Skocz do zawartości


Zdjęcie

nadmierna sennosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

nadmierna sennosc
Znacie jakies dobre metody na zbyt dlugie spanie?
Wrocilem pare miesiecy temu z delegacji z za granicy i z powodow rodzinnych musze jeszcze troche posiedziec w kraju. Niestety nie jestem w stanie z rana wstac, kiedy nie ma obowiazku w postaci pracy i spie do 11. Sporo przez to trace na czasie, ale nie potrafie sie zmobilizowac na tyle mocno, zeby sie dobudzic z samego rana.
Moze macie jakies sposoby na zmuszenie organizmu do zmiany biorytmu.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Organizm musi sie przyzwyczaic. A jedynym sposobem jest trening :P
Nastawiasz sobie budzik na 9 i kiedy zadzwoni nie mowisz sobie ze jeszcze 5 minut poleze. Tylko wstajesz pare pajacykow, przysiadow :) ma mnie dziala :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Zrob sobie dziecko :)

Gwarantuje pobudke o 6 rano :)

A na powaznie nikt za Ciebie nie nauczy sie samodyscypliny ... jezli tego nie umiesz/chcesz to Ci zadna porada nie pomoze.


POzdrawiam
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Z tym dzieckiem to wcale nie glupi pomysl :wink:
Wiesz co innego samodyscyplina, kiedy wstajesz do pracy, a co innego kiedy wstajesz z wlasnej woli :-)
Fakt, ze bez wlasnych checi i silnej woli nic z tego nie wyjdzie, ale mialem cicha nadzieje, ze moze macie jakies wlasdne doswiadczenia i przemyslenia, zwiazane ze zmiana trybu funkcjonowania i zmuszeniem rozleniwionego ciala do porannego treningu, zamiast poludniowego :-)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
A może po prostu potrzebujesz snu i masz braki? Nie odmawiasz se żarcia, jak potrzebujesz, to nie odmawiaj sobie też snu.
A jak faktycznie śpisz ponad miarę i bez potrzeby to kup jakiś pojebany budzik, są takie. Nie pozwolą Ci spać za cholerę. Latające, ale inne kosmosy, ktoś wrzucał jakąś stronę ostatnio, bo był taki temat z dobudzaniem się.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Moja rada: Ustawiaj budzik na budzenie co 3 - 4 h.

Po chwili juz bedziesz automatycznie wstawal :D .

Jak nie reagujesz na budzik to opij sie porzadnie woda przed snem :D

Powaznie.


Pozdrawiam
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Ustaw kilka budzików po różnych kątach pokoju (lub nawet w innym pokoju). Rano jak zaczną dzwonić będziesz musiał trochę się nachodzić, żeby je wyłączyć - dzięki temu się rozruszasz i rozbudzisz.

Na mnie to kiedyś działało :)



PZDR
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Dzieki za dobre rady :-)
Z tym spaniem to chyba wina nowego lozka, ktore kupilem, bo jest tak cholernie wygodne, ze nie idzie sie z niego wyrwac :-)
Najbardziej wkurza to, ze tyle godzin mi ucieka, ktore moglbym zagospodarowac w madry sposob, a tak jak sie obudze i troche rozruszam, to juz pora obiadowa prawie.
Tak sobie mysle, ze moze mam objawy hipersomni, chociaz to przewaznie dotyczy osob w okresie dojrzewania lub pozna faze przekwitania :-)
Jest taki paradoks, ze jak spie krotko, czyli tak jak powinien sypiac zdrowy czlowiek 7-7,5 godziny, to jestem wypoczety.
Natomiast kiedy spie 10 godzin i wiecej to potem caly dzien chodze padniety i zmeczony.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
;)

Możesz też spróbować chodzić spać wcześniej albo posłuchać rady Wookasha. Z piciem wody na noc byłbym ostrożny, bo może przypilić w środku nocy.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc

Jak nie reagujesz na budzik to opij sie porzadnie woda przed snem :D


po przebudzeniu bedzie czul takie parcie na pecherzu ze na 100% wstaniesz, w klopie sie dobudzisz i juz idzie z gorki :) :) :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
To wszystko zalezy tylko i wylacznie od Ciebie. Jak bedziesz uparty to nie pomoga zadne zlote metody. Budzik rozwalisz, opijesz sie wody wysikasz i dalej wrocisz do lozka. Poprostu musisz sam sie zmobilizowac i wstac. Zlotego srodka nie ma. Wczesniej tez spalem do 11 ale powiedzialem sobie - dosyc tego. szkoda zycia. Nastawiam budzik na 9. Na poczatku bylo ciezko ale teraz wstaje tak regularnie i jest zadowolony :)
  • 0

budo_tyfran3
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
A może poprostu chodzisz za późno spać ? Ja tak kiedyś mialem. Chodziłem spać po północy i nie było mocy żebym rano wstał. Im wcześniej przed 00:00 się położysz tym łatwiej Ci bedzie wstać
  • 0

budo_ofeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Olsztyn/Gdańsk
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Ja nawet jak jestem bardzo senny z rana to nie ma bata, ze nie wstane, poza tym wole pospac sobie 30 minut w dzien zeby zregenerowac organizm.
  • 0

budo_dam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Niedaleka

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
No ja też mam/miałem problemy ze wstawaniem. Może to być kwestia nastawienia- ja jak nie musiałem to "chciałem" wypacząć na zapas, ale byłem po takim leżakowaniu bardziej zmeczony i koło się zamykało. Może masz braki w suplementacji. Mi pomoga lecytyna, a ostatnio żeńszeń + maca. A może to placebo? Najbardzij mi pomaga plan. Plan żeby rozciągnąć się do szpagatu (wiem że to nie jest ważne żeby dobrze kopać), ale to pomaga. Wiem, że jak chcę robić szpagat tak jak przed przerwą 5letnią to musze wstawać rano i robić rozgrzewkę + dynamiczne rozciąganie. To pomaga, a i śniadanko lepiej wchodzi co dodatkowo nakręcan na cały dzień.

Powodzenia we wstawaniu!
  • 0

budo_dentist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
Temat widzę odkopany z przed miesiąca ale też coś dodam, bo może problem nadal występuje :wink: Z tego co opisujesz w pierwszym poście myślę, że jest to sprawa nastawienia. Jak się ma więcej czasu, a mniej obowiązków to człowiek przeważnie dłużej sypia. Wiem po sobie, bo sam jestem w trochę podobnej sytuacji. Dodatkowo problemem może być jesień, brak światła i zmiana klimatu, otoczenia. Jeżeli jednak przeciwstawianie się temu nie pomaga polecam melatoninę w tabletkach. Hormon ten normuje sen, a jego czasowe przyjmowanie jest całkowicie nieszkodliwe.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadmierna sennosc
ja jak nie idę do roboty to śpię opór i nie widzę problemu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024