Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

Sally,
Mylisz pojęcia.
Prymitywizm to np.wściekłe okładanie się "wiatrakami" bez składu i ładu.
Walka z użyciem minimalnej ilości technik może być prowadzona przez dwóch speców(jak napisał Kubus Puchatek).....lub początkujących zawodników, ale nie może być nazwana prymitywną.


jakby tak spece walczyli to by nikt boksu nie oglądał :)


Trener FCK masz pod nosem (we Wrocławiu) specjalistów od Muay Thai i K 1 ostatnio była liga i jakoś nie gościłeś na niej. Moze powalcz z Punczerem z Wrocławia i innymi, pokażcie co potraficie , bo tak na forum to każdy dużo pisze :wink:
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Kiedy ostatnio widzieliście nokaut łokciem. :) Jak wogóle widzieliście. Trenowałem 9 lat kyokushinkai i ćwiczyliśmy uderzenie kantem dłoni, łokciem itd. Część to po trafieniu mogą być śmiertelne. Więc kyokushinkai to najbrutalniejszy ze styli. Spotykałem sie z ludźmi z Tsunami oni nie walczyli bo zabijali.
A teraz ad rem. Klincz w MUAYTHAI bardzo często umożliwia przetrwanie. W K1 poprostu obrywasz i żaden kloincz Ci nie pomorze. Zasada więcej technik bardziej brutalne jest dosyć uproszczona.

Akurat Arturze wiem jak walczą twoi zawodnicy, i łokcie nie sa ich domeną. Rzekłbym, że to połączenie rąk z silnymi kopnięciami. W szczycie formy Grabarek to dodatkowo niezłe przygotowanie wytrzymałościowe. Zresztą większośc walk tym wygrywał. Ale jego najgorszą wada jest wyłącznie atak frontalny. Z zawodnikiem pracującym w dystansie będzie miał duże problemy. Szczególnie pokazał to w walce w Poznaniu. Sam przyznałeś że nie był przygotowany fizycznie, ale nadal próbował walczyć w swoim stylu czyli ofensywnie. Wpadał w zawodnika. A co do proponowanych pojedynków. :) W styczniu w I połowie moi zawodnicy jadą na tydzień do Krakowa trenowac u Tomka Mamulskiego ( będzie tam kilku dobrych zawodników) w II połowie stycznia mamy wyjazd do Estoni, W Lutym walki na dużej imprezie zawodowej i chcę zrobic coś swojego, w marcu Łotwa kwiecień turniej międzynarodowy w Węgrowie. Akurat mamy gdzie walczyć. Nie interesują mnie regularne pojedynki w celu udowodnienia sobie czegoś. Interesują mnie wyniki sportowe. Od roku nie moższ dotrzeć na nasze imprezyPZKB, ale ciągle coś komus proponujesz. Zaimponujesz mi kiedy przyjedziesz np na Puchar Polski do Węgrowa i tam np Grabarek stoczy wyrównana walke np z Tomczykowskim. Jeśłi tak sie stanie to obiecuje : na imprezie mojej Grabarek bedzie walczył zawodową walkę za którą zapłacę osobiście. Oczywiście zapraszam na sparingi ale te robimy zadaniowe. Zresztą ćwiczymy zarówno z bokserami ( znany Ci Patryk - wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Okoński, aktualnu brązowy medalista mistrzostw Polski) jak i ludzmi z muaythai od Roberta. Oczywiście znajdziemy gdzieś czas na walki zawodowe jeśłi zaprosisz, ale jeśli ma to być za free to zapraszam na turnieje lub ligę. Artur takie wyzywanie klubów na pojedynek może imponuje komuś zewnątrz, ale każdy trenujący wyczynowo wie, ze to dziecinada. Dlatego odpuść sobie bo akurat mnie nie sprowokujesz. Twoje wyzwanie klubu Szlachty traktuje raczej jako hapening, bo chyba nie sądzisz że rozsądny trener zgodziłby sie na takie pojedynki. Chyba tylko jak byś zapłacił. Popieram Cię w wiadomej kwestii, ale też od strony trenerskiej znam większe autorytety w Polsce i z ich pomocy korzystam. I Tobię też to radzę. Podziwiam twoje zaangażowanie, ale niestety trzeba tez odrobine samokrytyzmu, bo to pozwala sie doskonalić.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Sally! masz na myśli okładanie się przez bokserów "wiatrakami" czy walkę z użyciem minimalnej ilości technik? :D
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
.....mam nadzieję Sally,że po bardziej wnikliwym wczytaniu się w mojego posta dostrzeżesz, że napisałem iż walka speców - MOŻE być prowadzona z użyciem minimalnej ilości technik....co nie oznacza że - MUSI :wink:
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Gladiatorzyringu naprawdę moimi ambicjami nie jest Puchar Polski w Węgrowie i czekanie na Twoje uznanie oraz łudzenie się, że coś tam może załatwisz. Ja nie rozumiem skoro masz klub wyczynowy to czemu nie było Was na Pucharze Krakowiaka. Mógłbyś pokazać to swoje K-1 oraz Mistrza low-kicka. Sally zgadza się Puncher Wrocław to bardzo dobry klub, ale nie wiedziałem, że była tam jakaś liga. Zresztą ostatnie pół roku mało startowaliśmy. Zasiedziałem się przed komputerem na FORUM i zleciało półrocze :) ale w 2009 zmienię to i będziemy jeżdzić. Mam taką nadzieję, bo czasami to mam ochotę to wszystko pierdolnąć, bo ciężki klimat w kraju. Pozdrawiam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Za granicami Polski tez jest ciezki klimat. Nie miej iluzji. Akurat nie z przedstawicielami MT, ale MMA trenowalem od czasu do czasu w Londynie - goscie maja te same problemy - brak pieniedzy, mozliwosc przebicia sie, czekanie latami na szanse.
A bez sponsora, pracujac - nie jestes w stanie przygotowac sie i utrzymywac profesjonalnej formy.

Teraz do Sally'ego. Jestes w miare bystrym facetem, zywie do Ciebie szacunek i... zastanawiam sie, kiedy zorientujesz sie, ze w lwiej czesci aspektow, ktore tutaj sa poruszane - temat Cie przerasta? (Np. boks).

Kiedy zorientujesz sie, ze wielu ludzi tutaj wypowiadajacych sie to - trenerzy z dyplomami, absolwenci AWF, ludzie z licznymi specjalizacjami, z ogromnym doswiadczeniem osobistym i asymilowanym, w koncu dorobkiem?

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Sally,
proponuję abyś obejrzał niedawną walkę Wladimira Kliczki z Hasimem Rahmanem ,a dla ułatwienia podpowiem Ci abyś zwrócił uwagę na ilość lewych prostych...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
ja to juz napisalem (uzycie lewego prostego) - walka miedzy ekspertami czasami wyglada tak samo jak miedzy poczatkujacymi, tyle, ze:

- poczatkujacy walcza tak, bo nic wiecej nie potrafia
- eksperci, bo przeciwnik nie pozwala na wiecej.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Pucharze Krakowiaka :) Niezłe a ile klubów przybyło na ten superturniej? NIestety strach ma wielkie oczy. Pewnie dlatego że jeszcze pamietasz tą sławetną ligę w Warszawie . MOże przypomnisz jak wypadli twoi zawodnicy :) NIe dziwie się, że boisz się przyjechac na jeden z najlepszych imprez w Polsce gdzie będą najlepsi.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
gladiatorzyringu na Pucharze Krakowiaka był lepszy klimat niż na Mistrzostwach Polski MuayThai, które organizowałeś w zeszłym roku w Bydgoszczy. No cóż klimat tworzą ludzie, a nie związki. Wokół F C K ostatnio jest dobry klimat, a walki ? Ciężko mi oceniać, bo powiecie, że jestem nieobiektywny. Zapraszam do konfrontacji bezpłatnie na koniec stycznia. Ciebie też Przemysławie zapraszam i Twoich zawodników może nam utrzecie nosa w ringu. To jest walka. Walka to walka o tym nie ma co pisać to trzeba przeżyć. Niech wygra lepszy i wtedy szybko organizujmy rewanże, bo to jedyna droga żeby się wzajemnie mobilizować, nakręcać i rozwijać, a o to w tym chodzi. Ile było bydgoskich klubów na Pucharze Krakowiaka? Zapraszam do AKTUALNOSCI [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] F C K już cie ma
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??

Sally,
proponuję abyś obejrzał niedawną walkę Wladimira Kliczki z Hasimem Rahmanem ,a dla ułatwienia podpowiem Ci abyś zwrócił uwagę na ilość lewych prostych...



Dobra walka choc nie zachwycajaca, ale prymitywną to jej nazwać nie można :)
to nie chodzi o ilość lewych tylko o całą towarzyszącą temu resztę. Praca na nogach, wyczucie dystansu pozawalajace unikac ciosow (Kliczko) uniki (Rahman). Po celnym lewym szedł od razu prawy, prostymi Kliczko trzymał dystans Rahman go wogole nie mógł siegnąc, właściwie od razu było widac że nie powalczy, ale prace ciałem i uniki robił ładnie z ta podwójną garda to nie był najlepszy pomysł .
W kazdym razie nie o taki prymitywizm mi chodziło ;)

Kubus Puchatek -gdzies mam dyplomy i specjalizacje, interesuje mnie tylko rzetelna wiedza w danym temacie i cenie ludzi którzy ja mają
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Nie wstydź się powiedz ile wystratowało klubów na Pucharze Krakowiaka :. 1 z twoim włącznie :) Dzwonisz w środę a w piątek imprezka. Pełne profi. Ale jak ja szukałem zawodników na impreze pokazową w Vanili to uznałeś że za późno ( dzień wcześniej) . A ja płaciłem za walkę pokazową. I może z innej beczki. Tydzień temu na imprezie zawodowej odmówił zawodnik i zadzwoniono do Ciebie na 2 dni przed to uznałeś to za brak szacunku. Tak się przynajmniej tłumaczyłeś po imprezie gdy twój zawodnik nie dojechał a potwierdziłeś jego przyjazd. Pal licho organizatora, ale jak czuł się zawodnik który czekał w szatni. Nawet nie raczyłeś zadzwonić i odwołać. To jest ta proponowana przez Ciebie współpraca dla klubów z całej Polski.
Artur pal licho twoje złośliwości bo sam nie jestem święty, ale to co robisz całkowicie znechęca do współpracy. W tym roku w PZKB było około 30 imprez gdzie były walki zawodowe. Masz kilku niexle zapowiadających się chłopaków, ale najpierw powinni powalczyć z dobrymi zaowdnikami. Po drugie muszą zobaczyć ich potencjalni organizatorzy. Tadeusz Kopciński robiący chyba najlepszą imprezę seryjną w Polsce, Jest na większości lig i MP. Węgrów współpracuje z Piotrm Siegoczyńskim i on dba o zaplecze zawodnicze imprez. Pojawienie się w Węgrowie to szansa na starty u nich a organizuje około 5 imprez z walkami zawodowymi w roku. Tomasz SKrzypek to trener kadry. Robi niezłe imprezy. Józek Warchoł co prawda żadziej bywa ostatnio, ale akurat on zna wszystkich trenerów i wie co dzieje się w kicku.

A teraz może przypomnisz pamiętna ligę, twój jedyny start na imprezie w PZKb. To wiele wyjaśni dlaczego rękoma i nogami bronisz sie startu na Pucharze w Węgrowie.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Przestań pisać, że płaciłes za walki, bo ja więcej na prąd do laptopa wydaję miesięcznie niż Ty za walkę płacisz. Nie podpieraj się kilkoma znanymi nazwiskami w jednym poście, bo to nie zmienia faktu, że my pojawimy się na każdej imprezie za godne pieniadze minimum dwa tysiace złotych za walkę dla zawodnika i jako gwiazdy to jest cena promocyjna na 2009r plus koszt przejazdu ilość kilometrów razy trzy złote kilometr i albo Panie członek zarządu stać się na taki wydatek albo nie. Jak Cię stać to zapraszam do współpracy i liczę na Ciebie. Puchar w Węgrowie nie ma problemu ośmiu mogę przywieżć, ale weż kalkulator i sobie przelicz ile to kosztuje. Pozdrawiam. Artur Krakowiak Trener Mistrzów.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
Pamiętam byłem na lidze kilka lat temu zatankowaliśmy limuzynę i pojechaliśmy do Warszawy wziąłem kilku chłopaków i przegrali walki bez uszczerbku na zdrowiu i psychice no, ale wtedy nie byliśmy jeszcze gwiazdami. Póżniej nie jeżdziłem na Waszą ligę z jednego powodu. Rafał Szlachta zabronił startów w PZKB. Przemek wyłączam komputer ja podbiję tu wieczorem, bo teraz do pracy jadę. Ulicą się opiekuję, żeby biegali małe bandziorki po sali, a nie po ulicy. Jak będziesz miał chajs to się odezwij. F C K już cie ma.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing styl czy zbior regul do rywalizacji sportowej??
A ja już po treningu. Zrobiłem testy. Między innymi Coopera. Jakie wyniki osiągają wasi zawodnicy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024