Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brązowy pas a nauka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Brązowy pas a nauka?
U mnie w okolicy bieda jezeli chodzi o sztuki walki i w najblizszym czasie [od wrzesnia] mialbym mozliwosc trenowac tylko karate shotokan albo nic.
Moj dylemat jest tylko taki czy warto. Bo jedyny instruktor karate w okolicy [do ktorego moglbym chodzic] ma brazowy pas. Czy brazowy pas to wystarczajaco zeby mogl mnie czegos nauczyc ? ...nie wiem czemu ale zawsze w mojej glowce panowalo przekonanie ze czarny pas to pas mistrza i dopiero bedac w jego posiadaniu mozna przekazywac tajniki sztuki innym osoba. Nie wiem jak to jest z karate bo nigdy wlasciwie nie mialem blizszej stycznosci wiec prosilbym o wasze opinie. Koles twierdzi ze prowadzil juz sekcje karate przez pare lat [obecnie umarla ale jest szansa na odnowienie od wrzesnia -czy warto sie za to brac?]
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
Stopień stopniowi nierówny. Że czarny pas oznacza mistrza? Powiedzmy instruktora. Człowiek z brązowym pasem może Cię wiele nauczyć, oczywiście jeżeli razem z kolorem pasa idzie "olej" w głowie. Ale to samo dotyczy również innych kolorów pasa...
Spróbuj, bez tego ani rusz, a poza tym zobacz jaki jest ten instruktor poza dojo, do także jest ważne.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
Przede wszystkim poproś go o pokazanie legitymacji instruktorskiej. Jeśli ją ma to OK, jeśli zaś nie ma to nie powinieneś u niego zaczynać. Poza tym nie spodziewaj się na treningach żadnych "tajników", ale solidnego pokazu umiejętności popartego wiedzą o biomechanice, fizyce, itp. Jeżeli ktoś zaczyna opowiadać o "cudach" nie z tego świata, "stopniach wtajemniczenia" itd. to należy czym prędzej mu podziękować :-)
Powodzenia.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
Znam ludzi którzy trenują po 20 lat i od prawie dziesięciu stoją na 1 czy 2 kyu bo nie mają ochoty zdawać dalej, także kolor pasa to nie wszystko i nie podchodź do niego sceptycznie tylko dlatego że jest sempai.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
dziekuje bardzo za pomoc :D
nie omieszkam poprosic go o 'wylegitymowanie' sie :D
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

dziekuje bardzo za pomoc :D
nie omieszkam poprosic go o 'wylegitymowanie' sie :D

Posiadanie legitymacji instruktora niestety również niczego nie dowodzi. Zapytaj jeszcze czy jest ubezpieczony (oc).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

dziekuje bardzo za pomoc :D
nie omieszkam poprosic go o 'wylegitymowanie' sie :D

Posiadanie legitymacji instruktora niestety również niczego nie dowodzi. Zapytaj jeszcze czy jest ubezpieczony (oc).


OC to tez jeszcze mało. Zapytaj go tez o moralność, czy ma żonę, czy przypadkiem jej nie zdradza, jak u niego z życiem rodzinnym i czym zajmuje sie poza treningami.

myślę wtedy że będziesz miał treningi z głowy :wink:
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
lol :oops:
zone ma choc nie wiem jak z wiernoscia :P i 3 bachorow :D
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
Zapytaj tez czy jest wierzacy :) Tzn. czy wierzy w karate :roll:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

OC to tez jeszcze mało. Zapytaj go tez o moralność, czy ma żonę, czy przypadkiem jej nie zdradza, jak u niego z życiem rodzinnym i czym zajmuje sie poza treningami.myślę wtedy że będziesz miał treningi z głowy :wink:


Mnie jakoś pytają o OC i nic im złego nie robie. Ubezpieczenie jest tak samo ważne jak uprawnienia wiec nie pierniczcie głupot.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

Zapytaj tez czy jest wierzacy :) Tzn. czy wierzy w karate :roll:

hehe :D w jakim sensie? :P czy czci wieczorami posazek karateki i swoj pas :D ?
no dobra juz bez zartow :oops:

OC to tez jeszcze mało. Zapytaj go tez o moralność, czy ma żonę, czy przypadkiem jej nie zdradza, jak u niego z życiem rodzinnym i czym zajmuje sie poza treningami.myślę wtedy że będziesz miał treningi z głowy :wink:


Mnie jakoś pytają o OC i nic im złego nie robie. Ubezpieczenie jest tak samo ważne jak uprawnienia wiec nie pierniczcie głupot.

jak juz pisalem wczesniej byla by to reaktywacja sekcji ... bo sytuacja jest taka ze obecnie nie istnieje ale bylem z kolega u kolesia i mowi ze od wrzesnia jest szansa ze by byla znowu...wiec raczej waznego oc na dzis dzien nie bedzie mial :(
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

...raczej waznego oc na dzis dzien nie bedzie mial ...


Dziś nie prowadzi zajęć... heh. Jeśli jest was dwóch to zróbcie u niego lekcje prywatne 8) i więcej skorzystacie.

... bez sensu gadanie ...
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
Ja może odpowiem na pytanie zawarte w temacie (bo troche offtop sie robi ;) )
Tak, osoba z 2 czy 1 kyu jest w stanie dużo cię nauczyć (zakładając ze ta osoba zasługuje na stopień króry posiada i ma odpowiednie przygotowanie metodyczne - np. kurs instruktorski). W końcu w większości styli do 1 kyu dochodzi się po kilku latach ciężkiej pracy (ja do swojego dochodziłem np. 10 lat, z tym że zacząłem ćwiczyć w wieku lat 8, więc zajęło mi to wiecej czasu, niż gdybym zaczął trenować jako nastolatek)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
mnie tylko zastanawia dlaczego wam się wydaje że kurs instruktorski daje jakieś gwarancje poziomu nauczania?? myślicie ze pare godzin jakiegoś w większości bełkotu, a nawet jezeli tresci były by sensowne to czy ilość w pigułce może kogokolwiek do czegokolwiek przygotować??

I drugie pytanie, jakiego rodzaju gwarancje daje OC trenera dla ćwiczących. Bo nie za bardzo rozumiem.
Czy chodzi o to ze trener będzie wypłacalny jak go podacie do sądu?? :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
posiadanie papierów jest wymagane przez prawo. nie gwarantuje oczywiście jakości, ale legalność. w innym wypadku taka osoba może pójść za kratki. tak samo jak nie mozna jechać na kolonie czy obóz z dziecmi bez papierów wychowawcy kolonijnego.
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

mnie tylko zastanawia dlaczego wam się wydaje że kurs instruktorski daje jakieś gwarancje poziomu nauczania?? myślicie ze pare godzin jakiegoś w większości bełkotu, a nawet jezeli tresci były by sensowne to czy ilość w pigułce może kogokolwiek do czegokolwiek przygotować??

I drugie pytanie, jakiego rodzaju gwarancje daje OC trenera dla ćwiczących. Bo nie za bardzo rozumiem.
Czy chodzi o to ze trener będzie wypłacalny jak go podacie do sądu?? :)


Można powiedzieć, że ukończenie takiego kursu nie daje takowej gwarancji, bo tak jak wcześniej pisano w tym temacie liczy się postawa, umiejętności, posiadana wiedza. Niemniej jednak skłaniam się w stronę tego co napisał Dan, że posiadane kwalifikacje instruktorskie to podstawa do prowadzenia samodzielnej sekcji. To są ustalenia wynikające z określonych przepisów. Ubezpieczenie to nieodzowny element w prowadzeniu działalności szkoleniowej. Ubezpieczenie samych uczestników czy grupowe czy indywidualne od NW oraz co najważniejsze od OC dla instruktora. Nie daj Boże wypadek na treningu spowoduje trwały uszczerbek na zdrowiu i niestety brak OC powoduje, że z własnej kieszeni trzeba będzie rentkę dożywotnią płacić:? . W tej sytuacji te dwie a nawet trzy kwestie są najważniejsze - pomijam tu oczywiście kwestię przygotowania prowadzącego zajęcia.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?
Uprawnienia instruktorskie nie zapewniaja jakosci prowadzenia zajec od strony technicznej ale przynajmniej pokazuja odpowiedzialnosc doroslosc instruktora.

Dla mnie powadzacy zajecia ktory twierdzi ze do prowadzenia zajec nie potrzebne mu sa uprawnienia (wymagane przez prawo) jest po prostu przerosnietym nieodpowiedzialnym gnojkiem nawet majac 80 lat 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

posiadanie papierów jest wymagane przez prawo. nie gwarantuje oczywiście jakości, ale legalność. w innym wypadku taka osoba może pójść za kratki. .

dokładnie tak. A OC tez zapewnia zabezpieczenie instruktorowi a nie ćwiczącym.
Obie te rzeczy więc są zabezpieczeniem instruktora nie mającym absolutnie żadnego związku z jego poziomem nauczania.

Co do NNW obowiązkowego niby, następny przepis utopia, trzeba wiedzieć na jaką sume jest to ubezpieczenie , większości instruktorów wykręca się najniższą stawką , o czym dowiaduje się ktoś już po kontuzji, ze może sobie za tym biegac a dostanie je kies grosze rzędu 30 zł za złamaną nogę. Efekt obowiązku prawnego jest dokładnie odwrotny, bo gdyby go nie było trener uczciwie powiedziałby że nie ma NNW a nie robił z siebie idiotę ubezpieczając na taką stawkę jakby go wogóle nie było.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

... solidnego pokazu umiejętności popartego wiedzą o biomechanice, fizyce...


...a najlepiej powinien mieć doktorat z anatomii, biomechaniki, fizyki, teorii mechanizmów i powinien umieć wektorowo opisywać siły występujące we wszystkich technikach karate... :) jak nie potrafi tego zrobić to jest dupa nie instruktor...
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brązowy pas a nauka?

... z anatomii, biomechaniki, fizyki, teorii mechanizmów i powinien umieć wektorowo opisywać siły występujące we wszystkich technikach karate...


Dobrze by było, żeby chciało mu się tego uczyć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024