Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka o kyokushin karate.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
501 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Wyborowa, co ja słyszę w przyszłym tygodniu Twoja książka debiutuje na Amazon...no no jednak bezczelność i pewność siebie popłaca. Jakieś filmy masz też kręcić ha ha ciekawe o czym, a zreszta nieważne. Ty to zawsze na gwiazdę pozowałeś, więc pewnie zabawisz się teraz w jakiegoś Bassa Ruttena albo innego speca od walki... :roll:
Na dodatek jednak upracie starasz się zostać "pisarzem" bo na stronie Andrzeja Styrny - malarza z Bytomia widzę informację, że wykonał dla Ciebie rysunki do drugiej książki...metodycznej...zdaje się.


Droga Shu Lien,

nie wiem czy to bedzie przyszly tydzien, kiedy moja ksiazka zadebiutuje na globalnym rynku, faktem jest, ze w przyszlym tygodniu jestem w tej sprawie w Chicago. Nie liczac oczywiscie meczu zwyciezcow Pucharu Stanleya z Anaheim Ducks.

Nigdy nie pozowalem na gwiazde, nigdy nie musialem pozowac, bo zawsze nia bylem. ty to widzisz jako bezczelnosc, ale to jest zawsze oglad czlowieka sformatowanego do rozmiarow pudelka zapalek. A sformatowani zawsze maja pretensje do swiata, ze ktos jest od nich wiekszy.
Taka jest natura rzeczy i tylko jedno moze to zmienic - wyjscie z rozmiaru pudelka zapalek.

Otaczam sie ludzmi, ktorzy cos znacza i maja ambicje zrobic cos wiekszego niz maly, ciasny box.
I tylko z takimi utrzymuje kontakt. Na reszte szkoda czasu.
Andrzej Styrna to czlowiek wielko- i wieloformatowy. Moja druga ksiazka nabiera konkretnych ksztaltow, aczkolwiek praca posuwa sie wolno do przodu, z tego wzgledu, ze bedzie to dzielo pionierskie. To co sie w przyszlym roku ukaze bedzie zupelnie nowe, swieze, cos czego jeszcze nikt w karate nie napisal.
Przywolany przez Ciebie Bas Rutten, to klasyka sztuk walki, z ktora bardzo chetnie bede sie mierzyl, majac swiadomosc, ze jestem mniejszy. To w kazdym razie jest format, ktory mi pasuje i do ktorego zmierzam.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Wyborowa, co ja słyszę w przyszłym tygodniu Twoja książka debiutuje na Amazon...no no jednak bezczelność i pewność siebie popłaca. Jakieś filmy masz też kręcić ha ha ciekawe o czym, a zreszta nieważne. Ty to zawsze na gwiazdę pozowałeś, więc pewnie zabawisz się teraz w jakiegoś Bassa Ruttena albo innego speca od walki... :roll:
Na dodatek jednak upracie starasz się zostać "pisarzem" bo na stronie Andrzeja Styrny - malarza z Bytomia widzę informację, że wykonał dla Ciebie rysunki do drugiej książki...metodycznej...zdaje się.


Droga Shu Lien,

nie wiem czy to bedzie przyszly tydzien, kiedy moja ksiazka zadebiutuje na globalnym rynku, faktem jest, ze w przyszlym tygodniu jestem w tej sprawie w Chicago. Nie liczac oczywiscie meczu zwyciezcow Pucharu Stanleya z Anaheim Ducks.

Nigdy nie pozowalem na gwiazde, nigdy nie musialem pozowac, bo zawsze nia bylem. ty to widzisz jako bezczelnosc, ale to jest zawsze oglad czlowieka sformatowanego do rozmiarow pudelka zapalek. A sformatowani zawsze maja pretensje do swiata, ze ktos jest od nich wiekszy.
Taka jest natura rzeczy i tylko jedno moze to zmienic - wyjscie z rozmiaru pudelka zapalek.

Otaczam sie ludzmi, ktorzy cos znacza i maja ambicje zrobic cos wiekszego niz maly, ciasny box.
I tylko z takimi utrzymuje kontakt. Na reszte szkoda czasu.
Andrzej Styrna to czlowiek wielko- i wieloformatowy. Moja druga ksiazka nabiera konkretnych ksztaltow, aczkolwiek praca posuwa sie wolno do przodu, z tego wzgledu, ze bedzie to dzielo pionierskie. To co sie w przyszlym roku ukaze bedzie zupelnie nowe, swieze, cos czego jeszcze nikt w karate nie napisal.
Przywolany przez Ciebie Bas Rutten, to klasyka sztuk walki, z ktora bardzo chetnie bede sie mierzyl, majac swiadomosc, ze jestem mniejszy. To w kazdym razie jest format, ktory mi pasuje i do ktorego zmierzam.

HA HA WYBOROWA TO TY :!: :?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
no to ja sie muszę napić :wink:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
8O

nalej i dla mnie! :)
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

8O

nalej i dla mnie! :)

Na zdrowie Koźlaczku. Wyborowa potrafi zabic szaketem ha ha...i po co ja się tych wszystkich technik uczę?!
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Wyborowa jestes WIELKI filmik zajefajny OSuuuuuu!!!!!!!!
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Wyborowa potrafi zabic szaketem ha ha...i po co ja się tych wszystkich technik uczę?!


Żeby na koniec przepie ... adwersarzowi z marynary :) Jak dla mnie świetny patent na pokazy :) a mam w domu takie stare shotokanowskie karategi o gramaturze materiału 16 oz. Miałem go już utylizować a tu nowy sposób na wykorzystanie go w przyszłości. Trochę trudno go bedzie tak ciasno zwinąć ale ... tak czy siak dzięki Wyborowa.

No i nowy teskt się odrazu ciśnie na usta - WYJECHAĆ CI Z MARYNARY? TO POCZEKAJ TYLKO JĄ POSKŁADAM :) :) :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.


Wyborowa potrafi zabic szaketem ha ha...i po co ja się tych wszystkich technik uczę?!


Żeby na koniec przepie ... adwersarzowi z marynary :) Jak dla mnie świetny patent na pokazy :) a mam w domu takie stare shotokanowskie karategi o gramaturze materiału 16 oz. Miałem go już utylizować a tu nowy sposób na wykorzystanie go w przyszłości. Trochę trudno go bedzie tak ciasno zwinąć ale ... tak czy siak dzięki Wyborowa.

No i nowy teskt się odrazu ciśnie na usta - WYJECHAĆ CI Z MARYNARY? TO POCZEKAJ TYLKO JĄ POSKŁADAM :) :) :)


patent jest przede wszystkim do samoobrony. robisz sobie mlotek z kimona, przerzucasz go przez ramie i idziesz w miasto, na trening. To buduje taka pewnosc siebie, ze nie ma sensu tego nawet tlumaczyc. A jak ktos stanie na drodze i bedzie mail jakies behawioralne problemy, to mecz jest do jednej bramki.
Generalnie - to jest moja attitude jesli chodzi o karate. wszystko jest bron, tak jak moge kciuka uzyc do walki tak samo uzyje kimona, pasa, parasola, kluczy itp.
Pozy tym, takie zwiniecie kimona to swietne cwiczenie dla ramion, dloni, palcow.
Patent jest moj, efekt mojej wyobrazni i pracy. Dziele sie tym bo .... no wlasnie...

Today I will give everything I have, what I keep inside I will lose forever.

Skladanie kimona to w kazdym systemie karate podstawowa umiejetnosc, ktorej uczy sie poczatkujacych i zwykle ma sie to w wymaganiach na najnizsze kyu. Niektorzy doprowadzili ta czynnosc do estetycznej doskonalosci. wszystko pieknie zwiniete w kosteczke i bezuzyteczne. To jest przeciwienstwo mojej attitude.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Mocne :-) taki kosynierski trik :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Skladanie kimona to w kazdym systemie karate podstawowa umiejetnosc, ktorej uczy sie poczatkujacych i zwykle ma sie to w wymaganiach na najnizsze kyu. Niektorzy doprowadzili ta czynnosc do estetycznej doskonalosci. wszystko pieknie zwiniete w kosteczke i bezuzyteczne. To jest przeciwienstwo mojej attitude.


Bezuzytecznosc to epidemia dosc powszechna we wspolczesnym karate. :wink: Oby twoj filmik byl kublem zimnej wody na wybujale fantazje specjalistow od robienia z walki baletu :) Wszystko w sztukach walki mialo kiedys praktyczny charakter, lacznie z medytacja. A dzis mamy zawody w kata i semikontakt i mistrzow swiata w karate ktorzy nigdy nie odczuli solidnego kopa w d..e :wink: Pozdrawiam.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Bardzo chetnie przeczytam twoja nowa ksiazke.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.


Skladanie kimona to w kazdym systemie karate podstawowa umiejetnosc, ktorej uczy sie poczatkujacych i zwykle ma sie to w wymaganiach na najnizsze kyu. Niektorzy doprowadzili ta czynnosc do estetycznej doskonalosci. wszystko pieknie zwiniete w kosteczke i bezuzyteczne. To jest przeciwienstwo mojej attitude.


Bezuzytecznosc to epidemia dosc powszechna we wspolczesnym karate. :wink: Oby twoj filmik byl kublem zimnej wody na wybujale fantazje specjalistow od robienia z walki baletu :) Wszystko w sztukach walki mialo kiedys praktyczny charakter, lacznie z medytacja. A dzis mamy zawody w kata i semikontakt i mistrzow swiata w karate ktorzy nigdy nie odczuli solidnego kopa w d..e :wink: Pozdrawiam.


swiete slowa.
Nie mam zludzen, ze moj film bedzie jak piszesz "kublem zimnej wody".
Karate jest ogolnie w sredniowieczu. A zwlaszcza karate kontaktowe. Wyglada to tak jakby Oyama tylko umial pisac, a reszta tylko po nim przepisywala. Bo o sportowej metodyce to nikt nie slyszal. Jak slyszal to nakursie instruktora i potem jebut notatki do szafy. A myslenie i wlasna inwencja to nawet nie zostaly po
siane. Ale za to obserwuje wybujale ego, belki na pasie, obwisle brzuchy, ktore te pasy opasuja.
Jedyne co mi pozostaje to isc swoja droga i "robic roznice".
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

patent jest przede wszystkim do samoobrony. robisz sobie mlotek z kimona, przerzucasz go przez ramie i idziesz w miasto, na trening. To buduje taka pewnosc siebie, ze nie ma sensu tego nawet tlumaczyc. A jak ktos stanie na drodze i bedzie mail jakies behawioralne problemy, to mecz jest do jednej bramki.

8O 8O 8O
Jesli juz mowa o samoobronie to pierwsza zasada skutecznej obrony to raczej unikanie problemów a nie ich prowokacja. Budowanie falszywej pewnosci siebie chyba jest bez sensu bo bedzie to mecz do jednej bramki jak przeciwnik bedzie mial jakas bron. Dlatego nie mieszajmy do tego samoobrony. Po prostu fajny i pomysłowy gadżet.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.


patent jest przede wszystkim do samoobrony. robisz sobie mlotek z kimona, przerzucasz go przez ramie i idziesz w miasto, na trening. To buduje taka pewnosc siebie, ze nie ma sensu tego nawet tlumaczyc. A jak ktos stanie na drodze i bedzie mail jakies behawioralne problemy, to mecz jest do jednej bramki.

8O 8O 8O
Jesli juz mowa o samoobronie to pierwsza zasada skutecznej obrony to raczej unikanie problemów a nie ich prowokacja. Budowanie falszywej pewnosci siebie chyba jest bez sensu bo bedzie to mecz do jednej bramki jak przeciwnik bedzie mial jakas bron. Dlatego nie mieszajmy do tego samoobrony. Po prostu fajny i pomysłowy gadżet.


nie kupuje Twojego tekstu moj drogi kwck. pachnie charyzma kiszonego ogorka i wyziera z niej bez obrazy - mental czlowieka spakowanego do pudelka zapalek.
Kto zyje obawami ten nigdy nic nie wygrywa. A na samym koncu przegrywa cale swoje zycie.
Wyobraz sobie sytuacje wlasnie taka. otacza cie pieciu gosci z jakims podrecznym sprzetem a ty masz pod kurtka magnum. mozesz z nimi spokojnie negocjowac warunki ich poddania, beda goscie mieli ubaw jak im bedziesz mowil ze maga zdac sprzet i spierdalac, ale tylko do momentu, kiedy pierwszemu przestrzelisz kolano. potem musza szybko przewinac pampersa.
A Ty ? - pelny spokoj i kontrola.
Teraz- miejsce magnum podstaw swoje umiejetnosci i baw sie dobrze. dla Ciebie numer z kimonkiem to jest gadzet, a dla mnie od wielu lat poczatek zabawy w karate.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
taaa, unikanie.....

Zajmuję się tą zabawą z przerwami (np teraz) od 18 lat.
Użyć w praktyce musiał kilka, ale cieszyłem się wtedy, że nie ćwiczyłem dla spokoju duszy i harmonii ciała tylko dla celów praktycznych
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

nie kupuje Twojego tekstu moj drogi kwck. pachnie charyzma kiszonego ogorka i wyziera z niej bez obrazy - mental czlowieka spakowanego do pudelka zapalek.
Kto zyje obawami ten nigdy nic nie wygrywa. A na samym koncu przegrywa cale swoje zycie.

Do tego miejsca bylbym wstanie sie z Toba zgodzic, brzmi to jak tekst z Chlopaki nie placza, a moze nawet jest, ale mniejsza z tym. Dalsza czesc postu to juz jakas fikcja sensacyjna. Mowisz o zaskoczeniu (i slusznie bo w samoobronie to podstawa), o asie w rekawie, a idziesz ulica i machasz karatega zawinieta w czarny pas(wyciagnales i pokazales asa). Sorry ale to jest logiczna sprzecznosc. .
P.S. Czytuje czasami poradniki psychologiczne i mam wrazenie ze znasz je na pamiec. No i widze ze porady wcielasz w zycie a to jest trudne, szczerze jestem pelen podziwu. Ale Logika to tez wartosciowa nauka. Don't forget -cytat Ernesto Hoost.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.


nie kupuje Twojego tekstu moj drogi kwck. pachnie charyzma kiszonego ogorka i wyziera z niej bez obrazy - mental czlowieka spakowanego do pudelka zapalek.
Kto zyje obawami ten nigdy nic nie wygrywa. A na samym koncu przegrywa cale swoje zycie.

Do tego miejsca bylbym wstanie sie z Toba zgodzic, brzmi to jak tekst z Chlopaki nie placza, a moze nawet jest, ale mniejsza z tym. Dalsza czesc postu to juz jakas fikcja sensacyjna. Mowisz o zaskoczeniu (i slusznie bo w samoobronie to podstawa), o asie w rekawie, a idziesz ulica i machasz karatega zawinieta w czarny pas(wyciagnales i pokazales asa). Sorry ale to jest logiczna sprzecznosc. .
P.S. Czytuje czasami poradniki psychologiczne i mam wrazenie ze znasz je na pamiec. No i widze ze porady wcielasz w zycie a to jest trudne, szczerze jestem pelen podziwu. Ale Logika to tez wartosciowa nauka. Don't forget -cytat Ernesto Hoost.


rzecz w tym, ze do momentu ogladniecia mojego filmu nikt nie mial pojecia ze spodniami mozna zlamac szyjny kregoslup. wiec to dla wiekszosci cwiczacych (bo wiekszosc jednak tego filmu nie ogladala) jest dalej estetyczna czynnosc- skladanie kimona. Jak powiedzialem wczesniej, skladanie kimona to elementarz, abecadlo. Cala reszta karate dopiero potem sie zaczyna. A ile jeszcze takich "trikow" jest w karate, o ktorych nie wiesz, to w tej chwili nie bede cie oswiecal. Masz swoich nauczycieli, zawsze mozesz ich dopytac. W kazdym razie dobrze, ze moje wyeksponowanie poskladane kimono przyciagnelo Twoja uwage, bo to duza szansa na to ze nie dostrzezesz innych niebezpieczenstw.
Ostatecznie bedzie tak ze sam sie wpedzisz w dylematy, nie wiedzac czy dostaniesz drelichem, noga, reka czy zwyklym smarkiem z nosa. Logiki w tym nie bedzie zadnej. czysta gra losowa.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

esli juz mowa o samoobronie to pierwsza zasada skutecznej obrony to raczej unikanie problemów a nie ich prowokacja.


Tutaj się nie mogę w pełni zgodzić, uważam, że o ile ma się wystarczająco duże jaja i jakie takie umiejętności to właśnie prowokacją i kozactwem można prędzej uniknąć walki niż racjonalnymi gadkami typu "nie lubię się bić", "zostaw mnie zostańmy przyjaciółmi". Oczywiście nie tyczy się to każdej sytuacji.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
jak to mówili wielcy tego świata, z pozycji silniejszego łatwiej się o pokoju rozmawia
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
A przy okazji prędzej napadnięty zostanie słaby niż ktoś, kto tylko na silnego wylgąda.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Drugie, rozszerzone wydanie ksiazki "Tradycyjne Kyokushin Karate" jest juz dostepne w ksiegarniach na terenie Polski, jak rowniez w wielu ksiegarniach internetowych.
W ksiazce znalazl sie m in. tekst shihan Wiktora Fomina "Mistrzowie i liderzy Kyokushin Budo Karate".
Shihan Fomin poprowadzi w tym roku seminarium IFK Kyokushin. Impreza odbywa sie na poczatku marca w Sanoku, wiecej szczegolow na oficjalnej stronie IFK [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024