Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
W temacie: gdzie w Krakowie karate rekreacyjne dla ludzi po 30-stce, kilka osób stwierdziło, że w Polsce nie ma takich grup.
Zapraszam do zamieszczania informacji o klubach Karate, gdzie są zajęcia dla osób po 30-ce, będzie to ciekawa informacja dla osób, które chcą uzyskać takie informacje, zamieszczajcie info i ciekawe art.
Na początek może woj Lubuskie, miejscowość Żary
Okinawan Goju-ryu Karate-do FIGHT-TEAM

Wszelkie informacje dotyczące grupy, ich wypowiedzi(spisane) przedstawiamy w poniższych linkach

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i jeszcze jeden

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

sukcesywnie organizujemy także warsztaty Alternatywne Metody Odreagowania Stresu, gdzie przedział wiekowy też jest ciekawy (28-52)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
U mnie również można ćwiczyć po 30e. Chociaż z drugiej strony to nie do końca rozumiem... Ja mam już ponad 40 i chociaż nie jestem wyczynowcem to nie widzę problemu z treningiem z młodszymi od siebie o ... 20 lat. 30 lat? Kurde toż to super wiek!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Osoby chcące trenować po 30-ce, często krępują się młodszych koleżanek i kolegów dla pewnych osób jest to bariera nie do przeskoczenia, dlatego szukają grupy wiekowej odpowiedniej dla nich:)
Czy jest to tylko grupa dla osób w wieku powyżej 30 lat, czy też mieszana???

Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Jeszcze napisz gdzie i co można potrenować
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Gdzie? Białogard, Pomorze Zachodnie.
Co? Okinawa Goju Ryu Karate.

Onegdaj Chojun Miyagi powiedział:
Każdy może ćwiczyć Karate, starszy i młodszy, kobieta i mężczyzna, silny i słaby dobierając odpowiednie techniki i Kata.
Tak staram się "robić" moje Karate...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
W moim dojo srednia wieku 35 lat. Gawel mam jednego czterdziestolatka z Goju-ryu.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Super Gaweł, podaj jeszcze namiary na stronkę

Ps.
Żeby nie było niedomówień wiedziałem ktoś TY :) , mam nadzieję że spotkamy się pod koniec maja
Pozdrawiam!!
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce

Osoby chcące trenować po 30-ce, często krępują się młodszych koleżanek i kolegów dla pewnych osób jest to bariera nie do przeskoczenia, dlatego szukają grupy wiekowej odpowiedniej dla nich:)
Czy jest to tylko grupa dla osób w wieku powyżej 30 lat, czy też mieszana???

Pozdrawiam


to bardziej kwestia organizacyjna, np godziny treningu ich ilosc w ciagu tygodnia, ktos kto ma dzieci i prace do 18, nie jest w stanie przychodzic 3xna tydzien na trening o 18.30
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Skoro Risk zapodał link do naszej strony to wypowiem się w temacie.

Moim zdaniem karate jest dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku czy posiadanych zdolności motorycznych czy wydolnościowych. To naczelna zasada karate-do ! Niestety sport i zbyt wielki nacisk jaki kładzie sie na szkolenie stricte sportowe i rywalizację spowodował odejście ludzi dorosłych, czytaj - dojrzałych /za wyjątkiem pojedyńczych kamikaze czy samych instruktorów/ z karate...

Nie każdy chce uczestniczyć w wyścigu po medale, brać udział w ekstremalnych treningach kumite po których przez 2-3 tygodnie należy zaleczać urazy, itp., itd.

Od kilku lat prowadzimy w klubie w Wałczu program "+30". Jego powstanie w 2004 roku było różnie komentowane i zapewne jako wydarzenie w pewnym sensie pionierskie nie było wolne od wad, czy tzw. chorób wieku dziecięcego...

Jednak dzisiaj z perspektywy 5-ciu lat mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że program ten okazał się sukcesem. Obecna grupa zaawansowana w klubie to nie jest już to sama grupa co 5 lat temu... Obecnie na 22 osoby ćwiczące w tej grupie ok. 35% to osoby w wieku 35-40 lat zaś średnia wieku w całej grupie wynosi ok. 26 lat. Aby dodatkowo wyobrazić sobie potencjał tej grupy napiszę, że obecnie złożona jest z 5 czarnych pasów i 10-ciu osób z 1 Kyu, przygotowujących się do egzaminu na 1 Dan w połowie czerwca br. oraz 7 niebieskich pasów, które przygotowują sie do egzaminu na brązowy pas na koniec czerwca br. W grupie średniozaawansowanej mamy bardzo podobną sytuację.

O szczegółach programu i jego technicznych aspektach nie będę pisał ponieważ stanowi to mój dorobek szkoleniowy, którym jak na razie nie chcę się dzielić ze wszystkimi. Dzisiaj na nasze zajęcia zapisują się jednak osoby ok. 50-tki co wcześniej wogóle się nie zdarzało !

Uważam, że oferta jaką ma większośc instruktorów jest niestety dosyć uboga i najczęściej nakierowana na zbyt wąski krąg odbiorców /zwykle dzieci/. Nie jest łatwo sfromować grupy dla 30 latków i tak pokierować ich rozwojem aby po kilku latach stanowili trzon treningowy klubu. Jednak jest to kierunek ze wszech miar słuszny ponieważ ta grupa wiekowa okazuje się być najbardziej konsewkwentna w wyborze karate i jest najbardziej stabilna finansowo.

Kiedyś na forum zarzucono Programowi +30 że jest to jakieś nie wiadomo co, że trening karate dostosowany do indywidulanych możliwości nie będzie prawdziwym treningiem karate, itp.itd. To prawda, że mocno zmieniliśmy metodykę zajęć w takich grupach. Jednak zmiana sposobu treningu dla osób po 30-tce nie spowodowała powstania jakiejś hybrydy czy okrojonej wersji "karate dla emertów i rencistów". Jeśli ktoś nie wierzy to zapraszam na trening do Wałcza i przekonanie się w praktyce jak wyglądają owi "renciści" po kilku latach intensywnego treningu :-) Dodam tylko, że będą zdawali ezgamin na 1 Dan przed Mistrzem Hiroshi Shirai /9 Dan/. Kto był z nim na szkoleniu ten wie kto to jest i z czego słynie. O wynik egzaminu jestem jednak spokojny... wierzę w potencjał grupy +30 !

Pozdrawiam

dan
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce

trening karate dostosowany do indywidulanych możliwości nie będzie prawdziwym treningiem karate, itp.itd. To prawda, że mocno zmieniliśmy metodykę zajęć w takich grupach. Jednak zmiana sposobu treningu dla osób po 30-tce nie spowodowała powstania jakiejś hybrydy czy okrojonej wersji "karate dla emertów i rencistów".

-całe wado-ryu jest od momentu powstania tak właśnie skonstruowane i właśnie aspekt -30 (sport wyczynowy)jest raczej hybrydą (która dobrze sobie radzi :) )
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Madre slowa . Karate to nie sport.
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Jesli chcemy byc sportowcami to poprostu bijemy na worek bokserski. I to nazywa sie karate a moze tylko tak sie nazywa. Karate to calkiem inne zeczy .
  • 0

budo_marek furman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce

... Zapraszam do zamieszczania informacji o klubach Karate, gdzie są zajęcia dla osób po 30-ce, będzie to ciekawa informacja dla osób, które chcą uzyskać takie informacje, zamieszczajcie info i ciekawe art.

zapraszam Wszystkich powyżej 10 tego roku życia; oto przykład rozrzutu wiekowego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
obaj nadal ćwiczą w moim klubie i z tego co wiem - nie narzekają na jakieś kontuzje :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Piszę celem sprecyzowania, chodzi mi bardziej o kluby gdzie są grupy tylko osób po 30-ce, a nie że ja mam dwóch takich w grupie itp.(mieszane grupy)
Grupy powyżej 30-ki, gdzie są tylko takie osoby, a czasami wpada do nich dwóch lub trzech młodzików :)
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce

Skoro Risk zapodał link do naszej strony to wypowiem się w temacie.

Od kilku lat prowadzimy w klubie w Wałczu program "+30". Jego powstanie w 2004 roku było różnie komentowane i zapewne jako wydarzenie w pewnym sensie pionierskie nie było wolne od wad, czy tzw. chorób wieku dziecięcego...

Pozdrawiam

dan


dan, dokladnie mi o cos takiego chodzilo, jestes wielki......no i nie w KRK ;-(
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Uważam poszukiwanie grupy dla osób starszych za niepotrzebne. Problem w ćwiczeniu z młodszymi tkwi w pewnej samodyscyplinie. Na początku trudno jest powiedzieć „nie zrobię tego ćwiczenia”, „nie będę z tobą sparował”. Później najczęściej jest już tylko fajnie. Większość młodszych współćwiczących i trenerów zaczyna się odnosić do „oldboya” z sympatią. I akceptują fakt mniejszej wydolności w trakcie zajęć czy dłuższe przerwy pomiędzy sparingami. Jedyny problem, jaki widzę to regeneracja, która ma wpływ na intensywność treningu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
oczywiście ze dla osób starszych/ćwiczących rekreacyjnie robi się inne grupy. jasne ze style w których ćwiczy się jakieś kata, mogą mieć mieszane grupy, bo nie ma podziału na kata rekreacyjne i sportowe :)
ale trening sportowy nie jest rekreacyjny.
W naszym klubie miała powstać taka sekcja dla 30 wzwyż ale niestety nie udało się znaleźć trenera który by ją poprowadził.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce

oczywiście ze dla osób starszych/ćwiczących rekreacyjnie robi się inne grupy.


A ile takich grup w swoim życiu spotkałaś Sally? Takich, które funkcjonują bez zakłóceń przez kilka lat. Ja będąc w wieku lat 40+ nie spotkałem żadnej takiej grupy i jestem "skazany" na trening z młodzieżą.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie w Polsce są kluby Karate dla osób po 30-ce
Mój kolega prowadzi w Warszawie grupę rekreacyjną dla rodziców ćwiczących u niego dzieci. Ma tam około 15 osób. Ostatnio miałem okazję poprowadzić w tej grupie zajęcia. Zdziwilibyście się jak amatorki mamuśki pracują na tarczach. Dwa lata treningu regularnego zrobiły z gospodyń domowych / to szowinistyczny żart / mordercze maszyny. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024