Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baton dla kobiety - jaki wymiar?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Witam!
Na rynku dostępne są pałki teleskopowe ‘baton’ od 16 cali do 26 cali. Co polecacie dla kobiety?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
21 cali, jak dla faceta zresztą. Dla mnie 26 jest za długi, boję się że mi go złapią i będziemy się szarpać a dla mojej kobiety jest za ciężki. 21 jest w sam raz :D
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Też myślałem o 21, ale zastanawiam się o bardziej poręcznej 18', sam już nie wiem. Dzięki za pomoc.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Dla wielu kobiet 21 jest o wiele za ciężki . Ja bym raczej proponował gaz niż baton ...
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Przede wszystkim to kobitka musi być "z jajami" i ogarnięta, inaczej nic nie zrobi ani z gazem, ani z batonem... ale ja też bym stawiał na gaz.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Popieram pytanie przedmówcy: czy kobieta ma pojęcie jak tego używać?

Inaczej może jej przynieść więcej szkody niż pożytku...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
No masz!
Chłop się pyta jaki teleskop dla kobiety a oni mu gaz każą kupować :evil: To ja się dołożę - kup jej 38 Special i naboje z półpłaszczowymi pociskami albo Walthera PPK.
Moja Pani ma ponad 170 cm wzrostu i ćwiczy też od wielu lat bokkenem i jo więc 21 nie jest za ciężki. Ale rzeczywiście, dla małej drobnej dziewczyny 21 może być ciężki.
Co do umiejętności posługiwania się batonem to jest oczywiste, że są niezbędne.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?

No masz!
Moja Pani ma ponad 170 cm wzrostu i ćwiczy też od wielu lat bokkenem i jo więc 21 nie jest za ciężki. Ale rzeczywiście, dla małej drobnej dziewczyny 21 może być ciężki.


A ile jest takich co maja 16X cm i nic nie ćwiczą :wink: ? Zresztą ... ja swoje już napisałem a autor tematu zrobi co będzie chciał .
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?

No masz!
Chłop się pyta jaki teleskop dla kobiety a oni mu gaz każą kupować :evil: To ja się dołożę - kup jej 38 Special i naboje z półpłaszczowymi pociskami albo Walthera PPK.


Primum non nocere - czyli po pierwsze nie szkodzić. Nie chcemy doradzić batona, ponieważ sam w sobie(nawet najlepiej pasujący do dłoni kobiety założyciela tematu) nie zapewni jej bezpieczeństwa, a może wręcz przeciwnie. Czyli po prostu nie chcemy zaszkodzić.
Gaz również nie musi być dobrym pomysłem - z doświadczenia wiem, że zalega na samym dnie torebki(ten sam los mógłby podzielić baton) i w sytuacji stresowej nie ma czasu na wygrzebanie gazu ani wyrobionego odruchu używania. Sam przyznałeś, że umiejętności są potrzebne - ale my wolimy się dopytać.

Podobnie jest z bronią palną - nawet kałasznikow nie pomoże - jeżeli osoba (nie piszę kobieta, bo tyczy to także mężczyzn) nie jest przeszkolona w wyjmowaniu, przeładowywaniu i strzelaniu, a do tego gotowa użyć wiedząc jakie są konsekwencje.

Błędem wielu osób jest liczenie na przestraszenie się przeciwnika "wyjmę nóż/pałkę/pistolet i bandyta ucieknie". Często jest na odwrót - broń podjudza atakującego do działań agresywnych(bo w jego oczach musi się bronić przed tym kogo napadł). Dodajmy do tego brak przeszkolenia i strach -> łatwo broń stracić. Odsetek postrzałów z własnej broni jest dość wysoki(nawet wśród amerykańskich policjantów).
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Dziękuję za taka ilość podpowiedzi. Wiem, że sama pałka lub gaz nie pomogą, bo potrzebna jest determinacja, umiejętności i zdolności przewidywania. Moja Kobieta ma pojęcie w temacie posługiwania się pałką wielofunkcyjną, posiada licencję pracownika ochrony. Obecnie ma chęć na teleskopa :-) i trening z wykorzystaniem w/w pałki. Oglądaliśmy parę klipów z udziałem Kelly McCann, aka Jim Grover i podjęła decyzję, że chce :-) . Chcę zrobić jej prezent na Mikołaja i kupić coś porządnego. Dlatego wynikło to pytanie. Myślałem o czymś z ASP, ale ciężko dostępne i drogie, więc padło na hartowanego ESP i tylko mały problem, wielkość. Z tego co piszecie, będzie to 18 cali.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Możesz jeszcze zrobić tak: bierzesz dwie drewniane pałki jedna o długości 18 druga 21 cali i dajesz do testowania swojej Pani. Ciężaru to nie odda ale może się okazać, że wybierze 21. Ja po takim eksperymencie stwierdziłem, że najbardziej pasuje mi pałka o długości...22 cali :evil: Niby tylko 2.5 cm a jednak różnica okazała się istotna. Poza tym do treningu niektórych technik dobrze jest mieć drewniane pałki o trochę większym przekroju albo nawet jednolity stalowy pręt lub rurkę. Drewniane pałki przydają się do treningu na tarczach albo łapach trenera oraz przy ćwiczeniu takich technik jak uciski i duszenia (partner wtedy nie cierpi tak bardzo :wink: ). Ja np naparzałem drewnianą pałką dużego zapaśniczego manekina zawieszonego jak worek bokserski...wątroba, nera, wątroba, nera, wątroba....
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?

Możesz jeszcze zrobić tak: bierzesz dwie drewniane pałki jedna o długości 18 druga 21 cali i dajesz do testowania swojej Pani.


Też przyszło mi to do głowy, dzięki za pomoc.
  • 0

budo_bambino2009
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Faktycznie nie ma reguły co do dlugości, dłuższa pałka pozwala zachować większy dystans pomiędzy mną a przeciwnikiem. Wiadomo że i tak zanim faktycznie zacznie się jej używać do samoobrony należy trochę poćwiczyć wyciąganie-rozkładanie i cios. Pałki można też użyć stosując dzwignię na przeciwniku co należy również przecwiczyć ze znajomym. Polecam wersje sprzedawaną przez Sklep Wojownik z podświetlanym lusterkiem taktycznym (może się też przydać do poprawienia makijażu :wink: ) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mam taką i jest ok a co najważniejsze nie rozlatuje się przy pierwszym użyciu :lol:
  • 0

budo_tira
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Witam,
Ja swoją pałkę tez kupilam w Wojowniku na dworcu w Katowicach ale wtedy jeszcze nie mieli tego nowego modelu :wink: moja ma 21" i jest naprawde poreczna, miesci sie do torby i do kieszeni kurtki..na szczescie jeszcze nie musialam jej uzyc :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Do diabła, czy tylko mi ten temat jakoś głupio się kojarzy? :)

A tak na poważnie, Imacman: twoja panna jest wysportowana, wysoka itd, czy raczej zwiewna jak motylek? W pierwszym przypadku bierz 21" w drugim gaz albo w ostateczności 18". ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?

Do diabła, czy tylko mi ten temat jakoś głupio się kojarzy?

-nie tylko :)
Ale to poważny temat.
  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
informacji udziela w sklepie najlepiej nie za duży nie za mały
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?

nie za duży nie za mały

-co oznacza ten skrót techniczny? Jak się to sprawdza?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton dla kobiety - jaki wymiar?
Sori, za odkopywanie wątku, ale ja uważam, że na miasto, dla każdego 16" styka - nawet, nie tyle co styka, a jest wręcz idealny. Machanie w małych, zamkniętych przestrzeniach czymś dłuższym będzie uciążliwe. Do roboty, jak największy skurwiel natomiast :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024