Skocz do zawartości


Zdjęcie

wing tsun tylko dla kobiet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wing tsun tylko dla kobiet

może kogoś zainteresuje - szkoła wing tsun tylko i wyłącznie dla kobiet - w Warszawie
 


  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Myslicie, ze szkola wylacznei dla kobiet to dobry pomysl? Z jednej strony moze byc fajna atmosfera - jezeli panie skupia sie na treningu a nie na plotkach, co zdarza sie na roznych kursach samoobrony. Ale z drugiej strony na ulicy przeciwnikiem czesciej bedzie mezczyzna lepiej zbudowany fizycznie, wiec moze sparingi z facetami jednak by sie przydaly?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Styl Wing Tsun mimo, że został
opracowany 300 lat temu w Chinach, wciąż znajduje zastosowanie. Ze względu na jego skuteczność
techniki Wing Tsun stosują m.in. służby specjalne - FBI, Marines, MI6.

A ja myślałem, że oni stosują broń palną :wink: .

A co do ograniczenia do pań - myślę, że może to zachęcić więcej pań do udania się na taki trening jeśli będa wiedziały, że przyjdzie im trenować z podobnymi do siebie. Tylko na Boga, nie wmawiać im, że to skuteczny system walki. Po prostu dobra gimnastyka, fitness, coś dla zdrowia.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Ale nauka samoobrony to jedno a cwiczenie dla poprawienia kondycji, poznania nowego towarzystwa czy milego spedzenia czasu to drugie. Moze sie wiec tak skonczyc (jak na jednym z kursow samoobrony dla Pan) ze wskutek motywacji kursantek, ktore traktowaly kurs jako darmowa gimnastyke zamiast technik instruktor robil zabawy w krolewne :) i inne podobne.
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć
ale ja nie przekreślam takich kursów dla samych Pań, wręcz przeciwnie uważam że przynoszą korzyści jeśli są profesjonalnie prowadzone
wiem ze czasem kobiety poprostu boja się pójśc na normalny trening do jakiejś sekcji (zwłaszcza jeśli o SW nie nają bladego pojęcia a cała rzecz dzieje sie na prowincji i nie jest się osobą anonimową)
w gre wchodzi często brak konducji fizycznej, koordynacji, i wiele innych rzeczy jak np. fakt że chęć uczestniczenia w takim treningu często powstaje w środku roku gdy cała sekcja nawet początkująca juz coś potrafi
w wtedy jest strach.... i podstawowe pytanie :czy wróce z tego treningu żywa?
dlatego takie kursy moim zdanie są dobre bo jeśli są profesjonalnie przeprowadzone dają przepustkę do dalszych poszukiwań w świecie SW ale na początek jest ok
na dłuższą metę jednak nie wyobrażam sobie trenowania SW w gronie samych kobiet bo to przecież nie miałoby nic wspólnego z rzeczywstością
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć
ale ja nie przekreślam takich kursów dla samych Pań, wręcz przeciwnie uważam że przynoszą korzyści jeśli są profesjonalnie prowadzone
wiem ze czasem kobiety poprostu boja się pójśc na normalny trening do jakiejś sekcji (zwłaszcza jeśli o SW nie nają bladego pojęcia a cała rzecz dzieje sie na prowincji i nie jest się osobą anonimową)
w gre wchodzi często brak konducji fizycznej, koordynacji, i wiele innych rzeczy jak np. fakt że chęć uczestniczenia w takim treningu często powstaje w środku roku gdy cała sekcja nawet początkująca juz coś potrafi
w wtedy jest strach.... i podstawowe pytanie :czy wróce z tego treningu żywa?
dlatego takie kursy moim zdanie są dobre bo jeśli są profesjonalnie przeprowadzone dają przepustkę do dalszych poszukiwań w świecie SW ale na początek jest ok
na dłuższą metę jednak nie wyobrażam sobie trenowania SW w gronie samych kobiet bo to przecież nie miałoby nic wspólnego z rzeczywstością


Istotnie zgadzam sie, ze na przelamanie stresu zwiazanego z podjeciem treningow taki klub moze byc w sam raz. Jednak uwazam, ze abu szkolenie mialo swoj sens nalezy w koncu skonfrontowac umiejetnosci z mezczyzna.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

może kogoś zainteresuje - szkoła wing tsun tylko i wyłącznie dla kobiet - w Warszawie


mnie interesuje ale z racji dyskryminacji nie moge sie tam zapisac...
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
dealer zdadam się w 100%
bez konfrontacji umiejętności z dodałbym jeszcze wyższym o przynajmniej 20 cm i cięższym o 20 kg facetem to mozna być mistrzem świata :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Tylko na Boga, nie wmawiać im, że to skuteczny system walki. Po prostu dobra gimnastyka, fitness, coś dla zdrowia.


Byłeś, widziałeś, że tak twierdzisz?

Ja mam rzadko okazję ćwiczyć z kimś większym i cięższym ode mnie, a efekty jednak jakieś tam są ;)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Iskierka, fajnie, ze sie rozumiemy :D

Tylko na Boga, nie wmawiać im, że to skuteczny system walki. Po prostu dobra gimnastyka, fitness, coś dla zdrowia.


Byłeś, widziałeś, że tak twierdzisz?

Ja mam rzadko okazję ćwiczyć z kimś większym i cięższym ode mnie, a efekty jednak jakieś tam są ;)



A jestes pewien, ze zaprezentowalbys te efekty w konfrontacji z wiekszym, ciezszym i silniejszym przeciwnikiem?
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Lepiej zeby plec piekna cwiczyla cokolwiek niz nic, prawda? :wink:
Nie wszyscy musza byc gladiatorami i przygotowywac sie do walki w klatkach o MŚ, a porzadnie trenujac obronia sie przed wiekszoscia napastnikow na ulicy, chociazby po to, zeby bezpiecznie uciec.
Prawda? :wink:
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
Nie żebym najeżdżał na ten system, ale z tego co widzę, to jeśli przeciwników jest dwóch to szanse naszej panny maleją prawie do zera. Jeśli któryś ma coś dłuższego niż kose, to jeszcze gorzej.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Byłeś, widziałeś, że tak twierdzisz?

Nie byłem i nie będę. Dla mnie takie wing tsung to jest sztuka walki, ale mi bardziej odpowiada walka sportowa. Poza tym:

Ten kobiecy rodowód sprawia, że Wing Tsun jest stylem niezwykłym, w przeciwieństwie do
większości sztuk walki eliminuje potrzebę używania siły mięśni, kładąc nacisk na tzw. elastyczną
siłę oraz oszczędność i dokładność wykonywania technik. Oparte są one na prostych i naturalnych
ruchach, których łatwo się nauczyć i które dają się zastosować w realnej walce.

Nie wierzę w skutecznośc tego w samoobronie. Przyglądałem kiedyś książkę o WingTsun, a także miałem kontakt z kobietą, która trenowała i twierdzę, że nazywanie tego skuteczną sztuką walki jest przegięciem.

A jeśli odbiega się od tradycji i trenuje tylko skuteczniejsze techniki na oporującym/cięższym przeciwniku, w kontaktowych sparringach (tak jak być może wymienione na stronie FBI ;P ), to nie jest już WingWsun, tylko Combat zwykły, albo inna hybryda :-) .

Ale dla jasności - nie umniejszam wartości WingTsun, bo to fajny sport dla kogoś, kogo nie interesuje pranie się, ani rzucanie sobą na ostrzej :wink: .
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet
ale gupi jestescie
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

A jeśli odbiega się od tradycji i trenuje tylko skuteczniejsze techniki na oporującym/cięższym przeciwniku, w kontaktowych sparringach (tak jak być może wymienione na stronie FBI ;P ), to nie jest już WingWsun, tylko Combat zwykły, albo inna hybryda


Sorry jet, ale po prostu pierdolisz jak potłuczony.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Sorry jet, ale po prostu pierdolisz jak potłuczony.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


No fajnie, ale ile tam jest tradycyjnego WingTsun? Ja tam widzę sam boks i trochę parteru :wink: . Gdzie są te elementy:

eliminuje potrzebę używania siły mięśni, kładąc nacisk na tzw. elastyczną
siłę oraz oszczędność i dokładność wykonywania technik. Oparte są one na prostych i naturalnych
ruchach, których łatwo się nauczyć i które dają się zastosować w realnej walce. Uderzenia i kopnięcia
są krótkie, szybkie i skierowane na czułe punkty przeciwnika.


Wszelkie WingTsunowskie wiatraki itp.? W końcu WingTsun to rodzaj klasycznej odmiany KungFu, nie? :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

No fajnie, ale ile tam jest tradycyjnego WingTsun? Ja tam widzę sam boks i trochę parteru


No tak, uderza pięścią, to musi być boks! :)

Gdzie są te elementy:


eliminuje potrzebę używania siły mięśni, kładąc nacisk na tzw. elastyczną
siłę oraz oszczędność i dokładność wykonywania technik. Oparte są one na prostych i naturalnych
ruchach, których łatwo się nauczyć i które dają się zastosować w realnej walce. Uderzenia i kopnięcia
są krótkie, szybkie i skierowane na czułe punkty przeciwnika.


To są po prostu pierdoły, nikt o zdrowych zmysłach nie napisze, że można wyeliminować potrzebę używania siły mięśni podczas walki ;)

Równie dobrze możesz wrzucić klip z walki MT, a ja Ci powiem, że to tylko boks i jakieś machanie nogami i wrzucę cytat z pana Zdziska, że u niego w klubie to się wali lowy w żelazne słupy i spytam: gdzie to? :)

EDIT: aha, jeśli akurat o parter chodzi, to u Orra ćwiczą też BJJ, chyba jasne, że nie ma co próbować się w MMA znając tylko stójkę...? :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

To są po prostu pierdoły, nikt o zdrowych zmysłach nie napisze, że można wyeliminować potrzebę używania siły mięśni podczas walki

No właśnie! A na tej stronie tak wmawiają nie znającym się kobietom twierdząc jeszcze, że to jest skuteczne. Tylko o to mi chodzi.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

To są po prostu pierdoły, nikt o zdrowych zmysłach nie napisze, że można wyeliminować potrzebę używania siły mięśni podczas walki

No właśnie! A na tej stronie tak wmawiają nie znającym się kobietom twierdząc jeszcze, że to jest skuteczne. Tylko o to mi chodzi.


Nie, nie.. chodzilo Ci wczesniej o wiele innych rzeczy.

A ja sie pytam: Czy kazda kobieta musi trenowac MMA i najlepiej brac udzial w zawodach, zeby nauczyc sie bronic?
Te treningi to swietna sprawa, bo jesli przez takie feministyczne zapedy chociaz kilka kobiet zacznie trenowac, a na pewno ma wtedy wieksze szanse na samoobrone niz nie trenujac nic, to swietnie!! ..i byle tak dalej. (mowimy caly czas o samoobronie, nie walce).
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun tylko dla kobiet

Wszelkie WingTsunowskie wiatraki itp.? W końcu WingTsun to rodzaj klasycznej odmiany KungFu, nie? :wink:


Widac ze tak naprawde nic nie wiesz o WT/WC/VT itp 8)

Juz na poczatku lat 80 byly w Polsce turnieje naszych kick bokserow z ludzmi od Milana Prosenicy (chyba wtedy jeszcze Jugoslawia ? ) - to ze cwiczy sie klasyke nie znaczy ze nie mozna startowac w sytemach sportowych po prostu wybiera sie tylko czesc technik do sportu. Jakos ten system nie ma za bardzo wiatrakow itp
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024