Skocz do zawartości


Zdjęcie

zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

Bo Hans Kloss niczego się nie boi, z niebezpieczeństwa drwi, gdy trzeba przejdzie i przez zamknięte drzwi...
Jest silny i odważny, tylko złych ludzi bije, nie pali papierosów i wódy nie pije :) :) :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zespołu Dzieci Kpt. Klossa dla wyjasnienia, bo gdzies sie zgubił znak cytowania :wink:

A sam artykuł to stary odgrzewany koltet - przemielone hasełko z "encyklopedii" tego z autora(tom II - sic!) Techno aikido amulety z 2004 roku - jak widać nic tak sie nie sprzedaje jak kontrowersje, a potem można tylko odcinac kupony :roll: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
mod on
prosze pisac na temat
mod off

  • 0

budo_sapo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wars i Sawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
Hej!
...ćwiczę i ćwiczę i nic! Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego jeszcze nie doświadczam takich stanów świadomości?
..żadnej telepatii, żadnych odlotów. Nawet nie lewituję..
Może mój sensei ukrywa przede mną jakieś tajne techniki.. A może za mało tabletek z krzyżykiem łykam.. :roll: :evil: :cry:

..a tak na poważnie, to wypada tylko pochylić głowę nad biednym panem Tekielim, i zastanowić się dlaczego go tak los pokarał i współczuć wszystkim, którzy wierzą w te wyssane z niemytego palca lewej nogi historie.
A skoro to przedświąteczny czas, to życzmy sobie, abyśmy nigdy się z tym "człowiekiem" spotykać nie musieli ani żadna przykrość z jego strony (typu moherowa krucjata) nas nie spotkała.

pozdrawiam
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
Ostatnio naczytałam się troszkę tych artykułów na temat opętania, jakie nastąpiło po rozpoczęciu ćwiczeń aikido i dochodzę do wniosku, że to jest dobre rozwiązanie marketingowe na dłuższą metę.. Oczywiście najpierw będzie mała roz*****cha oraz nagonka na sekcje, ale po pewnym czasie ludzie zapomną, co tak naprawdę chodziło a w pamięci zostanie im nazwa aikido, tai chi czy joga i prawdopodobnie będą się tym sugerować wybierając zajęcia poza lekcyjne… znajdą się też i tacy, którzy przyjdą na treningi by na własnej skórze doświadczyć tego i się przekonać czy dadzą radę potęga umysłu i siłą woli rozpierniczyć drzwi, albo wysadzić szkołę w powietrze, tak więc moim zdaniem nie ma co biadolić bo złe dobrego początki itp…

Pozdrawiam M. :)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
Niestety mylisz się. Pozostanie w pamięci negatywna konotacja aikido-coś złego. Na tym polega idea złyego PR. Jest to 'dorobienie mordy', której nie łatwo się potem pozbyć. Wiele ludzi i wiele organizacji padło ofiarą takiego działania.
Na szczęście opinie te nie mają dużej nośności, bo w przeciwnym razie jak głosił teoretyk oddziaływania medialnego - "kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą".
A z drugiej strony wcale bym niechciał żeby do sekcji zgłaszali się pojeby sataniści - ciężko się z takimi ćwiczy a długie hairy prowokują do wytargania za zarost. :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

N jak głosił teoretyk oddziaływania medialnego - "kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą".

Teoretyk? jesli masz na mysli kulawego diabła jak nazywano ministra propagandy III Rzeszy to był on raczej dość zaawansowanym praktykiem. Teori zaś, co ciekawe, uczył sie od ...amerykanów, a konkretnie od ojca nowożytnego public relations Edwarda Bernaysa, którego ksiazka pt. Crystallizing Public Opinion z 1923 roku lezala u niego na biurku niemal bez przerwy :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

Niestety mylisz się. Pozostanie w pamięci negatywna konotacja aikido-coś złego. Na tym polega idea złyego PR. Jest to 'dorobienie mordy', której nie łatwo się potem pozbyć. Wiele ludzi i wiele organizacji padło ofiarą takiego działania.
Na szczęście opinie te nie mają dużej nośności, bo w przeciwnym razie jak głosił teoretyk oddziaływania medialnego - "kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą".
A z drugiej strony wcale bym niechciał żeby do sekcji zgłaszali się pojeby sataniści - ciężko się z takimi ćwiczy a długie hairy prowokują do wytargania za zarost. :)

A kto powiedział ze sataniści noszą tylko długie hery? i ze są pojebami? Niejeden jest łysy i niejeden jest znacznie mądrzejszy od "normalnego" człowieka. To tak na marginesie...
Ja nim nie jestem, zeby bylo jasne.

Ale zgodze sie z Toba co do tej kwestii "dorobienia mordy". Przez jednego czlowieka ktory głosi takie herezje mozna miec pozniej klopoty. Chociazby sytuacja z p. Gembalem,ktory chcial otworzyć sekcje dla dzieciaków w Chmielnie...Paranoja. 8O
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cyt - " w aikido walka polega na kontakcie z bóstwem, następuje tam spotkanie z demonami."

Spotkaliscie jakiegos demona w aikido? :) Różne "elementy" sie zjawiały w sekcji ale żeby zaraz demony... :)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

A kto powiedział ze sataniści noszą tylko długie hery? i ze są pojebami? Niejeden jest łysy i niejeden jest znacznie mądrzejszy od "normalnego" człowieka. To tak na marginesie...
Ja nim nie jestem, zeby bylo jasne.


No zobacz jak ktoś niesprawiedliwie dorobił mordę tym miłym urzekającym wolnym intelektom :) A ja jak ostatni frajer powtarzam propagandowe kalki . :D
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..


A kto powiedział ze sataniści noszą tylko długie hery? i ze są pojebami? Niejeden jest łysy i niejeden jest znacznie mądrzejszy od "normalnego" człowieka. To tak na marginesie...
Ja nim nie jestem, zeby bylo jasne.


No zobacz jak ktoś niesprawiedliwie dorobił mordę tym miłym urzekającym wolnym intelektom :) A ja jak ostatni frajer powtarzam propagandowe kalki . :D


:)
Wiekszosci ludzi wydaje sie ze satanista to taki co ma dlugie hery, slucha metalu ,ubiera sie na czarno...
A widzisz...niekoniecznie. Poczytaj sobie o tym. Rownie dobrze normalnie schludnie wygladający człowiek w garniturze moze byc wlasnie satanistą. Inteligentny i kulturalny.
Wiec na czym to polega?
W skrócie:
Ludziom wychowanym w kulturze katolickiej niejako instynktownie wydaje się, że sataniści to ludzie którzy czczą biblijnego anioła Szatana. To jest podstawowy błąd! Dla większości satanistów Szatan jest jedynie symbolem. Sama nazwa bardziej pochodzi od hebrajskiego ha-satan, czyli "ten, który się przeciwstawia" czy też "oponent". Sataniści w największej ogólności są to ludzie, którzy sprzeciwstawiają obłudnej nauce kościoła w oparciu o:
- racjonalizm poznawczy;
- egoizm;
- amoralizm;
- naturalizm;
- indywidualizm.

Jest jeszcze cos takiego jak satanizm teistyczny - to ludzie wierzący w istnienie Szatana i oddający mu boską cześć. Wg nich Szatan jest najwyższym z bogów zajmujących się ludzkością i reprezentujących prawdziwą naturę człowieka. (teizm z gr. pogląd filozoficzno-religijny uznający istnienie poza i ponad przyrodą jedynego osobowego Boga, będącego stwórcą świata i rządzącego nim).

Troche zboczylismy z tematu...no ale to tak gwoli wyjaśnienia. ;)

Zatem czy aikidocy to sataniści czy sekta? Jak Ci sie wydaje? :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

Rownie dobrze normalnie schludnie wygladający człowiek w garniturze moze byc wlasnie satanistą. Inteligentny i kulturalny.
Wiec na czym to polega?
W skrócie:
Ludziom wychowanym w kulturze katolickiej niejako instynktownie wydaje się, że sataniści to ludzie którzy czczą biblijnego anioła Szatana. To jest podstawowy błąd! Dla większości satanistów Szatan jest jedynie symbolem. Sama nazwa bardziej pochodzi od hebrajskiego ha-satan, czyli "ten, który się przeciwstawia" czy też "oponent". Sataniści w największej ogólności są to ludzie, którzy sprzeciwstawiają obłudnej nauce kościoła w oparciu o:
- racjonalizm poznawczy;
- egoizm;
- amoralizm;
- naturalizm;
- indywidualizm.

Jest jeszcze cos takiego jak satanizm teistyczny - to ludzie wierzący w istnienie Szatana i oddający mu boską cześć. Wg nich Szatan jest najwyższym z bogów zajmujących się ludzkością i reprezentujących prawdziwą naturę człowieka. (teizm z gr. pogląd filozoficzno-religijny uznający istnienie poza i ponad przyrodą jedynego osobowego Boga, będącego stwórcą świata i rządzącego nim).

Troche zboczylismy z tematu...no ale to tak gwoli wyjaśnienia. ;)

Zatem czy aikidocy to sataniści czy sekta? Jak Ci sie wydaje? :)


twoja apologetyka satanistow ujela mnie po prostu. wyrafinowanie argumentacji porownywalne jak w dyskusji na temat aikido.

zastanawiam sie nad sensem wrzucania kolejnych tekstow pana tekielego na to forum. kon, jak jest, kazdy widzi. kazdy ma chyba na ten temat wyrobione zdanie. wrzucony tekst nie zawieral jakichs nowych tresci wobec tego, co wczesniej bylo wiadome. dlatego niniejsza dyskusja jest powtorka z rozrywki wobec wczesniejszej dyskusji nad ksiazka i audycjami pana tekielego.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
Znow mnie atakujesz? :? Daruj sobie...A tak na marginesie - nie grzeszysz rowniez wartością merytoryczna wypowiedzi...
Nie bronie satanistów jak Ci sie wydaje...Wyjaśniłem jedynie pare nieścisłości i błedny punkt widzenia.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

...bo gdzies sie zgubił znak cytowania :wink: ...


a tam zaraz zgubił - kto zna, ten wie że jest :)

Natomiast w temacie czarnego PR, to najważniejsza jest tu chyba praca u podstaw, czyli z dzieciakami, a konkretnie dobry kontakt z ich rodzicami. Bo jeśli chodzi o dorosłych, to oni bardzo często maja już ugruntowany pogląd na temat Aikido kiedy przychodzą na trening. I zazwyczaj jeśli zajęcia nie pokrywają się z ich wyobrażeniami po prostu rezygnują.

I tak z ciekawości pytanie do instruktorów - ilu z was wprowadza medytację do treningu? I w jakim zakresie? Czysto relaksacyjnym, czy przemycacie czasem do zajęć swoje poglądy filozoficzno religijne?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

I tak z ciekawości pytanie do instruktorów - ilu z was wprowadza medytację do treningu? I w jakim zakresie? Czysto relaksacyjnym, czy przemycacie czasem do zajęć swoje poglądy filozoficzno religijne?


Nie wprowadzam medytacji, jedynie swego rodzaju wyciszenie przed ukłonem w strone gaku oraz po treningu rowniez przed. Siedzimy, uspokajamy oddech,uspokajamy umysł Poglądów filozoficzno-religijnych nie wprowadzam bo co mi do tego w co kto wierzy. Nawet jesli cwiczylby u mnie muzułmanin to jakos nie miałbym uprzedzeń. Jego wiara, Ja mam swoją...Natomiast bardzo mocno zwracam uwage na etykiete dojo, co dla laika moze miec troche brzmienie religijne. Nic bardziej mylącego. Tu raczej chodzi o dyscyplinę i tak to rozumiem.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
Aby rozszerzyć swoją wiedzę n/t medytacji polecam warsztaty z mistrzem Kaisenem, zadziwiające jak wielu aikidoków można na nich spotkać ^^

A co do żądnych wiedzy o statniźmie, polecam serwis satan.pl 8)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

Aby rozszerzyć swoją wiedzę n/t medytacji polecam warsztaty z mistrzem Kaisenem, zadziwiające jak wielu aikidoków można na nich spotkać ^^

A co do żądnych wiedzy o statniźmie, polecam serwis satan.pl 8)

Znam 8) i nie boje sie tam wejść :twisted:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
Ninja, ja tez tak w celu wyjaśnienia- w młodości (tej wczesnej nie teraźniejszej) słuchałem Kata i do tej pory mogę śpiewać niektóre kawałki z pamięci :D
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..

Ninja, ja tez tak w celu wyjaśnienia- w młodości (tej wczesnej nie teraźniejszej) słuchałem Kata i do tej pory mogę śpiewać niektóre kawałki z pamięci :D

Bój się Boga, AvBert :) :) :wink:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
BlackSabbath, Dio, Samael, Voivod, Slayer, Bathory, Moonspell ... czy ja rowniez spelniam wymogi na sataniste...? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
No i co ? Bzdurny artykuł + kwestie diabelskie wygenerowały w krotkim czasie wiecej wywołań niz inne naprawde ciekawe watki.
Wstydzcie sie a raczej wstydzmy sie marnowania czasu i prądu.

Z ekologicznym pozdrowieniem
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zło kryło sie w aikido czesć nastepna...czyli nowy artykuł..
AvBert,voivod - respect! :twisted:
A Kat & Roman Kostrzewski - wypas! Bylem ostatnio na koncercie... :)
Samael tez jeden z moich ulubionych. Teraz wlasnie slucham Behetmoh. Ale nie moge sie przekonać do nich...To juz za mocne dla mnie. Wole death metal niz black . Wyjątkiem jest Dimmu Borgir. A tak to In Flames, Soilwork, Scar Simmetry - to są zespoly ktore moge sluchac godzinami.

Spijający krew błony dziewiczej... Ninja :twisted: :twisted: :twisted:

P.S. wydzielcie ten wątek o satanach :D bo sie OT zrobil lekko :) Moja wina, moja wina...moja bardzo niewielka wina. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024