Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Pewnie tak.

W sumie jak taki Taj nie umie padac to paru moglo skrecic kark.

Ale czy w Judo sa suplesy ?

Mozliwe, ze japonski wrestling porobil sieczke z tych tajow.


Pozdrawiam

WhD
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
ura nage
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
nie znam sie na judo wiec na pewno nie powiem z nazwy ale wiem jak działają rzuty i nie ma tu za wiele znaczenie czy ktos umie padac czy nie, jak sie nim poprostu walnie o podłogę (głowa) to nawet nie będzie miał szans zareagować.O tym mi ktos mowił ale wierze bo uwazam to za całkiem prawdopodobne, bo niby czemu w klinczu nei ma wysokich rzutów jak być powinny?

zwierzu- najwięcej piszesz o rzeczach nie przydatnych na ringu..właśnie dlatego ze nie rozumiesz istoty sztuki walki (stylu) który nie polega na metodzie jak najprotszego pokonania danego przeciwnika (jak sie da to samym lewym prostym) tylko dązeniu do mistrzostwa w technikach, pokonaniu go w taki sposób jak nikt inny by nie potrafił. Ograniczanie technik walki do najprymitywniejszych (najprostszych technik) to niszczenie sztuk walki (i debilizm nie mniejszy niż uczenie "pod ulice"), i z pewnością kick miał tu pewien udział ale jak patrze na filmiki z jego prekursorami to stwierdzam ze najgorsza padaka zaczęła się już po nich.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

nie znam sie na judo wiec na pewno nie powiem z nazwy ale wiem jak działają rzuty i nie ma tu za wiele znaczenie czy ktos umie padac czy nie, jak sie nim poprostu walnie o podłogę (głowa) to nawet nie będzie miał szans zareagować.O tym mi ktos mowił ale wierze bo uwazam to za całkiem prawdopodobne, bo niby czemu w klinczu nei ma wysokich rzutów jak być powinny?

zwierzu- najwięcej piszesz o rzeczach nie przydatnych na ringu..właśnie dlatego ze nie rozumiesz istoty sztuki walki (stylu) który nie polega na metodzie jak najprotszego pokonania danego przeciwnika (jak sie da to samym lewym prostym) tylko dązeniu do mistrzostwa w technikach, pokonaniu go w taki sposób jak nikt inny by nie potrafił. Ograniczanie technik walki do najprymitywniejszych (najprostszych technik) to niszczenie sztuk walki (i debilizm nie mniejszy niż uczenie "pod ulice"), i z pewnością kick miał tu pewien udział ale jak patrze na filmiki z jego prekursorami to stwierdzam ze najgorsza padaka zaczęła się już po nich.



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
nie znam sie na judo, ale na tym filmiku on spada razem z tym kogo rzuca, w ten sposób do pewnego stopnia asekuruje upadek (robi to przede wszystkim wolniej bo wie ze sam tez musi upaść) najgorsze wydaja mi sie takie rzuty w ktorych przeciwnikiem rzucasz nie spadając razem z nim bo wtedy nic nie ogranicza siły z jaką możesz walnąc nim o ziemie
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
rzuty z dobiciem sa najmocniejsze ... najbardziej destrukcyjne

edytka:

Sally powiem cos z Twojej ddzialki: Wydaje mi sie, ze najmocniejsze ciosy piescia sa z samej reki bo reke mozna dopakowac itp. :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
mowie ze sie nie znam na rzutach. co to znaczy z dobiciem, to znaczy ze trzymasz w rękach i uderzesz o podłogę? tak jak w MMA jak sie jeden uwiesi w gardzie wyniesienie i walnąć nim- to mi sie wydaje najlepsze bo nie lecisz z kims,a to co oni robia na filmiku jest wogole niebezpieczne dla własnego kręgosłupa :P ale wracajac do klinczu to rzuty powinny w nim byc, bo jaki sens ma wyłaczanie techniki ktora az sie prosi zeby ją wykonać, tak jak i dźwignie, czy duszenie. wtedy jeden z drugiem woleliby boksować niż się obronnie przytulac do przeciwnika i moze MT byłby bardziej interesujący niż jest.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

nie znam sie na judo wiec na pewno nie powiem z nazwy ale wiem jak działają rzuty i nie ma tu za wiele znaczenie czy ktos umie padac czy nie, jak sie nim poprostu walnie o podłogę (głowa) to nawet nie będzie miał szans zareagować.O tym mi ktos mowił ale wierze bo uwazam to za całkiem prawdopodobne, bo niby czemu w klinczu nei ma wysokich rzutów jak być powinny?

zwierzu- najwięcej piszesz o rzeczach nie przydatnych na ringu..właśnie dlatego ze nie rozumiesz istoty sztuki walki (stylu) który nie polega na metodzie jak najprotszego pokonania danego przeciwnika (jak sie da to samym lewym prostym) tylko dązeniu do mistrzostwa w technikach, pokonaniu go w taki sposób jak nikt inny by nie potrafił. Ograniczanie technik walki do najprymitywniejszych (najprostszych technik) to niszczenie sztuk walki (i debilizm nie mniejszy niż uczenie "pod ulice"), i z pewnością kick miał tu pewien udział ale jak patrze na filmiki z jego prekursorami to stwierdzam ze najgorsza padaka zaczęła się już po nich.


Piszę,że Ty opiewasz rzeczy nieprzydatne w realnej walce :D .....Możliwe,że nie rozumiem prawdziwej filozoficzno-metafizycznej istoty sztuki walki :D ....podobno twórca aikido miał objawienie w tym zakresie ,a także podobnież też co niektórzy mnisi z klasztoru Shaolin.
Ja to jestem prosty człek :D i nie preferuję jakiś tam wysublimowanych finezji ... prymitywizmem można nazwać młóckę na weselisku głębokoprowincjonalnym :D ....albo dynamiczne zmagania żulików :D ..tylko w tych przypadkach nie występuje technika...chociaż może faktycznie - spontaniczne uliczne "wiatraki" to też jakaś technika? :D

Nie ma czegoś takiego jak "prymitywne " techniki....Boks jest prymitywny w/g Ciebie?Zawiera proste techniki,bez ubarwień i pokazowych wersji :wink: ... a jest wspaniałym sportem....ale niektórzy mówią ze jest prymitywny i dla bezmózgowców.

każda walka sprowadza się do jak najprostszych rozwiązań....reszta jest tylko nadbudówką służącą różnym celom
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Witam, temat szybko przejrzałem, ale mam na to swój pogląd. Najbardziej prestiżowe zawody uderzaczy na świecie K-1 mimo, iż przepisami nieco ograniczają MuayThai to pokazują, że zawodnicy którzy kilkukrotnie sięgali po najwyższe trofea w przeszłości byli mistrzami w MuayThai wagi ciężkiej. MuayThai uważam za styl najbardziej wszechstronny i najskuteczniejszy w walce ringowej(stójka) i realnej. Nieważne co trenujesz ważne jak reagujesz. Myślę, że Kickboxing daje dużo możliwości, ale jest zbiorem reguł do rywalizacji sportowej. Kickboxing jest bardziej legalne na świecie moim zdaniem, bo nie jest tak brutalne jak prawdziwe MuayThai, prawdziwe, a nie takie w kubraczkach, kaskach, nałokietnikach i kolanówkach. Naprawdę nie piszcie o skuteczności kopnięć z przedniej nogi, bo owszem są skuteczne, ale w zdobywaniu punktów w semi,light, taekwondo.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Mam inne zdanie na temat MT. Mial bardzo slabe rece i na gwalt w ostatnim dziesiecioleciu je poprawial.
W zasadzie boks pokazal, ze bez niego, ani rusz we wspolczesnym MMA, czy teraz K1. Mozna sobie poradzic bez "lokci", "kolan", ale jak ktos nie ma nakautujacego ciosu z reki w K1 - to niech zapomni o najwyzszych laurach.
Uwazam, ze szkolenie przekrojowe powinno sie zaczac wlasnie od boksu. Argumentem za - jest takze znakomita metodyka tego sportu. Oczywiscie to moja prywtana opinia.

Ale teraz Sallyemu - mylisz sie, co do bogactwa technik, ktore by jakoby byly potrzebne do zaskoczenia przeciwnika. Wspolczesne sporty walki, w zasadzie niesamowita konkurencja w nich wymusily niesamowita redukcje.

Na tym polegal przed laty - moim zdaniem - m.in. fenomen Kano - redukcja technik, ktore mozna przterenowac w skonczonym czasie, odswiezac je, a nie cieszyc sie, ze nasz system np. zawiera 5 tys. technik, w tym 200 "zabijajacych".

W zasadzie kazdy wie, jak technika wygrywaja najlepsi na swiecie - czy to w judo, czy MMA, czy w K1, a nawet bjj. I co z tego?

Moj kolega niegdys bardzo dobry judoka - wygrywal przez osoto gari. Wszyscy o tym wiedzieli, a on i tak wgrywal ta technika. Takie przyklady mozna mnozyc.

Z mojego podworka. Cwicze w Carlson Gracie w Londynie (teraz mam przerwe, jestem w kraju). Ku mojemu zdumieniu jak tam zaczynalem, zobaczylem, ze ja - czlowiek z Polski, ktory 90 proc. czasu treningowego uczyl sie w zasadzie sam, znam dwa razy tyle technik, co ludzie trenowani na codzien przez czarne pasy w akademii.

Ale... Oni maja te techniki opanowane do perfekcji. Znaja np. jedno wyjscie z gardy, ale doprowadzone do absurdu. Tak samo jedno, obejscie gardy, dwie, trzy techniki konczace. A ja ze 30. I co z tego... jak to oni ze wzgledu na waska specjalizacja, niesamowita kondycje - dominowali przewaznie. Bo to sa juz... wyczynowcy, a nie tylko milosnicy bjj jak ja.

Technika zaprzata umysl poczatkujacego.
O sukcesach na pewnym poziomie obok cech wrodzonych, szczescia, decyduje przygotowanie kondycyjno-silowe. To ono, a nie techniki sa nabradziej strzezona tajemnica.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Kubuś Puchatek, boks to podstawa ja o tym pisałem wielokrotnie. Bez dobrych rąk nie masz szans osiągnąć najwyższych szczytów to fakt niepodważalny mówię o K-1 i MMA o KONFRONTACJACH. Tajowie ostatnio tez zaczynają boksować i robią to dobrze. Są widoczni na ringach amatorskich, ale tam np. w Tajlandii jest większy dostęp do ringów, do walk, do treningów, częściej są konfrontacje to wszystko rozwojowi sprzyja. Ja mieszkam w Bydgoszczy miasto 400 tysięcy. Są dwa ringi, w tym jeden to chyba za czasów Papy Stamma. Nie ma bazy treningowej ogólnie. Sorry, że od tematu odbiegam, ale u nas jest polityka, nie ma walk i sportu. W Polsce ktoś imprezę robi i szumu narobi żeby kasę dostać od burmistrza, wójta, a turniej nudny, a tak naprawdę to nie ma gdzie się ponapierdalać porządnie. W Tajlandii też jest polityka, ale są walki, treningi,campy, łatwiej się wybić mimo ogromnej konkurencji. W Holandii zajmują się ustawianiem walk normalni chłopacy, a nie jacyś lalusie co trzymają paluszek w dupci urzędnika.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

Nie ma czegoś takiego jak "prymitywne " techniki....Boks jest prymitywny w/g Ciebie?Zawiera proste techniki,bez ubarwień i pokazowych wersji :wink: ... a jest wspaniałym sportem....ale niektórzy mówią ze jest prymitywny i dla bezmózgowców.


Boks nie jest prymitywny - prymitywny to jest jak ktos na przykład walczy tylko jednym ciosem (lewym prostym) a zanim wogole zacznie zacznie to musi wyczuć dystans obrywając tyle razy po twarzy ze każdą walke (wygraną) kończy z facjatą a'la kotlet. To jest prymitywizm w boksie a nie sam boks.

Co do samej idei sportu nie rozumiemy się, mnie nie chodzi o setki technik tylko o kilkadziesiąt . Oczywiście ze postawą sa te najprostsze, drugą banalna oczywistością jest ze te najprostsze tez wcale takie proste nie są, ale to nie znaczy że nie należy uczyć tych bardziej skomplikowanych. Jeżeli chodzi o TKD to zgodzę sie ze jest tu wiele rzeczy pokazowych ale na tyle fajnych ze ich uczenie to nie jest strata czasu, strata czasu to sa jakies śmieszne formy na które oni tracą czas na treningach i nie tylko oni, bo mnie jako dziecko z karate kyokushin trener przepłoszył właśnie przy pomocy form.Natomiast ciekawi mnie zwierzu które techniki muay thai uznałeś za nieprzydatne, bo tak napisałeś o ile pamiętam ze jest takich tam wiele.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Sally - w zasadzie do walki tylko lewymi prostymi sprowadza sie, czesto walka dwoch specow - na nic wiecej nie pozwalaja przeciwnikowi.
Ok. Badz zdrow.
Pozdrawiam
K_P
PS. Trener zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci. Na szczescie to sie zmienia.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Artur co do brutalności to sie z Tobą nie zgodzę. K1 jest bardziej bezwzględne bo nie ma klinczu. W Muaythai zawodnik często wykorzystuje klincz by przetrwać. Nie nadarmo wiekszość walk w K1 kończy się przed czasem.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

Naprawdę nie piszcie o skuteczności kopnięć z przedniej nogi, bo owszem są skuteczne, ale w zdobywaniu punktów w semi,light, taekwondo.

w muay thai kopnięć z przedniej nogi używa się zwykle w kombinacjach typu: frontkick+ kolano z zakrocznej, frontkick + okrężne z zakrocznej
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Gladiatorzyringu nie wiem znowu o co Tobie chodzi. MuayThai jest najbardziej brutalne i wszechstronne i to nie są moje teorie tylko opinie wielu zawodników, trenerów, kibiców, a co do atrakcyjności widowiska to zgadzam się K-1 najlepiej funkcjonuje, ale Japonia położyla chajs i tyle. Najwięksi mistrzowie co wygrywali K-1 kilkukrotnie w Japoni Tokio Dome widownia nawet 70 tysięcy w przeszłości specjalizowali się w MuayThai. Peter Aerts, Ernesto Hoost, Remy Bonjasky. Natomiast w K-1 Max Buakaw Poramuk (MuayThai) to żywa legenda i najbardziej rozpoznawalny zawodnik do 70 kg. Gladiatorzyringu na sparingi wpadnijcie i róbcie w ringu kickboxing z low czy K-1 i pokażcie, że kickboxing jest twardszy od MuayThai. Przemek daleko nie macie, a jak macie to my możemy do Was podjechać. Kurde nie chcę się kłócić na FORUM, bo ile można, ale nie ma u nas porządnej organizacji walk, bo wielu ma coś do powiedzenia, a jak przychodzi do konkretów to brak inicjatywy.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Sally,
Mylisz pojęcia.
Prymitywizm to np.wściekłe okładanie się "wiatrakami" bez składu i ładu.
Walka z użyciem minimalnej ilości technik może być prowadzona przez dwóch speców(jak napisał Kubus Puchatek).....lub początkujących zawodników, ale nie może być nazwana prymitywną.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Peter Aerts, Ernesto Hoost, Remy Bonjasky(oprócz Ramona Dekkersa) - o ile wiem nigdy nie walczyli na zasadach muay thai, tzn. z użyciem łokci.Natomiast trenowali i walczyli w/g kryteriów k-1 (z używaniem kolan i klinczu ). Ich wczesne walki były wprawdzie określane jako walki muay thai czy też thaiboxing lecz bez stosowania uderzeń łokciami.
Ale....... mogę się mylić :wink:
  • 0

budo_kokoliew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

, Remy Bonjasky...... mogę się mylić :wink:

Mylisz sie bo Remy walczyl na tych zasadach a jedna z tych walk odbyla sie w polsce przeciwnikiem bym Ignaszow ;) Oboje byli jeszcze bardzoooo mlodymi zawodnikami
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Pewnie, ze jest najbrutalny - zaklada sie rekawice na rece, a lokcie i kolana, ktorymi mozna zadac najgrozniejsze ciosy tzw. miazdzace sa odkryte, jakis absurd.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024