Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaka walka dla kobiety?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_skessel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jaka walka dla kobiety?
witam
jaka walke mozecie polecic kobiecie 27 lat, wysoka, silna, niestety nie typ: gimnastyczki lubiącej sie rozciagac (gram w siatkowke, plywam, tancze, jakis fitness ale zadne szpagaty: )
szukam czego gdzie sie broni, kopie i uderza
cel: dla zabawy, z ciekawosci, wyladowania negatywnych emocji
myslalam o kickboxingu
mam w domku taki fajny worek treningowy (brata), w ktory czasem jak walne- jak mnie cos wkurzy(swietna sprawa) ostatnio stwierdzilam, ze moze warto sie tak bardziej profesjonalnie nauczyc ten worek kopac czy uderzac (wiec szukam czegos w tym kierunku)
pomocy
a jeszcze bardziej konkretnie to w Krakowie :)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?

witam
jaka walke mozecie polecic kobiecie 27 lat, wysoka, silna, niestety nie typ: gimnastyczki lubiącej sie rozciagac (gram w siatkowke, plywam, tancze, jakis fitness ale zadne szpagaty: )
szukam czego gdzie sie broni, kopie i uderza
cel: dla zabawy, z ciekawosci, wyladowania negatywnych emocji
myslalam o kickboxingu
mam w domku taki fajny worek treningowy (brata), w ktory czasem jak walne- jak mnie cos wkurzy(swietna sprawa) ostatnio stwierdzilam, ze moze warto sie tak bardziej profesjonalnie nauczyc ten worek kopac czy uderzac (wiec szukam czegos w tym kierunku)
pomocy
a jeszcze bardziej konkretnie to w Krakowie :)


Pozostaje Ci boks, czy bardziej zroznicowany kick-boxing albo muay thai.
Mozesz to ladnie polaczyc z judo, bjj, zapasami - zabawa bedzie jeszcze wieksza;)
Mozesz sprobowac wing chun kung fu okreslane czesto chinskim boksem - treningi tez powinny Ci dac wiele frajdy.

Jesli chodiz o konkretne szkoly to moge polecic tylko wing chun na Stradomskiej 11.
Trenuje tam kilka dziewczyn i latwo sie w tym stylu odnalezc ze wzgledu na unikanie konfrontacji sily. Latwiej mozna poradzic sobie z silniejszymi przeciwnikami.

Reszte klubow zareklamuja chlopaki, ktorzy maja jakies pojecie. Ja nie bede sciemnial.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?
No i google: sztuki walki Krakow, sporty walki Krakow, itd, itp......... 8)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?
Najważniejsze to wiedzieć czego się szuka, ale na szczęście to akurat już masz za sobą:

szukam czego gdzie sie broni, kopie i uderza
cel: dla zabawy, z ciekawosci, wyladowania negatywnych emocji
myslalam o kickboxingu



Tak jak już było napisane fajne style kopane to Kickboxing, Muay Thai, Karate.
Najlepiej przejdź się na każdy z treningów(często pierwszy jest za darmo) i zobacz co Ci odpowiada najbardziej - od prowadzenia zajęć i kolegów aż po założenia stylu(postawy itp).

Życzymy powodzenia

mam w domku taki fajny worek treningowy (brata), w ktory czasem jak walne- jak mnie cos wkurzy(swietna sprawa) ostatnio stwierdzilam, ze moze warto sie tak bardziej profesjonalnie nauczyc ten worek kopac czy uderzac (wiec szukam czegos w tym kierunku)


Jak już będziesz trenować, to będziesz musiała uważać na brata - bo wraz z techniką i siłą będziesz mogła mu wyrządzić większe kuku.

a jeszcze bardziej konkretnie to w Krakowie :)

A to już trzeba się dowiedzieć. Wiem, że w Krk macie sekcję Oyama Karate(nawet chyba główną siedzibę) i chociaż osobiście nie byłem tam słyszałem parę dobrych rzeczy o tym.
  • 0

budo_skessel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?
bardzo wam dziekuje chlopaki, pojde sobie na wszystkie zajecia zobacze o co tam chodzi bo szczerze powiedziawszy to nie wiem co to jest "muay thai" : )
zapasy odpadaja, judo tez- z tym mi sie takie Misie kojarza haha i przytulanki a mnie chyba nie o to chodzi
a z tym workiem treningowym to mialam na mysli taki prawdziwy worek, ktory brat kupil a nie samego BRATA -jego bardzo kocham
mam jeszcze jedno pytanko jak ludzie chodza ubrani na takie zajecia, prosze wybaczyc moze pytanie glupie ale nigdy nie bylam
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?

mam jeszcze jedno pytanko jak ludzie chodza ubrani na takie zajecia, prosze wybaczyc moze pytanie glupie ale nigdy nie bylam

Strojem się nie stresuj. Ubiór jest różny w zależności od sztuki walki, ale na początku zawsze wystarczy zwykły ubiór sportowy - dres. Strój nie może ograniczać ruchów. W kopano-uderzanych na początku wystarczy t-shirt. A w przewracanych warto żeby rękawy zakrywały łokcie, chroniąc je przed otarciem.
  • 0

budo_skessel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?
jeszcze sprobuje zapytac inaczej, bo wlasnie mi to przyszlo do glowy, ktora z tych walk trenuje sie na takich workach treningowych, ktore czasem wisza pod sciana (nie wiem jak to sie nazywa: )
wiem, wiem ja ciagle do tego worka wracam haha ale po prostu jestem osoba, ktora duzo jezdzi, a taki worek moge sobie wszedzie kupic i powiesiec gdzie bede mieszkac, teraz np Floryda (goraco wszystkim polecam) a jak mi przyjdzie ochota a nie godzina wyznaczona przez kogos bede mogla sobie z tym "workiem" potrenowac
  • 0

budo_skessel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?
czy ten worek ma jaka specjalna nazwe ???
: )
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?

jeszcze sprobuje zapytac inaczej, bo wlasnie mi to przyszlo do glowy, ktora z tych walk trenuje sie na takich workach treningowych, ktore czasem wisza pod sciana (nie wiem jak to sie nazywa: )
wiem, wiem ja ciagle do tego worka wracam haha ale po prostu jestem osoba, ktora duzo jezdzi, a taki worek moge sobie wszedzie kupic i powiesiec gdzie bede mieszkac, teraz np Floryda (goraco wszystkim polecam) a jak mi przyjdzie ochota a nie godzina wyznaczona przez kogos bede mogla sobie z tym "workiem" potrenowac


Trenujac cokolwiek powinno sie cwiczyc na worku szybkosc, technike a najbardziej sile.
Bez tego moze okazac sie ze Twoje uderzenia nie wyrzadza nikomu wiekszej krzywdy.

Co do ubrania to tylko ludzie z zachodu przejmuja sie jaki maja kolor spodni i jakiej firmy buty.
Ludzie ze wschodu po prostu cwicza;)
Powodzenia
  • 0

budo_skessel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?
jesli dobfrze zrozumialam nie ma znaczenia o wybiore w sensie jaka sztuke walki beda zajecia na workach?
ad stroj nie chcialabym paradowac w getrach wsrod ludzi w kimonach : )
whatever You do do it with style
: )
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?

jesli dobfrze zrozumialam nie ma znaczenia o wybiore w sensie jaka sztuke walki beda zajecia na workach?
ad stroj nie chcialabym paradowac w getrach wsrod ludzi w kimonach : )
whatever You do do it with style
: )


To nie jest dokladnie tak. Zalezy w jakim celu trenujesz. Co Ci tam siedzi w srodku. Czy to jest rekreacja, sport, czy wyczyn.
Na worku mozna cwiczyc ze wlasnym zakresie. Oczywiscie latwiej bedzie jesli w Twojej szkole tez chociaz raz na jakis czas a najlepiej regularnie bedzie sie cwiczylo na workach (i tarczach duzych i malych).
Wszystko zalezy do jakiego nauczyciela trafisz. Czy bedzie on wierzyl w skutecznosc ciosu dim mak i sila i szybkosc nie beda mu potrzebne bo wszyscy beda sie klasc przed nim na ulicy, czy na chociaz czesciowego realiste laczacego tradycje sztuk walki z naukowa metodyka i metodologia.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jaka walka dla kobiety?

Tak jak już było napisane fajne style kopane to Kickboxing, Muay Thai, Karate.


I Taekwondo :)
co do stroju- często zależy to od sekcji, na początku idź i zobacz jak wygląda trening, nie musisz od razu wbijać na matę. Jeśli chcesz jednak od razu zacząć ćwiczyć, to zawsze możesz znaleźć w necie telefon do trenera danej sekcji i trochę wypytać. Czasami się ćwiczy tradycyjnych strojach (kimona, gi, doboki itd), a czasami w t-shirtach i spodenkach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024