Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kimono Maturo 14 oz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Kimono Maturo 14 oz
Witam wszystkich chcę kupić to właśnie kimonko a jako że kosztuje 220zł chce dobrze wybrać. Mam 180 cm wzrostu na jaki wzrostu wybrać kimono żeby na mnie pasowało, gdyż jak wiadomo w pierwszym praniu zawsze sie troche kurczą.
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Najmniej rozmiar 190 :!: Maturo duzo kurcza sie po praniu.
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
To racja 10 cm zapasu powinieneś miec, sam mam 12oz z maturo i kupiłem 190 przy wzroście 174 i teraz jest w sam raz.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
A tam się kurczą.
mam dwa niebieskie matura ( 170 i 180 cm) i żadne sie nie skurczyło mimo rozlicznych prób.
To na 180 tylko mi zalega, więc łyba jeśłi reflektujesz daj znac na priva
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
za późnio na edytę: mam gi do judo więc odpada
:oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Panowie nie wiem może zmieniło się to jak szyją te kimona ale mierząc kimono na 190 czułem się jakbym wszedł w kimono ojca mając 6 lat 8O 190cm to taki wór ze nie ma możliwości żeby skurczył się na tyle żeby był dobry. Kupiłem 180 i wydaje się dobre, trochę większe niż powinno być, zobaczymy co sie stanie po praniu.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Łyba napisz jakie były dalsze losy tej 14 -tki? Ile się zeszła? Czy używasz też do "szarpania"?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz

Łyba napisz jakie były dalsze losy tej 14 -tki? Ile się zeszła? Czy używasz też do "szarpania"?

Skurczy się na 100%. Używam trzeciego już, ale ja wolę krótkie nogawki i jest w sam raz. Jeśli jest nowa i niewiele razy prana to można się trochę poszarpać. Jeśli to nie regularny grappling to nie zawodzi.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Jestem ciekawy o ile się skurczy? 3-5 czy może 10cm ?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz

Jestem ciekawy o ile się skurczy? 3-5 czy może 10cm ?

Z mojego doświadczenia wynika, że na 10 można śmiało liczyć.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Dzięki. Chyba coś żle robie bo tylko 3 cm zmniejszyłem i nadal za duże (gotuje w 90 stopniach). Może trzeba kilkukrotnie.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz

Dzięki. Chyba coś żle robie bo tylko 3 cm zmniejszyłem i nadal za duże (gotuje w 90 stopniach). Może trzeba kilkukrotnie.

Kurczy się również po kolejnych praniach.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Powiem tak, zaraz po kupieniu było w sam raz. Prałem je wyłącznie w 40 stopniach, po dwóch pierwszych praniach się skurczyło teraz już się nie kurczy. Skurczyło się na tyle że spodnie będąć na tyle długie że przykrywały mi prawie całą piętę przy noszeniu ich na pasie teraz przykrywają mi piętę dopiero jak noszę je na biodrach. Uważam że jak ktoś kupi 180 cm na 180cm wzrostu powinno być ok. Ja np lubię gdy spodnie są dłuższe niż do kostek (a długość nogawek jak u tradycyjnych w ogóle odpada) więc kupując ten rozmiar trochę nie do końca byłem zadowolony. Wyjścia jednak nie miałem bo tak jak napisałem wyżej to na 190 było tak ogromne że z pewnością byłoby za duże nawet po wygotowaniu.
Poza troche lipną rozmiarówką kimonko naprawdę super i godne polecenia. Jedyny minus to brak troczków.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Prałem w 90 stopniach dwukrotnie i suszyłem w elektr. suszarce. Skurczyły się na początku o ok.3 cm i jakby stagnacja (zaznaczam, że to inna firma ale 14 oz).
Łyba ty depczesz po spodniach? To chyba niepraktyczne?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Nie depczę, przed wypraniem były w sam raz. Zakrywały ok 3/4 pięty, czyli były długie ale nie deptałem po nich. Teraz są do kostek co bardzo mi się nie podoba.
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Jers: właśnie w tym sęk że pytanie powinno dotyczyć konkretnego producenta, odpowiedź również bo większość ma swoich dostawców/producentów materiału i tylko o konkretnym przypadku można mówić. Właśnie ponoć zarówno hokkaido jak i maturo kurczą się znacznie. Dlatego odpuściłem je sobie i wybrałem arrawazę ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Z USA ? Napisz na priva jak zrealizowali Ci zamówienie i jak to wyszło w kosztach?
  • 0

budo_shoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz
Ja mam kimono Maturo (Masters do kata) od jakiegoś pół roku. Przy wzroście 176cm wziąłem kimono na 180cm. Na początku było oooolbrzymie, po kilku praniach minimalnie się skurczyło, ale i tak jest raczej obszerne niż "w sam raz". W sumie nie wiem czy skurczyło się o 2cm. Piorę tak jak zalecił producent w 40 stopniach.

Jedyną rzeczą która na początku troszkę mi przeszkadzała był krój kimona - poły troszkę za bardzo zbiegają się pod szyją i miałem dziwne wrażenie "podduszania", ale już kimono się dołożyło, a może to ja się przyzwyczaiłem ;) . Tak poza tym to kimono to zbroja, bardzo porządnie wykonane - mam nadzieje, że posłuży mi ładnych parę lat jak poprzedni Hunter.

P.S. Spotkałem się jakiś czas temu z opinią, że firma Hunter trochę ostatnimi czasy spuściła z jakości swoich produktów - w jednym , że sklepów powiedziano mi, że oszukują na grubości/gęstości tkaniny - jestem ciekaw waszych spostrzeżeń - ja swojego Huntera Studenta miałem dobre 10 lat. Kupował ktoś od nich ostatnio ?
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz

Z USA ? Napisz na priva jak zrealizowali Ci zamówienie i jak to wyszło w kosztach?


Nie, u krajowego sprzedawcy niemal rok temu. Oczywiście napalam się na zakup w sklepie o którym jakiś czas temu rozmawialiśmy i model o wiele bardziej ekskluzywny od mojego obecnego ;) ale na chwilę obecną zmagam się z przewlekłą kontuzją kostki i okolic [eh ta starość] i nie w głowie mi zakupy, które mogą w szafie na dłużej wylądować. Ale jak wszystko będzie ok to znajomy mieszka w stanach i bywa w kraju od czasu do czasu więc nim bym się wysłużył
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kimono Maturo 14 oz

Z USA ? Napisz na priva jak zrealizowali Ci zamówienie i jak to wyszło w kosztach?


Podbijam temat :wink:
Jakieś nowości importowane testowaliście w ostatnich czasach i jesteście z nich zadowoleni?
A może ktoś kojarzy gdzie jakaś uznana marka, mająca np aprobatę WKF dla swoich produktów szyje gi. Może by tak zrobić hurtowy zakup pół rocznej produkcji i zasypać kraj tańszym a jakościowo świetnym produktem?

Jakieś pomysły na długie jesienne wieczory oprócz wylewania potu w dojo ? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024