Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay thai: klasyczne? czy uniki rotacyjne i garda bokserska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Muay thai: klasyczne? czy uniki rotacyjne i garda bokserska
Witam. Ostatnio przestałem chodzić na treningi muay thai bo mam problemy z kolanem, ale zacząłem chodzić na treningi z chłopakami, ogólnie stójka.

Chłopaki pokazują mi bardzo dużo boksu i złapałem taką zajawkę, na tajski ale właśnie z garda bokserską dużo chodzenia uników rotacyjnych, zejść, skróceń dystansu itp. Zauwazyłem też że dużo mniej obrywam po głowie w porównaniu z tajską gardą.

Co Wy na tej temat myślicie ?

Wiem że z typowej tajskiej gardy łatwiej wejsc w klincz, czy łokciami ciąć i kopnąć mocno,.

Mam 175 cm. ok. 75 kg. zawsze byłem pasjonatem prawdziwy tajski boks, bez boksu, ale zastanawiam się teraz, czy jest sens żyć ideą... niby rzeczywiscie może wejsć, kolano przy nurkowaniu, ale czy nie wychodzi na to że to jest skuteczniejsze ?

Ogólnie chce budować styl dużo boksu, nogi z taja, klincz i łokcie.

Jestem ciekawy, co Wy na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai: klasyczne? czy uniki rotacyjne i garda bokserska
myślę ze tak wygląda (powinien wyglądać) współczesny tajski: dobry boks (dobra bokserska garda) i typowo tajskie kopnięcia. Co do rotacyjnych to nie nurkuj, ale płytkie rotacyjne od wieków były w taju (od muay boran) wychodzi się z nich z łokciami
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai: klasyczne? czy uniki rotacyjne i garda bokserska
i wygląda Holandia i białoruś to chyba najlepszy przykład. Ale w praktyce to nie jest takie łatwe. W typowej bokserskiej gardzie można się fajnie bronić, ale już ciężko wyprowadzić łokcia, czy wejść w klincz, czy nawet obronić się przed łokciem. A z drugiej strony niby można trzymać garde jak w boksie tylko że z dłońmi skierowanymi na wprost przeciwnika wnętrzem dłoni, ale wtedy to już nie jest to i zbicia i wszystko się chrzani... A jeszcze inny powie że ręce przy zkroniach bo high kicka można wyłapać, wcale nie przecze, ale ile wejdzie prostych...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai: klasyczne? czy uniki rotacyjne i garda bokserska
garda bokserska w niczym nie przeszkadza łokciom, trzeba od czasu do czasu unieść rękę w góre (jakby leciał łokiec z góry) czy podniesc nad ucho - ale ta obrona akurat w boksie tez istnieje,tylko inaczej niż w tajskim nie wystawia sie tam celowo łokcia w przód.w wyprowadzaniu uderzeń łokciami tez nie bo jakby mogła przeszkadzac. Jak dla mnie nie ma tu konfliktu i garda bokserska jest poprawna w taju. Odwracanie dłońmi w przód , w zyciu, a po co? jakbys miał gołe ręce to moze byś cos łapał, ale w rękawicach??
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay thai: klasyczne? czy uniki rotacyjne i garda bokserska
może, ktoś się jeszcze wypowie 8) ?? trenerzy zawodnicy ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024