Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pekin- igrzyska...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

kurcze gdzie napisałem jakiś post gdzie widać na nim kłótnie ?? :?

OT to nie post w którym widać kłotnie tylko post niezwiązany z tematem :)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
całą rodzinka lopezow bedzie wiec napewno z ich strony mozemy sie spodziewac ostrej walki:)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
A ja sie zastanawialem dlaczego cudowne dziecko taekwondo - Lukasz Juras Jurkowski nie chcial zmienic federacji i pojechac na olimpiade (przy calej dezaprobacie dla WTF) zamiast walczyc w MMA na 3cio ligowych galach w PL. Igrzyska to jednak wielka sprawa.
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Jeden reprezentant polski ITF juz probowal szczescia w WTF. O ile wiem byl to brat Dariusza Idzikowskiego i chyba mu nie wyszło.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Ale nie byl cudownym dzieckiem :) no i zasady sa inne OK ale nie diametralnie inne...
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

A ja sie zastanawialem dlaczego cudowne dziecko taekwondo - Lukasz Juras Jurkowski nie chcial zmienic federacji i pojechac na olimpiade (przy calej dezaprobacie dla WTF) zamiast walczyc w MMA na 3cio ligowych galach w PL. Igrzyska to jednak wielka sprawa.


Bo widocznie woli walczyć na ringu i trenować coś konkretnego.
Może nie szukał tego co dałby mu WTF czyli skakania, machania nogami i tyle.
Widać woli pełny kontakt bez ograniczeń typu "nie bijemy się ręką po twarzy", "nie kopiemy poniżej pasa (w sensie uda)" itp.
Zaczął od ITF zrobił dana i poszedł rozwijać się dalej. W pełni go rozumiem i popieram.

Wiesz nie każdy szuka poklasku w postaci wygranej na igrzyskach kosztem robienia tego czego się nie lubi.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Bo widocznie woli walczyć na ringu i trenować coś konkretnego.
Może nie szukał tego co dałby mu WTF czyli skakania, machania nogami i tyle.
Widać woli pełny kontakt bez ograniczeń typu "nie bijemy się ręką po twarzy", "nie kopiemy poniżej pasa (w sensie uda)" itp.
Zaczął od ITF zrobił dana i poszedł rozwijać się dalej. W pełni go rozumiem i popieram.

Wiesz nie każdy szuka poklasku w postaci wygranej na igrzyskach kosztem robienia tego czego się nie lubi.


Mysle, ze porownywanie podium na Olimpiadzie z wygrana "superwalki" z jakims kelnerem na gali na warszawskim Torwarze jest zdecydowanie wielkim nieporozumieniem. To nie poklask ale osobiste spelnienie, zreszta gdyby Pankration byl dyscyplina pokazowa w Atenach bez dwoch zdan wielu zrezygnowaloby np. z gali UFC na rzecz wystepu na IO.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Pankration pankrationem, ale akurat Jurasowi się nie dziwię. WTF to bardzo specyficzny system walki i akurat jego sobie w hogoo nie bardzo wyobrażam. Podobnie możnaby się teoretycznie zastanawiać, dlaczego gwiazdy MMA nie startują na olimpiadzie np. w judo czy w zapasach, a zawodnicy muay thai powiedzmy w boksie. Niby coś tam podobnego jest, ale niezupełnie to samo :wink:
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Mysle, ze porownywanie podium na Olimpiadzie z wygrana "superwalki" z jakims kelnerem na gali na warszawskim Torwarze jest zdecydowanie wielkim nieporozumieniem. To nie poklask ale osobiste spelnienie, zreszta gdyby Pankration byl dyscyplina pokazowa w Atenach bez dwoch zdan wielu zrezygnowaloby np. z gali UFC na rzecz wystepu na IO.


Nie podważam rangi medalu Olimpijskiego.
Po prostu ja np. nie lubię biegu na 10000m. więc nie będę tego trenował bo się w tym nie spełnię.
Może Łukasz uważał tak samo? Po co ma ćwiczyć WTF skoro frajdę sprawia mu inny rodzaj walki? Może dla niego spełnieniem jest trenowanie ulubionego rodzaju walki, a nie zdobycie medalu w dyscyplinie, której nie lubi?
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Pankration pankrationem, ale akurat Jurasowi się nie dziwię. WTF to bardzo specyficzny system walki i akurat jego sobie w hogoo nie bardzo wyobrażam. Podobnie możnaby się teoretycznie zastanawiać, dlaczego gwiazdy MMA nie startują na olimpiadzie np. w judo czy w zapasach, a zawodnicy muay thai powiedzmy w boksie. Niby coś tam podobnego jest, ale niezupełnie to samo :wink:


Tajowie i boks to nie jest najlepsze porownanie. Podobnie zawodnicy MMA a judo i zapasy. W odwrotna strone sa udane transfery. Ale, zeby walczyc na olimpidzie musisz sie w czyms specjalizowac a zawodnicy mma cwicza wszystkiego po trochu. Kubanscy bokserzy (amatorzy) trenuja 6 dni w tygodniu 2x dziennie.

Tu jednak mamy ten sam sport a inne zasady czyli bardziej jak zapasy styl wolny i klasyczny. Ale ten ostatni post Tigera mnie przekonuje.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
watek w ogole wziety z kosmosu. dlaczego Juras poszedl na mma a nie chcial zmienic dyscypliny i pojechac na olimpiade? no bzdura jakas zupelna. rownie dobrze mogles zapytac dlaczego nie chcial pojechac na olimpiade w judo skoro trenowal z Nastula. nonsens.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

watek w ogole wziety z kosmosu. dlaczego Juras poszedl na mma a nie chcial zmienic dyscypliny i pojechac na olimpiade? no bzdura jakas zupelna. rownie dobrze mogles zapytac dlaczego nie chcial pojechac na olimpiade w judo skoro trenowal z Nastula. nonsens.


Duzo napisales ale zadnego konkretu, zamiast rozpierdalac dyskusje przedstawiajac populistyczne hasla czytaj ze zrozumieniem a przede wszystkim uswiadom sobie, ze watek zgasl wiec po co kotlety odgrzewasz :?:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Tu jednak mamy ten sam sport a inne zasady czyli bardziej jak zapasy styl wolny i klasyczny. Ale ten ostatni post Tigera mnie przekonuje.


Jak zwał tak zwał - taekwondo ITF i WTF są wg mnie "tym samym sportem" w tej samej mierze co np. judo i zapasy czy boks i kickboxing. Zresztą, w ostatnim przypadku różnice w warstwie sportowej są bodaj czy nawet nie mniejsze.

Osobiście uważam, że łatwiej jest przestawić WTFowca na light-contactową walkę typu ITF niż odwrotnie...
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
OK Czyli jak do tej pory tylko jedna Polka reprezentowała nasz kraj na Olimpiadzie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Od czasu, gdy TKD jest dyscypliną olimpijską - tak. Wcześniej, w 1988 roku podczas turnieju pokazowego na igrzyskach w Seulu, Polskę reprezentowało 3 zawodników - Piotr Radke, Mariusz Zdonek i Wojciech Kowalski.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Dzięki za to info.
  • 0

budo_swider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

A ja sie zastanawialem dlaczego cudowne dziecko taekwondo - Lukasz Juras Jurkowski nie chcial zmienic federacji i pojechac na olimpiade (przy calej dezaprobacie dla WTF) zamiast walczyc w MMA na 3cio ligowych galach w PL. Igrzyska to jednak wielka sprawa.


?? człowiek zastanów się zanim coś w ogóle napiszesz a nie forum zasmiecasz... Twój post jest na poziomie dzieciaka z podstawówki, pojecie różnic miedzy tymi dwoma dyscyplinami przekracza chyba twoje możliwości
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

A ja sie zastanawialem dlaczego cudowne dziecko taekwondo - Lukasz Juras Jurkowski nie chcial zmienic federacji i pojechac na olimpiade


Ale tekst :P

Sorry ale są zdecydowanie bardziej utytułowani ludzie niż Jurkowski w ITFie..
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

?? człowiek zastanów się zanim coś w ogóle napiszesz a nie forum zasmiecasz... Twój post jest na poziomie dzieciaka z podstawówki, pojecie różnic miedzy tymi dwoma dyscyplinami przekracza chyba twoje możliwości


Wykazales sie nieprzecietna wiedza uznajac sztuke walki za dwie dysypliny sportowe. Wlasnie taki poziom dyskusji to zasmiecanie forum.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Ale tekst :P

Sorry ale są zdecydowanie bardziej utytułowani ludzie niż Jurkowski w ITFie..


jakbys czytal ze zrozumieniem wiedzialbys, ze:

a) ten off top sie zakonczyl;
B) pytanie nie dotyczylo oceny umiejetnosci Jurasa - jezeli dla ciebie jego osiagniecia sa niewystarczajace podyskutuj z nim o tym. Na jego stronie pewnie jest tez mail;
c) tekst byl kontrowerysjny zeby rozruszac to forum w sezonie ogorkowym;

Niestety czesci forumowiczow puscily zwieracze z emocji za co najmocniej przepraszam, gdyz nie taka byla idea.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024