Skocz do zawartości


Zdjęcie

kantem dłoni w szyję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
nie wiesz? przecież to proste: wyćwiczenie tego wymaga dziesiątek lat pracy. umiesz dopiero, gdy jestes pokręconym dziadkiem. z takim nikt nie będzie się bił, tylko inny dziadek. tak samo nieruchawy, jak ty. więc łatwu do trafienia, tak samo jak ty.
który którego pierwszy żgnie paluchem albo kosturem sękatym w jeden z 10 000 czułych punktów, wygrywa. i tak rodzą się legendy, że mistrza co trenował 50 lat pokonano jedym uderzeniem w takie czy śmakie zakończenie nerwowe. i tabuny baranów będą z zapałem dźgać sie paluchami na treningach, chcąc koniecznie tak samo umieć.
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Coraz bardziej jestem porażony i zniesmaczony wypowiedziami ludzi, którzy zapomnieli że SW mozna cwiczyc z innych powodów niż "napieprzanie się po ryjach w stylach bardziej skutecznych"

Serio

Dla skutecznosci te wezcie wy wszyscy sobie kupcie po gnacie ( zaden problem załatwić), albo po teleskopie i juz.

Sorki, ale już mi nerwy puszczaja jak w kazdym temacie widze takie "miażdzące" wypowiedzi.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Coraz bardziej jestem porażony i zniesmaczony wypowiedziami ludzi, którzy zapomnieli że SW mozna cwiczyc z innych powodów niż "napieprzanie się po ryjach w stylach bardziej skutecznych"

Serio

Dla skutecznosci te wezcie wy wszyscy sobie kupcie po gnacie ( zaden problem załatwić), albo po teleskopie i juz.

Sorki, ale już mi nerwy puszczaja jak w kazdym temacie widze takie "miażdzące" wypowiedzi.

A mnie poraża brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. W szczególności polecam post pierwszy.
A co do SW to się je nazywa SW bo mają służyć do walki. Jeżeli ich przeznaczeniem jest taniec to powinno się je nazywać sztuki tańca.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Jedni lubia jesc w McDonaldzie gdzie szybko dostana cos do jedzenia i zapelnia brzuch inni wola restauracje gdzie popijaja aperitif czekajac nawet godzine na jedzenie.

I jedni i drudzy sie najedza 8)

Co do filmiku - co innego potrafic robic takie rzeczy na stojacym partnerze a co innego na oporujacym napastniku ale nalezy pamietac o jedny m to nie sa techniki do walki ale do samoobrony a to dwie rozne rzeczy.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Jestem zwolennikiem wszystkich sztuk walki - zarówno tych tradycyjnych jak i bardziej "nowoczesnych" :wink: Jest to bowiem bardzo rozległa dziedzina sportu, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. I dobrze.

Jednak nie rozumiem Cię Sir_Francuz. Dziwisz się ludziom trenującym sztuki WALKI, że dążą do maksymalnej skuteczności w WALCE? Uważasz, że inny cel byłby lepszy? Jaki?

PZDR
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

.

Jednak nie rozumiem Cię Sir_Francuz. Dziwisz się ludziom trenującym sztuki WALKI, że dążą do maksymalnej skuteczności w WALCE? Uważasz, że inny cel byłby lepszy? Jaki?

PZDR

Dla przyjemności? Dla kultywowania tradycji,dla rozwoju psychicznego? Damn... litości

Sir Francuz,ja sie zżymam bo to jest jedna wielka ściema to co ten koleś robi,co innego sztuki tradycyjne a co innego zwykłe wciskanie ludziom ciemnoty i sztuczek magiczek.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
podkreślić wężykiem.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Dla przyjemności? Dla kultywowania tradycji,dla rozwoju psychicznego? Damn... litości


Chwileczkę - to jedno wyklucza drugie? Nie uważam, aby którykolwiek z tych powodów był ważniejszy/mniej ważny od wyżej wymienionego. Kwestia własnych preferencji.

Sir_Francuz pisał to w ten sposób (przynajmniej ja to tak odebrałem, jeśli błędnie to proszę o poprawienie) jakby twierdził, że cel "skuteczność w walce" jest ... "gorszy" od innych powodów skłaniających do treningów. Pytam- dlaczego?

PZDR
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Możecie powiedzieć dlaczego z całą pewnością piszecie, że to ściema? Doświadczyłem kiedyś tego uderzenia. Skutki nie były tak mocne jak na filmiku, ale i tak lekko szumiało mi w głowie. Do tego nie uderzał mnie instruktor tylko kolega który nie robił tego mocno i nie za bardzo też to umiał.
Może wypowie się ktoś kto to zna (np. ćwiczący yawarę) bo takie gdybanie nie ma sensu.
Chyba, że dobrze znacie tę technikę i jesteście autorytetami w tym temacie to zwracam honor, możliwe.

Pozdro!
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
trafiono cię w sparingu/walce czy w czasie demonstracji, gdy stałeś spokojnie? i trafiono cię tą właśnie techniką, czy zewnętrznym kantem dłoni?
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Poza tym,magiczny sposób uzdrawiania,jakieś ciągnięcia syknięcia,to tak zwana ściema dla rządnych wrażeń i magii.
Co do wiedzy,jestem studentem ratownictwa,także w temacie cucenia mam doświadczenie neico ;) i tak się NIE cuci :P
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

trafiono cię w sparingu/walce czy w czasie demonstracji, gdy stałeś spokojnie? i trafiono cię tą właśnie techniką, czy zewnętrznym kantem dłoni?


Trafiono mnie w trakcie ćwiczenia tejże techniki :wink: Ale na filmiku o którym rozmawiamy to jest właśnie demonstracja. Nie przeczę, że w walce ciężko by było to skutecznie zastosować.
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Sztuki Walki

Sztuka(wiki) - Sztuka - dziedzina działalności ludzkiej, uprawiana przez artystów. Nie istnieje jedna spójna, ogólnie przyjęta definicja sztuki, gdyż jej granice są redefiniowane w sposób ciągły, w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej, domkniętej definicji się nie mieści. Sztuka spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne, jednak nie stanowią one o jej istocie

Walka ( jest wiele definicji - probuje wybrac wlasciwą) - Walka w ujęciu wojskowym to główna kategoria działań taktycznych, rozumiana jako skupione w czasie i przestrzeni starcie dwóch przeciwstawnych stron w skali taktycznej.

Podstawowymi rodzajami walki są: obrona, natarcie oraz działania opóźniające. Wyróżnia się ponadto: działania desantowo-szturmowe, działania specjalne, wycofanie, działania nieregularne i inne.


----------
Mam nadzieje, że "TYM" razem rozumiecie że nie chce zrobić ze sztuki walki - Tańca | Tylko coś poza bezsensownym obojaniem ryja :wink: - Moze za mocno, ale inaczej sie nie da.


Edyta:

Jestem zwolennikiem wszystkich sztuk walki - zarówno tych tradycyjnych jak i bardziej "nowoczesnych" :wink: Jest to bowiem bardzo rozległa dziedzina sportu, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. I dobrze.

Jednak nie rozumiem Cię Sir_Francuz. Dziwisz się ludziom trenującym sztuki WALKI, że dążą do maksymalnej skuteczności w WALCE? Uważasz, że inny cel byłby lepszy? Jaki?

PZDR




Nie, nie, nie. Przepraszam jeżeli źle zostałem odebrany, ale popadamy w drugą z koleji skrajność. Ja, jestemy tylko przeciwnikiem skrajności - kluczowe słowo.
Skrajność to :
- dążenie by zrobić z siebie maszyne do mordowania i wypisywanie postow jak co niektorzy np. o innych cwiczących inne style (o ile pamietam kung-fu) / wypowiedź coś a'la - "Wejście w nogi i po mordzie i się skończy pajacowanie" ... Słow mi brak

A druga skrajnościa -
-- Ejjj to boli nie bij mnie przecie tylko cwiczymy ... - na to tez brak mi słow / niech czlowiek idze puzzle układać.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
OK teraz rozumiem, faktycznie początkowo błędnie to wszystko odebrałem :wink:

PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Ladnie Sir Francuz opisał termin sztuka walki.
Ale zwrócicie uwagę że same techniki w SW możemy podzielić na sensowne i debilne, technika tytułowa moim zdaniem raczej zaliczałaby się do tych drugich :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Można przytaczać wiele definicji SW ale i tak to nie zmieni faktu że tennis ma więcej wspólnego z SW niż połowa systemów które chcą sie zaliczać do SW .
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Dobry forhend w punkt nie jest zły. :twisted:
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Panie i Panowie,
podrzucam linka do bardzo podobnej techniki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

widziałem ja kilka razy na seminariach z senseiem Wingrove-m
Jesli nie wierzycie w skuteczność to zapraszam na seminaria z senseiem Terrym.
Zapewniam Was wszystkich, ze to żadna fikcja. Oczywiście zgadzam się pokaz to pokaz a awalka to walka. Jednak wątpie by w walce ktokolwiek chciałby usilnie akurat tą technikę wykonać. Jak sami wiecie do danej techniki musi być " sprzyjająca okazja" by ją zastosować więc nie ma co gdybać
pozdrawiam
:D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Aikidudi w tym temacie http://budo.net.pl/v...t=61189&start=0 zwracales uwage na pokazy z narazaniem zdrowia innych i o duzym stopniu zagrozenia i byles przeciwnikiem. A tu widze niekonsekwencje - to tez sa pokazy gdzie jest narazenie zdrowia jest bardzo duze. Ale tak jak mowilem tam tak powiem tu wszytko zalezy kto taki pokaz robi i od jego wyszkolenia. Czlowiek znany jak zrobi taki pokaz bedzie chwalony a jak czlowiek nieznany bedzie ganiony za narazanie zycia i zrowia innych 8)

A do ogolu: natura ludzka juz taka jest ze jak sie czegos nie potrafi samemu wykonac uwaza sie to za niemozliwe - mozna cwiczyc systemy walki dla rzeczy niemozliwych mozna tez dla walenia w worek i zmasakrowania przeciwnika tak jak mozna zjesc w dobrej restauracji jak i w McDonaldzie i w jednym i drugim miejscu zapelni zoladek 8)

Sa ludzie ktorym do sczescia wystarczy zapelnienie zoladka ...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
a są i tacy, którym do szczęścia potrzeba sushi z żywą rybą na tacce 8)
a jest w ogóle wypas, gdy jedzenie ucieka dokoła talerza i trzeba sprawdzać każdy liść sałaty, czy tam nie łypie okiem przypadkiem jakiś zastrachany kąsek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024