Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski

Niedawno pojawiła się na rynku nowa pozycja w temacie bezpieczeństwa kobiet:


Na półkach księgarni w całej Polsce, pojawił się długo oczekiwany „Elementarz Kobiety Bezpiecznej". Publikacja szczególnie dedykowana jest wszystkim czytelniczkom naszego portalu.

„Elementarz kobiety bezpiecznej" to przydatny drogowskaz, zawierający wiele przykładów, praktyczny przewodnik, gotowy do zastosowania. Jeśli zależy Ci na szczęściu i bezpieczeństwie własnym oraz najbliższych, przeczytaj go uważnie.

W kolejnych rozdziałach znajdziesz podpowiedzi, jak wyjść cało z poważnych opresji, jak nauczyć się niekonwencjonalnych zachowań, na co położyć nacisk, by Twoje działania zakończyły się sukcesem.

Stanie się jasne, jak możesz udzielić ofiarom wypadku pierwszej pomocy, kiedy powinnaś wezwać służby ratunkowe, jakie techniki negocjacji zastosować w konfrontacji z napastnikami. Nauczysz się dbać o to, co dla Ciebie powinno być najważniejsze - o poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa.

Inspiracją do napisania tej książki były między innymi spotkania z tysiącami kobiet, które wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Prewencyjnej „Kobieta Bezpieczna". Ich pytania i sugestie miały wpływ na dobór zagadnień i zakres omawianego materiału.

W książce znalazło się wiele przykładów i opisów zdarzeń, opowiedzianych przez uczestniczki szkoleń oraz pochodzących z setek listów i maili nadesłanych do redakcji portalu 

Przeczytanie książki nie gwarantuje osiągnięcia całkowitego bezpieczeństwa. Jestem jednak przekonany, że jeśli skorzystasz z wiedzy w niej zawartej, Twój własny świat będzie o wiele bezpieczniejszy.

SK


Czy ktoś miał już możliwość przeczytania tej książki? Jestem ciekaw opinii książki jako takiej no i w porównaniu do "Zawsze bezpiecznej" P.Droździaka
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
Szanowny Hellfire,
Przeczytałem Twój post, udałem się do najbliższej księgarni i zakupiłem tę książkę. :-)
Bardzo dobre opracowanie do dokładnego przestudiowania, dlatego nie wypowiadam się jeszcze szczegółowo. Stron 340, rozdziały: Istota prewencji, Gdzie czyha niebezpieczeństwo, Zabezpieczenie mienia, Chemia przeciw nam, Elektroniczne przygody, Strój, Bezpieczne dziecko, Napastnik i jego czyny, Negocjacje z napastnikiem, Asertywność, Techniki obniżania napięcia, Obojętność społeczna i konformizm informacyjny, Sekty, Elementarne zasady bezpieczeństwa, Samoobrona fizyczna, Zasady zachowania w sytuacjach ekstremalnych, Wybrane zagadnienia prawne.
Bibliografia liczy 45 pozycji. Książka "Zawsze bezpieczna" Pawła Droździaka i Wojciecha Kruczyńskiego stanowi jedną z nich.
Z ciekawostek, z tej książki dowiedziałem się, że numer alarmowy 112 można wybrać z telefonu komórkowego nawet przy zablokowanej klawiaturze. Ilu z was o tym wiedziało? :oops:
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
o, dzięki za skróconą "recenzję".

ja nie wiedziałam... (nr alarmowy)
  • 0

budo_maro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
Jak tylko wyzdrowieje i wrócę na studia to na pewno zakupię tę książkę, bo może mi być potrzebna do magisterki. Mam już książkę Pawła Droździaka więc będę mógł je porównać bezpośrednio. Jak przejrzę książkę na pewno coś napiszę.

Akahige, czy mógłbyś mi podać książki znajdujące się w bibliografii tym "elementarzu"? Jak już mówiłem szukam pozycji do magisterki i może póki jestem u siebie znajde coś z tego w mniej obciażanej niż lubelska bibliotece.

P.S. tak wiedzieliśmy, że można wybrac numer przy zablokowanych klawiszach:)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski

Akahige, czy mógłbyś mi podać książki znajdujące się w bibliografii tym "elementarzu"?



1. Abgrall Jean-Marie, Sekty: manipulacja psychologiczna, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2005.
2. Acuff Daniel S., Reiher Robert H., Kidnaping: jak marketerzy kontrolują umysł Twojego dziecka, Onepress, Gliwice 2006.
3. Adler Ronald B., Rosenfeld Lawrence B., Proctor Russell F. II, Relacje interpersonalne: proces porozumiewania się, Rebis, Poznań 2006.
4. Aftab Parry, Internet a dzieci: uzależnienia i inne niebezpieczeństwa, Prószyński i S-ka, Warszawa 2003.
5. Argyle Michael, Psychologia stosunków międzyludzkich, PWN, Warszawa 1991.
6. Aronson Elliot, Wilson Timothy D., Akert Robin M., Psychologia społeczna: serce i umysł, Zysk i S-ka, Poznań 1997.
7. Bass David, Baker Rod, Pierwsza pomoc i opieka domowa: poradnik rodzinny, RM, Warszawa 2006.
8. Battelle John, Jak Google i konkurencja wywołali biznesową i kulturową rewolucję, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006.
9. Bezpieczeństwo lokalne: społeczny kontekst prewencji kryminalnej, red. J. Czapska, J. Widacki, Instytut Spraw Publicznych, Warszawa 2000.
10. Bloomfeld Harold H., Cooper Robert K., Jak żyć bezpiecznie w niebezpiecznym świecie, Świat Książki, Warszawa 2000.
11. Buss David M., Ewolucja pożądania, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2003.

cdn... :D
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
12. Chełpa Stanisław, Witkowski Tomasz, Psychologia konfliktów: praktyka radzenia sobie ze sporami, Moderator, Wrocław 2004.
13. Cialdini Robert B., Wywieranie wpływu na ludzi: teoria i praktyka, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 1995.
14. Csikszentmihalyi Mihaly, Przepływ: jak poprawić jakość życia, Studio Emka, Warszawa 1996.
15. Dawson Roger, Sekrety skutecznego przekonywania, Zysk i S-ka, Wamex, Poznań 2000.
16. De Motte Kim, Pozytywna siła słowa nie: jak często dajesz się urabiać i mówisz tak, gdy myślisz nie?, Onepress, Gliwice 2006.
17. Dobrzyjałowski J., Mała encyklopedia samoobrony, czyli jak żyć bezpiecznie, Legionowo 2001.
18. Dupuis Lucie, Bezpieczeństwo osobiste: poradnik nie tylko dla kobiet, Klub dla Ciebie, Warszawa 2006.
19. Eysenck Hans, Eysenck Michael, Podpatrywanie umysłu: dlaczego ludzie zachowują się tak jak się zachowują?, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 1998.
20. Giddens Anthony, Socjologia, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2004.
21. Graff Sunny, Rieger Birgit, Samoobrona dziewcząt: naucz się bronić, Muza, Warszawa 2003.
22. Herman Judith Lewis, Przemoc: uraz psychiczny i powrót do równowagi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2000.
23. Ilich John, Wygrywanie negocjacji, Rebis, Poznań 1999.
24. Kelling Georg L., Coles Catherine M., Wybite szyby: jak zwalczyć przestępczość i przywrócić ład w najbliższym otoczeniu, Media Rodzina, Poznań 2000.
25. Kopaliński Władysław, Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych, PWN, Warszawa 1978.

cdn... :-)
  • 0

budo_maro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
A ja już dziękuję serdecznie :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
26. Kosslyn Stephen M., Rosenberg Robin S., Psychologia, Wydawnictwo Znak, Kraków 2006.
27. Kowalski Piotr, Potrzeby ludzkie a prawa człowieka, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław 1989.
28. Kowalski Sylwester, Tożsamość w sieci, materiał z konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, kwiecień 2006.
29. Krahe Barbara, Agresja, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2006.
30. Kratz Hans-Jurgen, Mobbing: rozpoznawanie, reagowanie, zapobieganie, Onepress, Gliwice 2007.

cdn...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski
31. Kruczyński Wojciech, Droździak Paweł, Zawsze bezpieczna, psychologiczne aspekty samoobrony kobiet, Prószyński i S-ka, Warszawa 2003.
32. Latane Bibb, Darley John M., Obojętni świadkowie: dlaczego nie pomagają, (w:) Przełom w psychologii, red. K. Jankowski, PWN, Warszawa 1986.
33. Maciuszek Józef, Sztuka udanego życia, czyli jak osiągnąć szczęście, sukces i powodzenie, Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu, Kraków 1996.
34. Maslow Abraham H., Motywacja i osobowość, PAX, Warszawa 1990.
35. Mika Stanisław, Wstęp do psychologii społecznej, PWN, Warszawa 1972.
36. Mitnick Kevin, Simon William, Sztuka podstępu: łamałem ludzi nie hasła, Helion, Gliwice 2003.
37. Pieniążek Antoni, Stefaniuk Małgorzata, Socjologia prawa: zarys wykładu, Zakamycze, Kraków 2000.
38. Pirie Madsen, Logika zwyciężania sporów, Onepress, Gliwice 2005.
39. Podręcznik pierwszej pomocy: choroby i nagłe wypadki, red. S.M. Zydlo, J.A. Hill, Amber, Warszawa 1997.
40. Pospiszyl Irena, Przemoc w rodzinie, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1994.
41. Przemoc w życiu codziennym, red. B. Holyst, Polskie Towarzystwo Higieny Psychicznej, Warszawa 1997.
42. Sławik Karol, Współczesny sprawca przestępstwa, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin 1996.Zrozu
43. Tarczyński Dariusz Ryszard, Zrozumieć człowieka z wyglądu: psychologia ubioru, Studio Astropsychologii, Białystok 2004.
44. Zimbardo Philip G., Psychologia i życie, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1996.
45. Zimbardo Philip G., Leippe Michael R., Psychologia zmiany postaw i wpływu społecznego, Zysk i S-ka, Poznań 2004.

K O N I E C :D
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski

numer alarmowy 112 można wybrać z telefonu komórkowego nawet przy zablokowanej klawiaturze. Ilu z was o tym wiedziało?

ja
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski

numer alarmowy 112 można wybrać z telefonu komórkowego nawet przy zablokowanej klawiaturze. Ilu z was o tym wiedziało?

ja


Bo ty w ogóle niesamowity jesteś :)

A bardziej poważnie, tę książkę można porównać do Zawsze bezpiecznej? (wiem Hell pytał ale nikt nie odpowiedział)

EDIT: jest trochę literatury cytowanej ale na pracę naukową to jednak dużo za mało.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski

Bo ty w ogóle niesamowity jesteś Smile

z grzeczności nie zaprzeczę :wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski

EDIT: jest trochę literatury cytowanej ale na pracę naukową to jednak dużo za mało.


To raczej nie jest literatura naukowa...
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Elementarz kobiety bezpiecznej - dr S.Kowalski


EDIT: jest trochę literatury cytowanej ale na pracę naukową to jednak dużo za mało.


To raczej nie jest literatura naukowa...


Jak tak to OK :D Jeszcze nie czytałem więc nie wiem. Natomiast jak ktoś posiada stopień naukowy trzeba wymagać, żeby poziom trzymał :D Sam bym chętnie takie naukowe pracowanie poczytał, może ktoś się kiedyś skusi na dr z psychologii czy socjologii...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024