Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizyka w sztukach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_dmalisz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Fizyka w sztukach walki
Cześć
jestem fizykiem i trenowałem kiedyś judo i karate
interesują mnie sztuki walki ostatnio mma

pod kątem mojej profesji przeanalizowałem różne techniki ze sztuk walki
zainteresowanych zapraszam na moja stronkę

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czekam na oceny i podpowiedzi co jeszcze można by umieścić/zmienić

pozdrawiam
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
Można dodać coś o przewrotach, najpierw ciało jako bryła sztywna, a po wprowadzeniu sprężystości o padach.
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
a może coś z blokingu (nie pamiętam jak się pisze tę nazwe po angielsku), są tego filmiki na jutubie, tylko teraz tego nie moge znaleźć, tutaj koleś też to wykorzystuje, ale chodziło mi o filmiki gdzie to jest dokładnie opisane, ktoś wie o co mi w ogóle chodzi ? :D
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
wyglada ciekawie :)
i co najwazniejsze sa obrazki :D
ja jestem wzrokowcem bez obrazkow to nawet najmadrzejsze rzeczy do mnie nie przemawiaja :oops: ...a jak juz to slabo :roll:
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki

a może coś z blokingu (...) ktoś wie o co mi w ogóle chodzi ? :D


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
no no ciekawa strona ;-)
gratulacje za checi
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
Czec
Mam pytanie do autora.
Czy na pewno pęd jest brany pod uwagę przy uderzeniu? Ja zawsze uważałem za kimś, bo sam tego nie wymyśliłem, że najważniejsza jest moc. Czyli wykonana praca ale w jak najkrótszym czasie. Nie ma wątpliwości, że "siła" czyli obrażenia zależą od prędkości, ale czy to nie będzie moc?
Ja zawsze mówie : ten gość ma dużą moc uderzenia a nie siłe ani nie mówię pęd.
Ale możliwe, że co innego język potoczny a co innego ścisła fizyka.
Pozdro
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki

Czec
Mam pytanie do autora.
Czy na pewno pęd jest brany pod uwagę przy uderzeniu?
Pozdro


Głównie pęd oraz w szczególności zasada zachowania pędu i energii. Mnie się niestety ta strona nie podoba, choć temat sam uważam za ciekawy.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
Na obrazkach (np. moment siły) nie ma nic o fizyce, a byłoby fajnie gdyby właśnie na nich były zaznaczone siły itd. Poza tym fizykę najlepiej w takim przypadku uzasadniają liczby bo całą resztę ludzie intuicyjnie rozumieją.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyka w sztukach walki
Duzo pracy i inwencji. Sztuki walki to fizyka - a wlasciwie jej dzial - mechanika, fizjologia, teoria wysilku fizycznego, teoria sportu, psychologia, teoria gier, i pare innych rzeczy, ktore se nauce wymykaja. Mechanika w zastosowaniu do ludzkiego ciala ma swoja profesjonalna nazwe - biomechanika. Przedmiot regularnie wykladany na polskich AWF jako historia biomechaniki. Istotne z punktu widzenia nauki, ale malo przydatne jesli chodzi o przyszle wyniki sportowe. Swiat jest w tym momencie krok do przodu.

Jesli chodzi o sztuki walki to istotne sa jeszcze (to z biomechaniki) pozycje startowe i koncowe, Czas (zwyklo sie mowic to pieniadz, ale w przypadku sportu - sukces) i koncepcja "lancuchow kinetycznych".

Na mojej stronce mialem spor dotyczacy skretu stopy przy frontalnym kopnieciu (w karate Mae Geri) i czesc ekspertow probowala udowodnic ze kopniecie bez skretu stopy nogi podporowej jest "prawidlowe". Jesli bierze sie pod uwage energie uzyskane ze skretu stopy, ktory umozliwia ruch biodra do przodu i jednoczesnie zwieksza zasieg kopniecia, o sile nie wspomne (moze to nie koniecznie "fizyczne" okreslenie. Wiadomo ze ostatecznie stope trzeba skrecac, bez wzgledu na "madrosc" instruktora jesli chce sie kopnac mocniej.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Reasumujac, poczytalem z zainteresowaniem i wiem ze tym moge sie zawsze podeprzec, bo prawa fizyki dzialaja na ziemi (np. prawo powszechnego ciazenia). Jak ktos ma inne zdanie to zawsze moze otworzyc okno na 10 pietrze i skokiem zaprzeczyc.

pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024