Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kimono do karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_shoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Kimono do karate
Witam,

Moje stare (kolo 8 letnie) karategi Student od Huntera, właśnie poszło w totalną rozsypkę. Stąd pytanie do Was - jakie kimona polecacie ?

Osobiście myślałem o Karate Gi Master Orient Huntera [14oz], ale w jednym ze sklepów poinformowano mnie, że firma się ostatnimi czasy popsuła i to już nie te kimona co kiedyś [mniejsza gramatura niż nominalna i nie ta jakość - ale to tylko opinia jednej osoby]. Zastanawiałem się też nad karategi Masters z firmy Maturo [14oz] - ale przyznam, że nie znam w ogóle tej firmy - nie wiem czy warto , jaka jest jakość.
Fajne kimona ma też Tokkaido - KATA MASTER (12oz), ale cena ... poza moim zasięgiem ;)

Stąd pytanie do osób, które są bardziej na bieżąco ode mnie - co polecacie za rozsądną cenę ?

Pozdrawiam wszystkich
Patryk
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Victory silver/gold w zależności od upodobania. Choć i zwykły economic się chwali jak w ogóle cała firma
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Ja użytkuję od miesiąca maturo masters 14 oz i jestem z niego bardzo zadowolony ;)
No ale cena nie jest niska ja zapłaciłem 220zł
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
"znosiłem" już kilka kimon i moim liderem jest Victory (jak wyżej wspomniano), ale Maturo to także dobra, sprawdzona firma
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Mieszkam o dwie przecznice od siedziby firmy Maturo. Sam mam Judogi tej firmy i polecam.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Maturo judogi robi całkiem całkiem - w uczciwej cenie, więc karategi pewnie też.
  • 0

budo_shoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Dzięki wielkie za pomoc.

Zdecydowałem się na Maturo Masters 14oz. i dlatego mam pytanie do Łyby - jak bardzo skurczyło Ci się kimono po praniu? I czy polecasz kupować na swój rozmiar czy większe (aby mieć zapas na stępowanie się kimona) - bo z tego co wiem to różnie u różnych producentów to wygląda (niektórzy producenci poddają materiał wstępnej obróbce termicznej przez co jest mniej podatny na stępowanie).

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Patryk
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
ja mam 180 cm i kupilem sochin na 180, pralem w 40 stopniach i sie nie skurczylo (no moze pare cm ale wyglada kozacko i pasuje idealnie)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Hmm no mi ludzie z budo radzili to kimonko przy moim wzroscie 180cm wziąć na 190cm.
Poszedłem do sklepu mierzę na 190cm i normalnie tonąłem w nim było przeogromne, sprzedawca powiedział że to jest na +190cm. Więc wziąłem na 180cm, miałem trochę stresu przy praniu (prałem w 40 stopniach) ale skurczyło się minimalnie i jest na mnie w sam raz;) Sensei z miejscowej sekcji Kyokushin słyszałem że kupuje o 20cm za duże po czym od razu je wygotowywuje i ponoć jest w sam raz.
Ale ja polecam dobrać dokładnie do swojego wzrostu;)
  • 0

budo_shoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Dzięki za info. W sumie to co producent to inaczej. W Hunterze na moje 176cm to radzili mi kimono 190 kupić ;) , ale czytałem na forum, że judogi Maturo się mało kurczą, stąd było moje pytanie o karategi - pewnie już coś robią z tkaniną, żeby potem była mało kurczliwa.

Jeszcze raz dzięki za pomoc w rozeznaniu tematu - teraz to pozostaje tylko odwiedzić stronkę producenta i.. cierpliwie czekać na przesyłkę ;)

Pozdrawiam
Patryk
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate

Dzięki za info. W sumie to co producent to inaczej. W Hunterze na moje 176cm to radzili mi kimono 190 kupić ;) , ale czytałem na forum, że judogi Maturo się mało kurczą, stąd było moje pytanie o karategi - pewnie już coś robią z tkaniną, żeby potem była mało kurczliwa.

Jeszcze raz dzięki za pomoc w rozeznaniu tematu - teraz to pozostaje tylko odwiedzić stronkę producenta i.. cierpliwie czekać na przesyłkę ;)

Pozdrawiam
Patryk

Judogi Maturo sie troche kurczą.
Ja mam 176cm wzrostu a bralem na 180. I przydaloby sie pare cm wiecej juz.
Pare razy trzeba i tak wygotowac w 90st. bo czasem sie usyfi tak ze nie chce puscic. Wiec lepiej kupic wieksze. No chyba zechcesz wygladac jak ludzi od soke Murata i nie prac wogole :) :twisted:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate

...pytanie o karategi ...

Kurczą się i to nawet w kolejnych praniach więc może lepiej kupić większe. W końcu wypierzesz w gorącej wodzie i się skurczy tak czy inaczej. Ja używam tylko maturo. Lepsze niż hunter.
  • 0

budo_shoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono do karate
Karategi właśnie przyszło - bardzo solidnie wykonane. Zamówiłem 180cm (przy wzroście 176cm) i chyba faktycznie jak ktoś wcześniej napisał robią je z lekkim nadrzutem bo jest OLBRZYMIE. Po kilku praniach powinno się troszkę skurczyć i będzie idealne.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc w wyborze karategi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024