoby mają czelnośc tu pisać i kłamać w żywe oczy.ale co tam najważniejsze,że dogadują się doły
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Jasne ze turnieje sa otwarte i ojamasy tez moga przyjechac ale nie jada bo nie sedzija ich sedziowie a zeby cos wgrac musieli by sedziowac ich sedziowie :) Tak bylo w Jeleniej G. na innych zawodach . Zeby OK wygywalo to ich sedziowie kasowali tych z innych styli.
Jak muj kolega MT klub powroci to opisze to lepiej. :lol:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Czy turniej jest otwarty , czy zamknięty to sprawa organizatora i nikomu nic do tego :-) .
Turnieje zamknięte muszą istnieć w celu wyłonienia czołówki. Są sprawdzianem technicznym wewnątrz organizacyjnym (tym bardziej impreza tego rzędu). Jak zrobili takie ich prawo i ma to swoje uzasadnienie.

Nie interesują mnie sprawy techniczne (po to jest komunikat z zawodów i przyjmuje to). Chce poznać informacje na temat logistyki. Jeżeli po tak długim czasie nikt ze startujących nie napisał niczego to może ktoś z obserwujących?
W Bydgoszczy było szkolenie z M.Higaonna z Goju-ryu, przyjechało grubo ponad 400osób z całego świata, wszystko dopięte na ostatni guzik, wojskowa dyscyplina :-) . Czy ktoś z Goju był na obu imprezach i może dokonać jakiegoś porównania? Co wyszło lepiej, co gorzej?

-pozdrawiam
Jersey
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Dokładnie, w zamkniętych turniejach nie ma nic złego.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Startowalismy kilkakrotnie w turniejach organizowanych przez Ludzi z Oyama Karate, w tym Poula Sepka i uważaliśmy te starty za bardzo fajne. Nie wolno się kisić we własnym sosie.
Co do startów w zawodach OK. Były to ważne starty w procesie treningowym. Nasz zawodnik Maciek Matusewicz startował w MP Polskiej Federacji Karate.
Był to jego pierwszy start w kategorii seniorów i wygrał swoja kategorię. Wszystkie walki zakończył dość szybko przed czasem. Jestem pewien, że dobrze mu to zrobiło na tzw. głowę.
Z radością startowalibyśmy dalej w zawodach OK. W naszych MP również startowali zawodnicy Oyama karate, jeden z dobrych zawodników tego stylu zdobył złoto w kategorii old masters. wszystkie nasze zawdy sa otwarte i MP, gdzie byli ludzie z IKO1, IFK, OK, shidokan, shotokan itd. W organizowanym przez nas w 2005 r. Miedzynarodowym turnieju Matsushima Cup startowali ludzie z KAN, IFK, IKO1 itd.
Myślę więc,że nam braku otwartosci nikt nie zarzuci. Powiem więcej otrzymalismy kolejne zaproszenie na zawody organizowane niedługo przez Sensei Sakowicza w Wawie, z którym to sensei często wspólpracujemy na arenie sportowej.
Co do pobudek, którymi kierował się shihan Jan nie mogę się wypowiadać, bo ich nie znam. Wypowiedział się jasno, że nie chce, żebyśmy startowali w organizowanych przezeń zawodach wiekszej rangi i ja jego decyzję szanuję.
Mamy tak bogata ofertę zawodów we własnej organizacji, że przeżyjemy tę stratę. Szkoda tylko, że nie będzie gdzie jeździć z początkującymi zawodnikami, których wystawianie w międzynarodowych zawodach shin byłoby szaleństwem..
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

Szkoda tylko, że nie będzie gdzie jeździć z początkującymi zawodnikami, których wystawianie w międzynarodowych zawodach shin byłoby szaleństwem..


heheheheheh :) :):):):):)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Shindojo bardzo mile wspominam Wasz start w turnieju organizowanym przez moje dojo. Bylem pod wrazeniem zawodnikow Shinkyokushin i sensei Basiaka. Z mila checia podczymam ten kontakt i moze w przyszlym roku zawitam do Polski w barwach Enshin Karate.Otwarte zawody maja to do siebie ze pozwalaja integrowac nasze srodowisko.Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
wiecie, co innego zawody z jakiegoś tam powodu zamknięte a co innego: "Ej, wy u nas nie startujcie"
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
jest tez cos takiego ze niewielu sensei pozwoli sobie na start w turnieju innego stylu najczesciej tlumaczac sie sedziowskimi przekretami. Gdy organizowalem swoje turnieje startowali w nich zawodnicy Shinkyokushin, Shin-ai-do i Ashihara. Malo jak na ilosc styli i szkol w Polsce.
  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

Startowalismy kilkakrotnie w turniejach organizowanych przez Ludzi z Oyama Karate, w tym Poula Sepka i uważaliśmy te starty za bardzo fajne. Nie wolno się kisić we własnym sosie.
Co do startów w zawodach OK. Były to ważne starty w procesie treningowym. Nasz zawodnik Maciek Matusewicz startował w MP Polskiej Federacji Karate.
Był to jego pierwszy start w kategorii seniorów i wygrał swoja kategorię. Wszystkie walki zakończył dość szybko przed czasem. Jestem pewien, że dobrze mu to zrobiło na tzw. głowę.
Z radością startowalibyśmy dalej w zawodach OK. W naszych MP również startowali zawodnicy Oyama karate, jeden z dobrych zawodników tego stylu zdobył złoto w kategorii old masters. wszystkie nasze zawdy sa otwarte i MP, gdzie byli ludzie z IKO1, IFK, OK, shidokan, shotokan itd. W organizowanym przez nas w 2005 r. Miedzynarodowym turnieju Matsushima Cup startowali ludzie z KAN, IFK, IKO1 itd.
Myślę więc,że nam braku otwartosci nikt nie zarzuci. Powiem więcej otrzymalismy kolejne zaproszenie na zawody organizowane niedługo przez Sensei Sakowicza w Wawie, z którym to sensei często wspólpracujemy na arenie sportowej.
Co do pobudek, którymi kierował się shihan Jan nie mogę się wypowiadać, bo ich nie znam. Wypowiedział się jasno, że nie chce, żebyśmy startowali w organizowanych przezeń zawodach wiekszej rangi i ja jego decyzję szanuję.
Mamy tak bogata ofertę zawodów we własnej organizacji, że przeżyjemy tę stratę. Szkoda tylko, że nie będzie gdzie jeździć z początkującymi zawodnikami, których wystawianie w międzynarodowych zawodach shin byłoby szaleństwem..

święte słowa piszesz to co zrobił shhihan Dyduch ośmieszyło ich do końca chyba bali się ,że medale w większości przypadna zawodnikom z poza oyama ale przeciez to sport.jak potem promowac miernego zawodnika,który dostał brązowy medal bo nie było więcej niż 4 w kategorii to smieszne ,a zwłaszcza t takiej prestiżowych zawodach, organizator napewno sie niezle namęczył aby przygotowac takie fajny turniej ale polityczne decyzje wszystko ośmieszyły widzę,że krakowscy shihan mają jakies kompleksy ( wstydze się za jednego) i to moja zyciowa porażka. Ale polcema matematycznie spradzić ten sukces w Bydgoszczy prawie co drugi zawodnik miał losowo medal i to się mnazywa sportowa kariera. Gdyby dopuścili innych było by napewno więcej stysfakcji dla medalistów -pozdrawiam organizatorów hej :!:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
bo ludzie boją się przegrywać

Kwestia zaniżonej swojej wartości według mnie.

Ja nie mam problemu z przegraniem bo dla sportu nie trenuję a startuję dla zabawy, ale pewnie jak ktoś to traktuje mniej luźno to może być różnie.

Jak bym nad formą miał kiedy popracować to w tym semi knock down chętnie bym się pobawił np ;) A bijcie ile chcecie ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

A bijcie ile chcecie

-kwestia gabarytów :) ?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
nie nie, raczej

a bijcie i tak nie dam rady oddać ;) ;);)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
E tam, gadanie. Napierdalasz jak maszyna, a znalezienie kogoś o podobnych gabarytach bylo by już nielada wyzwaniem. :wink: :D Przy dużych dysproporcjach wagowych raczej byś nie dał szans...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024