Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liga karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Jeżeli chodzi o legitymacje i ich ważność to nie ma problemu, wystarczy że na stosownej stronie będzie aktualna pieczątka z klubu z datą lub oświadczenie z klubu także z datą itp. Zawodnicy startują w formule jaka sobie wybiorą zgodnie z kategoriami. Co do tego czy ma to byc liga dla wszystkich czy tylko dla ludzi z karate to już kwestia rozmowy na forum. Myślę jednak że należy rozpocząć od karate na spokojnie sprawdzić co i jak dopiero z czasem(o ile wszystko wyjdzie)można spróbować czegoś większego. Problem będzie tylko z zawodnikami z poszczególnych województw, ale pomocy może nam udzielić vortal w reklamie ligi na forum i wtedy będą zgłaszać się zawodnicy. Podział na 4 strefy jak najbardziej ok, problemem może okazać się ilość sędziów na zakończenie ligi (wielki finał). Myślę że należy wstępnie ustalić, jakie osoby będą w stanie sędziować turnieje. Zmykam na trening, pozostałe sugestie w nocy
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Semi OK , ale kto jeszcze trenuje KnockaD? Nastąpi sytuacja początkujący amatorzy (w tej konkurencji) kontra reprezentanci kraju.
Czy nielepiej poszukać formuły nowej dla wszystkich i dającej wszystkim równe szanse (np. taekwondo ITF :) )+rzuty albo...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Ja widze to tak. Po pierwsze ni napalajmy sie na to ze bedzie duzo dojo, czesc ludzi wypadnie po tym jak liderzy styli zablokuja starty( raczej jestem tego pewny kwestia czasu kiedy do nich dotrze wiadomosc) Zawsze robilem knock-down wiec tym sie zajme przepisy w knock-down sa w zasadzie znormalizowane w niektorych dodane sa tylko rzuty i podciecia oraz trzymania (Enshin,Ashihara) Na poczatku uwazam ze do ligi zglaszane powinny byc dojo ktore wystawiaja swoje ekipy. W przyszlosci mozliwy start indywidualnych zawodnikow. Spotkanie amator i reprezentant krakju juz sie zdarza np. Mistrzostwa Polski Knock-down Karate. Final sedziuja sensei z najdluzszym stazem i doswiadczeniem zawodniczym( nie ma problemu wiemy kto i co robi lub robil) Wszystko jest do obgadania. Jesli by trzmac sie mojego terminarza mamy czas do zebrania chetnych do konca sierpnia w tym czasie mozemy stworzyc grupy dyskusyjno-orgaizacyjne osobno semi osobo knock-down (roznica przepisow i doswiadczenia oraz zapatrywan na pomysl) Jersey my mamy problem nsze dojo sa w U.K. i nie wiem jak rozwiazac nasz udzial w zabawie :lol: Pozdrawiam
  • 0

budo_wecus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Widze ze moje skromne pytanko poruszyło forum:) oczywiscie jestem od Tedo :) i z nim na ten temat rozmawiałem nie mam nic przeciwko zmianie nazwy:)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Poul, możesz naświetlić zasady knock-down o jakich mówisz? Bo w zależności od organizacji zasady czasem się różnią.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Zasady knock-down (Kyokushin i Oyama).
1. Atak rekami ograniczony do strefy chudan ( tylko przod i boki tulowia).
2. Atak nogami wszystkie strefy gedan,chudan,jodan.
3. Zakaz kopniec w trakcie trzymania i zakaz naciagania na kopiaca noge
4. Zakaz rzutow.
5. Brak punktow za podciecia.
6. Zakaz trzymania za gi.
7. Nie rowadzona walka w parterze
8. Zakaz wykonywania jakichkolwiek technik na stawy,krocze i plecy zawodnika.

Enshin i Ashihara
Wszystko tak samo z wyjatkiem punktow 3,4,5 i 6 (brak zakazu i dopuszczone i punktowane)

To tak ogolnie do tego dochodzi minimalna ilosc ochraniazy (supersorium na krocze i ochraniacz na zeby)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Czy w lidze będzie można kopać front kick na jodan?
Bo w polskim kyokushin nie można.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Z kopieciami jest tak w Oyama nie wolno kopac mae-geri na glowe w turniejach nizszej rangi natomiast na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski juz tak. Moim zdaniem w lidze powinno byc podobnie. I jeszcze sprawa ligi bylbym za startem w knock-down zawodnikow ktorzy UKONCZYLI 18 rok zycia i posiadaja Dowod Osobisty ,pelne ubezpieczenie na zdrowie i zycie jak rowniez O.C. Wypadki chodza po ludziach.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Co do Kyokushin to znajomy wyslal mi fotke (piekne kopniecie mae-geri na szczeke ,ma je na naszej-klasie))
Wykonal je (on kopal) na jakims turnieju kyoka (walka byla w ringu)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Hmm o ile pamietam to u Ciebie Poul mozna było na turnieju wsadzac Mae geri na twarz :D
Jestem za liga tylko no wlaśnie jak rozwiażemy sprawe naszych Dojo w Anglii.?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
kurcze nie może być 8O
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
uk podzielicie na strefy i spotkamy się w Polsce na finale(spoglądając na mozliwości finansowe polskich zawodników, myślę, że Wasi mogą więcej)tak myślę, co wy na to???
  • 0

budo_inkaso
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tamtąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Pomysł LIGI dobry ale obawaiam się czy wypali . Spróbować jednak warto.
Myślę , że w rozgrywkach powinny brać udział kluby a nie indywidualni zawodnicy .
Każdy klub wystawia 5 ciu zawodników w kategoriach do 60, do 70, do 80 , do 90 i powyżej 90 kg. Jeżeli z jednego klubu wygra minimum 3 zawodników to ten klub przechodzi do dalszych rozgrywek . Zawodnicy moga być inni na jednym turnieju a inni na kolejnym , ważna jest reprezentacja klubu / podobnie jak piłce noznej - zawodnicy się zmieniają ale drużyna jest jedna /.
Nie widzę mozliwości żeby Shotokan i pochodne szkoły mogły walczyć w knockdown i odwrotnie dlatego równolegle i w tym samym miejscu i czasie należałoby zorganizować rozgrywki dla szkół knockdown i semi albo wymyslić taki regulamin walki aby wszyscy mogli się w takiej walce znaleźć / osobiście tej wersji jakoś nie widzę . /
Strefy - najlepiej wojewódzwa .
Problem jest jednak dużo głębszy - kto się tym zajmie ? Aby nie wyszła z tego " kiszka " musi się tym zająć grupa osó z dużym doświadczeniem i mozliwościami / sponsoring , media /. Jak pomysł spali na panewce to nigdy nikt już nie podejmie tego , wartościowego w samej idei zagadnienia.
Same dobre czy nawet najlepsze chęci nie wystarczą.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Tedo dlamnie ok :) moge brac udzial w rozgrywkach w UK tylkoz finalem w polsce to moze byc kicha bo wszystko zalezy od pracy :) ale zapominace ze jeszcze musi byc kategoria kobiet :) (bo jama dwiekobitki na sekcji co calkiem niezle walcza) acha i czy moze byc skład mieszny dla dojo tzn czesc knock down a czesc semi?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
A może dwubój i trzecia runda w jakiejś innej formule walki? Jak zrobić żeby wszyscy mogli startować ponad podziałami stylowymi?
  • 0

budo_wecus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Można by było zeby np 3 w semi i 3 w knockdown z danego Dojo i tak samo z drugiego czy 2 w semi i 3 w knockdown to juz kwestia dogadania :) albo podzielić które Doja zchcą tylko w semi a które w obu albo w knocku i tak tez posegregować ;) można tez ze 1 w 2 ;)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
termin finału można po rozmowach ustalić i wtedy każdy będzie miał możliwość załatwienia sobie wolnego :) (na kilka miesięcy do przodu będzie chyba ok) Jestem za tym aby zawodnicy startowali w formule jakiej chcą(knock lub semi) Wcześniej ktoś zapytał się o inna wspólna formułę. Jeżeli mogę coś zaproponować:
Walki knock z parterem. Parter bez uderzeń na głowę(ręce i nogi) korpus ile dusza zapragnie, ograniczenie czasowe 30-40 sekund w parterze(pozwoli to na skuteczna obronę zawodników którzy nie uczą się walki w parterze) Sędziowie zaopatrzeni w liczniki(odpowiednio punktowane ciosy, kopnięcia, sprowadzenie do parteru itp.) Czas walki 5 minut, sędziowie określają zwycięzcę na podstawie liczby zdobytych pkt, poddania się zawodnika lub nokautu. To tylko propozycja. specjaliści od semi mogą się wykazać od knocka też a do tego forma luźna-parter, która spowoduje że walczący będą mogli wykazać się na innym polu.
i co Wy na to???
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate

specjaliści od semi mogą się wykazać

jak? :D
Żeby znowu nie było oni sobie, my sobie i dwie oddzielne grupy. To ma być wymiana doświadczeń, coś nowego. Nowa jakość :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
pkt za trafienia jeżeli jest szybki i bardzo mobilny na tatami to spoko :)
co myslisz?????????
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga karate
Tak się przyglądam tej rozmowie i myśle że z tego mogłoby wyjść coś ciekawego.
Po pierwsze - należy ustalić jakis regulamin sensowny - myśle że ktoś powinien siąść z regulaminami różnych federacji i jakis kompromis wypracować.
Tylko ja bym to raczej widział trochę inaczej. 1 turniej strefowy do którego każde dojo wystawia swoich zawodników (powiedzmy limit po 3 w każdej konkurencji), podział na knocka i semi jest bardzo dobry. A i jeszcze przydałoby się żeby ktoś został wybrany/ogłoszony "głównodowodzącym" całej ligi. I ostatnia sprawa - kwestia ochraniaczy - jakie się dopuszcza a jakie nie bo w różnych organizacjach jest różnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024