Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
258 odpowiedzi w tym temacie

budo_tajowiec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Ok dzisiaj ost raz tutaj pisze Nie mam zamiaru sie już kłócić
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Prawdziwy wojownik nie używa "sprzętu" na kogoś bez broni ....


Temat jest o skuteczności, więc sie nie wykręcaj leszczu
na widok prawdziwego wojownika pewnie byś sie zasrał i zemdlał ze strachu:
twierdzisz że najskuteczniejszy jest wojownik, np. thaibokser który do walki wybiera rękawice, suspensor i ochraniacz na zęby - tak ćwiczy, tak walczy
więc ci pokazuje - tępy prymitywie - że karateka do walki wcale nie musi zakładać tego co thaibokser i włazić z nim na ring aby się mierzyć, kto jest lepszym sportowcem
może np. wybrać do walki to czym trenuje i umie sie posługiwać: nunchaku, tonfy, długi kij...
i jeżeli zostanie zmuszony do walki, to połamie thaibokserowi kości pozostając poza jego zasięgiem - to jest skuteczność!
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Ale o hokeju, to z Sensei Szeligowskim ;o)


na poczatku tego roku, przed meczem gwiazd NHL, na treningu Toronto Maple Leafs testowano nowe bramki. Nowe ksztalty maja slupki i poprzeczka i maja owalny przekroj, po to zeby odbite od slupka strzaly wpadaly do bramki.
otwarty jestem na dyskusje w tym temacie alle to chyba nie to forum. w kazdym razie na pewno nie w tym temacie, nie czuje sie na silach. Tajowiec mnie rozwalil na maksa, leze na cyckach i kulam sie ze smiechu. Skuteczny jest gosciu, w przynudzaniu.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Wg. definicji Karate na Wikipedi entylomogia słowa Karate to: "Dosłownie słowo to oznacza "pusta (naga, bez broni) ręka", jak to ma się do walki narzędziami?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Ponawiam pytanie Kselos jaki masz stopien w karate?? Może masz jakieś osiągnięcia?

kwestionujesz skuteczność karate i zachwalasz thajboksing - że jest skuteczniejszy w walce
przyjedź, przekonaj się
myslisz że ile twoja tajska garda wytrzyma ciosów tonfami
bedziesz kopał lowkicki? bo jednym bloku tonfą będzisz miał łzy w oczach
zresztą możesz sprawdzić w domu:
walnij się z całej siły w piszczel pięścią w rękawicy
a potem zrób to samo pałką drewnianą - z całej siły

co jest skuteczniejsze?

napisz koniecznie relacje
8O
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
O!
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Witaj Tajowiec, odpowiem na Twoje pytanie nie wymijajaco czy klamliwie ale w miare prosto. Karate trenuje 25 lat zaczynajc w wieku 16 lat aktualnie jak mozesz sobie policzyc mam 41 latek wiec wiek jak na fajtera zdolnego do walk prawie emerycki ale pomysle o tym, i nie mowie nie,jesli zorganizujesz mi mozliwosc walk w MT.Na takich zasadach jak ja Tobie. To pierwsza czesc odpowiedzi a druga moj uczen Lukasz Jarosz powinieies znac bez problemu po opuszczeniu mojego dojo zostal mistrzem Polski w kicku a teraz szalej na europejskich ringach.
  • 0

budo_edi1704
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Japońscy Samurai byli prawdziwymi wojownikami, a używali "sprzętu" tj. Katana :)
To taka mała dygresja i juz się nie wcinam, choć ta dyskusja prowadzi do nikąd :-)

Powodzonka :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Od tego moemntu jeśli ktokolwiek wypowie się obrazliwie na ktorakolwiek ze stron w tej przepychance VB dzial karate vs. Tajowiec, MMA Maniac dostaje warna. jesli bedzie to Pan Tajowiec (przez wzglad na obrazliwe teksty ktore juz poszly w strone karatekow) bedzie to od razu 3 kW mocy (ostrzegam) czyli urlop na 30 dni.

Tajowiec szanuje Twoje zdanie. jesli jednak chcesz w kolko glosic to samo to idz na forum taja ewentualnie do dzialu ulica. tam mozesz poruszac zagadnienia egzystencjonalne ktore Ciebie nurtuja. na forum karate prosze o rzeczowe wypowiedzi na temat karate.

Itosu 8)

PS. na codzien trenuje z aktualnym wicemistrzem Polski w boksie w wadze do 95 kg. powiem Ci Tajowiec ze nie pokonalbym go w walce. nie mniej wierze w skutecznosc karate. zadowolony ??
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Tajowiec - oto link dla Ciebie! Tam jest "miszcz" Skuteczności - tak zabawny jak i upierdliwy! Analogia pełna...
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bo nie podałem - edytować nie mogę....:o(
  • 0

budo_tajowiec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Tak Paul wiem kto to jest Łukasz Jarosz Dla mnie jest najlepszym cieżkim kickboxerem w Polsce Był miedzy innymi Mistrzem Świata w low kick a teraz dobrze radzi sobie na ringach K1 a więc gratuluje ucznia Ale na pewno zanim zdobył tytuł musiał dużo ćwiczyć kicka Może był do tego bardziej stworzony niż do karate?? Cieżko stwierdzić No właśnie Kselos Karate oznacza pustą ręke Więc o jaką broń ci chodzi??? :lol: Kselos nie nazywaj mnie leszczem cieniasie Żebyś wiedział że Cię któregoś dnia odwiedze w Wawie Jesteś zwykłym teoretykiem który w SW osiągnął wielkie G :lol: Jaki masz stopień?? Z kim znanym walczyłeś bądz ćwiczyłeś?? Wiedze bierzesz z książek i filmów To właśnie z takich ludzi jak ty śmieje sie całe środowisko MMA to dla Ciebie zabawa?? Tam sprawdziły sie najlepiej w stójce boks muay thai i kickboxing Najlepsi z najlepszych ćwiczą do stójki te właśnie style zresztą to samo w K1 i jak to wyjaśnisz :lol: Pewnie zaraz napiszesz że jakby karateka wszedł do "klatki" z tonfą to... :lol: żałosny jesteś :roll: Kselos is my bitch :lol: Przepraszam niektórych za słownictwo ale najbardziej w SW denerwuje mnie zakłamanie bezczelność i zacofanie z nieumiejętnością przyznania prawdy
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Już przyznaliśmy... Napisałem Analogia? Już nie wiem - może powinno być patologia? Co chcesz zyskać? Status "mieszacza" na forum budo w dziale "karate"? Kumple Ci po trenie browar za to postawią? W końcu "fiknąłeś" do całej rzeszy tchórzliwych kimoniarzy, prawda? Mało tego - żaden Ci nic nie zrobił - bo to takie nieskuteczne... Cóż, w dziedzinie którą najwyraźniej "uprawiasz", o skuteczności decyduje szybkość łącza... Gdybyś był "dojrzałym" człowiekiem i oklepanym zawodnikiem, nie pisałbyś tego, co piszesz... "Manamana"... Ja już mam dość...
  • 0

budo_kempachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Ten temat to naprawde wojna. Najdziwniejsze jest to ze w sumie nie wiadomo o co.

Tajowcowi caly czas chodzi o skutecznosc sportow stojkowych w sporcie ( ! ), najlepiej w jakims komercyjnym ( k1, MMA ), gdzie wedlug niego najbardziej oddana jest realnosc.

Karate powstalo wczesniej niz owe formuly wiec nie jest do nich przystosowane. Zawodnicy K1 czy MMA nie cwicza karate, bo sa sportowcami i startuja wedlug scisle okreslonych regul ( gdzie np. wazna jest technika bokserska, jednakze nie mozna juz uderzac lokciem czy kopac w jaja ( choc w Taju to nie faul ) ).

Zaden z wyzej omawianych sportow nie oddaje pelnej realnosci ulicy, gdzie uzywa sie rowniez broni improzizowanej ( albo tonfy :wink: ) i walczy czesto w trudnym ( ciasnym, sliskim ) terenie.

Wiec jaki jest cel tej dyskusji? Czyzby jedyne czego pragnol Tajowiec to przyznanie ze karate nie sprawdza sie na ringach MMA czy K1?
To tak jakby pisac ze kick nie sprawdza sie na matach Sumo.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
karate nie oznacza "pusta reka" tylko "chinska reka" w orginale, zostalo to zmienione na potrzeby japonskie, druga sprawa panie Tajowiec nie znasz sie to sie nie wypowiadaj, bron jest integralna czescia karate, zobacz sobie okinawanskie systemy to moze cos zrozumiesz
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

matach Sumo.

Walki sumo odbywają się na glinianym ringu, a nie na macie.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Od tego moemntu jeśli ktokolwiek wypowie się obrazliwie na ktorakolwiek ze stron w tej przepychance VB dzial karate vs. Tajowiec, MMA Maniac dostaje warna. jesli bedzie to Pan Tajowiec (przez wzglad na obrazliwe teksty ktore juz poszly w strone karatekow) bedzie to od razu 3 kW mocy (ostrzegam) czyli urlop na 30 dni.


Kselos nie nazywaj mnie leszczem cieniasie Żebyś wiedział że Cię któregoś dnia odwiedze w Wawie Jesteś zwykłym teoretykiem który w SW osiągnął wielkie G :lol: Jaki masz stopień?? Z kim znanym walczyłeś bądz ćwiczyłeś?? Wiedze bierzesz z książek i filmów To właśnie z takich ludzi jak ty śmieje sie całe środowisko MMA to dla Ciebie zabawa?? Tam sprawdziły sie najlepiej w stójce boks muay thai i kickboxing Najlepsi z najlepszych ćwiczą do stójki te właśnie style zresztą to samo w K1 i jak to wyjaśnisz :lol: Pewnie zaraz napiszesz że jakby karateka wszedł do "klatki" z tonfą to... :lol: żałosny jesteś ....


Zabanuje ktoś wreszcie tego prymitywnego amatora i netowego wojownika?
Wstrzymam się do popołudnia z ordynarną ripostą i liczę na zrobienie porządku...

Temat jest o skuteczności
miłosnicy Thaja nie dostrzegają, że sportowa skuteczność na ringu (gdzie króluje boks jeżeli chodzi o techniki ręczne w rękawicach) nie jest jej jedynym wymiarem.

Wcale nie trzeba pchać sie do klatki czy na ring, żeby walczyć
czasami jestesmy do tego zmuszeni
np. budzi nas brzęk tłuczonej szyby i jakieś zbiry włażą nam do domu
możemy np uciec gdzie pieprz rośnie, zostawiając rodzine na pastwe bandytów
albo wzorem T-owca, "prawdziwego wojownika" założyć rekawice i stanąć do sportowej rywalizacji 8O 8O
normalny człowiek stara się złapać jakiś sprzęt, nóż, pałkę, krzesło, tonfę - jak ma pod ręką i jeżeli napastnicy się nie wycofają, udowodnic im swoją skuteczność w walce
ale to dla niektórych chyba za trudne do zrozumienia

ps. gdyby amatorzy z Thaja od razu zaznaczali, że chodzi im wyłącznie o sportową rywalizacje na zasadach kickbokserskich, no ale lepiej twierdzić ze "wrogi" styl jest ogólnie przestarzały, niekuteczny i do niczego sie nie nadaje...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

... Żebyś wiedział że Cię któregoś dnia odwiedze w Wawie Jesteś zwykłym teoretykiem który w SW osiągnął wielkie G ....


przyjedź amatorze lalek
będziesz błagał o litość i pełzał u mych stóp
pewnie jesteś masochistą...
...albo jesteś tak zaslepiony, że wierzysz w przewagę thaja nad tonfami

8O
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Od tego moemntu jeśli ktokolwiek wypowie się obrazliwie na ktorakolwiek ze stron w tej przepychance VB dzial karate vs. Tajowiec, MMA Maniac dostaje warna. jesli bedzie to Pan Tajowiec (przez wzglad na obrazliwe teksty ktore juz poszly w strone karatekow) bedzie to od razu 3 kW mocy (ostrzegam) czyli urlop na 30 dni.


i słowo stało się czynem...

temat zamykam bo zrobiła się jedna wielka przepychanka

Itosu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024