Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sei-Budokai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Wszystko znajdziesz na naszej stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] rowniez linki do klubow. Od wrzesnia przybedzie nam jeszcze cos, ale nie uprzedzajmy faktow ;-) Co do twojego poprzedniego pytania: techniki parterowe sa wszedzie wlasciwie takie same. Rowniez parter mozna oczywiscie spieprzyc, jak wszystko. My w klubach techniki i walke w parterze cwiczymy regularnie i zalezy nam na ciaglym wzroscie poziomu cwiczacych i trenerow. O jakosci Sei Budokai mozna przekonac sie na obozach: 23.06 w Zuidlaren, wspolny oboz z Ashihara Karate w dojo hanshi Jonkersa i Semmy Schilta,02-05 08 na obozie w Roettenbach w Niemczech lub 22-26 08 u nas w Polsce. Zapraszam.
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
mam Tomku inne filmiki z parteru :) ))

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To 6 latki :)
swoją drogą rzeczywiście przydaloby nam się klika filmików (w tym z parterem) na YT wrzucić bo teraz z tego co jest można się nieźle zdziwić. Marketing był zawsze naszą najsłabszą stroną, woleliśmy się skupić na treningach.

To co teraz można znaleźć o nas w sieci często można by nazwać marketingiem destrukcyjnym. Dużo amatorskich "superprodukcji", które z SeiBudkai nie mają zbyt wiele wspólnego. Często ktoś z widowni sobie coś pofilmuje i wrzuci swój supermateriał - kaszana gotowa.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Budokai_Leszek nad parterem to w sei budokai musicie jeszcze dużo pracować.
Poniżej czarny pas daje sobie założyć dźwignię w sytuacji kiedy jest za plecami przeciwnika i może kontrolować jego biodra (lub wpiąć się za plecy):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
opisana akcja zaczyna się około 5 minuty 5 sekundy filmiku
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Milo ze z taka uwaga sledzisz nasze zawody! Ale w cytowanej przez ciebie walce nie bylo zadnej zalozonej dwigni, powodem odklepania byl ucisk (dzwignia) na nadgarstek do czego doszlo zupelnie przypadkiem, moment nieuwagi, i dobra reakcja przeciwnika ktory w pore wyczol co sie dzieje i dodatkowo obciazyl reke. Bylem sedzia bocznym. Wniosek pochopny i przedwczesny.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Jeżeli nie było dźwigni to jaka była przyczyna poddania?
  • 0

budo_klausik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:IFK Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Jeżeli nie było dźwigni to jaka była przyczyna poddania?


Tu jest odpowiedź:

powodem odklepania byl ucisk (dzwignia) na nadgarstek do czego doszlo zupelnie przypadkiem, moment nieuwagi, i dobra reakcja przeciwnika ktory w pore wyczol co sie dzieje i dodatkowo obciazyl reke.


  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
@Kwiat
Jak miałem chyba pomarańczowy pas i byłem świeżo po seminarium z Takemasą Okuyamą, spotkałem się na treningu w zaprzyjaźnionym dojo z brązowym pasem judo, i tego to pasa rzuciłem na glebe za pomocą karateckiego wejścia w kokutsu dachi w kiba dachi. I On i Ja byliśmy zdziwieni, więc pojedynczy przypadek jak ktoś komuś coś zakłada jest bez sensu.

Są zawodnicy skoncentrowani na stójce a są i tacy od parteru, no i pośredni oczywiście.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai


fragment tego seminarium ;)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

@Kwiat
Jak miałem chyba pomarańczowy pas i byłem świeżo po seminarium z Takemasą Okuyamą, spotkałem się na treningu w zaprzyjaźnionym dojo z brązowym pasem judo, i tego to pasa rzuciłem na glebe za pomocą karateckiego wejścia w kokutsu dachi w kiba dachi. I On i Ja byliśmy zdziwieni, więc pojedynczy przypadek jak ktoś komuś coś zakłada jest bez sensu.

Są zawodnicy skoncentrowani na stójce a są i tacy od parteru, no i pośredni oczywiście.


W przypadku osoby z czarnym pasem można mówić o przypadku tylko w sytuacji kiedy wymagania egzaminacyjne nie są jasno określone.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
hehehe, przecież to primo ćwiczenie, sekundo czysta technika.

Można ją spokojnie zastosować po wejściu w zwarcie klasyczną metodą, bardzo dużo opcji. Ja na judoce zastosowałem jako kontre przed wejściem biodrem.

Znów pochopnie oceniasz.

Janowi chodziło o to, że niezamierzona technika, ot tak wyszła. Uciski są i na nadgarstki (rzadziej) i na staw skokowy (częściej). Możliwe, ze zawodnik miał go wrażliwszy niż przeciętnie.

Co do parteru mogę mówić za siebie, daleko mi do poziomu zawodników bjj ale ćwiczę i idę w górę. Sport w Sei ogranicza parter i nie musi być on, na aż tak wysokim poziomie. Ważniejsza jest stójka i techniki zapaśnicze (judockie).
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

hehehe, przecież to primo ćwiczenie, sekundo czysta technika.

Można ją spokojnie zastosować po wejściu w zwarcie klasyczną metodą, bardzo dużo opcji. Ja na judoce zastosowałem jako kontre przed wejściem biodrem.

Znów pochopnie oceniasz.


Laser a czy przypadkiem wymagania egzaminacyjne w sei budokai nie mają być bardzo "praktyczne"? Temat rzucania judoków przez karateków zostawmy. Z bardzo prozaicznego powodu. w momencie kiedy judoka złapie uchwyt za kimono, to karatece pozostaje tylko jedno, przygotować się do upadku.



Janowi chodziło o to, że niezamierzona technika, ot tak wyszła. Uciski są i na nadgarstki (rzadziej) i na staw skokowy (częściej). Możliwe, ze zawodnik miał go wrażliwszy niż przeciętnie.

Laser przypadek miał miejsce tylko dlatego, że zawodnik nie wiedział co zrobić z ręką i wsadził ją tam gdzie nie powinna się znaleźć.

Co do parteru mogę mówić za siebie, daleko mi do poziomu zawodników bjj ale ćwiczę i idę w górę. Sport w Sei ogranicza parter i nie musi być on, na aż tak wysokim poziomie. Ważniejsza jest stójka i techniki zapaśnicze (judockie).

Ok wystarczy powiedzieć że mamy parter ale bardzo ograniczony w porównaniu z bjj i mma. Wtedy wszystko jest w porządku. Temat stójki zostawmy. Znowu Jan111 poczuje się osobiście dotknięty.
  • 0

budo_viking1vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Sei-Budokai to nie jest żadna konkurencja dla MMA ......jeśli chodzi o obalenia i walkę w parterze ........w MMA zdecydowanie więcej obaleń , parteru jest .......
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
nie wydaje mi się żeby ideą powstania budokai było konkurowanie z mma. Raczej uzupełnienie karate o techniki, które były wcześniej wyłączane z treningu z różnych względów. Chodzi raczej o trening kompletny.
Natomiast nie zgodzę się co do małej ilości technik w budokai, jest zdecydowanie więcej rzutów, obalenień, sprowadzeń do parteru niż w mma, gdzie obecnie sprowadza się to przeważnie do 2 technik. Wiem, wiem, wiem... zaraz ktoś powie, że mma może czerpać z czego chce.... tyle że tego nie robi. Dodatkowe wykorzystanie technik z użyciem gi, poszerza arsenał o kolejne techniki, w mma nie do zrobienia.
Mniej parteru, to ma logiczne uzasadnienie. Leżenie prze 5 minut na plecach jest fajne na zawodach, a chodzi również o samoobronę. Parter ograniczany do 30 sekund ma swoje wady (nie da się zastosować tylu tricków) ale też i zalety.

Nic nie jest do końca czarne lub białe
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
A dlaczego miało by być konkurencją? Nie tylko Sei ale i inne nowoczesne systemy karate.

Raczej jako ewentualnie kuźnia zawodników mma, ale w praktyce zupełnie inne są założenia karate jakiegokolwiek niż czysto sportowego mma.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Mniej parteru, to ma logiczne uzasadnienie. Leżenie prze 5 minut na plecach jest fajne na zawodach, a chodzi również o samoobronę. Parter ograniczany do 30 sekund ma swoje wady (nie da się zastosować tylu tricków) ale też i zalety.

Nie ma nic złego w przepisach rywalizacji sportowej, które określają czas walki w parterze na 30 sekund. Ale uzasadnianie tego przepisu samoobroną to niezrozumiały zabieg. Chyba nikt nie spotkał się z sytuacją kiedy napastnik mający broniącego w dosiadzie puścił go na ulicy po 30 sekundach i zrezygnował z możliwości wykończenia przeciwnika.

Raczej jako ewentualnie kuźnia zawodników mma, ale w praktyce zupełnie inne są założenia karate jakiegokolwiek niż czysto sportowego mma.

Laser a jakie są założenia karate? Jakie są założenia mma?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
A ile razy spotkałeś się z sytuacją takiego dosiadu? ;)

A założenia są inne :)
jedno sport a drugie coś więcej
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

A ile razy spotkałeś się z sytuacją takiego dosiadu? ;)

A założenia są inne :)
jedno sport a drugie coś więcej

"Coś więcej" -co to jest?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
"Coś więcej" to jest "To coś" ;)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Ale uzasadnianie tego przepisu samoobroną to niezrozumiały zabieg.

To jest bardzo zrozumialy zabieg, chodzi przeciez o to zeby w sytuacji realnej samoobrony nie pozostawac dlugo na ziemi. W stylach takich jak shuai jiao np. czesto przywiazuje sie bardzo duza wage do tego zeby po rzucie posostac na nogach - to samo zalozenie. Czy jest ono sluszne to inna dyskusja.
Moim skromnym zdaniem dokladanie do karate parteru to zapominanie kontekstu karate i proba zatrzymania ludzi, na zasadzie "ze tez to mamy"...cos jak Dominikanie ucza medytacji:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024