Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weryfikacje stopni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Weryfikacje stopni
W kilku tematach o Kyokushinie pojawiają się wątki o weryfikacjach stopni. Żeby nie zaśmiecać innych głównych tematów postanowiłem zrobić ten.

U nas jest tak , że osoby przychodzące do Seido zachowują swoje stopnie i nikt nie każe im zdejmować swoich zdobytych wcześniej pasów. Kaicho Nakamura uważa, że nie można przekreślić historii i wysiłku każdego człowieka jaki wcześniej włożył na swojej drodze karate . Oczywiście nie są to stopnie Seido i weryfikacja nastepuje po jakimś czasie, aż ten ktoś opanuje odpowiedni materiał.
Żeby dana osoba nie była przez innych źle postrzegana że np. ma shodan a nie zna materiału , to na pierwszym zgrupowaniu przedstawia się taką osobę i informuje wszystkich , że np. pan Kowalski posiada stopień dan w stylu '' x " a teraz uczy się Seido i wszystko jest jasne i nikt z tego nie robi problemu.
Takiej osobie przydziela się tzw. opiekuna , który pomaga mu poznać wymagany materiał . Po jakimś czasie osoba ta przystępuje do egzaminu na taki stopień jaki wczesniej posiadała i jak zda egzamin to otrzymuje stopień w Seido. Jak ktoś nie zda egzaminu, a tak też się zdaża , to nie otrzymuje stopnia niższego , w ogóle nie otrzymuje stopnia w Seido , tylko Kaicho wyznacza kolejny termin aż osoba ta zdoła się nauczyć i zdac.
Uważam, że to jest w porządku. Nikt nie czuje się urażony , zdołowany . To jst OK

Pozdrawiam
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
W Enshin osoba posiadajaca czarny pas w innym stylu decydujaca sie na zmiane stylu otrzymuje pomaranczowy pas. Nikt Ci nie zabiera Twojego stopnia w legitymacji na stronie "Inne style" wpisany jest Twoj stopien np. w moim przypadku 3 dan Oyama Karate W.O.K.O. Widzisz Raphel mysle ze ten system jest lepszy ,dlaczego, np. na ogolnopolskim obozie czy miedzynarodowym seminarium nie wszyscy Cie znaja, mialem tego przyklad na ostatnim seminarium w U.K. gdzie byly ekpy z Niemiec i Polski. Nie musialem tlumaczyc zmieniajacym sie partnerom ze czegos nie umiem,partner patrzyl na moj pas i wiedzial ze w Enshin jestem poczaitkujacy ,ale mam juz doswiadczenie w sztukach walki. Ale jak to sie mowi co styl to obyczaj, pozdrawiam Seido zrobiliscie kawal dobrej roboty w polskim knock-down karate.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
Przy tej okazji mozna by sie zastanowic dlaczego w ogole ludzie zmieniaja styl lub organizacje. Na wlasny uzytek dziele ich na dwie grupy:
Pierwsza to wszelkiej masci niespokojne duchy, politycy-intryganci, lowcy szybkich danow, ludzie skloceni ze swoim srodowiskiem itd.
Druga grupa to ludzie poszukujacy, ktorzy chca sie rozwijac, glodni wiedzy i umiejetnosci, lub chcacy stworzyc lepsze warunki rozwoju swoim podopiecznym.

Przyznam ze nie rozumiem zmian typu: z jednego Kyokushin do drugiego Kyokushin, jaka tu roznica, jak z deszczu pod rynne. Podobne programy, wymagania, zawody, ostatecznie tez podobne problemy. Osobiste animozje to moim skromnym zdaniem powod niewystarczajacy (czesto z brakiem samokrytyki i pokory w tle)

Na szczescie do nas z racji sporych roznic technicznych trafiaja raczej ludzie spragnieni rozwoju, ktorzy czesto na wlasna reke probowali sie doksztalcac, jezdzili dodatkowo na zajecia to tu to tam, poszerzali horyzonty itd. Czesto tez z tego powodu byli krytykowani w swoich macierzystych stylach/organizacjach.
Weryfikacja takich ludzi to czysta przyjemnosc! Konieczne jest tez dosc indywidualne podejscie i pomoc. Ogolnie jest u nas tak ze ludzie z systemow kontaktowych moga nosic swoj pas, a nastepnie musza zdac na shodan zgodnie z naszymi wymaganiami. Przechodza do nas rowniez ludzie z Jiu-Jutsu, Sambo, Muay Thai czesto z juz istniejacymi klubami. W takiej sytuacji najwazniejsza staje sie pomoc klubowi, stworzenie warunkow rozwoju, szybkie nauczenie trenera wlasciwej metodyki, "wyszlifowania" brakujacych elementow. Sama weryfikacja wychodzi niejako w praniu i staje sie zabiegiem dosc formalnym chociaz dosc bolesnym :D ( egzamin) Jesli mieli wyzsze stopnie moga w skroconym czasie zdawac na nie juz w Sei Budokai.

Ps. Nasze oplaty egzaminacyjne za stopnie mistrzowskie naleza do najnizszych w kraju, np. shodan- 150 euro. Bo to praca nad soba a nie zasobnosc portfela ma decydowac o posiadanym stopniu :wink:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
co za bzdury kurcze niezle przeciez w MT nie ma stopni więc co chcesz weryfikowac ,a jujitsu to nie wolna walk :)
Piszesz ,że najtańsze ,a ja ostatnio widziałem cennik w kan i co shodan kosztuje 230 zlotych :)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni

W kilku tematach o Kyokushinie pojawiają się wątki o weryfikacjach stopni. Żeby nie zaśmiecać innych głównych tematów postanowiłem zrobić ten.

U nas jest tak , że osoby przychodzące do Seido zachowują swoje stopnie i nikt nie każe im zdejmować swoich zdobytych wcześniej pasów. Kaicho Nakamura uważa, że nie można przekreślić historii i wysiłku każdego człowieka jaki wcześniej włożył na swojej drodze karate . Oczywiście nie są to stopnie Seido i weryfikacja nastepuje po jakimś czasie, aż ten ktoś opanuje odpowiedni materiał.
Żeby dana osoba nie była przez innych źle postrzegana że np. ma shodan a nie zna materiału , to na pierwszym zgrupowaniu przedstawia się taką osobę i informuje wszystkich , że np. pan Kowalski posiada stopień dan w stylu '' x " a teraz uczy się Seido i wszystko jest jasne i nikt z tego nie robi problemu.
Takiej osobie przydziela się tzw. opiekuna , który pomaga mu poznać wymagany materiał . Po jakimś czasie osoba ta przystępuje do egzaminu na taki stopień jaki wczesniej posiadała i jak zda egzamin to otrzymuje stopień w Seido. Jak ktoś nie zda egzaminu, a tak też się zdaża , to nie otrzymuje stopnia niższego , w ogóle nie otrzymuje stopnia w Seido , tylko Kaicho wyznacza kolejny termin aż osoba ta zdoła się nauczyć i zdac.
Uważam, że to jest w porządku. Nikt nie czuje się urażony , zdołowany . To jst OK

Pozdrawiam

Bardzo mądre jak o tym pisałemw dziale kan to pomnie przejechali się z budokai i shihnkyokushin. takie dzialanie jest właściwe masz umnie plusa :!:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
MTklub ja przecież zgodziłem się z Tobą, że to właściwa droga...Przeczytaj jeszcze raz powoli...może zrozumiesz :lol:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
A jest z weryfikacją stopni ze sportów walki innych niż karate np taekwondo czy kick boxing?
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
W shinkyokushinkai nie ma takiej możliwości aby zweryfikować stopnie zdobyte w innych m.a. niż karate. Być może jakieś honorowe stopnie ale nie słyszałem osobiście o takiej sytuacji .
Pozdrowionka
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni

MTklub ja przecież zgodziłem się z Tobą, że to właściwa droga...Przeczytaj jeszcze raz powoli...może zrozumiesz :lol:

Proponuje tobie czytanie ze zrozumieniem swoich wypowiedzi , gdzie wszystkich chcesz ubierać w 1 kyu i nie zaliczć danów jakie posiadali w innych stylach czy federacjach.Ja napisałe to samo co shihan Czapla ale Ty pojmowałes to inaczej wdając sie w polemikę ,a teraz zmieniełeś zdanie fajnie cos razem osiągniemy.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni
Napisałem MTklub jaka polityka w tym temacie jest w mojej organizacji. Ty piszesz, że ja uważam tę politykę za słuszną. Przeczytaj wszystkie moje posty w tym temacie i w temacie Kyokushinkan. Czy muszę się zgadzać z każdym aspektem polityki mojej organizacji? Nie muszę i powiem więcej miewam czasem odmienne zdanie na pewne tematy niż zarząd POS i EKO. Ja jestem tylko instruktorem nie mającym większego wpływu na działania mojej organizacji.
Uważam, że tego typu weryfikacja jaką opisałeś Ty MTklub i Sensei / jeszcze nie Shihan / Rafał CZ. / Rafael / :-) jest właściwą drogą i nie można przekreślać dorobku trenera czy zawodnika w innym stylu karate.
Szkoda, że MTklub wszędzie dopatrujesz się ataku na Ciebie i twoją organizację. Ciężko chyba tak żyć :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni

co za bzdury kurcze niezle przeciez w MT nie ma stopni więc co chcesz weryfikowac....


Z calym szacunkiem... Moje posty sa adresowane do ludzi myslacych. Zastanow sie czasem zanim cos napiszesz :evil:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Weryfikacje stopni

co za bzdury kurcze niezle przeciez w MT nie ma stopni więc co chcesz weryfikowac ,a jujitsu to nie wolna walk :)


Weryfikuje sie stopnie na podstawie umiejetnosci, jesli nie ma stopni ale sa umiejetnosci i staz treningowy to niema problemu. (przynajmniej nie na go u nas :lol: )

Oczywiscie ze inne organizacje maja z tym pewien klopot natury formalnej lub finansowej ale to nie moja sprawa.

MTklub to przeciez ty jeszcze niedawno chciales sie przylaczyc do organizacji Muay Thai, czy nie przyjeto cie bo za malo umiesz? Czy nie wyszlo ci bo nie umieliscie u siebie poprowadzic wlasciwie treningu? Czyli w pewnym sensie brak umiejetnosci... To jak myslisz, jak by cie zweryfikowano gdyby cos takiego bylo?

Ps.Wylatuje dzis na miedzynarodowy oboz Sei Budokai do Rumunii. Pozdrawiam wszystkich!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024