Skocz do zawartości


Zdjęcie

Real Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Real Aikido
Witam moze ktoś cos napisać o tej szkole Aikido kto jest twórcą itd
są jakieś kluby real aikido w Polsce ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Fajne :-)
W naszym kraju tak się nie ćwiczy raczej.
No, może poza naszą sekcją :wink: :twisted:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
W Polsce nie ma oficjalnie żadnego klubu cwiczšcego Real Aikido. Wiem, że działajš głównie na terenie Bałkanów, Rosji, Ukrainy, chyba jeszcze Grecji.
Wymyœlił to coœ p. Lubomir Vracherevicz mieszkajšcy chyba w Jugosławii (obecnie Serbia).
Miałem z nimi kontakt w Moskwie - jest kilka fajnych patentów ale czy to jest jeszcze aikido czy tylko została nazwa - nie mnie to oceniać :wink: .

Pancer (który niebieskie gi zakłada nie do aikido :wink: )
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Wygląda na twarde Aikido :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

Wygląda na twarde Aikido :)

Imho wygląda na normalne Aikido :D
Można ćwiczyć techniki Aikido, że tak się wyrażę, konkretnie a można tak, jak na filmie Przemka, gdy uke efektownie przewracał się, rażony gromem, gdy Shihan Tamura lekkim machnięciem dłoni odganiał mu muchę z czoła :wink: :lol:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
mam nadzieje ze jakis blad stazowicza nie spowoduje ze aikido Shihan Tamury bedzie uwazane za "kabuki"...bo sa tez w sieci inne filmiki z zupelnie innym treningiem shihan Tamury-bardziej konkretnie->[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdro
  • 0

budo_gorwin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tu i tam...

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

Imho wygląda na normalne Aikido :D

Przepraszam bardzo za wtrącanje... Ale przypomina się żartobliwe porównanie różnych stylów aikido. Na przykład, Ki Aikido - technicy robią się w odległości, siłą myśli. O Realnemu Aikido tam mówiło się, że napastnik zabija się pierwszym atemi, po czym na biezdychannom ciele robi się jakieś nikkyo. :D
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

post

Hej witaj! na forum.
I kogoóż moje zmęczone oczy widzą w waszym klubie w dziale aktualnoci w trakcie The Kiev mission jak grywał kiedyś Tangerine Dream [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8) :D :idea:
STARA GWARDIA RULEZ :!: :!: :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

Hej witaj! na forum.
I kogoóż moje zmęczone oczy widzą w waszym klubie w dziale aktualnoci w trakcie The Kiev mission jak grywał kiedyś Tangerine Dream [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8) :D :idea:
STARA GWARDIA RULEZ :!: :!: :wink:


...hmhmh...............zaraz....zaraz.........skad ja znam ta lysinke.......???? :? :lol: :wink:
  • 0

budo_gorwin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tu i tam...

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

STARA GWARDIA RULEZ :!: :!: :wink:

Jeśli mówić najczystszą prawdę... Bez przesady... Skromne... To po prostu najlepszy! :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Славомир Шевчик сэнсэй
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

Славомир Шевчик сэнсэй


POLSKA!!!! :) :) :P 8)

P.S Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

Wygląda na twarde Aikido :)


Wygląda jak aikido na dużej prędkości - po prostu. Podoba mi się to tempo, przy nim niewidzialne stają się nawet ściemki, a nawet urastają do tajemniczych mocy :)
W polsce tak się nie uczy (bo i po co?), ale nie ma żadnego powodu by na pewnym poziomie tak się z kolegami pobawić.
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Jak widziałem początek to była tam Gozo Shioda, twórca Yoshinkan Aikido. Natomiast to co widziałem potem z Yoshinkan Aikido nie miało za wiele wspólnego, techniki wykonywane były niechlujnie, uke padali "na ochotnika", ruchy były obszerne i szerokie, a to co w Yoshinkan Aikido jest bardzo charakterystyczne czyli stabilna pozycja i zachowanie linii centralnej za bardzo nie istniało.
W Polsce mamy Yoshinkan na Śląsku, plus były Shudokan, który wrócił do nauk Yoshinkanu. Sam Yoshinkan w Japonii właśnie przeżywa rozłam i poszczególne organizacje światowe przyłączają się to do Kancho Kyoichi Inue który był głową Yoshinkan'u przez wiele lat po śmieci Gozo Shiody, to do młodego Shiody(syna), który nie został mianowany głową szkoły po śmierci swego ojca ale ambicje widac ma większe czym doprowadził do rozłamu szkoły. Więc jeżeli ktoś szuka aikido w bardziej dynamicznej formie niech szuka pon Yoshinkai , Yoshinkan, czy Shudokan.
Jak dla mnie REAL AIKIDO to nic innego jak sprytny chwyt marketingowy opowiadający na zapotrzebowanie rynku - "aikido nieskuteczne, bla bla, za mało realne bla bla ... " wiec ktoś wpadł na pomysł. Jeszcze jak będzie się to samo pokazywac w kominiarkach i w moro to już w ogóle będzie REAL FULL STREET COMBAT KI AIKIDO.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

spoko
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Ja bym powiedział tak. Pierwsza walka faceta w hakamie :) . Byc może jest instruktorem aikido ale pokazywał głównie techniki BJJ. Dobrze o nim świadczy widac się rozwija wielowątkowo. PS. różnica wagi z 15 kg z pewnością mu pomogła :lol:
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
kiedys w jakimś czasopismie na temat sztuk walki czytałem że yoshinkan Aikido jest bardziej twarde dynamiczne realne od pozostałych szkół( styli) podobno w niektórych szkołach trenuje sie równiez uderzenia i kopniecia trenuje sie na makiwarze i ze ten styl aikido jest trenowany w japonskiej policji
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Chłopaki fajnie się bawią, ale ja tu nie widzię ani trochę aikido. 8)
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido
Jak to nie? Kiedyś któryś z sensei stwierdził (pojawiło się to stwierdzenie na tym forum) że nawet Robinson na wyspie mógłby ćwiczyć aikido ćwicząc wyłaćznie ukłony...
Facet próbował w pierwszej części wykonać i kote-gaeschi i irimi-nage, ale jakoś nie wyszło... To rozsądnie zastosował łagodne techniki, dostosowane do sytuacji, aby uświadonić przeciwnikowi bezcelowość jego wysiłku. Dla mnie w wymiarze etycznym aikido. 100% :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Real Aikido

Facet próbował w pierwszej części wykonać i kote-gaeschi i irimi-nage, ale jakoś nie wyszło...

Bo pewnie tych technik nie da się robić będąc pochylonym i na sztywnych nogach.
Ten film pokazuje tylko, że w kulankach masa i siła zwycięża z młodością.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024