Skocz do zawartości


Zdjęcie

minusy noszenia kasku rowerowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: minusy noszenia kasku rowerowego

a ja Ci powiem taki argument za noszeniem kasku:
po tym jak wypierdzieliłam się na rowerze i przywaliłam baniakiem w chodnik...
kask pękł
gdybym była bez kasku, to pewnie najdelikatniej by było wstrząśnienie mózgu a pewnie gorzej
od tej pory nie ruszam się na rower bez kasku i wali mnie to, czy będę łysa :)


Powiedzialbym, ze najlepsza ochrona glowy jest dobra technika jazdy na rowerze a nie przebrzydly kask. Do tej techniki nalezy m.inn. nauka ukemi podczas spadania z roweru :P Ale my, zawodowcy, z rowerow po prostu nie spadamy 8)


Technika, technika, ale poza Toba sa jeszcze inni uczestnicy ruchu, ktorzy moga Cie dotkliwie poturbowac, a na dobre ukemi nie zawsze jest miejsce i czas, wiec wtedy kask jak najbardziej sie przyda :-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: minusy noszenia kasku rowerowego
osobiscie jak jezdze normalnie po drogach na miescie i tak dalej to kasku nigdy nie biore. Kask zakldam dopiero jak jade pojezdzic po lesie z gorek i tak dalej.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: minusy noszenia kasku rowerowego

osobiscie jak jezdze normalnie po drogach na miescie i tak dalej to kasku nigdy nie biore. Kask zakldam dopiero jak jade pojezdzic po lesie z gorek i tak dalej.


Zakładaj kask, nawet (a może szczególnie) w mieście... masz samochody i beton pod kołami, a nie nieruchome drzewa i ziemię. Warto.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: minusy noszenia kasku rowerowego
wiem ze warto zakladac kask ale nie lubie w nim jezdzic czuje sie jak debil :) i jakos taki ograniczony sie czuje:) jakos jeszcze nic mi sie na rowerze nie stalo a jezdze sporo lat jak skakalem troche to wtedy mialem na sobie zawsze ochraniacze.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: minusy noszenia kasku rowerowego

wiem ze warto zakladac kask ale nie lubie w nim jezdzic czuje sie jak debil :) i jakos taki ograniczony sie czuje:) jakos jeszcze nic mi sie na rowerze nie stalo a jezdze sporo lat jak skakalem troche to wtedy mialem na sobie zawsze ochraniacze.



Lepiej czuc sie jak debil, przynajmniej wieksza szansa przezycia na ulicy, gdzie wyobraznia idiotow za kolkiem jest na poziomie 2 metrow szamba.
Takze "dmuchaj na zimne", niz zastanawiaj sie nad swoim wygladem.
Nieraz widzialem jak rowerzyscie na glowie pekl kask na pol po wypadku, wiec nawet nie chce myslec co by to bylo gdyby go nie mial...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024