Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka o kyokushin karate.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
501 odpowiedzi w tym temacie

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Drugie, rozszerzone wydanie ksiazki "Tradycyjne Kyokushin Karate" jest juz dostepne w ksiegarniach na terenie Polski, jak rowniez w wielu ksiegarniach internetowych.
W ksiazce znalazl sie m in. tekst shihan Wiktora Fomina "Mistrzowie i liderzy Kyokushin Budo Karate".
Shihan Fomin poprowadzi w tym roku seminarium IFK Kyokushin. Impreza odbywa sie na poczatku marca w Sanoku, wiecej szczegolow na oficjalnej stronie IFK [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak widziałam już nowe wydanie w Empiku. Dla mnie to trochę niesprawiedliwe. Kupiłam sobie pierwsze wydanie, a teraz Ty dodajesz tam jakieś nowe teksty bo zmiany dotyczą nie tylko tekstu Fomina. I co teraz niby mam kupić Twoją książkę jeszcze raz??! Chyba żartujesz! Na drugi raz nie rób takich rzeczy. Jak coś nowego to w nowej książce poproszę.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
To się nazywa marketing... :)
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

To się nazywa marketing... :)

Marketing jest sprawą konieczna i to nie wymaga komentarza. Pytanie jest tylko takie, co tym marketingiem może być. Seminarium z shihanem Fominem z Moskwy to interesująca propozycja. Tym bardziej, że shihan ma ciekawe, autorskie programy samoobrony i ogromne doświadczenie. Z tego, co wiem są jeszcze wolne miejsca na seminarium w Sanoku i chyba pierwszy raz w seminarium mogą wziąć udział ludzie spoza federacji.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

To się nazywa marketing... :)

Marketing jest sprawą konieczna i to nie wymaga komentarza. Pytanie jest tylko takie, co tym marketingiem może być. Seminarium z shihanem Fominem z Moskwy to interesująca propozycja. Tym bardziej, że shihan ma ciekawe, autorskie programy samoobrony i ogromne doświadczenie. Z tego, co wiem są jeszcze wolne miejsca na seminarium w Sanoku i chyba pierwszy raz w seminarium mogą wziąć udział ludzie spoza federacji.


Sprzedaz pierwszego wydania w calosci, w przeciagu poltora roku musze odnotowac jako sukces. Drugie wydanie ma wiecej o dwadziescia kilka stron, ale nie o wieksza objetosc chodzi.
Czesc poprawek w drugim wydaniu inspirowana byla dyskusja na Budo forum, na temat tego co napisalem. Wiec komentatorzy i uzytkownic w jakim sensie maja w drugim wydaniu swoj udzial. W tym miejscu chcialem podziekowac tym, ktorzy sie do tych poprawek przyczynili.
Trening dla mnie jest ciagly wyscig i wspinaczka. Z takim zamiarem pisze nastepne rzeczy, ktore niebawem sie ukaza.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
ha, może i ja się w końcu skuszę. Spodobało mi się przelewanie krwi (choć na razie tylko swojej). ;-)
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

ha, może i ja się w końcu skuszę. Spodobało mi się przelewanie krwi (choć na razie tylko swojej). ;-)

No to dzwoń Koźlaczku i zgłaszaj swój udział w seminarium. Będzie okazja żeby wreszcie się spotkać. A że warto to ja, Shu Lien, Ci gwarantuję :D .
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

No to dzwoń Koźlaczku i zgłaszaj swój udział w seminarium. Będzie okazja żeby wreszcie się spotkać. A że warto to ja, Shu Lien, Ci gwarantuję :D .


Myślałam raczej o książce :-) Na żaden wyjazd w najbliższym czasie sobie niestety nie mogę pozwolić, bo i tak mam już ich sporo w kalendarzu, a do tego jeszcze sporo innej roboty.
Myślę, że jednak prędzej czy później nadrobimy :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Naklad drugiego wydania mojej ksiazki "Tradycyjne Kyokushin Karate. Budo i walka sportowa" prawie caly juz zszedl. Do Mikolaja bedzie posprzatane. Teraz ksiazka sie rozeszla szybciej niz pierwszy naklad.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Mam ta ksiazke w wydaniu angielskim, czy rozni sie ona. znacznie od ostatniej polskiej wersji? Kupilem tez twoja ostatnia ksiazke "Knockout!" Cwiczenia na poduchach kojaza mi sie z cwiczeniami na oponie jakie czasem aplikuje, albo z cwiczeniami na palach jak w kungfu. Ksiazka godna polecenia. Pozdrawiam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Mam ta ksiazke w wydaniu angielskim, czy rozni sie ona. znacznie od ostatniej polskiej wersji? Kupilem tez twoja ostatnia ksiazke "Knockout!" Cwiczenia na poduchach kojaza mi sie z cwiczeniami na oponie jakie czasem aplikuje, albo z cwiczeniami na palach jak w kungfu. Ksiazka godna polecenia. Pozdrawiam.


dziekuje za dobre slowo Jan.
w drugim polskim wydaniu zamieszczony jest artykul rosyjskiego shihan Fomina (6Dan) -Mistrzowie i liderzy Kyokushin karate. Zdecydowalem sie ten artykul zamiescic ze wzgledu na to, ze jest to jedyna rzetelna publikacja na temat historii Kyokushin - precyzujaca fakty i dajaca sensowna wykladnie treningu.
Historia Kyokushinkai to jest najslabsza czesc mojej ksiazki. Ustalenie faktow w kluczowych sprawach dotyczacych faktow z zycia Oyamy jest w zasadzie niemozliwa.
Wolalem o legendach nie pisac bo to umniejsza wartosc ksiazki.
Jest np. ksiazka niejakiego Lordena - postac wlasciwie znikad, gosc pisze story z tysiaca i jednej nocy i masz "Mas Oyama - legenda i dziedzictwo"- sukces ksiazki - miedzynarodowy - wartosc pozycji, zwlaszcza dla treningu, ale tez ustalenia istotnych faktow - prawie jak opowiesci Braci Grimm. Tej pozycji nie ma w bibliografii mojej ksiazki.
Jest jeszcze kilka kosmetycznych zmian miedzy pierwszym a drugim wydaniem polskim. Kilka tekstow jest dolozonych w przygotowaniu psychologicznym - o afirmacji, mental flexibility, instynkcie. Nie zmienia to generalnie tego co w pierwszym wydaniu napisalem.
Moja druga ksiazka Knockout! O treningu sily ekspozywnej z wykorzystaniem trenazera BOSU sie nie ukaze w Polsce.
W zwiazku z tym ze trening jest na BOSU, a jest to sprzet, ktory w POlsce jest wlasciwie nieznany i rowniez ze wzgledu na cene sie do general public nie sprzedaje - wydawca nie podejmie ryzyka wydania ksiazki, ktora bez sprzetu jest nie do zutylizowania.
O zaletach treningu na BOSU nie mam zamiaru nikogo przekonywac. We wszystkich dyscyplinach w ktorych utrzymanie i odzyskanie rownowagi jest kluczowe to jest podstawowy sprzet. We wszystkich dyscyplinach gdzie podstawa jest przyspieszenie i gwaltowne zatrzymanie ten sprzet jest niezbedny.

Moja ksiazka o treningu na BOSU znalazla uznanie u samego inwentora-wynalazcy tego sprzetu - Davida Weck'a, ktory o mojej ksiazce napisal:

"Knockout MACS is loaded with so many ways a martial artist can train to develop better balance, speed, and power! To have a martial artist with such experience apply his knowledge and creativity to organizing an entire conditioning with the BOSU® Balance Trainer is a real treat for me as the inventor of BOSU®. It's legit and I really like what Piotr has accomplished with this book."


Best,
David


W lutym przyszlego roku organizuje w Szwajcarii seminarium z Davidem Weck na temat "complete training system on BOSU" firmowany przez moj team MACSperform. Seminarium adresowane do trenerow spoertowych, personal trainers, etc
System obejmuje cwiczenia rozgrzewki, trening agility, sily, sily explozywnej, rozciagania, cwiczyen specyficznych dla roznych dyscyplin sportu - na przykladzie hokeja, karate i parkour/freerunning oraz kilka innych niespodzianek.
Do bedzie moja piewsza, duza, samodzielna impreza firmowana przey MACSperform i promujaca moj multiathletyczny system treningowy - MACS, na dodatek z udzialem guru treningu funkcjonalnego, prosto z Kalifornii.

Chcialbym, zeby ludzie z karate wzieli w tym udzial, ale nie mam zludzien. To co robie ma odbior w zupelnie innych srodowiskach. Karate na nowoczesny trening jest zamkniete, cwiczy stare paradygmaty oparte o hierarchie stopni, tkwiac mentalnie w XIX wieku. Nie chce dalej tego watku ekspoatowac i narzekac. Jest jak jest, fokus trzeba miec na tym co da sie zmienic i ulepszyc. Swiata nie da sie zbawic.
Stracilem sporo czasu na przepychanki i walke z wiatrkakami, z ktorymi nie da sie wygrac.
Teraz jestem w miejscu gdzie jest otwarcie na innowacje, wyobraznie i kreatywnosc jesli chodzi o trening. Wszystko podporzadkowane efektywnosci rozwiazan.
Widze rzeczy dobre w karate uprawianym w tradycyjny sposob, ale widze tez ograniczenia - dzieki temu co robie juz na wlasna reke, co nie pasuje do "systemu".
W przyszlym roku wydaje 3 kolejne ksiazki o treningu. Jedna moze ukaze sie jeszcze w tym roku. [/b]
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Wyborowa wiecej info o seminarium poprosze :
Trmin , koszta itd :)
Jesli praca pozwoli to bylbym chetny :)
my
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Wyborowa wiecej info o seminarium poprosze :
Trmin , koszta itd :)
Jesli praca pozwoli to bylbym chetny :)
my


program seminarium mam zapiety. pozostaje do wynegocjowania logistyka i udzial gosci. Mysle ze najpozniej w koncu pazdziernika (moze troche pozniej) bede wysylal pierwsze oficjalne info. event bedzie na 2 i pol dnia, od piatku wieczor do niedzieli w jednym z hoteli w poblizu lotniska w Zurichu. Dostepny w cenie bedzie skrypt do tej imprezy (ok.250 cwiczen). Uczestnicy beda certyfikowani jako BOSU trainers.
Zawartosc bedzie adresowana do PT trenerow i conditioning coaches. Rowniez zawodnikow dyscyplin gdzie sila eksplozywna i rownowaga sa wazne - karate, mma, judo, hokej, football, etc.
Impreze firmuje BOSU inwentor i moj team MACSperform.

Ja wierze ze karate moze grac w atletycznej ekstralidze. Trzeba jednak wyjsc z cienia i grac z najlepszymi. ten event to jest krok do przodu w tym kierunku.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
ok podeslij na PW bo masz 2 chetnych :)
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Wielka szkoda Wyborowa,że z takich a nie innych względów Twoja książka się nie ukaże,trochę zawiedziony jestem :cry: Zawsze można by było zamiast Bosu tak jak to zauważył Jan wykorzystać opony.No ale cóż ta to niestety bywa.
Pozostaje jeszcze czekać na książkę Cooka.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Wyborowa:
I jak sie ma cos zmienic w podejsciu do treningu w polskim kyokushin jak ludzie nie maja dostepu do edukacji? :roll:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Wielka szkoda Wyborowa,że z takich a nie innych względów Twoja książka się nie ukaże,trochę zawiedziony jestem :cry: Zawsze można by było zamiast Bosu tak jak to zauważył Jan wykorzystać opony.No ale cóż ta to niestety bywa.
Pozostaje jeszcze czekać na książkę Cooka.


Faktem jest ze BOSU w Stanach w kazdym sportowym sklepie dostaniesz za ok.120 dolarow, w Szwajcarii ten sam sprzet kosztuje 350 frankow, w POlsce 750 - 860 zl, zalezy gdzie kupujesz. Generalnie w sklepach sprzetu tego typu nie ma.
Druk ksiazki to decyzja biznesowa tak samo jak otwarcie sklepu z zegarkami IWC np. w KAtowicach. W zurichu na Bahnhofstrasse taki sklep bedzie prosperowal, w Katowicach nie ma racji bytu. Ja to rozumiem.
ksiazka dostepna jest na amazon po angielski, w wersji elektronicznej Kindle jest za 10 dolarow
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na seminarium ktore w przyszlym roku organizuje to bedzie jedna z siedmiu czesci calego programu.
Dostalem dzisiaj w nocy kilka zapytan o ta impreze. Pozwolcie panowie, ze tu zbiorczo odpowiem. W tej chciwli nie moge podac zadnych konkretnych szczegolow. Negocjuje termin i warunki przyjazdu Davida Weck do Szwajcarii i reszte szczegolow. To troche potrwa bo maile sa back and forth. Ja bede znal wszystkie koordynaty odezwe sie poszczegolnym z was na priva i rzuce tez public info.

MOzna oczywiscie uzywac opony zamiast BOSU, tak jak zwykle sznurki zamiast TRX czy szmaciana pilke zamiast skorzanej.

To fragment z mojej ksiazki o treningu na BOSU
BOSU jest wyjątkowym i bardzo skutecznym narzędziem treningowym, która ułatwia skuteczne sportowe ćwiczenia równowagi w połączeniu z maksymalnym rozwojem siły, zwinności i siły eksplozywnej. Choć istnieje wiele różnych trenazerow równowagi na rynku, które mogłyby być z powodzeniem wykorzystywane do poprawy stabilności ciała, BOSU zapewnia wyjątkową okazję do pociągu równowagi w znacznie bardziej dynamiczny sposób niż na przykład deska rownowazna. Każdy standardowa deska do cwiczen rownowagi jest ograniczona w zastosowaniu, gdyz wykorzystywana moze byc tylko w dwoch kierunkach (akcje przod-tyl lub na boki). W przypadku BOSU, kulisty ksztalt testuje rownowage wielowymiarowo, w zakresie 360 °. I mimo, że niektore deski balansowe wykorzystuja 360 ° zakres ruchu, to nadaja sie jedynie docwiczen statycznej rownowagi. BOSU natomiast umozliwia prace bardziej wszechstronna i urozmaicona, wzbogacona o dynamiczne naskoki, zeskoki, przeskoki, wykroki, itp. W walce sportowej, w takich dyscyplinach jak MMA, karate, hokej, pilka nozna etc, utrzymanie rownowagi ma dynamiczny charakter.
BOSU jest czyms znacznie wiecej niz tylko przyrzadem do cwiczenia rownowagi statycznej.

  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Benny Hill
ręce opadają... ile klubów w Polsce jest w stanie kupić Bosu? Robić w Polsce szkolenie albo wydawać książkę na którą nie będzie popytu?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Benny Hill
ręce opadają... ile klubów w Polsce jest w stanie kupić Bosu? Robić w Polsce szkolenie albo wydawać książkę na którą nie będzie popytu?


Kraj w Europie w ktorym BOSU sprzedaje sie najlepiej per capita sa Czechy. Nie Niemcy czy Anglia gdzie ludzie maja wiecej kasy i mozliwosci bezposredniego treningu i edukacji. To jest kwestia w duzej mierze mentalnosci, kultury, stylu zycia, etc.
W Toronto i okolicach jest dwiescie lodowisk, kazda szkola ma lodowisko. W calej POlsce moze sie uzbiera 200 zawodnikow grajacych w hokeja.
BOSU w Polsce to jest egzotyka. Nikt nie jest w stanie tego zmienic i nikt nie bedzie ryzykowal kasy i robil z biznesu misji edukacyjnej.
Dla chcacych dostep jest. Dlatego impreza ktora robie jest dla ludzi swiadomych tego jak cwiczyc generalnie - dla trenerow. I to tez nie wszystkich - dla tych ktorzy chca sie uczyc i grac w ekstralidze. Reszta bedzie i tak siedziec przed telewizorem, cwiczac filozofie "po co mam wstac jak i tak musze sie polozyc, po co mam sie myc jak i tak sie pobrudze".
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.
Gdy bedziesz cos wiecej wiedzial daj znac na priva. pozdr ;-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa książka o kyokushin karate.

Faktem jest ze BOSU w Stanach w kazdym sportowym sklepie dostaniesz za ok.120 dolarow, w Szwajcarii ten sam sprzet kosztuje 350 frankow, w POlsce 750 - 860 zl, zalezy gdzie kupujesz.

To są ceny oryginału. Ale, przecież nie mówimy o czymś o kosmicznej technologii, a o kawałku dmuchanej poduszki z plastikowym talerzem. O czymś na czym człowiekowi trudno ustać. To naprawdę nie jest nic niezwykłego.

Do spróbowania można kupić funkcjonalnie to samo za znacznie niższą cenę. Na ebayu pojawiały się też już używane BOSU w bardzo niskich cenach oraz tanie wersje z Chin. W mojej okolicy podobna do BOSU poducha marki Dynaso kosztuje w przeliczeniu na PLN poniżej 90 PLN.
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024