Skocz do zawartości


Zdjęcie

egzamin DAN a postawa "nauczyciela"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Konflikt mistrz-uczen = zero Aikido. Nieistotne po czyjej stronie wina.


nonsens. nie poparty zreszta zadnym sensownym argumentem.

rozumiem, ze miszcz cie wyznaczyl do egzaminu, a potem zmienil zdanie. czyli po prostu zlamal slowo z powodu swojego widzimisie. nalezy to ocenic jednoznacznie negatywnie jako brak klasy. w najgorszym wypadku mogl probowac cie przekonac, ze nie powinienes zdawac.

Mysle ze moge sie zgodzic z @bujin.
Dla mnie to ciut niepowazne podejscie jesli uzgadniasz wczesniej ze swoim sensei ze bedziesz zdawac egzamin to jak mniemam Sensei Cie zna, wie ze poradzisz sobie na egzaminie i siary mu nie narobisz. Jesli na 5 minut przed nim odwołuje to co postanowiliscie wczesniej ot tak bo ma widzi misie :P to w moim mniemaniu jest niepoważny. Ok, ja rozumiem - szanowac sensei itd. Etykieta bla bla bla, ale Sensei nie jest Królowcem tylko człowiekiem badz co badz i jesli chce być szanowany to musi tez jakis poziom trzymać. Nie wyobrazam sobie bym tak mogl postąpić w moimi uczniami. Co prawda narazie są to stopnie kyu. Ale jesli mialbym nie dopuscic kogokolwiek do egzaminu to powiem mu o tym znacznie wczesniej ze sie jeszcze nie nadaje - bo jest za słaby albo za mało sie zjawiał na treningach. Dla mnie sytuacja jasna.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
:( Widocznie w polskim aikido zaczynają sie coraz bardziej dziwne rozgrywki robić :( ,Widocznie statuty nie do konca są dopracowane,że 1 osoba decyduje kto ma zdawać egzamin ,po mimo to ze dokumenty zostały dostarczone w danym czasie.A weryfikuje egzaminator,a nie osoba ktora uwaza ze dopuszcza
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
A co moze wiedziec egzaminator ?
Tylko to czy ktos odrobil dobrze lekcje techniczna nic wiecej.

Moim zdaniem dobrze ze decyduja osoby o dopuszczeniu do egzaminu te u ktorych sie cwiczy na codzien bo to one znaja osobe najlepiej.
To osoba nauczyciela swieci potem oczami jak dopuszcza osobe ktora nie spelia jakichs norm - niewazne czy technicznych czy etycznych - ona potem swieci oczami ze przyszly instruktor molestujacy np dziewczyny w sekcji czy tez dzieci jest jego wychownkiem przez niego dopuszczonym do stopnia czy tez kursu instruktorskiego.

Czy lepiej jest jesli sie cwiczy u kogos a za jego plecami jedzie sie do innego instruktora i u niego zdaje ?
To ma byc moralne zachowanie ?

Wlasnie w ten sposob niektore organizacje probowaly przekupic naszych insruktorow ktorzy jeszcze mieli z 2-3 lata do dopuszczenia do egzaminu na czarny pas i sie dziwily potem ze nie chca zdawac u wielkiego soke a wola zostac u piwnicznych instruktorow.

Szacunek i zaufanie powinno byc po obu stronach. Inaczej jest to tylko nauka techniki u instruktora a technika to nie wszytsko bo jak mozna nauczyc sie tylko techniki nie majac zaufania do instruktora ?

Stopien to tylko relacja pomiedzy uczniem a nauczycielem - najgorzej jak zaczynaja zabierac sie za to ogromne organizacje i wyczuja na tym biznes.
Wtedy zaczyna sie polityka.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

To osoba nauczyciela swieci potem oczami jak dopuszcza osobe ktora nie spelia jakichs norm - niewazne czy technicznych czy etycznych - ona potem swieci oczami ze przyszly instruktor molestujacy np dziewczyny w sekcji czy tez dzieci jest jego wychownkiem przez niego dopuszczonym do stopnia czy tez kursu instruktorskiego.


to jest myslenie zyczeniowe, powiedzialbym nawet ze czysta fantastyka. jakie kompetencje ma nauczyciel, w Polsce czesto zdarza sie, ze to facet o wiele prostszej konstrukcji intelektualnej i psychicznej, od cwiczacego, by oceniac poziom moralny swojego ucznia? na jakiej podstawie? formalnie aspekt etyczny powinien sie ograniczac do zagadnien typu zakaz szkolenia osob skazanych prawomocnie za przestepstwa przeciwko zdrowiu i zyciu, a takze zakazu szkolenia grup przestepczych.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
ale jaki sens maja rozważania na temat czegoś o czym nic nie wiadomo?
Oczywiste jest ze jeżeli nauczyciel zmienia zdanie bo sie obudził w złym humorze to jest nie uprawnione, ale jeżeli uczeń przed samym egzaminem np. powiedział coś głupiego/ chamskiego itp to się wcale nie dziwie.
Gdybanie na temat sytuacji która może mieć dwie równoprawne strony (tak za jak i przeciw) jest śmieszne.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

w Polsce czesto zdarza sie, ze to facet o wiele prostszej konstrukcji intelektualnej i psychicznej, od cwiczacego, by oceniac poziom moralny swojego ucznia? na jakiej podstawie? .


Tak jest na calym swiecie a nie tylko w Polsce - ale to tylko swiadczy o tym ze taka osoba miala sama nieodpowiedniego nauczyciela ktora uczac go nie potrafila uksztaltowac odpowiednio.

formalnie aspekt etyczny powinien sie ograniczac do zagadnien typu zakaz szkolenia osob skazanych prawomocnie za przestepstwa przeciwko zdrowiu i zyciu, a takze zakazu szkolenia grup przestepczych.


czyli do szkolenia tzw przyszlych przestepcow ?

To ze ktos nie zostal jeszcze skazany prawomocnie nie znaczy ze tak nie skonczy jesli sie go odpowiednio nie ukierunkuje. Osoba pracujaca z innymi osobami i uczaca innych powinna powinna posiadac umiejetnosci rozpoznawania pewnych zachowan i cech osobowosci.

Prawda jest taka ze cwiczenie SW kilku moich znajomych naprowadzilo na odpowiednie tory w tym i mnie i to dzieki moim nauczycielom. Kilku innych znajomych ktorzy wiedzieli co dla nich lepsze lepiej od nauczyciela teraz siedzi lub zostalo odstrzelonych.

Wbrew pozorom mam znajomych ktorzy siedzieli w mlodoscie za rozne sprawy ale cwiczenie wyprowadzilo ich na ludzi - gdyby ktos im od razu zabronil cwiczyc bo byli kiedys skazani i siedzieli to chyba teraz znow by siedzieli lub by ich nie bylo.

Szkolic mozna kazdego ale do kazdego trzeba zastosowac inne podejscie a nauczyciel to nie moze byc tylko tlumokiem ktory potrafi tylko przywalic komus. Bo goryl w dzungli tez potrafi przywalic ale poematu to on nie napisze 8)

Sally - zgadza sie trzeba by wysluchac dwoch stron ale to juz bylo mowione ...
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

:( Widocznie w polskim aikido zaczynają sie coraz bardziej dziwne rozgrywki robić :( ,Widocznie statuty nie do konca są dopracowane,że 1 osoba decyduje kto ma zdawać egzamin ,po mimo to ze dokumenty zostały dostarczone w danym czasie.A weryfikuje egzaminator,a nie osoba ktora uwaza ze dopuszcza


Każdy dba o swój interes...(jakkolwiek to rozumieć :wink: :lol: ) Widocznie niektórym "promotorom" nie zależy, żeby jego uczniowie mieli wysokie stopnie, bo się mogą uniezależnić i przestaną go zapraszać!? :)
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Widocznie niektórym "promotorom" nie zależy, żeby jego uczniowie mieli wysokie stopnie, bo się mogą uniezależnić i przestaną go zapraszać!? :)



rozbrajacie mnie jak ktoś ma za wysoki stopien jest ardzo źle ale widze że jak ma za niski i dobrze wypłacze sie na forum to jest jeszcze gorzej.. ten temat zalatywał mi od początku programem wybacz mi lub innym podobnym, więc moja rada jest taka sama ćwcz a nie gadaj.. czasem lepiej miec dużo szacunku u innych z 1 kyu niz jego nie mieć z 1 dan.. a zresztą do czego to prowadzi, niedługo jakiś gość wyskoczy z problemem że ulali go na egzaminie ale nie mieli racji bo...

pozdrawiam
kita
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Jak czytam po raz kolejny tego typu tematy, które z natury rzeczy nadają się do kosza utwierdzam się w przekonaniu, że na forum powinna być ostra selekcja w poruszanych tematach i selekcja osób piszących. Ja z swojej strony proponuję kilka dodatkowych równie idiotycznych i palanciarskich zestawów tematów do założenia. Moje propozycje:

"Oszukali mnie !!!"
"Dlaczego mój nauczyciel założym mi dzisiaj za mocno ikkyo ?"
"Nie mogę brać dzisiaj udziału w zajęciach bo swędzi mnie w tyłku"
"Ranking polskich instuktorów"
"Najfajniejsza sekcja"
"Najfajniejszy instruktor"
"Apekt demokracji a ćwiczenie Aikido"
"Czy mój instruktor miał na zajęciach dzisiaj rację ?"
itd.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

"Najfajniejszy instruktor"

Najśliczniejszy instruktor.. już był.

Polecam też:

Najlepszy mistrz
Idealny instruktor
Czyje aikido najlepsze?
Najwieksza bolaczka aikido
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

"Najfajniejszy instruktor"

Najśliczniejszy instruktor.. już był.

Polecam też:

Najlepszy mistrz
Idealny instruktor
Czyje aikido najlepsze?
Najwieksza bolaczka aikido


...... z tego wynika, że mam powazne braki w lekturze tego forum 8O . Gdzie jest moderator .... w takim razie ..... no pytam się ........GDZIE :?
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
.... żeby wywalać takie bzdury w pizdu do kosza :twisted:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Jak czytam po raz kolejny tego typu tematy, które z natury rzeczy nadają się do kosza utwierdzam się w przekonaniu, że na forum powinna być ostra selekcja w poruszanych tematach i selekcja osób piszących.


Clint - chyba nietrzezwy byles piszac ten post. Kazdy moze sobie na forum zalozyc dowolny temat, chocby np. " jak slicznie sie do mnie usmiechnął moj sensei wczoraj". Jezeli tylko nie łamie regulaminu. Każda , powtarzam KAŻDA interwencja moda w tym przypadku oznacza śmierć forum.
Temat broni sie sam - userzy czytaja i komentuja to co chca.

Ale to jest alfabet sieci , dziwne , ze "stary" uzytkownik nie zdaje sobie z tego sprawy.

Pardon za off, ale nie zdzierżyłem.
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Jak czytam po raz kolejny tego typu tematy, które z natury rzeczy nadają się do kosza utwierdzam się w przekonaniu, że na forum powinna być ostra selekcja w poruszanych tematach i selekcja osób piszących.


Clint - chyba nietrzezwy byles piszac ten post.



Tak, trafiłaś w sedno. Jak mam fazę :P to ciagnę jak duża meksykańska gąbka :) Jeśli masz ochotę to możemy się umówić na wymianę płynów niekoniecznie ustrojowych :lol:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Dopiero dzisiaj tu trafiłem i włos mi się zjeżył na głowie. Czy wy żyjecie w jakimś średniowieczu, czy może problemy z rzeczywistością urojoną?
Czasy nauczyciel, pan i władca się już dawno skończyły. Wypowiedzi kol. Kity przypominają swoją merytoryką logike 15latki z kółka różańcowego w bardzo małej wsi bez prądu. Dwukrotnie byłem wyznaczany do egzaminów na shodan w dwóch różnych stylach, ze względu na feudalne wazeliniarstwo podziękowałem. Czasy się zmieniły. Na ocenę moralną jest okres szkolenia, nie 5 minut przed egzaminem (mógł powiedzieć co chciał i zrobić co chciał, to jego prywatna sprawa). To miał być egzamin techniczny, nie przyjęcie do zakonu. Widzimisie instruktora świadczy o nim. Szary Wilk za przeproszeniem pie... bzdury, nazwisko na forum i ogólne potępienie takiego "mistrza", za powstałą sytuacje. Czasy olbrzymich naborów i przebierania w uczniach się już skończyły, jesteś osobą która chce trenować a nie włazić komuś w d..., zmień nauczyciela. Płacisz pieniądze za wiedze (jeżeli twój "kręgosłup"moralny jest słaby, może Cię nie uczyć), stopnie są wyznacznikiem twoich i JEGOpostępów w nauce, to nie jest "łaska" jaśnie wielmożnego pana.
Wiem o kogo chodzi i zrób jak mówił Roboy, jebnij mu (może zacznie w końcu myśleć, "wielki autorytet moralny")
-przepraszam forumowiczów jeżeli czują się urażeni moją wypowiedzią (trudno)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"

Sally - zgadza sie trzeba by wysłuchać dwóch stron ale to juz bylo mowione ...

wystarczyło by jednej strony, wtedy juz można się mniej więcej domyślić o co poszło. Dla mnie jest śmiesznie absurdalne gdybania przy braku jakich kolwiek informacji o tym co zaszło.

jersey, wyobraź sobie że twój podopieczny 5 minut przed egzaminem mówi do Ciebie: "spier.. ty głupi ch.." , czy nadal podtrzymujesz swoje zdanie :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Tak
Egzamin jest z techniki, nie z umiejętności przypodobania. Sprawy osobiste załatwiam poza dojo.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
dopuszczenie do mistrzowskiego egzaminu jest pewnego rodzaju gwarancją daną za kogoś i to nie jest sprawdzian tylko techniczny (moim zdaniem) to ma tez pewne symboliczne znaczenie. Jezlei ktoś wytnie jakiś numer przekraczający dozwolone normy to nauczyciel nie tylko mam prawo ale nawet powinien nie zgodzić sie na jego udział, ponieważ w przeciwnym razie nie jest w pełni odpowiedzialny za to co robi.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
Dopuszczając do egzaminu wystawił już ten "dokument". To nie jest egzamin na 6kyu. Gdzie był te wszystkie lata kiedy szkolił się jego uczeń? Nagle 5minut przed egzaminem zmienił zdanie? To wystawia przeciesz świadectwo jego głupocie. Albo nie jest głupi tylko małostkowy (na jedno wychodzi), miał dość czasu na "kształtowanie" studenta.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: egzamin DAN a postawa "nauczyciela"
przecież
-aż się zapowietrzyłem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024