Skocz do zawartości


Zdjęcie

kantem dłoni w szyję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

a są i tacy, którym do szczęścia potrzeba sushi z żywą rybą na tacce 8)


Dlatego wszystko nalezy wyposrodkowac - bo skrajnosci sa dla mnie zbyt drastyczne :) :)
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Aikidudi w tym temacie http://budo.net.pl/v...t=61189&start=0 zwracales uwage na pokazy z narazaniem zdrowia innych i o duzym stopniu zagrozenia i byles przeciwnikiem. A tu widze niekonsekwencje - to tez sa pokazy gdzie jest narazenie zdrowia jest bardzo duze. Ale tak jak mowilem tam tak powiem tu wszytko zalezy kto taki pokaz robi i od jego wyszkolenia. Czlowiek znany jak zrobi taki pokaz bedzie chwalony a jak czlowiek nieznany bedzie ganiony za narazanie zycia i zrowia innych 8)

A do ogolu: natura ludzka juz taka jest ze jak sie czegos nie potrafi samemu wykonac uwaza sie to za niemozliwe - mozna cwiczyc systemy walki dla rzeczy niemozliwych mozna tez dla walenia w worek i zmasakrowania przeciwnika tak jak mozna zjesc w dobrej restauracji jak i w McDonaldzie i w jednym i drugim miejscu zapelni zoladek 8)

Sa ludzie ktorym do sczescia wystarczy zapelnienie zoladka ...


Martius nie wiem jak mozna porównywac dwie odmienne sytuacje.
W poprzednim wątku gość tnie mieczem i powinien trochę opanować emocje bo to nie zabawka, jednak emocje biora górę. Więc coś było nie tak, może wyszkolenie? Ręce jak wiemy też mogą skrzywdzić, ale jak powiedziałes powyżej wszystko zalezy od tego kto wykonuje pokaz i jak jest wyszkolony.Na tyle chyba znamy senseia Wingrove, ze jestesmy w stanie zaufac jego sprawności i wyczuciu. Bywam na seminariach z senseiem Wingrove i jeszcze nie widzialem by kogoś "uszkodzil".
  • 0

budo_fearless
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Nie jestem fachowcem w dziedzinie działania ucisku na punkty witalne, ale wydaje mi się, że chwilowe zamroczenie po takim uderzeniu w szyję może nastąpić. Oczywiście nie widzę zastosowania takiej techniki w rzeczywistej obronie. Inną sprawą jest także powierzchowna znajomość cucenia przez osobę wykonującą technikę.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

A do ogolu: natura ludzka juz taka jest ze jak sie czegos nie potrafi samemu wykonac uwaza sie to za niemozliwe - mozna cwiczyc systemy walki dla rzeczy niemozliwych mozna tez dla walenia w worek i zmasakrowania przeciwnika tak jak mozna zjesc w dobrej restauracji jak i w McDonaldzie i w jednym i drugim miejscu zapelni zoladek 8)

Sa ludzie ktorym do sczescia wystarczy zapelnienie zoladka ...

Aluzje kulinarne trochę mnie rozśmieszają . Mówisz że MMA jest Big Mac :D . A tak serio to naturą ludzką jest dążenie do doskonałości . Tylko dziadek Mijagi widzi sens w dostawaniu po ryju. I do tego uważa to za przejaw wyższej kultury co jest oczywiści bajką . Aha i miło że się dowiedziałem że aby zostać Fedorem lub GSP wystarczy walić w worek :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Aikidudi - dla mnie nie ma zbyt wielkiej roznicy miedzy tymi dwoma pokazami - w jednym i drugim przypadku byl pokaz z zagrozeniem dla partnera. W jednym i drugim przypadku nic sie nie stalo. A co by bylo gdyby bylo to inna sprawa




Mówisz że MMA jest Big Mac :D . A tak serio to naturą ludzką jest dążenie do doskonałości . Tylko dziadek Mijagi widzi sens w dostawaniu po ryju. I do tego uważa to za przejaw wyższej kultury co jest oczywiści bajką . Aha i miło że się dowiedziałem że aby zostać Fedorem lub GSP wystarczy walić w worek :D


Widzisz Fox jakie to mile uczucie kiedy sie mysli ze sie zrozumialo ..... jest tylko jedem maly problem aby to naprawde zrozumiec 8)
Nie przedstawiaj swoich domyslow jako moje slowa za 10 - 20 lat jak nadal bedziesz cwiczyl moze zrozumiesz ;)


Ogolnie w kazdym systemie czy tez sztuce mozna byc artysta lub po prostu rzemieslnikiem.
Niektorzy rzemieslicy zamieniaja sie w artystow niektorzy pozostaja do konca zycia rozrywka dla gawiedzi. To nie zalezy od systemu a od czlowieka.
Niejednokrotnie judocy medalisci olimpijscy szkoleni byli tylko 3-4 lata przed zawodami ale nie znaczy to ze oni znali judo znali wycinek judo ktory pozwolil im zwyciezyc. Jesli zadowala ich tylko taki sukces i zanjomosc tylko tego co pozwala im zwyciezac to OK. Ja mam wiekszy szacunek dla ich trenerow ktorzy musieli sie wykazac niezla wiedza zeby tego dokonac.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Ogolnie w kazdym systemie czy tez sztuce mozna byc artysta lub po prostu rzemieslnikiem.

Wyjaśnij mi proszę jak przejawia się artyzm np w zapasach ?

Niektorzy rzemieslicy zamieniaja sie w artystow niektorzy pozostaja do konca zycia rozrywka dla gawiedzi. To nie zalezy od systemu a od czlowieka.

Czyli mam rozumieć że jak walki Bj Penna przestaną być emocjonujące to stanie się on artystą :D

Niejednokrotnie judocy medalisci olimpijscy szkoleni byli tylko 3-4 lata przed zawodami ale nie znaczy to ze oni znali judo znali wycinek judo ktory pozwolil im zwyciezyc.

To znaczy że byli o wiele lepiej szkoleni. Albo że byli bardziej kumaci :D

Jesli zadowala ich tylko taki sukces i zanjomosc tylko tego co pozwala im zwyciezac to OK. Ja mam wiekszy szacunek dla ich trenerow ktorzy musieli sie wykazac niezla wiedza zeby tego dokonac.


Ok już na poważnie. Roy Harris pisał wielokrotnie że SW powinny się opierać na mechanice, matematyce i biologi a nie na filozofii religii etc. . Proszę nie pisz też że zrozumienie wszech rzeczy związanych z SW następuje po 20 - 30 latach. Jest to oczywiście bujda. Studia medyczne trwają 6 lat gdzie student musi pojąc większość podstawowej wiedzy. Tak samo jak zawodnik SW , jak nie opanuje podstawowej wiedzy przez 6 lat to nie ma co szukać . Potem już tylko rozwijanie się fizyczne oraz taktyczne. Oczywiście co innego trenerzy. Ale też jest faktem że jeżeli nie potrafisz omówić prostych technik po 3 latach treningu nigdy dobrym trenerem nie zostaniesz :) Nie ma tu sztywnych barier wiekowych.

A już na zakończenie tematu rozpatrzmy pod względem fizycznym techniki w temacie.
Kantem dłoni w szyje. Siła uderzenia kantem jest porównywalna z siła uderzenia pięścią w szyje , Chodź ciśnienie jakie wywiera na szyje kant może się wydawać odrobinę większe to niweluje je sztywność palców. Czyli efekt podobny a możesz sobie paluchy połamać.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Wyjaśnij mi proszę jak przejawia się artyzm np w zapasach ?


Jak uwazasz ze nie odrozni sie artysty w zapasach od zwyklego rzemieslnika to nie ma sensu wyjasnianie i tlumaczenie to i tak nic nie da 8)

Czyli mam rozumieć że jak walki Bj Penna przestaną być emocjonujące to stanie się on artystą :D


Dziwne sa tory mysli niektorych osob :)

To znaczy że byli o wiele lepiej szkoleni. Albo że byli bardziej kumaci :D


Nawet malpe mozna nauczyc jezdzic na motocyklu i na prostej ma szanse wygrac z czlowiekiem ;)

Czy jesli do klatki wpuscimy Ricksona i Goryla i goryl wygra to znaczy ze lew byl bardziej wyszkolony a moze bardziej kumaty. O zwyciestwie decyduje wiele roznych skladnikow.
Zawodnik to taka malpka do uksztaltowania aby wygrywala nie musi znac ani biofizyki ani biomechaniki ani nawet czytac nie musi potrafic ma byc konkretnie ukierunkowany na zwyciestwo i zabawianie publicznosci. Do zwyciezania wystarczy to do poznania systemu nie .

Ok już na poważnie. Roy Harris pisał wielokrotnie że SW powinny się opierać na mechanice, matematyce i biologi a nie na filozofii religii etc.


A czy ja pisze ze na religii czy filozofii - akurat mnie wiekszosc uwaza za sceptyka i probujacego wszystko wytlumaczyc nauka :) :)

Studia medyczne trwają 6 lat gdzie student musi pojąc większość podstawowej wiedzy.....


Poznac cos a zrozumiec to dwie rozne rzeczy - po 6 latach medycyny sa tacy co wiedza bardzo duzo i tacy co wiedza niewiele. Najgorzej jak ci co uwazaja ze wiedza wszystko zaczynaja leczyc ludzi no ale akurat ich bledy przykryje ziemia a to nie wyglada tak zle jak rozpadajacy sie gmach po dwoch latach od wybudowania ;)

A już na zakończenie tematu rozpatrzmy pod względem fizycznym techniki w temacie.
Kantem dłoni w szyje. Siła uderzenia kantem jest porównywalna z siła uderzenia pięścią w szyje , Chodź ciśnienie jakie wywiera na szyje kant może się wydawać odrobinę większe to niweluje je sztywność palców. Czyli efekt podobny a możesz sobie paluchy połamać.


Nie bede tego komentowal - nie wiem co studiujesz ale zapewne z biomechaniki i biofizyki opusciles troche wykladow ....

Co juz dawno zostalo udowodnione uderzenia piescia bardziej narazaja na kontuzje niz uderzenia otwarta dlonia a w tym i kantem. Nie bez potrzeby piesciarze owijaja rece tasma a to dodatkowo oslabia nadgarstki oczywisxcie mozna odpowiednio zaciskac i wzmacniac ale za to to spowalnia ruch 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Co juz dawno zostalo udowodnione uderzenia piescia bardziej narazaja na kontuzje niz uderzenia otwarta dlonia a w tym i kantem. Nie bez potrzeby piesciarze owijaja rece tasma a to dodatkowo oslabia nadgarstki oczywisxcie mozna odpowiednio zaciskac i wzmacniac ale za to to spowalnia ruch 8)

kto coś takiego niby udowodnił?. Oczywiście jak sie nie umie uderzać to się uderza kantem dłoni, ale żeby twierdzic ze to jest bezpieczniejsze to gruba przesada, bezpieczniejsze dla tego kto nie umie uderzac, ale skoro mówimy tu o SW to uwazam ze jak ktoś nie umie to niech nie uderza a nie upiera się ze technika mniej skuteczna jest bezpieczniejsza i dlatego lepsza.
Pięściarze owijają ręce taśmami nie dlatego ze uderzanie piescią jest mniej bezpieczne (i oczywiście nie osłabia nadgarstków tylko je usztywnia) tylko dlatego ze w walce w rękawicach takich uderzeń zadaje sie tak wielką ilość ze po zsumowaniu ich siła na nadgarstek jest tak wielka ze uszkodziłaby go. Do pojedynczego uderzenia pięścią zaden wyszkolony bokser nie zakładał by bandaża.
Wzmacnianie nadgarstków i prawidłowe zaciskanie zaciskanie pięćsi spowalnia ich ruch ..? 8O
Reszty nie komentuje bo delikatnie mówiąc bronisz się troche mało konkretnie Martius .. :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Pięściarze owijają ręce taśmami nie dlatego ze uderzanie piescią jest mniej bezpieczne (i oczywiście nie osłabia nadgarstków tylko je usztywnia) tylko dlatego ze w walce w rękawicach takich uderzeń zadaje sie tak wielką ilość ze po zsumowaniu ich siła na nadgarstek jest tak wielka ze uszkodziłaby go. Do pojedynczego uderzenia pięścią zaden wyszkolony bokser nie zakładał by bandaża.

No coz zapewne nie znasz sytuacji chlopakow na bramkach z klubow bokserskich i ich rozwalonych rak ja z takimi przez kilka lat stalem na bramce. Co do owijania i oslabiania to wystarczy zebys sie popytal ortopedy dlaczego np nie mozna stosowac opasek elastycznych i wszelkiego rodzaju protektorow przez dluzszy czas a Ci to bardzo fachowo wytlumaczy 8)

Wzmacnianie nadgarstków i prawidłowe zaciskanie zaciskanie pięćsi spowalnia ich ruch ..? 8O

O prawidlowym zaciskaniu piesci nic nie pisalem po pierwsze po drugie wiekszosc cwiczen stosowanych do wzmacniania nadgarstkow spowalnia ruch a rozwija sile oczywiscie nadrabiac trzeba to cwiczeniem bardziej prawidlowego toru ruchu zeby to wyeliminowac i cwiczeniami szybkosciowymi. Nie trzeba robic doktoratu na AWF aby to wiedziec wystarczy troche poczytac ksiazek z metodyki treningu. Zapewne wiesz jakie cwiczenia powoduja spowolnienie a jakie nie wiec nie bede sie rozwodzil 8)

Reszty nie komentuje bo delikatnie mówiąc bronisz się troche mało konkretnie Martius .. :wink:


A jakie jest konkretne bronienie sie - przytaczanie wypisow z ksiazek i tracenie na to czasu dla osob ktore tak naprawde i tak wszystko wiedza ?
A niech wiedza sobie wszystko i sie dobrze z tym czuja zawsze po latach sie mozna z wlasnych tekstow posmiac :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
nie potrzebuje się pytać jakichś "bokserów" bramkowych ani ortopedów jak boksować, znam się na boksie, znam wielu zawodników więc sorry ale uważam ze wiem lepiej jak trenować boks niż Ty jako trener JJ.
Nikt nie ubiera opasek uciskowych na ręce, bandaże służą usztywnieniu nadgarstków ale nikt w nich nie chodzi na co dzień . A ćwiczenia wzmacniające nadgarstki nie spowalniają (sorry ale to juz jakaś permanentna bzdura jak np. pompki na kościach czy nadgarstkach mogłyby spowalniać uderzenia)
:)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

A ćwiczenia wzmacniające nadgarstki nie spowalniają (sorry ale to juz jakaś permanentna bzdura jak np. pompki na kościach czy nadgarstkach mogłyby spowalniać uderzenia)
:)


No wlasnie jak ... i po co dalej dyskutowac 8)


Powiem tylko jedno - jesli trener wie jaki wplyw maja poszczegolne cwiczenia na zawodnika wie jakie i kiedy stosowac cwiczenia niwelujace czesc skutkow innych cwiczen.

Pytanie czy robie na zajeciach pompki - tak
Czy uderzam piescia tak - wywodze sie ze sportow uderzanych.

Rodzaj cwiczen ma mniejszy wplyw na zwodnika niz ich kolejnosc ale w samoobronie nie masz czasu na szkolenie dlugodystansowe i cwiczacy to nie sa specjalisci od techniki.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Nie bede tego komentowal - nie wiem co studiujesz ale zapewne z biomechaniki i biofizyki opusciles troche wykladow ....

Co juz dawno zostalo udowodnione uderzenia piescia bardziej narazaja na kontuzje niz uderzenia otwarta dlonia a w tym i kantem. Nie bez potrzeby piesciarze owijaja rece tasma a to dodatkowo oslabia nadgarstki oczywisxcie mozna odpowiednio zaciskac i wzmacniac ale za to to spowalnia ruch 8)

Wiem że ja nic nie wiem dlatego nic nie komentujesz. Ale wyjaśnij mi proszę jakie wykłady opuściłem . Wyjaśnij w czym moje założenia są mylne ? Moment ? Siła ? ramię działania ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Wiem że ja nic nie wiem dlatego nic nie komentujesz. Ale wyjaśnij mi proszę jakie wykłady opuściłem . Wyjaśnij w czym moje założenia są mylne ? Moment ? Siła ? ramię działania ?


Mylne sa w uproszceniu sprawy - a gdzie np powierzchnia nacisku, naturalnosc ruchu, naturalna powierzchnia styku - biofizyka/biomechanika to nie tylko fizyka na ktorej chcesz opisac sytuacje.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję


Wiem że ja nic nie wiem dlatego nic nie komentujesz. Ale wyjaśnij mi proszę jakie wykłady opuściłem . Wyjaśnij w czym moje założenia są mylne ? Moment ? Siła ? ramię działania ?


Mylne sa w uproszceniu sprawy - a gdzie np powierzchnia nacisku, naturalnosc ruchu, naturalna powierzchnia styku - biofizyka/biomechanika to nie tylko fizyka na ktorej chcesz opisac sytuacje.

Dziwne sa tory mysli niektorych osob :D
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
[quote name="Martius"]Aikidudi - dla mnie nie ma zbyt wielkiej roznicy miedzy tymi dwoma pokazami - w jednym i drugim przypadku byl pokaz z zagrozeniem dla partnera. W jednym i drugim przypadku nic sie nie stalo. A co by bylo gdyby bylo to inna sprawa


Ok, obie są niebezpieczne, ale nie oszukujmy się zawsze znajdzie się jakaś technika nawet i Twoja która jest bardziej niebezpieczna od innych. Jednak u sesnseia Wingrove-a nie było wypadku, a pokazów i seminarium ma mnóstwo. O czymś to chyba świadczy.
Nie wiem jak można powiedzieć, że w przypadku z mieczem nic się nie stało?! skąd możesz wiedziec jak głęboko i z jakim skutkiem miecz wszedł do środka? na filmiku tylko widać odbicie miecza i po chwili krew. Więc oprócz skóry mógł może nie przeciąć, ale nadciąć cos w środku np.gardło? jak dla mnie to ten pokaz z mieczem miał byc raczej sztuką cyrkową niż prawdziwą umiejętnością posługiwania się mieczem.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

A ćwiczenia wzmacniające nadgarstki nie spowalniają (sorry ale to juz jakaś permanentna bzdura jak np. pompki na kościach czy nadgarstkach mogłyby spowalniać uderzenia)
:)


A co powoduje że mięsień jest szybki albo wolny? (tzn. jakie ćwiczenia co sprawiają?)

Od czego zależą takie parametry, i co z tzw. "eksplozywnością"? (różnica pomiędzy siłą potrzebną do przesunięcia szafki a zrobienia w niej dziury)

Nurtuje mnie jak można ćwiczyć jakąkolwiek sztukę walki i nie zastanawiać się nad celowościa pewnych ćwiczeń? Jasne że w początkowej fazie treningów instruktor zabda o dobór ćwiczeń... ale co potem?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję

Zawodnik to taka malpka do uksztaltowania aby wygrywala nie musi znac ani biofizyki ani biomechaniki ani nawet czytac nie musi potrafic ma byc konkretnie ukierunkowany na zwyciestwo i zabawianie publicznosci.

i tu się mylisz.
nie musi znac tego czy tamtego, OK. ale czy niezawodnik musi je znać? czy każdemu ze swoich uczniów wyjaśniasz, jakie są fizyczne czy anatomiczne uwarunkowania tego czy tamtego ruchu? chyba nie, bo wystarczy, że zna je trener bo to jego obowiązek. mieszasz ze sobą wiele rzeczy, rozciagasz pojedyncze przypadki na ogół i w ten sposób obrażasz całą masę zawodników.

3 lata i olimpijczyk? myślisz o Kubackim zapewne. a ilu jest takich jak on? tylko z nazwisk bym prosił, to żadna tajemnica chyba...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
mam wrażenie że napisałeś "i tu się mylisz" po czym zgodziłeś się z przedmówcą
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
więc powtórzę pytanie: czy zawodnik nie musi tego wszystkiego znac, a niezawodnik musi? i zawodnik to małpka a niezawodnik to nie małpka?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kantem dłoni w szyję
Odpowiedz jest jedna - zawodnik nie musi znac tego wszystkiego aby wygrywac. To nie znaczy ze nie moze znac i tu zaczyna sie rózmica pomiedzy zawodnikiem malpka a zawodnikiem nie malpka ale wiecej jest tych pierwszych ktorzy najczesciej nie wiedza co robia dlaczego tylko robia bo trener im karze - a jesli trenera maja idiote to maja zdrowie zmarnowane kiedy skoncza kariere 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024