Skocz do zawartości


Zdjęcie

egzamin DAN a postawa "nauczyciela"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Egzaminy na stopnie DAN, które prowadzi japoński shihan z 40/50 letnim stażem będą zawsze lepsze pod względem merytorycznym i technicznym od egzaminów prowadzonych przez KOMISJĘ podczas, których zdający robią po prostu chlew (patrz jeden z zdających w Suchym Lesie na egzaminie rzucający podczas egzaminu teksty "Kurwa ..... "

A w którym miejscu napisałem, że te egzaminy są gorsze lub lepsze pod jakimkolwiek względem? Napisałem, że pewnego typu tłumaczenia są dla mnie śmieszne. A to różnica.

Dobrze, że Isoyama nauczył Was jak odbiera się certyfikaty/inne + chodzenie w shikho + siedzenie w seiza bo bez tego tych 998 sztuk DAN nie trafiłoby na środek po papiery ....... :wink:

Nie uogólniaj, mnie akurat Isoyama tego nie musiał uczyć. :wink:

P.S. Z egzaminów w Suchym Lesie oglądałem tylko te przed Isoyamą. Głośne wyrażanie swoich odczuć poprzez użycie tzw. "dirty words" jest co najmniej niesmaczne. Ogólnie. Tak uważam.
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

...zdawanie poza Polską to "osłabianie polskiego Aikido"...


Co Ty za pierdoły opowiadasz... :lol: :lol:
- To nawet nie jest osłabienie budżetu organizacji, bo i tak każdy po egzaminie musi zapłacić część jej należną. No chyba, że to w kontekście szeroko rozumianego polskiego patriotyzmu: "Polak zdaje w Polsce" :wink: :lol: :lol:


To nie są moje słowa bo jak widzisz nawiasy to chyba cytat jest ... więc czytaj z zrozumieniem.
Więc jeszcze raz: zdawanie poza Polską to "osłabianie polskiego Aikido" według jednego z polskich nauczycieli :lol:
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Wciskanie , że hombu nakazuje zdawać Polakom w Polsce jest dobrym sposobem na podporządkowanie . Wtedy można pokierować - ten zaprasza , perspektywiczny - puszczamy . Tamten nie - szlaban .
To ,że ktoś ma wysoki stopień to nie znaczy , że jest wolny od chęci " rządzenia ". A takie " sitko" świetnie podporządkowuje ludzi . A wielu się na to godzi .


Dokładnie tak jest :cry:
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

...Więc jeszcze raz: zdawanie poza Polską to "osłabianie polskiego Aikido" według jednego z polskich nauczycieli :lol:


Skoro sięgasz po taki argument, to napisz, który nauczyciel tak twierdzi i dlaczego?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
No i co dalej ze sprawą? Rozmydlona? Winni "przecieku" ukarani?
Dlaczego ciągle nikt z PSA nie przeprosił za to co się stało? Ciągle czekam na oświadczenie: po zapoznaniu się ze sprawą przepraszamy za zaistniałą sytuacje, postaramy się zadośćuczynić krzywdą wyrządzonym osobom pokrzywdzonym...itd.
Nadal problemy z kulturą i dobrymi obyczajami?
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

No i co dalej ze sprawą? Rozmydlona? Winni "przecieku" ukarani?
Dlaczego ciągle nikt z PSA nie przeprosił za to co się stało? Ciągle czekam na oświadczenie: po zapoznaniu się ze sprawą przepraszamy za zaistniałą sytuacje, postaramy się zadośćuczynić krzywdą wyrządzonym osobom pokrzywdzonym...itd.
Nadal problemy z kulturą i dobrymi obyczajami?



Osobiście nie liczyłbym na to :(
Smutne ale prawdziwe.
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

...Więc jeszcze raz: zdawanie poza Polską to "osłabianie polskiego Aikido" według jednego z polskich nauczycieli :lol:


Skoro sięgasz po taki argument, to napisz, który nauczyciel tak twierdzi i dlaczego?


Z tego co pamiętam w Polsce nie było jakiegoś ataku elektronicznego i internet chyba działa w całym kraju - polecam więc stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a resztę możesz wyczytać z moich postów.

Problemy są w każdej organizacji, federacji i stowarzyszeniu tylko dlaczego jakiś koleś wchodzi na forum i opowiada rzeczy trochę dla większości dziwne ale dla ludzi, którzy wiedzą o co chodzi już nie. Tym bardziej po tym przypadku z tym człowiekiem, który nie zdał egzaminu ale dostał certyfikat rózne rzeczy mogą zaistnieć. Bardzo ładnie, że wszyscy chcą wzmacniać polskie Aikido ale Aikido co już pisałem wcześniej nie jest wynalazkiem polskim. Nie można przekładać dziwnej pokręconej polskiej mentalności z jednej strony studenta, z drugiej nauczyciela na grunt japońskiego "Budo". Ja się po ludzku dziwię bo to nie chodzi o ludzi pierwszych lepszych z brzegu. Ci ludzie jeżdzą do Japonii, Włoch, Anglii, USA, Francji ... trochę poznali świata i ćwiczyli na nie jednej macie ...... nie można w Polsce zrobić kołchozu bo tak sie po prostu nie da. Ktoś kto będzie myślał na to nie pozwoli, części będzie to latało koło tyłka a część będzie cicho bo będzie słaba. Nie mówię, że ktoś ma rację albo tej racji nie ma ale niepokojące jes to, że jedni ludzie z jednej strony nie działają konsekwentnie a z drugiej inni wchodzą na forum i skarżą się na jakieś nie do końca zrozumiałe sprawy, które jak powtarzam są w świetle róznych dziwnych rzeczy zdarzających się od czasu do czasu wysoce prawdopodobne.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

wchodzą na forum i skarżą się na jakieś nie do końca zrozumiałe sprawy

-powiedz co dla Ciebie jest niezrozumiałe? "Przewałkujemy" sprawę jeszcze raz i wytłumacze Ci na czym polega "sobiepaństwo" i "gwałcenie" norm powszechnie uznanych za obowiązujące.

które jak powtarzam są w świetle róznych dziwnych rzeczy zdarzających się od czasu do czasu wysoce prawdopodobne.

-co oznacza, że musimy na nie przyzwalać?

inni wchodzą na forum i skarżą się

-po to jest forum żeby upubliczniać takie przykłady, które każdy normalny człowiek uważa za naganne.
Czy taktyka chowania głowy w piasek oznacza że PSA (lub jakakolwiek inna organizacja) ma przyzwolenie ogółu na tworzenie republiki kolesi?
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

wchodzą na forum i skarżą się na jakieś nie do końca zrozumiałe sprawy

-powiedz co dla Ciebie jest niezrozumiałe? "Przewałkujemy" sprawę jeszcze raz i wytłumacze Ci na czym polega "sobiepaństwo" i "gwałcenie" norm powszechnie uznanych za obowiązujące.

........ poza zainteresowanymi nikt nie wie jak było naprawdę ... naprawdę :lol:

które jak powtarzam są w świetle róznych dziwnych rzeczy zdarzających się od czasu do czasu wysoce prawdopodobne.

-co oznacza, że musimy na nie przyzwalać?

..... tak jak wyżej

-po to jest forum żeby upubliczniać takie przykłady, które każdy normalny człowiek uważa za naganne.
Czy taktyka chowania głowy w piasek oznacza że PSA (lub jakakolwiek inna organizacja) ma przyzwolenie ogółu na tworzenie republiki kolesi?


...... jedynym wyjściem jest przedstawienia z jakiego ośrodka są ćwiczący i o jakiego instruktora chodzi 8O
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Dlaczego ciągle nikt z PSA nie przeprosił za to co się stało? Ciągle czekam na oświadczenie: po zapoznaniu się ze sprawą


Nie miałem okazji być na stażu i nie mam rozeznania, co do problemu, który podejmujecie. Do Zarządu PSA nie wpłynęła również żadna oficjalna informacja dotycząca tej sytuacji. Dlatego jej członkom ciężko zajmować stanowisko w tej kwestii na podstawie "mglistych" (nie wprost) przesłanek i wyciągać jakiekolwiek wnioski oraz zajmować oficjalne stanowisko.

Marek Wójciak
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

........ poza zainteresowanymi nikt nie wie jak było naprawdę ... naprawdę

-proponuje przeczytać statut i zapoznać się z działem kary i sposoby postępowania, bardzo ciekawa lektura.
WICE PSA

Nie miałem okazji być na stażu i nie mam rozeznania, co do problemu, który podejmujecie

-co za problem sprawdzić liste wpłat i liste przystępujących do egzaminu :wink:
Ma wpłynąć zażalenie, raczej nie sądze by koledzy instruktora pozwolili na "szarganie" dobrego imienia i takie tam inne bla,bla. Problem został zasygnalizowany i łatwo sprawdzić czy taka sytuacja miała miejsce.

-pozdrawiam
Jersey
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Czy taktyka chowania głowy w piasek oznacza że PSA (lub jakakolwiek inna organizacja) ma przyzwolenie ogółu na tworzenie republiki kolesi?

Retoryka niczym u Kaczyńskich :lol:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Wolisz dziecięce zwroty? Czy coś jest niezrozumiałe?
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

-co za problem sprawdzić liste wpłat i liste przystępujących do egzaminu
Ma wpłynąć zażalenie


- Przeważnie za egzamin płaci się już po nim.
Po drugie. Ciężko sprawdzać wszystko, co zostało zasygnalizowane, zwłaszcza na tym forum...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Rozumiem, aczkolwiek trud taki może się opłacać aby w przyszłości uniknąć pomówień o podobne przypadki.
W wypowiedzi Kordiego jest wyrażnie wspomniane , że wszelkie formalności dopełnił, więc na jakiejś liście jest.
Na oficjalnej stronie PSA jest wyrażnie napisane o konieczności dotrzymywania terminu zgłoszeń, więc jakaś lista zgłoszeń istnieje.
Polecam ten "problem" wnikliwej analizie.
-pozdrawiam Jersey
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

-co za problem sprawdzić liste wpłat i liste przystępujących do egzaminu
Ma wpłynąć zażalenie


- Przeważnie za egzamin płaci się już po nim.
Po drugie. Ciężko sprawdzać wszystko, co zostało zasygnalizowane, zwłaszcza na tym forum...


Może to chodzi o Prezesa i jego uczniów więc może on będzie zorientowany w temacie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co do wpłat to chyba kolega V-Prezes (pogromca Kanetsuka sensei :) - nie mogłem się powstrzymać :) ) powinien spytać się kol. Roberta bo chyba te informacje są lekko nieścisłe .... Ja niestety pamiętam, że za każdy egzamin płaciłem przed egzaminem a nie po.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Wolisz dziecięce zwroty? Czy coś jest niezrozumiałe?

Chciałem tylko zaznaczyć, że Waści nie rozumie chyba co znaczy republika kolesi.
Dlatego mogę podać przykład, o :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do 'przyzwolenia ogółu', to już chyba wcześniej pisali że w aikido nie ma demokracji.
Rozumiem że kolega jest reprezentantem wado-ryu, które o ile dobrze słyszałem dopiero raczkuje. Tak więc trudno mu się dziwić że nieprzyzwyczajony do dużych struktur ^^
Tak więc wybaczam i życzę powodzenia w dalszym polowaniu na czarownice. :lol:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Tak się zastanawiam, czy czasem nie dyskutujemy sobie na iluś tam stronach o wydumanej sytuacji. :)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Tak się zastanawiam, czy czasem nie dyskutujemy sobie na iluś tam stronach o wydumanej sytuacji. :)


To nie jest żadna wydumana sytuacja.
To jest fakt.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Oczywiście mówiąc raczkuje, miałem na myśli w Polsce ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024