Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
258 odpowiedzi w tym temacie

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
zapomniałem dodać :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
jak znajde chwile to splodze Ci na priva wiadomosc ;)

pozdr
Itosu
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
[quote name="MMA Maniac"] W K-1 nie ma Karateków wszyscy tam ćwiczą Boks + Elementy Muay Thai albo Kickboxing

ale pierdzielisz . W K1 wiekszosc to karatecy . A o tym co jest skuteczne a co nie to glupia dyskusja juz ci to chyba wyjasniali wzcesniejn .
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Korda :lol: :lol: W K1 cieżkim i K1 max większość to karatecy??? :lol: Chłopie widze że sie niezle orientujesz :lol: Jest kilku zawodników którzy wcześniej ćwiczyli karate ale przechodząc do K1 musieli uczyć sie boksu muay thai ew kicka Aha w K1 max nie było ani jedengo zawodnika karate który by zdobył tytuł mistrza lub wicemistrza turnieju finałowego Wszyscy to kickboxerzy i thaiboxerzy jeden zawodnik z schootfighting :roll:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
MMA Maniac moje nazwisko znasz (jest w avatarze) jestem typowym karateka 8lat Kyokushin 2 kyu 15 lat Oyama Karate 3 dan krotka przygoda z Thaiboxingiem i aktualnie od 2 lat Enshin Karate. Malo mnie interesuje K-1 z wyjatkiem kedy walczy moj byly uczen Lukasz Jarosz, ale powiem ci tak, gdy mieszkalem w Polsce i stalem na bramkach ruszyla moda z MMA,kickboxingiem,thaiboxingiem przychodzili tacy jak Ty i chcieli mi pokazac jakie to jest skuteczne. Wracali na tarczy, :lol: bo nie styl czy szkola a czlowiek. Gdy przyjechalem do U.K. najblizsza szkola walki to Thaiboxing (z tad ta przygoda) po dwoch miesiacach treningu nie mialem z kim tam trenowac,powleklem sie do skcyjki MMA efekt taki sa aktualnie jezdze 120 km na treningi Enshin Karate bo tam mam sparingi gdzie czasem mnie leja. Wiec nie pier..l mi ze karate jest nieskuteczne. Wszystko zalezy od tego jakich masz nauczycieli. Moi pokazali mi ze w karate jest wszystko stojka,parter tylko trzeba sie troszke pomeczyc i poszukac dobrego sensei,ja mialem takie szczescie. :lol:
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Wiem kim jesteś...Słuchaj może ci zawodnicy reprezentowali gorsze poziomy w swoich dyscyplinach Słuchaj średniak z boksu czy kickboxingu przegra z dobry zawodnikim karate Wszystkie style karate które chcą sie "liczyć" robią teraz trening kickboxerski thaiboxerski biorą z tych styli aż miło :lol: Karate + parter + boks itp to już nie karate :lol: :lol: Typowy karateka nie ma najmniejszych szans z typowym przedstawicielem boksu lub kickboxingu przy założeniu że mają podobny poziom w swoich dyscyplinach 8O ajjjj :lol:
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Panowie przestańcie karmić tego Maniaka, przecież widziecie, że do niego nic nie dociera,
i tylko głupio się śmieje przez cały czas, chyba za dużo K.O zaliczył w swoim życiu :)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
"Kop boksera
boksuj karatekę
a obu można bez trudu udusić"


....

ale nie obu na raz...

i takie są to ograniczenia stylów
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Mistyk teoretyku obejrzyj sobie karate kid a jak ci to nie wystarczy pograj w tekkena Wiesz dlaczego karatecy nigdy do konca nie odpowiadają na pytanie dotyczące skuteczności tylko prawią morały?? Bo doskonale wiedzą że ich style są o wiele gorsze od bardziej kontaktowych typu kickboxing No sory ale w wiekszości taka panuje opinia zresztą jest w 100% słuszna Do tego instruktorzy bezczelnie okłamują zawodników jakoby to karate było naj albo że np mma to zabawa nie mająca za wiele wspólnego z walką że prawdziwa walka to walka szlachetna...Albo zawsze tłumaczycie sie tym że "etykieta" wam nie pozwala...Agresorowi na ulicy też tak powiecie :lol:Właśnie przez takie głupie gadanie nie mające za wiele wspólnego z rzeczywistością jesteście coraz mniej szanowani w srodowisku SW Nie umiejecie przyznać że są style skuteczne i mniej skuteczne a walczy i styl i człowiek a dlaczego?? CO styl to inna metodyka 8O ajjjj :lol:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Karate + parter + boks itp to już nie karate


Szkoda mi ciebie kolego, jesteś tak ograniczony w tym co piszesz że głowa mała.

Pochodzenia boksu nie da się przypisać jednemu krajowi z racji że boks rozwijał się już kilka tysięcy lat temu w różnych regionach świata w każdym trochę inaczej, a do europy i ameryki trafił dość późno.

Karate, jeszcze niedawno bo np za Mas Oyamy trenowane było nie dość że w full kontakcie to dodatkowo z rzutami, podcięciami oraz kontaktem rąk na twarz.

Więc proszę ja ciebie nie pisz mi że karate w full kontakcie to już kick boxing czy boks, bo genezy tego pierwszego należy doszukiwać się właśnie w pełno kontaktowych walkach karateków czy przedstawicieli innych styli gdzie walczono na ręce i nogi.

Także nie mów mi że jak ktoś trenuje karate z kontaktem na twarz to już nie karate, to właśnie jest najpełniejsze karate.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

...typowy karateka nie ma najmniejszych szans z typowym przedstawicielem boksu lub kickboxingu przy założeniu że mają podobny poziom w swoich dyscyplinach 8O ajjjj :lol:


na ringu w małych rękawicach adept bjj udusi karatekę, boksera i kickboksera

akurat z bokserem dobrze wyszkolony karateka powinien sobie poradzić trzymając długi dystans i kopiąc w wykroczną nogę a potem jak bokser opuści gardę to w głowę...

a na ulicy to mając nóż i młotek lub gaz wyjęty z teczki mogę sobie walczyć z bokserem, kickbokserem i karateką na raz...
... a i dusiciel z bjj mi nie straszny...
pokarzcie mi takiego, co wytrzyma cios młotkiem w potylicę...
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
MMA Maniak to na prawde maniak i chyba tylko taki co wie jak wglada walka z eurosportu :) na sali to jestes na wuefie tylko co ? :)
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
...akurat z bokserem dobrze wyszkolony karateka powinien sobie poradzić trzymając długi dystans i kopiąc w wykroczną nogę a potem jak bokser opuści gardę to w głowę... Kselos wiekszych głupot w życiu nie czytałem :lol: :lol: Jak bokser będzie chciał do ciebie podejść to to zrobi skróci dystans i pójdzie seria ciosów Pewnie należysz do ludzi którzy twierdzą że Krzysztof Negebauer ( z całym szacunkiem dla niego ale bez przesady...) pokonałby na ulicy Lennoxa Lewisa :lol: Chłopie na ulicy w walce 1 na 1 bez sprzętu nie można trafić gorzej jak na boksera nie licząc ludzi ze styli parterowych jak zapasy bjj czy judo Co do reszty to wiem jedno instruktorzy niezłą ścieme wam wkłądają do...Głowy :lol: :lol:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
widziałeś? dystans działa w obie strony - pytanie kto sie lapiej rusza
Bernardo (kickbokser) dobrze boksuje, ale tą walkę rozstrzyga nogami

taktyczna rozgrywka z bokserem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

... Kselos wiekszych głupot w życiu nie czytałem :lol: :lol: Jak bokser będzie chciał do ciebie podejść to to zrobi skróci dystans i pójdzie seria ciosów ...:


jeszcze z K1
była walka
Botha vs Abidi
lekcja jak lowkickami powstrzymać boksera a potem kopnąć w głowę
nie lubię Abidiego osobiście, ale za tą walkę należa się brawa
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
" W walce na ulicy 1 na 1 gorzej nie mozesz trafic niz na boksera" Maniac a kto Ci to wbil do glowy. Powtorze sie po raz kolejny "z Labradora nie zrobisz Pit-bulla" trening w takiej czy innej formie wyciaga tylko z czlowieka instynkt walki albo go masz albo nie. Ktos wczesniej napisal ze w karate jest wszystko atak na twarz,parter,rzuty i podciecia. Prawda jest taka ze wielu instruktorow tego nie uczy.Maniac wedlug Ciebie gdy prowadzilem swoja szkole karate i prowadzilem w niej treningi parteru ( odwiedzali mnie koledzy z Bjj) zdarzaly sie treningi bokserskie i kickbokserskie ,czy treningi krav magi lub combatu 56 to juz nie bylo karate.Maniac moja szkola zawsze byla szkola Knock-down karate a chlopcy wywodzacy z niej dawali sobie rade na turniejach jak i na ulicy (wielu z nich do dzis pracuje na bramkach a wedlug mnie ulica to najlepsza weyfikacja) Maniac wszystko zalezy od sensei i nie nalezy uogolniac "karate jest do dupy a my z MMA jestesmy super" w jednym masz racje jest wielu instruktorow karate posiadaczy czarnych pasow(nie nazywam ich sensei) ktorzy opowiadaja bajki o tym jak techniki ktorych ucza sa zabojczo skuteczne, czasami jak zdarzy mi sie byc na jakims seminarium to czasami smiac mi sie chce z takich gosci.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Maniac ja sie wycofuje z tej bezcelowej dyskusji. Sory nie moge tego sluchac. Nie wiem czy smiac sie czy plakac. Mysle ze troche pokory i checi wysluchania argumentow by sie przydaly u Ciebie. Widzisz zawsze moze sie okazac ze nie jestes Najwiekszym Mozgiem Mastah Zrozumienia w Sztukach Walki i cos Cie jeszcze w zyciu zaskoczy ;)

Itosu
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Itosu dużo rzeczy mnie ostatnio zaskakuje ale myśle że nie przeżyłbym porażki z karateką stylu shotokan :( (typowego karateki shotokan) Oczywiście bardzo dużo zależy od instruktora jak wytłumaczycie tan filmik :lol: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] To słynny prawdopodobnie najwiekszy karateka kyokushin w historii nie licząc Oyamy Gdy doszły uderzenia na buzie Shokei Matsui zaczął sie gubić widać było że jest w szoku nie miał pomysłu na walkę zachowywał sie jak zwykły przeciętniak no może średniak Jego garda była okropna uderzenia pięściami KOSZMAR a nóżki nie zabardzo mu pomogły ładnie padł w pierwszych sekundach walki :lol: a jego przeciwnik reprezentował też nie najwyższy poziom Czy tak walczy legenda karate?? Zobaczcie reszte walk na tym filmiku w wykonaniu czarnym pasów ( z pewnością danów :lol: ) pokazali sie jeszcze z gorszej strony Ten filmik to dowód na temat niskiej skuteczności kyoka Zauważył to już Kurosaki tworząc Kickboxing Póżniej narodziły sie inne style karate nowoczesnego i czerpią pełną gębą z boksu kickboxingu i muay thai bez tego dzisiaj nie mogły by sie liczyć w SW
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Ostatnio przyszedł do mnie na trening Muaythai chłopak trenujący Shotokan , posiadający w tym stylu niebieski pasa. Na sparingach dostał ostre lanie od chłopaków co ćwiczą u mnie Muaythai 4 miesiące a wcześniej nie trenowali sportów walki. Wcześniej na 1 treningu pojawił się chłopak trenująćy też Shotokan z tym że posiadał w tym stylu brązowy pas.Chłopacy trenowali wtedy jakieś 3 miesiące , na sparingach na równo z moimi chłopakami z tym że oni mając za sobą 3 miesiące treningu a on zapewne kilka lat .Po treningu mówił że podoba się trening Muaythai , ale szkoda mu zostawić brązowy pas bo już tyle lat trenuje Shotokan. Zadziwia mnie dlaczego ludzie trenujący Shotokan nie zdecydują się zmienić stylu :wink: ? :wink: Krzysiek - Toruń [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024