Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin Mawashi Geri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_albtraum
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kyokushin Mawashi Geri
Witam serdecznie wszystkich użytkownikow.
Postanowiłem załozyc ten temat, ponieważ nurtuje mnie jedno zagadnienie.
Od kilku lat trenowalem Karate Shotokan, teraz postanowiłem przejsc na Kyokushin.
Powodem byla przeprowadzka do wiekszego miasta itd na ale do rzeczy.
Treningi Kyokushin zaczynam od wrzesnia ale chcialbym podszkolic sie w technice mawashi geri(oczywiscie o innych tez pamiętam:)) Czy sa jakies istotne różnice pomiedzy shotokanowskim mawashi a kyokushin?
Mam na mysli start nogi, ulozenie kolana, ciała itp. Jesli ktos znalby jakis link odwolujacy do Mawashi geri z kyokushin gdzie ukazana jest nauka krok po kroku z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin Mawashi Geri
wpisz sobie w jutuba round house kick tutorial
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin Mawashi Geri
Nie ma żadnej różnicy.
Jedno co zauważysz na początku to brak lub sporadycznie wykonywanie tej techniki z powierzchni chusoku (koshi) co jest w zasadzie standardem w szeroko rozumianym shotokan. W kyokushin mawashi-geri jest kopane głównie z użyciem haisoku.
No i oczywiście słynne kyokushinowe gedan-mawashi-geri jest tego sporo :) .

Większe różnice występują w innych elementach. Od strony kihon i ido-geiko istotne różnice będziesz miał jeszcze w pozycji ręki hikite, postawie kokutsu-dachi, która przypomina shotokanowskie neko-ashi, oraz tym że yoko-geri-keage jest zupełnie inne, a yoko-geri-kekomi to w kyokushin po prostu yoko-geri. Ponadto trochę różnic w nazewnictwie np. fudo-dachi. W podstawowych kata czyli heian (pinan) zasadniczą różnicą jest nie wykonywanie shuto-uke a w to miejsce występowanie shuto-mawsahi-uke a to zupełnie inna technika.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024