Skocz do zawartości


Zdjęcie

I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN
W dniach 23-27 lipca w Uniejowie odbyło się I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN prowadzone przez dwóch soke: dr. Jorgę oraz gościa z Ameryki soke Alexey Kunina 10 DAN z ALL JAPAN JU-JITSU INTERNATIONAL FEDERATION.

Był ktoś? Może powymieniamy wrażenia :-)
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN

W dniach 23-27 lipca w Uniejowie odbyło się I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN prowadzone przez dwóch soke: dr. Jorgę oraz gościa z Ameryki soke Alexey Kunina 10 DAN z ALL JAPAN JU-JITSU INTERNATIONAL FEDERATION.

Był ktoś? Może powymieniamy wrażenia :-)


Zaraz będzie, że się czepiam, ale tych SOKE coś ostatnimi czasy dużo :)

Nie wiem czy inni liderzy szkół karate wyrosłych z Shotokanu - Kanazawa, Nishiyama, Shirai, ś.p. T. Kase - też używają/li tego tytułu? Bo sensei Jorga jak otrzymywał od senseia Nishiyamy 8 dana w 1998 roku to nie tytułował się, z tego co kojarzę, soke jeszcze?

A ten drugi sensei pokazywał coś z Ju-jitsu czy z Karate?

Pozdr.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN
Sądząc po ciszy na oficjalnej stronie fudokan.pl to musiało być kijowo.

Marp - ani sensei Nishiyama, ani Shirai nie noszą tytułu soke, w końcu to "tylko" uczniowie Funakoshiego...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN
Zastanawiam się po co to Seinsei Jordze ? Czy to tylko nowy Fudokan robi taką szopkę ? CZy oni nie kojarzą ze ta tytułomania i wątpliwe organizacje które nadają takie tytuły właściwie tylko szkodzą dotychczasowemu dorobkowi Sensei Jorgi ?
Byłem świadkiem niezadowolenia Senseia jak go ktoś na seminarium w ten sposób zatytułował.... fak że to było w zaszłym roku.. Można zauważyć że i na Okinawie zaczyna to podobnie wyglądać - mnóstwo 10 tych danów.. 8O

Fudo
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN
chemik: takie dobre relacje jak na WSI się nie pojawiają, ale po tym oceniać szkolenie raczej nie wypada. Wszystko jest młode, więc nie wymagaj cudów. :-)

Ja tam w politykę sie nie bawię. Szczerze to mało mnie interesuje który dan ma sensei Jorga czy inni goście na zgrupowania. Dla mnie liczy się to co potrafią nam przekazać, ich wiedza i doświadczenie. A tego odmówić nikomu nie można.

Ale wiem, wiem, jestem młody i głupi..... :)

Nie jestem dobry w relacjonowaniu, taki skrót.

Gasshuku można z całym szacunkiem uznać za udane. Z Litwy przyjechała cała masa ludzi, od małych dzieci po dorosłych kandydatów na 4 dany. Soke Jorga skupił się przede wszystkim na trzech kata. Meikyo nidan, sandan i na Pinan Shodan Gichin Funakoshi. A szczególnie na zrozumieniu tych niezwykle zaawansowanych kata, ich historii, interpretacji itp. No i jak zwykle biomechanika, biomechanika, aż do znudzenia :-) Dodatkowo dla starszych osób szkolenie z nowej formuły dogrywki kumite(znajdę prawidłową pisownię nazwy to dopiszę)

Gość z Ameryki za to poprowadził seminarium JJ, często pokazując te same rzeczy z punktu widzenia karate i JJ. Ponadto w Polsce przybyło wielu nowych shodanów i nidanów.

Na szczególną uwagę zasługują napewno dwa treningi(połączone z pokazami, gośćmi i promocją nowych danów), które odbyły się na brzegu Warty - małej plaży oraz w samej rzece. Warto dodać że było to w piątek i sobotę, gdy okolica była pełna ludzi. Na samej plaży trzeba torować sobie drogę:)
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: I Międzynarodowe Gasshuku Karate FUDOKAN
Oczywiści wiedza i umiejętności to podstawa - a tego Sensei odmówić nie można . poza tym jego witalność i sprawność w tym wieku jest godna podziwu.
Tylko szopka nie potrzebna.

Ze zdjęć widać że bywały liczniejsze gashuku... 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024