Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
u mnie najgorzej z ......

..... wydolnością, cardio

Po jeden walce bym leżał martwy z wycieńczenia ;) Trzeba by się przygotować
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
[quote name="kkpzk"][quote name="shindojo"]piszesz to co zrobił shhihan Dyduch ośmieszyło ich do końca chyba bali się ,że medale w większości przypadna zawodnikom z poza oyama

No co ty przeciez sa najlepsi bo pisza wszedzie trenuj z najlepszymi :) w propasgandzie :lol:
  • 0

budo_stock61
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Po pierwsze ludzie patrzcie jaka była nazwa zawodów. PUCHAR EUROPY OYAMA IKF. To, że nie wystartowali przedstawiciele z IKO1,2,3, czy też shinkyoku, to chyba dlatego że nie należą do tej organizacji. Poza tym z tego co wiem to Dyduch współpracuje z 6 innymi stylami karate w Polsce i zawsze wysyła do nich zaproszenia ale to już brocha tamtych że nie startują. A komentarze kogoś tam, że medale dla zawodników były już z góry ustawione to jest lekka przesada, poziom w takich zawodach (nie tylko oyama ale też innych organizacji) jest tak duży, że w zasadzie każdy z medalowych pozycji mógłbyć pierwszy. Chciałbym też wspomnieć, że kadra OYAMA jeździ na zawody do innych krajów(Holandia, USA, KAnada) i tam wygrywają z przedstawicielami innyvh stylów walki bez swoich sędziów i też wygrywają. Nie obrzucajcie błotem dobrych fajterów tylko dlatego że nie mogliście wystartować w tych zawodach.
PS. Japoniec był w kat .do 80 kg i przegrał pierwszą walkę z późniejszym brązowym medalistą.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
tylko ze ten Japonczyk z tego co widze na kimonie to jest z Odo Sato Juku wiec teoria ze zawody byly tylko dla Oyama nie specjalnie ma sens chyba ze dostał specjalne zaproszenie. Fajnie ze turniej sie odbył i gratuluje zawodnika i organizatora
  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

Po pierwsze ludzie patrzcie jaka była nazwa zawodów. PUCHAR EUROPY OYAMA IKF. To, że nie wystartowali przedstawiciele z IKO1,2,3, czy też shinkyoku, to chyba dlatego że nie należą do tej organizacji. Poza tym z tego co wiem to Dyduch współpracuje z 6 innymi stylami karate w Polsce i zawsze wysyła do nich zaproszenia ale to już brocha tamtych że nie startują. A komentarze kogoś tam, że medale dla zawodników były już z góry ustawione to jest lekka przesada, poziom w takich zawodach (nie tylko oyama ale też innych organizacji) jest tak duży, że w zasadzie każdy z medalowych pozycji mógłbyć pierwszy. Chciałbym też wspomnieć, że kadra OYAMA jeździ na zawody do innych krajów(Holandia, USA, KAnada) i tam wygrywają z przedstawicielami innyvh stylów walki bez swoich sędziów i też wygrywają. Nie obrzucajcie błotem dobrych fajterów tylko dlatego że nie mogliście wystartować w tych zawodach.
PS. Japoniec był w kat .do 80 kg i przegrał pierwszą walkę z późniejszym brązowym medalistą.

kłamiesz kłamiesz i tylko potwierdzasz ,że tam wszysycy kłamią a dlaczego ? bo Tezuka nie jest w Oyama i przestań kłamac jak twoi sensei. Imprezka na medal tylko shinfojo napisał prawdę bali się,że medale trafią dla ludzi z poza Oyams karate jak było to na innych otwratych zawodach Pucharu Polski - czytałem wyniki z 3 lat i radzę Ci też się z tym zapoznać]
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Przepraszam Kochani ja nie napisałem, że Koledzy z Oyama bali się czegoś. Opisałem tylko fakty, start naszego zawodnika w zawodach PFK, rozmowę Shihan Jana z moim kumplem z shin.
Nikogo nie podejrzewam o tchórzostwo.
Uważam też, że każdy ma prawo w swojej organizacji prowadzić taką politykę jaką uważa za stosowną.
Oczywiście jak napisałem wcześniej szkoda, że taką decyzję podjeto i tyle.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Drodzy państwo rzygać mi się chce jak czytam posty Kordy czy kkpzk którzy tylko potrafią szydzić z każdego. Widzę że żal wam dupę ściska że w oyama coś się dzieje w przeciwieństwie do waszych organizacji. Co do zawodników Oyama Karate to już chyba udowodnili Wam że potrafią startować we wszystkich turniejach jakie są organizowane na całym świecie i je wygrywać. A wy się tylko czepiacie wszystkiego jak rzep psiego ogona. Widać że jesteście tylko teoretykami nie mającymi nic wspólnego z profesjonalistami. Ci co nic nie robią z reguły tylko potrafią krytykować i wszczynać awantury na forach, ale tak zachowują się amatorzy i małolaty którzy nic w życiu nie osiągnęli i nie mają pojęcia co to znaczy być zawodnikiem i walczyć. :twisted:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Spokojnie ted, nie przejmuj się tak.

Nikt nie narzeka na Oyama, tylko co najwyżej dyskutują o jakimś konkretnym przypadku. To ze polski związek karate wszystko neguje to normalne, nie ma się co przejmować.

Poul jest przecież Oyama i nikt nie powie, że to co robił byłe złe. Nie o to chodzi.

Krytyka zawsze dotyczy organizacji. Shindojo tylko powiedział, że żałuje, że jego zawodnicy nie mogli wystartować. Nie krytykował tego z innych powodów. A, że przy okazji pożartował, co z tego ;)
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
jeden raz startowalem w trnieju OK . Lalem ojamasa az gwizdalo i skasowali mnie za czymanie . A co mialem robic jak ojamasa nie moglem dogonic tak sp... mo macie ? I on wygral nawet medal dostal. I za to was nie lubie .
A co do zawodow na swiecie to jak startuje 3 awodnikow w kategori to zawsze jest emdal :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Korda skoro w regulaminie pisze że zakazane są wszelakie chwyty, trzymania itd. to jeśli nagminnie tego nie przestrzegałeś to co się dziwisz że przegrałeś, sędziowie przecież musieli sędziować według ustalonych kryteriów.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Korda czy możesz napisać gdzie i kiedy były te zawody w Oyama? Jestem zdziwiony, że nie mozna było trzymać i naciagać na kolano.
Byłem na kilku turniejach i było dozwolone naciaganie i trzymanie...oczywiście nie do przesady...
Może fachowiec z OK skomentuje?
Poul?
Być może jestem w błędzie...albo przepisy sie zmieniły...?
Pozdrawiam
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Tekst z regulaminu przeprowadzania zawodów w OK w kategorii sem-knockdown i knockdown:

Techniki zabronione w walce sportowej:
...

c) łapanie, klinczowanie, zahaczanie, ciągnięcie lub szarpanie za karate-gi oraz głowę
...
h) ciągnięcie za karate-gi karateki z jednoczesnym uderzeniem lub kopnięciem
  • 0

budo_ted
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

jeden raz startowalem w trnieju OK . Lalem ojamasa az gwizdalo i skasowali mnie za czymanie . A co mialem robic jak ojamasa nie moglem dogonic tak sp... mo macie ? I on wygral nawet medal dostal. I za to was nie lubie .
A co do zawodow na swiecie to jak startuje 3 awodnikow w kategori to zawsze jest emdal :)



Ztego co wiem to każa organizacja która zaprasza na turniej przesyła zaproszenie wraz z regulaminem, trzeba go tylko dobrze przeczytać, a przedewszystkim zrozumieć.
Raz Ci coś nie wyszło i masz pretensje do całego świata. Tak mi się wydaje że brak ci jeszcze doświadczeniai obycia z matą. Nigdy tak nie zachowuje się zawodnik któ regularnie walczy. Nie pamięam takich zawodów coby żekomo było 3 w kategori na świecie, a tym bardziej w Polsce. Masz jakieś dziwne wiadomości, albo ja się myle.
Sztuką jest wygrać,ale jeszcze większą przegrać i przyjąć to z godnością.
Wdzę że jeszcze dużo nauki przed Tobą. Życze powodzenia i wiary w siebie, mniej złośliwści
więcej pracy, na jednym turnieju świat się nie kończy.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

A co mialem robic jak ojamasa nie moglem dogonic tak sp... mo macie ?

-wyczuł Cię ,że jesteś silniejszy i lepiej kontrolował walke. Mogłeś wygrać, gdybyś go zmusił do ucieczki z pola. Sędziowie uznali by go za pasywnego. Zrobiłeś to przed czym ostrzega i co neguje wyborowa-bezsensowna wymiana (słabszy przegra). Chyba, może się myle, ale podoba mi się bardzo idea walki propagowana przez Wyborową. :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
dokładnie

Większość walk w Knockdown to bezmyślna batalia po brzuchach niestety.
Gdy pojawia się technika i strategia te walki stają się piękne
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Dziekuję kolegom z OK za informację.
Korda teraz w wiekszości styli knockdown walka nie polega na tym aby wdawać się w zabójczą wymianę. Wygra ten, który ma bardziej wytrzymałe uda etc.
Zejścia z linii ataku, precyzyjne wejścia w tempo, timing. To sie teraz liczy. A Twój przeciwnik może poprostu widział, że jestes silniejszy i ponieważ był szybszy, lepszy technicznie nie wdawał sie w wymiane, która mogłaby się dlań źle skończyć. Nie widziałem przebiegu tej walki, więc tylko przypuszczam. W turniejach nie mozna sobie pozwolić aby przeciwnik obijał Twoje ciało. Taka taktyka powodowała, że w MŚ w Tokio przez wiele lat nie wygrał niejapończyk. Tak uważam. Pozdrawiam
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
A nie tak bylo . za kazdym wejsciek kulil sie i uciekal za mate i nic mu nie mowili . No to jak go dopadlem to przytrzymalem i luta. No to kilka upomnien i dyskwalifikacvja.
No to co to bylo. Kicha sedziowania. Dla swoich.
Ale dobra , co mi tam.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
to się chyba wszędzie zdarza, czasem umyślnie czasem nieumyślnie
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009
Korda smiem watpic w Twoja opowiesc, w organizacji Oyama Karate nie dzialam juz 4 lata, to dla mnie historia. Wiec na spokojnie gdy styl wchodzil do Polski mozna bylo naciagac,klinczowac i kopac kolanem w glowe trzymajac przeciwnika, pozniej zaczeto od tego odchodzic (bylem tego przeciwnikiem, teraz mamto wszystki plus rzuty i podciecia w Enshin Karate) ale bez wzgledu na to ZAWSZE PERNAMETNA UCIECZKA ZA MATE BYLA karana OSTRZEZENIEM a po 5-6 takich ucieczkach DYSKWALIFIKACJA uciekajcego. Jesli mozesz wyslij mi na priva nazwisko sedziego moze go znam i bede mogl wyjasnic Ci Twoj problem. Wedlug mnie wystarczylo powtarzac akcje i wygralbys przez wskazanie. :lol:
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Europy Oyama Karate Bydgoszcz 2009

podoba mi się bardzo idea walki propagowana przez Wyborową. :wink:


Wyborowa jest moim wzorem . Mysli tak jak sie powinno myslec w karate i co msli to pisze nikomu nie slodzi i tepi karykatury w karate.
Bede tak samo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024